טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל

חזור   פורום נזימה > טרקטורונים, אופנועים ומה שבשטח > פורום אופנועי שטח

נושא נעול

הגדרות אשכול חפש באשכול זה אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-09-13, 02:14-24   #1
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

Exclamation ראלי בלקן 2013

2 אופנוענים ישראלים מתחרים בראלי בלקן 2013, דורון וינטר ועומר שושני
http://www.nazzima.com/view_article.php?a=2008

http://www.nazzima.com/view_article.php?a=1910
קבצים מצורפים

נערך לאחרונה על ידי עוזי, 07-04-14 בשעה 01:40-24.
עוזי לא מחובר  
ישן 15-09-13, 02:16-24   #2
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

הכלים משוחררים בנמל
קבצים מצורפים

עוזי לא מחובר  
ישן 15-09-13, 02:17-24   #3
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

עדכון מדורון וינטר מהיום :
מכיוון שהאינטרנט פה זה לא פאר היצירה, אני מעלה לפה את הפוסט כי אני לא מצליח להתחבר לאתר שלי. גם סרט לילה משובח יצא...

שקט. דממה.
ניתן רק לשמוע את הרעש ההידראולי של כניסת הגלגלים למקומם.
אנחנו באוויר וזו בדיוק השניה שהיא מתחילה.
חודשים של מחשבות ותכנונים, הבהרות ותחנונים, שיחות וארגונים תקוות וכאבים מצטמצמים להם עכשיו לנקודה קטנטנה מאחורי.
מה שהיה היה, עכשיו זה הזמן לחוות את החוויה החדשה שזה עתה נולדה וצרחה את נשימתה הראשונה לאוויר העולם.
הטיסה הקצרה לורנה עברה ללא תקלות מיוחדות, כך גם הפרידה מהמלווים וטיסת ההמשך לורנה.
שתי מוניות מהשדה למלון, התארגנות קצרה ויציאה לארוחת לילה מאוחרת מאוד.
באורח פלא אני מצליח לישון שש שעות מטכליות מושלמות למרות שאני ישן כפיות עם עומריקו מספריקו.
או שהייתי מאוד עייף או שאכן הוא עמד במילתו והוא ממש, אבל ממש ממש, לא נוחר.
קמנו בבוקר בנחת, התארגנו על עצמנו בניחותא וירדנו לאכול ארוחת בוקר בכיף שלנו.
כולם יושבים בלובי עם המזוודות.
יופי !
רצנו לחדר אוכל, דחפנו קוראסון, עומר שוב שתה שוקו בתנועה וליכלך את עצמו, חזרנו לחדר, דחפנו הכל למזוודות ורצנו למטה.
הם עדיין שם. ניצלנו.
פגישה מחודשת עם אסן הנהג המלווה הבולגרי ויוצאים להוציא את הכלים מהמכולה.
זו כבר פעם שלישית שאני חווה את הרגע הזה של פתיחת הדלת והתקווה המהולה בחשש טרם נעלמה מהתסריט.
כולם מאוד שמחים לגלות שכלום לא זז לשום מקום וניתן לפרוק בנחת את המכולה.
מעמיסים את האוטו בכל הציוד ויוצאים לכיוון טטבן נקודת הכינוס לראלי.
בדרך מגלים שבולגריה זו מדינה עם פערים בדיוק כמו שלנו :
מרצדסים עוקפים אותנו ב 200 קמ"ש משמאל בעוד אנו עוקפים ב 100 קמ"ש עגלה עם חמור עלי יושב איכר חרוש קמטים כשאשתו בד"כ בעגלה מאחור.
מגיעים לכינוס בדיוק עם כניסת יום כיפור וזה סימן מצוין לעצור הכל.
יום כיפור עובר לו בשקט ואם עוצמים עיניים אפשר לדמיין שכולם צמים פה.
לקראת צאת הכיפור מתחילים להערך לתנועה לטקס הפתיחה ואח"כ למסלול לילה שמחולק לקטע תחרותי של כ 12 ק"מ, קישור דומה, קטע תחרותי של כ 50 ק"מ וקישור של כ 30 ק"מ (וסליחה שאני לא מדייק בכל זאת סיימתי הרגע מירוץ...)
אני עף על הסטייג'ים בצורה שמפתיע אפילו את עצמי, עומריקו מספריקו שהוזנק דקה אחרי מיישר קו ושנינו קורעים את הראלי לחתיכות ומגיעים לקו הסיום מהר.
עוד אין תוצאות אבל מההתלהבות של העיתונאים הישראלים בסיום הסטייג' ניתן להסיק שכנראה יצאנו תותחים.
אושר גדול, אין מילה אחרת.
אה, מרוב התרגשות גם החלטתי לעשות סרטון קצר בשביל האווירה, רק שהאינטרנט פה זז בקצב של איכר עם עגלה אז זה ידחה קצת...
לסיכום:
העננים התפזרו, הירח יצא וראלי ברסלאו בלקן 2013 התחיל בסערה עם סשן לילה מהסרטים.
שנה טובה.
אהבתי ·
עוזי לא מחובר  
ישן 15-09-13, 11:21-24   #4
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

ברירת מחדל ראלי בלקן 2013

מיקומים מאתמול
בסיום קטע זה, מדורגים הצוותים הישראלים כך:

דורון וינטר - מקום 5
עומר ששוני - מקום 4
עוזי לא מחובר  
ישן 16-09-13, 10:53-24   #5
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

עדכון מהיום--דורון וינטר:
שינוי מגמה.

