טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דרך המשי - דיווח שני - "יוצאים לדרך"


   12-09-2010, טל זוהר - סטראיה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: טל זוהר, פולגז

שלושת הצוותים הישראלים עוברים טבילת אש, או מים במקרה הזה, בסטייג' הראשון של דרך המשי.

86 ק"מ היה אורכו של הספיישל סטייג' הראשון בראלי דרך המשי 2010. אולם, אל תתנו למספר המועט לבלבל אתכם – היו אלה קילומטרים רטובים, חוליים, ביער רוסי. חברו זאת לניווט קשה למרות שהובטח אחרת – והנה היום הראשון נראה באור שונה לפתע...

אבל אין מה להקדים את המאוחר. כזכור, אתמול הוכנסו רכבי המרוץ לפארק הפרמה, בסיום שלב הבדיקות הטכניות. הפארק עצמו מוקם בצמוד לכיכר העיר ששימשה תפאורה נאותה לטקס הפתיחה של המרוץ. בזה אחר זה עלו הצוותים על רמפה גבוהה, לקול תשואות הקהל הרב שהגיע להשתתף בחגיגה. כרוז מצוחצח סיפר בקצרה על ההיסטוריה של כל צוות בעוד עדת הצלמים הנציחה את המאורע מכל זוית אפשרית.

עם הירידה מהרמפה המדוברת, החל למעשה הסטייג' הראשון של המרוץ. הסטייג' החל בקטע קישור בן 159 ק"מ, רובם על כביש מהיר ואיכותי, אותו עזבו המתחרים לטובת הספיישל סטייג' – אותם 86 ק"מ מפיסקת הפתיחה... לקינוח, גמעו הצוותים עוד 170 ק"מ בכבישים משובשים, עד למחנה הלילה בסטראיה רוסה.

'צוות פויינטר-ליוגב', מספר 114, מעדכן כי החששות מהגשם היו במקום, אולם ההיערכות עשתה את שלה. רז הימן סיפר כי היה זה סטייג' מהסוג שהוא לא חווה מעולם, בבחינת "הכל חדש" – מסלול מאוד מהיר, עצים, תעלות נבזיות, שלוליות מים משפריצות והרבה אדים בתא הטיס. שלולית אחת אף הגדילה וערכה פגישה אישית מאוד עם הלל סגל, הנווט של הצוות, שלא סגר את חלון האוורור בגג הרכב ומצא עצמו רטוב לפתע.

במסגרת היערכות לנהיגת חורף, הצטיידו השניים במגב מאסיבי בו השתמשו מבפנים, והוא סיפק את הסחורה. פילטר האויר החיצוני התמלא במים ונקדח בערב לטובת הימים הבאים. גם הוישרים ומיכלי המים המוגדלים הוכיחו את עצמם ותפקדו היטב. בסיום, התמקמו רז והלל במקום העשירי הכללי (01:15:33).

'צוות טלפארמה', מספר 128, נהנה מיום ללא אף תקלה טכנית, אולם ביזבז דקות יקרות עקב בעיות ניווט. כאמור, הנסיעה ביער לא היתה פשוטה בהיבט זה, ובאחת הפעמים, משלא הצליחו להתגבר על הבירבור, בחרו לעקוב אחר מתחרה אחר למספר דקות, עד להתאפסות.

את מלחמתם באדים עשו ניצן שקל ודובי נוימן בעזרת מטלית פלא שנקנתה בגרמניה יחד עם נוזל יעודי למניעת אדים. השילוב הקטלני היה מוצלח ועורר קנאה אצל מתחרים אחרים. עוד בבוקר החליטו השניים לא לנסוע מהר מדי ולתת לעצמם הזדמנות להתאקלמות – הם לא התרגשו יותר מדי כשעקפו או נעקפו ובסך הכל מדווחים על יום מוצלח. בסוף היום הם סיימו במקום ה-28 (01:29:54).

ל'צוות אבסולוט' – להבדיל מלשני הצוותים הקודמים – היתה זו טבילת האש הראשונה בראלי בין לאומי. למי שלא בקיא בעניין, נספר כי בראש ובראשונה מדובר בשיטת ניווט שונה לחלוטין מזו הנהוגה בליגה הישראלית וכי יש אין ספור אפשרויות לטעייה. בנוסף, מדובר ברכב חדש, עם בולמים חדשים, צמיגים חדשים ועוד... על מנת להקל על עצמם, נסעו עופר קוקוס ונועם שמיר הרבה יותר לאט ממה שהם רגילים, אולם היתה זו החלטה חכמה לדבריהם. מחר הם כבר יעלו את הקצב... את היום הראשון הם סיימו במקום ה-32 (01:34:03).

ברמה העולמית, מנצח הסטייג' הוא טוארג מספר 101, אותו נהג ג'יניאל דה ויליארס, שסיים את 86 הק"מ בזמן של 54:58 דקות. בקטגוריית המשאיות היה זה ולאדימיר צ'אגין והקמאז מספר 205 שעצרו את שעון העצר לאחר 01:04:51 שעות.

מחר, יום ראשון, 12.9.10, יזנק המרוץ לסטייג' השני. יום זה יחל בקטע קישור באורך של 184 ק"מ, יעבור לקטע מדוד באורך של 105 ק"מ ולאחריו קטע קישור באורך 131 ק"מ. בהמשך יהיה קטע מדוד נוסף באורך 100 ק"מ שיסתיים בקטע קישור באורך 110 ק"מ, ובסך הכל – 630 ק"מ.תגובות לכתבה
1.איזה כבוד! 12-09-10
מקום עשירי בכללי מבין כל המפלצות האלו
החקלאי מהעמק נותן את אותותיו בזירה הבינ"ל
כל הכבוד הלל
2.דדי 12-09-10
לנזימה, סקירה קצרה לא תזיק לנו
מעבר לפוקוס (המוצדק והמוערך) על הצוותים הישראלים, מעניין לקרוא קצת יותר על הראלי הזה בכללי, על שאר המתחרים ועל סוגי הכלים שמשתתפים.

לתשומת ליבכם...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:44-24.