אם הסטייג' הראשון בלילה עף לנו לירח, אתמול הייתה תגובת הנגד.
היום התחיל גרוע.
עומריקו מספריקו שהוזנק דקה לפני לא הבין שכדאי שנרכב ביחד ודפק את הגז של החיים שלו קדימה.
אני שהייתי בטוח שהוא מחכה לי איפהשהו גם לא מיהרתי נורא.
הקילומטרים עוברים ואין עומריקו, אני מתחיל ללחוץ ולא רואה שרידים.
לוקח פניה לא נכונה מוקדם מדי על קוליסים, כדי לפגוש הולנדי מבורבר שאפילו לחזור לנקודת הבירבור התקשה.
אוסף אותו, חוזר לציר ומגיע למספריקו לסיום לצעוק עליו.
הנ"ל מתנצל ומכיוון שממוקם ארבע דקות לפני, עושה מחווה אבירית וממתין לי, הבטחתי לו שאני אחזיר לו אותם, בהמשך החזרתי לו קצת יותר…
רצים ביחד חצי מהסטייג' כשמאחרינו טרקטורון שאיבד עין (ספר דרך) ורגל (קלאץ'), ילד מקומי שנהנה לשבת לי על הזנב ולחצץ את עומר בסלעים.
לקח לו קצת זמן להבין שאו שהוא מתקדם לעזעזל או שישאר מאחורה, אנחנו ביחד.
מגיע לפניה ומגלה שאני לבד. מגיע הטרקטורון ואומר שלעומר יש בעיות.
חוזר אליו לאט מאוד ובזהירות (הדבר האחרון שבא לך זה להכנס חזיתית במתחרה ממול) כדי לגלות שמגדל בבל שאיזה גאון בנה לו על האופנוע כדי לעשות "אופנוע ראלי" קרס כולו.
שולף הלדרמן, האזיקונים חותכים קצת חוטים ומקבעים למקום.
אומר לעומריקו שהוא קיבל מהר את הארבע דקות ועכשיו כבר יש לי שני עלוקות שאני צריך לחכות להם.
מגיעים לסיום הסטייג' תחת אקוודוקט ענק, משפצרים קצת יותר טוב, וממשיכים בקישור דרך תחנת דלק להתמלא.
מוזנקים די מהר לסטייג' שלישי.
הטרקטורון הוזנק לפנינו לא חיכה, אני מוזנק דקה לפני עומר, מחכה לו ואנחנו מתקדמים ביחד.
עומר להבדיל ממני רוכב רחוק מהשותף. לא פעם אני נאלץ לחכות לו בפניות קריטיות למרות שכלב הגישוש הזה ממש לא צריך אותי, הוא יכול לעשות את כל הראלי בלי כלום.
מגיע לפיצול, מסתכל אחורה, אין עומר.
מחכה. אין עומר.
מתעצבן, אין עומר.
מתחיל לחזור אחורה לאט ובזהירות לפי התרגולת.
לא עובר 500 מטר ואני מזהה אופנוע עומד הפוך לצד השביל, אם עומריקו לא היה שכוב לידו, הייתי יכול לחשוב שהוא לרגע חשב שהוא עם אופניים והפך אותו כדי לשמן שרשרת.
זורק את האופנוע ורץ לעומר.
הוא לא בהכרה. (לא שברגיל הוא כן).
היסטריה של מאית השניה, מעבר למוד רסקיו ומתחיל abc. (החייאה)
מוודא שהוא נושם, מקבע לו ראש אחורה ולמטה שלא יבלע לשון ולא יחנק אם יקיא ותוך כדי צורח לו עומר עומר עומר עומר עומר עומר עומר עומר.
התעורר הנבלה.
עץ נכנס בי הוא אומר בקושי.
לא יכול לנשום, כואב לו ביד בחזה ובגב.
מוודא שהוא שוכב טוב ומתחיל לנסות לארגן עזרה.
מגיעה טינה מאייר, לוחמת דאקר רצינית שעושה איתנו את הראלי וביחד מתחילים לנהל את האירוע.
היא מתקשרת למארגנים ומכוונת את התנועה, אני עם עומר שומר אותו עירני שלא ידעך.
טינה מאטה את הרכבים, אני מסמן להם וי, הם ממשיכים.
עומר משגע אותי עם העץ שנכנס בו. מה אתה רוצה יא נודניק, אתה הולך למות וכל מה שמעניין אותך זה העץ ?
בסוף אני מבין. סנדה בקוטר 15 ס"מ בולטת מהיער לאמצע השביל.
ממש מלכודת חזירי גזים.
אני רץ לפנות אותה כדי שלא תחדור לאיזה שמשה של רכב או ראש של רוכב וחוזר לעומר להודיע לו שיש לו הרבה יותר מזל משכל כי הוא היה יכול לצאת שישקבאב מהסיפור.
מסוק החילוץ לא יכול לנחות ביער הסבוך ובהנהלת הראלי מתקבלת החלטה להעלות אותו על רכב מכיוון שהאמבולנס רחוק.
עוצרים רכב, מורידים את הנווט, מעמיסים את עומר למושב הקדמי בזהירות והוא מתקדם.
אנחנו אחריו.
מגיעים לקרחת יער, מחכים למסוק.
הוא לא יכול לנחות שם, מחכים לאמבולנס שטח.
האמבולנס מגיע, עומר מקבל מורפיום ואחות יפיפיה ומתחיל להתלוצץ עם רופאיו.
אבן ירדה לי מהלב, אבל טעם מר מאוד נשאר בפה.
ממשיך עם טינה לסוף הסטייג', מחתים כרטיס, עושה קישור ונכנס לסטייג' תחרותי אחרון עם טינה.
לשנינו אין ממש חשק להתחרות ואנחנו רוכבים ביחד בלי למהר עד הסוף.
קישורון קטן ואנחנו במלון עם יקב בוטיק בו נישן יומיים.
מגיע לקבוצה הישראלית שכבר מטפלת ברכבים, כולם קופצים עלי לשמוע סיפורים ואני נדהם לשמוע שעומריקו מספריקו לא שבר כלום ולא ניקב כלום ולא עיקם כלום.
איש מברזל.
מסיים טיפול, הולך לחדר, מתקלח, מכין ספר דרך למחר, ארוחת ערב, תדריך ונכנס לישון מדוכדך ובודד.
דפיקות חזקות בדלת מעירות אותי די מהר.
הפצוע האנגלי חזר.
מכניסים לי אותו על אלונה למיטה לידי, הוא עושה פרצופים של הולך למות, כולם הולכים ורק נטי פה דואגת לו כמו אחות רחמניה.
דבר אחד טוב בכל זאת יצא מכל הסיפור הזה :
הוא תקוע על הגב, נוחר לשמים, אני לא ישן, אתם קוראים פוסט.
בוקר הגיעת יום חדש וקשה מאוד של 312 ק"מ על הפרק.
נפרד בברכת סעו בזהירות ושובו בשלום.

נערך לאחרונה על ידי עוזי, 16-09-13 בשעה 14:28-24.
עוזי לא מחובר  
ישן 16-09-13, 14:33-24   #6
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון ועומר אתמול
קבצים מצורפים

עוזי לא מחובר  
ישן 17-09-13, 02:35-24   #7
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר-- היום השלישי
הבוקר התחיל כאמור די מוקדם.

עם זאת, מכיוון שאני אב למספר לא מבוטל של צאצאים, לילות טרופי שינה אינם מחזה זר עבורי.
המירוץ היום התחיל בחמישים ק"מ מדודים ומהירים אותם עשיתי כתף אל כתף עם בחור הולנדי חמוד ותותח שלקח את ראלי בלקן שנה שעברה.
שנינו מזנקים עם אווירה של אין לאן לשאוף כי לנצח את המירוץ רוב הסיכויים שכבר לא ננצח.
הוא, כי אתמול הוא נתקע עם ההוסאברג שלו על הפיסטין הכי גבוה בבולגריה (או משהו קרוב לשם), עצרנו לתת לו דלק באמצע התחרות, אבל הוא לא הצליח לעלות על התקלה שהייתה בעיית מזרק ושגרמה לו לחזור על גרר ובעצם לחטוף עונש כבד.
אני, כי חטפתי שעתים ביציאה על פיספוס של נקודת בקרה וירטואלית אתמול (לא שברור לי איך, כי הייתי על הציר כל הזמן).
בקיצור, שנינו מזנקים לנו באווירה בלתי מחייבת אולם גם הוא וגם אני חזירי גזים לא קטנים ועפנו על הסטייג' הראשון די מהר.
בקישור עצרנו לתדלק, אני הוא ובולגרי על טרקטורון שהחליט שאני השקעה בטוחה ויושב לי על הטוסיק מאתמול אבל לא עוקף כי הוא לא יודע לנווט כל כך טוב…
ההולנדי נכנס לשתות קפה והבולגרי אומר שכדאי לזוז כי הזמנים לחוצים.
התקדמנו לתחילת המנה העיקרית של היום – סטייג' רצוף של 130 ק"מ בהרים הגבוהים על גבול בולגריה יוון.
מגיעים לזינוק, ההולנדי מגיע מאחורינו ומזנק בלי לעצור על הדקה.
אני מאחוריו בדקה אמור לזנק, אבל יש בעיה קטנה :
בגלל אורך גליל הנייר בימים ארוכים שמכביד על הגלגול בספר הדרך, אני נוהג לחלק אותו למספר גלילים קטנים אותם אני מדביק בזמנם.
אמה מה, תכננתי להדביק לפני ההזנקה רק שהקישור היה לחוץ מדי – אסור לעבור על המהירות המותרת והזמן להגיע גבולי מאוד.
מצוקה.
מפסיד כמה דקות עד שמצליח לחבר את הספר ויוצא למסע להכרת גבול הטלטול על גבול בולגריה יוון.
המארגן הזהיר אתמול בתדריך שזה הולך להיות סטייג' שובר רכבים וכך הוא גם היה…
מאה ושלושים ק"מ קשים ומאתגרים, מסולעים וחלקלקים עוברים די טוב ואני מאוד נהנה כמעט עד הסיום.
ואז בא המשבר.
רז והלל ובעיקר הצהובה, עקפו אותנו.
הרקדנית הייתה בטוחה שהיא חולמת, זה קרה מהר והיא לא הספיקה להגיב.
אחר כך באו עשרה ק"מ בה ניסיתי בכל כוחי לפייס אותה ע"י הצמדות לשודדת, אך ללא הועיל.
שום נסיונות רציונלים להסביר לה שזה לא היא, זה הניווט המורכב, הסטייג' הארוך מאוד, מיעוט האופנועים היחסי שגורם לרכבים לזנק די קרוב אלינו לא הועילו.
הגברת התבאסה.
רק העובדה שהגענו לקו הסיום כשרוב הראלי מאחוריה הניחה את דעתה.
אח"כ היה עוד קישור די ארוך שיצאנו אליו 50% מהנבחרת הישראלית, מכיוון שגל וקיד התנפצו להם בדרך.
להזנקה לסטייג' האחרון הגענו בזמן.
רז והלל מוזנקים שלוש דקות לפני ואני מוזנק עם לא פחות מהטרקטורון אוכל הנבלות משמאל וג'יפ מימין.
מכיוון שאחד הדברים הפחות בטוחים זה לערבב בין אופנועים לג'יפים, אני מסכם עם נהג הג'יפ שאנחנו יותר מהירים ושיתן לנו לצאת ראשונים כי אחרת הוא יאכיל אותנו אבק מהגהנום.
הוא מהנהן בהסכמה.
הזינוק מגיע ואני שומע אותו מפמפם גז, ובלי למצמץ הבן אלף פותח גז כמו מניאק.
ככה ? הג'ננה עלתה לרקדנית לראש ושנינו נותנים לו פתיחה בישורת של שני קילומטר שאחריה לא ראיתי אותו יותר.
היתרון בהזנקה אחרי רז הוא שעמוד האבק וקוליסי הגלגלים לפני המחנה מסמן לפשוטי העם את הדרך.
עפתי על הסטייג' במהירות מטורפת.
היכולת לשחרר מעט מהניווט ולתת קצת בגז, שחררה לי בורג במוח שטסתי על הסטייג' הזה כמו שבחיים שלי לא רכבתי עם ספר דרך.
סיימתי לא הרחק אחרי רז עם קנאה אמיתית ועמוקה בנהגי הג'יפים שיש להם נווט שאומר להם לאן לנסוע.
לסיכום, למרות חששותי מהיום הארוך הזה ניתן לסכם בכך שהיה יום מעולה ונהנתי מאוד.
לילה טוב.
עוזי לא מחובר  
ישן 17-09-13, 23:18-24   #8
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר -- היום הרביעי
4:06 בבוקר לא נרדמת, פשוט קשה לי ללכת לישון. (כשמסור דיסק מנסה להפריד לי את האונה הקדמית)
אחרי שהתפרצתי לחדר שטוף אדרנלין אתמול ישר מהסטייג' האחרון ונטי ועומריקו נדלקו מההתלהבות שלי, ירד המינון של הסם במוח והמציאות החלה לשוב לעצמה.
עומריקו הוא אכן מספר גדול, אבל הוא שוכב במיטה בכאבי תופת ואני מוטרד.
את "הטיפול" שהוא קיבל בקצביה הסובייטית אני יכול רק לדמיין, מה שבטוח הוא שרפואה מערבית הוא לא קיבל שם.
אני מוטרד משום שלהבנתי מצבו לא אובחן כהלכה ולא ברמה הנדרשת וישנה אפשרות שהוא נמצא במצב מסכן חיים ואיש אינו יודע זאת.
אחרי מספר סבבים אינסופי של מארגני הראלי ורופא הראלי הוחלט בשעה טובה (23:30 ליתר דיוק) לפנות אותו לבית חולים.
כל זה אחרי שרוב הזמן הסתובבתי בחיפושים אחר עצמי משום שלא נתנו לי להכנס לחדר, מזל שהספקתי להתקלח…
אמרנו מזל טוב, ברכנו על המוגמר והלכנו לישון ושיעירו אותנו כשהאמבולנס מגיע.
ב 00:30 מגיעה שוב הערמה כדי להודיע שהוחלט לדחות את הפינוי לבוקר.
באחת אני נרדם, ובשתים וחצי אני קם עם צורך עז לשבור לעומריקו משהו על הראש.
מר בנאי התחלף במר שושני.
למען ההגינות אציין שהסיבה לנחירותיו של הפצוע האנגלי היא שהוא שוכב על הגב, מוגבה עם כריות ללא יכולת לזוז ובלילה הראשון הוא קיבל ציון עובר על מגבלת רעש.
למה אני מספר את כל זה בשעת בוקר מוקדמת זו ?
כי ההשלכה הישירה של מצבו על מצבי מעוררת בי מחשבות על מורכבותו של החלום הזה ועל שבריריותו.
עם זאת, אני מקבל גם את זה באהבה כחלק מהאתגר הלא פשוט הזה שנקרא ראלי.
טוב, נשמע שיש הפסקת חשמל והמסור נכבה, אני ממהר לנצל את ההזדמנות ואולי אגנוב איזו תנומה לקראת 241 הק"מ שבאים עוד רגע.
בוקר טוב.
וערב טוב.
השעה 20:01 אני בחדר במלון באיזו עיר כלשהי בבולגריה אחרי יום מוצלח בהחלט.
הבוקר התחיל ישר בסטייג' תחרותי של 27 ק"מ לארוחת בוקר, לא זוכר מה היה בו, זה היה מזמן.
אח"כ בא קישור תחרותי של 27 ק"מ נוספים.
אחריו בא סטייג' של 57 ק"מ שאני זוכר טוב מאוד מה קרה בו :
לראשונה בחיי ניצחתי סטייג' בראלי בינלאומי !
ועוד בקלות.
לא יודע איך זה קרה, גם לא שואל, מה שאני יודע זה שלא רכבתי מהר מאוד כי לנוכח פתיחת היום הזה החלטתי שאני מרגיע היום את הגברת מטעמי בטיחות.
סגרתי פער על של שלוש דקות על שני סימון והנו, שני ההולנדים שמובילים את הראלי ושהוזנקו לפני, נכנסתי בניהם, פיצלתי אותם ואח"כ התיישבתי על סימון בעמדת טורף נבלות עם הרבה רעש וטווח קצר לאחוריו.
בשלב מסוים לקראת הסיום עקפתי גם אותו וככה סיימתי את הסטייג' ביתרון של כארבע דקות עליו ועשר דקות על הנו.
הרגשתי בשמים.
אח"כ בא קישור של איזה 70 ק"מ עם הפסקת שירות ואח"כ הוזנקתי ראשון לסטייג' השלישי של 25 ק"מ..
כנראה שהרקדנית התרגשה יותר ממני מגודל המעמד ומד המרחק המודד את המקטעים יצא מאיפוס לחלוטין ובירבר אותי לחלוטין די מהר בתחילת הסטייג'.
כל הבכורה ירדה לטמיון ואני מצאתי את עצמי מנסה להתחיל לאפס אותו כדי להמשיך.
קטע הארד אנדורו עם גזעים ומים זורמים בעליה היה חלק מהנתיב.
בגלל שחשבתי שאני בטח טועה ולא יכול להיות שלשם שלחו אותנו, אחרי שתפרתי את כולו, ירדתי בחזרה עד ההתחלה כמעט.
בדיוק מגיע אוכל הנבלות על הטרקטורון שצועק לי, זה פה ! זה פה !
דפקתי פניית פרסה, עליתי שוב את הקרחנה אחריו ולאט לאט התחיל מד המרחק להתאפס בחזרה.
הבחור היה בסוג של אטרף ורכב מהר מדי.
זה הסתיים בפגישה עם עץ שנפל וחסם את השביל, עצירה בתוך שיח פטל, קסדה שבורה וגבה פתוחה.
אמרתי לו שהוא חמור ושיחשוב על הילדים שלו קצת כדי להרגע.
לקחתי את ההובלה, הורדתי לו דופק והגענו ביחד לסיום כשלא רחוק מאחורינו הצהובה.
אח"כ עוד קישור של 30 ק"מ ואח"כ הזנקה לסטייג' קצרצר של 12 ק"מ בטיסה נמוכה.
רז ביקש שנתן לו לעבור כשהוא יגיע למרות שהוא הוזנק כמה דקות אחרינו, אמרתי לו שלא נפגש.
באמת לא נפגשנו.
לקו הסיום הגעתי לבד, הטרקטורון נעלם ורז לא נצפה.
משם המשכתי למלון ויותר מאוחר הבנתי שלטרקטורון הלך הקלאץ' ולצהובה הלך הגיר.
לסיכום, יום שהתחיל מוקדם מדי הסתיים לשמחתי בזמן טוב.
גיליתי בגרות ואחריות ואני מרוצה מעצמי מאוד.
לילה טוב.
קבצים מצורפים

עוזי לא מחובר  
ישן 18-09-13, 12:03-24   #9
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר היום :הפסדתי כמה דקות טובות על הספידומטר אתמול, מה שהוריד אותי לשלישי במקום לעלות אותי לראשון .
יום חדש, עמוס וארוך עם ניווט מיקרו סופר מורכב וארוך של 150 ק"מ מתחיל עוד רגע.
רוחות ערות ועננים.
אעשה את המיטב להמשיך בקצב.
יום קסום.
עוזי לא מחובר  
ישן 18-09-13, 17:36-24   #10
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר לפני שעה:
עוד יום ארוך מאחורי.
בסטייג' הארוך הראשון של 160 ק"מ הגעתי כתף אל כתף עם הנו האלוף של שנה שעברה שאמר לי:
it's impossible to get rid of you
לא יכולתי לקבל מחמאה יותר גדולה.
בסטייג' הקצר חזרה הוא הצליח, לא בגללי אלא בגלל הרקדנית שמאסה בשרשרת שלה דבר שהביא להפסד זמן גדול.
פרטים נוספים בסיכום יום.
עוזי לא מחובר  
ישן 19-09-13, 20:54-24   #11
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר על היום החמישי
היום הזה התחיל כמו כל יום בשעה שש וחצי בדיוק.
מקלחת טובה להתעוררות, דמוי ארוחת בוקר, הרבה מאכלים עתירי פחמימות מקמח מלא שבמקרה הכינה מראש אהבת חיי, התלבשות, התארגנות ויציאה לדרך.
קישור קצר מוביל אותנו לשדה תעופה נטוש שלצידו מסלול מוטוקרוס מהמם.
אם לא היה לי ראלי על הראש די בטוח שלא הייתי מתאפק מלדלג בו קצת.
המארגן של הראלי החליט לעשות הופעה בהזנקה הבוקר ומעמיד ארבעה אופנועים בשורה לתחרות דראג של קילומטר כתחילת הסטייג' הארוך מאוד הזה.
שלוש דקות לפני ההזנקה שואל אותי הנו שמוזנק לימיני איפה ה gps.
איפה מה ? אני שואל אותו. זה פאקין ראלי מי צריך gps ?
אז זהו, שהיום היה צריך. כחלק מהאתגר היו מספר נקודות שבהן נגמר הספר ורק היה אזימוט וטווח לנקודה הבאה ממנה ממשיך הסיפור.
מין קטע של לצאת מהשגרה המונוטונית של ימינה ימינה שמאלה שמאל ולתת קצת דרור וחופש לנוע במרחב.
שורה תחתונה, הודעתי להנו שאין לי יכולת לנווט ככה כי המכשיר לא מותקן ואני איתו כל הדרך.
אמרתי וקיימתי.
רצנו ביחד סביב 160 ק"מ ללא טעויות כמעט, היה קטע קצר של החסרת פעימה כאשר לא עצרנו בנקודת התדלוק כעבור 80 ק"מ (הבחור עם מיכלים שיכולים להכיל שלושים ליטר לדעתי), התלבטות קטנה ואחריה החלטתי להמשיך על המיכל ולעשות מאמצים לצריכת דלק נמוכה.
כל כך השתדלתי שלסיום הגעתי עוד בטרם נדלקה נורת הדלק.
הפסקה של שעה והופה חוזרים בדרך קצרה בהרבה, רק 70 ק"מ.
מזנקים שוב ביחד וכעבור לא יותר מחמישה קילומטרים המחבר של השרשרת מתפרק ואני נעצר.
מוציא מחבר חליפי שהכינותי מראש רק שהמשימה של הרכבתו אינה פשוטה במיוחד ללא כלים יעודים.
במאמצים אני מצליח להתגבר על התקלה כאשר כבר חולף אותי כבר ג'יפ או שנים.
רץ איתם לא מעט ואוכל כמות אבק מטורפת עד שנמאס לי ועושה החלפת תפקידים.
מסיים את הסטייג' בשדה התעופה וחוזר למלון.
זהו להיום.
לילה טוב וחג שמח.
קבצים מצורפים

עוזי לא מחובר  
ישן 19-09-13, 20:55-24   #12
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר--היום הששי :
בוקר טוב.
יוצא לעוד יום ארוך ומאתגר הפעם בהרים. הפסדתי 22 דקות אתמול על השרשרת מה שממקם אותי רבע שעה אחרי סימון וחצי שעה אחרי הנה.
מחזיק אצבעות שאפסיק עם התקלות ואמשיך לרכב בטוח ובפוקוס.
חג סוכות שמח!
מאז ההזנקה שבתצלום בבוקר קרו הרבה דברים. בתקציר אגיד שלא היו תקלות, הייתה רכיבה טובה והיו גם מחמאות. הסיפור המלא בסיכום יום.

נערך לאחרונה על ידי עוזי, 19-09-13 בשעה 21:03-24.
עוזי לא מחובר  
ישן 20-09-13, 11:17-24   #13
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר--השישי בראלי ברסלאו בלקן 2013
אני מתנצל מראש אבל אין לי זמן אז אהיה תמציתי:
תודה לישי חבר של עומריקו על אצילות הנפש שגילה את העמיס את השמיכה על הראש באמצע הלילה והלך לישון עם עומריקו.
הסטייג' הראשון מבוטל עקב טעות בספר דרך שגורמת לבלאגן שלם של כל הראלי בסיבובים חסרי תועלת.
לסטייג' השני של 45 ק"מ אני מוזנק אחרון בגלל הבאלאגן, עוקף את כולם ומגיע שני
בסטייג' השלישי הארוך של 85 ק"מ אני מקבל את מחמאה מספר אחת כאשר סימון מתיישב עלי בעמדת אוכל הנבלות
ובהפסקת שירות אחריו אני מקבל את הזכיה בראלי.
הלל סגל, נווט הראלי מספר אחת בארץ ואני די בטוח שמהטובים והמנוסים בעולם אומר לי שהוא המום מהיכולת שלי לרכב כל כ"כ מהר ולנווט בו זמנית
אני בהלם
גם אני המום שקיבלתי כזאת מחמאה.
הלל, אני רוצה להגיד לך תודה רבה וגדולה עם חיבוק גדול.
מבחינתי ניצחתי את הראלי אחרי הצהרה כזו מאיש כזה.
לסטייג' האחרון של 85 ק"מ אני מוזנק שוב ראשון (כבר לא מתלהב מזה…)
תוך שניה וחצי הצהובה עוקפת אותי, אחריה הבולגרי ואז סימון.
זה לא קרה סתם.
הורדתי הילוך בכוונה כי העייפות של כל השבוע כבר נותנת את אותותיה.
סימון לוקח אותי לסיום בסטייג' עם מליון קוליסים שכל אחד מהם יכול לשלוח אותך לתוך שיח פטל קוצני.
עכשיו אנחנו שווים.
תודה סימון.
עוזי לא מחובר  
ישן 20-09-13, 11:18-24   #14
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר--היום השביעי
יום ארוך ומתיש אחרון לפני היום.(מחר יום קצר של מאה בלבד) 240 ק"מ בשלושה סטייג'ים ארוכים עם רוחות חזקות.
שיהיה לנו יום קסום
עוזי לא מחובר  
ישן 21-09-13, 21:50-24   #15
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר--היום השביעי--במקצה השני נפל עם האופנוע. מתקן הניווט שלו ניזוק. עם זאת הוא סיים במקום הראשון והמשיך למקצה השלישי ללא ספר דרך לניווט
הורדתי את העינים מהספר דרך במקום הלא נכון פעם אחת יותר מדי...
לא להחסיר פעימה לרקדנית ולרוכב שלום, אפילו ניצחנו את הסטייג' ללא מכשירי ניווט.
עוזי לא מחובר  
ישן 21-09-13, 21:52-24   #16
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות

היום השביעי בראלי ברסלאו בלקן 2013
דורון וינטר
20
ספטמבר
היום השביעי ראלי ברסלאו בלקן
היום השביעי ראלי ברסלאו בלקן

הבוקר הוזנקנו למיטב זכרוני בתשע בבוקר.
הזנקה בזוגות על החוף כאשר אני וסימון מוזנקים ביחד והנו וטינה דקה אחרינו.
הנתיב היה כזה שכבר 250 מטר אחרי הפתיחה צריך לעצור ולקחת אזימוט טווח לנקודה הבאה.
אני לא מספיק להערך ולמתקן ג'יפיאס כמו שצריך אבל סומך על כישורי הניווט הבסיסים שלי שאומרים שאם צריך לנסוע קילומטר באזימוט 347 זה אומר שצריך לנסוע פלוס מינוס צפונה וקצת שמאלה.
הנו כהרגלו, זורק לי את העצם שניה לפני ההזנקה :
הוא אומר: "רק שתדע, פה בברסלאו האזימוט טווח הוא לא בערך אלא בדיוק. אם לא תמדוד את הזוית נכון לעולם לא תמצא את הנקודה הבאה."
יופי.
אני לא מחסיר פעימה ועושה את מה שאני יודע לעשות הכי טוב, ללמוד מגדולים ממני.
נותן לסימון להתחיל להקליד קוארדינטות וקולט בזוית העין שהנו הממזר כבר חותך לידנו לשביל.
הוא ראה קוליסים על החול…
זה הזמן לעמוד קצת על ההבדלים בין סימון להנו.
סימון הוא הולנדי מסודר וקפדן. הוא תמיד מגיע להזנקה רבע שעה לפני הזמן, תמיד מנווט ע"פ הספר ומוכיח שניווט מעולה מחפה הרבה פעמים על מהירות.
הנו הוא לדעתי בכלל ישראלי. מפוזר, בלאגנאיסט, מגיע להזנקות על השניה, אבל מה, רוכב מהר ומנווט מעולה ויודע להבין את הראש של הניווט ולא הולך עם הראש בקיר וחוזר לנקודת הבירבור האחרונה 70 פעם רק כדי להשתכנע שיש טעות בספר דרך…
אקיצר, אני מעדיף את הנו, מתיישב עליו ודופק איתו סשן מהמם של 70 ק"מ עם תנאי רכיבה חלומיים.
קור, קרקע רטובה בדיוק בשביל לשקוע לתוכה טיפה וזוג צמיגי דנלופ mx71 חדשים.
אנחנו מתקתקים את הסטייג' מצויין ובאמצע מגיעה הצהובה והיום לשם שינוי אני יכול לעמוד בקצב של רז&הלל.
אין אבק, יש אחיזה ויש שבילים הרריים מפותלים, תענוג.
אנחנו מעבירים יחדיו רגעים קסומים בהרים, מובילים את כל הראלי, בחלק מהזמן אני מוביל אותם ובחלק הפוך.
היה תענוג.
מגיעים לסיום ואז קישור זריז של 10 ק"מ ועוד סטייג' של 70.
אני מוזנק עם כל המכוניות ומכל האטרף עם רז והבולגרי במרצדס השחורה שמתגוששים להם כל הראלי, לא שם לב שהקרקע התשנתה, אנחנו בשדות ובשבילים עם הרבה ירוק שם אין לי סיכוי לעמוד מול הקצב שלהם, אני מחליק כמו משוגע.
משחרר אותם להתגושש ומוריד קצב, שניה אחת בתוך הכל 1700 ק"מ שגמעתי עד עכשיו שבה הורדתי את העינים מהציר לספר דרך במקום הלא נכון הספיקה.
העייפות נותנת את אותותיה בכולם וגם בי. הייתי בטוח שהציר נקי ושאפשר לוודא בספר שהפניה אחרי המאגר ולא לפניה.
לא הספקתי להרים את העינים מהספר והתעופפתי ברוב הדר ותפארת עם סלטה באוויר ופליקלק קדימה.
הציר דפק פיתול קל סביב שקע בימין שאותו לא זיהיתי.
בעודי מתרסק אני כבר מקלל את עצמי איך דפקתי את הראלי דווקא עכשיו ועוד על שטות שכזו.
תמיד זו שטות שכזו.
הנו צץ מאחורי, עוצר להגיש לי עזרה, אנחנו רואים שאני חי וכלום לא נשבר ואני אומר לו סע, אני אחריך.
הוא לא האמין, אבל אני תמיד מקפיד לחזור לרכב אחרי נפילה כמה שיותר מהר משתי סיבות מרכזיות :
האחת, לנטרל את המשבר הפסיכולוגי שבא תמיד אחרי חיבור מחדש עם אמא אדמה.
והשניה, האדרנלין – הסם הטוב בעולם, יותר טוב ממורפיום, מוחק הכל ומיישר אותך ועדיף להעביר את הכאב כך מאשר לשכב וליילל כמה כואב כאשר כל רגע הכאב מתגבר.
אקיצר, חזרתי לרכב אחריו, כאשר באיזה שהוא שלב הוא תפס ברברה עם עוד איזה אזימוט.
כשאנחנו חוזרים, סימון בנקודת הבירבור חופר בנתונים.
אני כהרגלי מרים ראש ומה רואה ? על ראש הגבעה שאריות אבק של פרה.
לא מיצמצתי שניה, דפקתי דוך לראש הגבעה ועוד הספקתי לראות זנב של ג'יפ לוקח פניה.
פתחתי גז, סגרתי פער וניצחתי עוד סטייג', רק הפעם בלי מכשיר ניווט…
אח"כ באה הפסקה של שעה בה הייתי עסוק בעיקר בלהעמיד את הרקדנית במצב נסיעה סביר.
קיבלתי החלטה שאת הדרך הארוכה הביתה אני עושה עם סימון.
למה ? כי אני אחרי התרסקות ולא בא לי להתאמץ עם הנו.
סימון מוביל אותי הביתה עם בירבור קל שכמעט מביא אותו לטביעה בביצה ומבזבז לנו זמן יקר, אבל אני מקבל את זה באהבה.
את הסטיי'ג הזה סיימתי שלישי (כי סימון הוזנק אחרי והנו עקף אותנו בבירבור) אבל אני שמח שככה הסתיים היום.
עבדנו עוד כמה שעות אני עומריקו וישי על להעמיד את הרקדנית במצב ניווט בסיסי למאה קילומטר של מחר וסגרנו את היום.
זהו להפעם.
חג שמח ושבת שלום.
עוזי לא מחובר  
ישן 21-09-13, 21:53-24   #17
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר--
כמה אושר וכבוד !
מחר יום אחרון , קצר וחד למירוץ 100 ק"מ שיכריעו אם ומי יעלה על הפודיום .
מהצד השני היו פה כמה מבחני חברות שנתנו לכולנו כאן שיעור על החיים שאי אפשר לקבל בשום אוניברסיטה בעולם !!! . . .
עוזי לא מחובר  
ישן 21-09-13, 22:03-24   #18
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

ישי קינן--זהו , החברים זינקו למקטע האחרון ב Rallye Breslau לפני כשעה וחצי , מקטע אחרון שאמור להסתיים בעוד כחצי שעה , אנחנו נערכים על קו הסיום מתוחים ונרגשים , לעודד ולצלם !
עוד לפני שהם מגיעים לקו החבורה הישראלית עשתה פה המון כבוד הן מקצועית והן אנושית !
תענוג .
קבצים מצורפים

עוזי לא מחובר  
ישן 22-09-13, 00:34-24   #19
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

דורון וינטר--היום השמיני
היום היה חצי יום.
למה ? כי המעמסה של 1700 ק"מ היא לא פשוטה. לאיש.
התפקנתי במיטה עד תשע, אכלתי ארוחת בוקר בנחת עם החברים עד עשר, סידרתי עוד דבר או שניים אצל הרקדנית עד אחד עשרה, שמעתי סיפורי דאקאר מהיינו עד אחד עשרה וחצי, עליתי על ציוד והתייצבתי להזנקה.
כבר מבעוד מועד התכוננתי לסיטואציה.
הינו וסיימון יוזנקו או ביחד או לחוד לפני, טינה תוזנק או ביחד איתי או אחרי.
אני עם ספר דרך חדש ורק עם ספידומטר אחד, את השני לא הצלחנו להשמיש ולא מצאנו פה נוסף.
שניה לפני ההזנקה מודיעים לנו על שינויים בספר דרך ואנחנו צריכים להתחיל לגלול בטירוף את הספרים לתקן כל מיני שטויות שלא באמת קריטיות לניווט של האופנועים.
היינו אומר בצחוק שזה בכוונה כדי לייצר לחץ.
מגיע לזינוק של 111 ק"מ ומגלה שמוזנקים בזוגות.
היינו וסיימון ראשונים, אני וטינה שניים.
לוחץ לאפס קילומטרז' על קו הזינוק, לא עובד האיפוס.
יופי. כל התכנית שלי להצמד לסיימון והיינו הלכו ואני עובר לפלאן בי :
מודיע לטינה שאין לי ספידומטר ואני איתה עד שקו הסיום יפריד ביננו.
אנחנו מוזנקים לקטע ישר של שני ק"מ על החוף ואז נכנסים פנימה.
טינה עוצרת ומסמנת לי להמשיך.
אני אומר לה שאין לי ספידומטר ואין לי דרך לנווט, היא לא מוכנה שאסע אחריה כל הדרך כי אני רוכב קרוב מדי וזה מלחיץ אותה (רכבנו ביחד אחרי התאונה של עומריקו, היא קצת איטית בשבילי אז אני משתעשע כדי לא להרדם)
לא עוזר.
היא שולחת אותי לדרכי אחרי איזה ג'יפ שתוך שלוש שניות מתברבר והיא עוקפת אותנו.
הפעם אני שומר על מרווח בטחון של מאה מטר והיא נותנת לי…
לא עובר המון זמן ואת מי אנחנו פוגשים ? את סיימון.
הנ"ל התקנא בהתרסקות שלי אתמול והחליט שגם הוא רוצה. הוא לא כ"כ בפוקוס ומצטרף לשיירה.
אח"כ מצטרף עוד טרקטורון ועוד אופנוען או שניים ובסוף טינה מובילה טיול שבת בצהרים נינוח בינות לעצים לחוף בולגריה.
אני רגוע. יש לי שעתים להגיע לסיימון (בזכות קנס על נקודת אימות וירטואלית) ושעתים מתחתי להיינו התותח (שהצליח לקזז כבר שעתים שלמות מתוך שש השעות שהוא חטף על אי סיום הסטייג' ביום השני)
סיימים את ה 111 ק"מ ללא בעיות מיוחדות, אני נותן לטינה חיבוק גדול ומודה לה על הטיול והולך לישון.
קם, מתארגן, הולך לטקס, מקבל גביע בצורת בולגריה מפלדה 10 מ"מ במשקל 10 קילו ובא לסגור עדכון.
לסיכום, הייתה שבת כיפית, טיילתי קצת, דפקתי שנ"צ ואפילו קיבלתי מתנה לילדים.
לילה טוב ושבוע טוב.
עוזי לא מחובר  
ישן 22-09-13, 02:07-24   #20
עוזי
צוות נזימה

הסמל האישי שלעוזי

חדשות ראלי בלקן 2013

תוצאה סופית
דורון וינטר על הפודיום, מקום שני
עוזי לא מחובר  
נושא נעול

תגיות