טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת מ.מ.ס.י - סבב 1 עונת 2011 - "זמן פתיחה"


   17-10-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת "מ.מ.ס.י." לרוכבי אנדורו אופנועים חוזרת בקול תרועה עם 100 רוכבים ומסלול מתיש במיוחד לרוכבי המקצועית. צבע, חדשנות והרבה זיעה במרוץ ספיישל טסט ביער בית קשת.

לאחר פגרה ארוכה שלחלקנו נראתה כמו זמן נצח, ליגת האנדורו לרוכבי אופנועים, מבית העמותה הישראלית למרוצי אנדורו, חזרה למרכז הבמה המוטורית הישראלית בסבב הראשון לעונת 2011. כמאה רוכבים התייצבו בבוקר יום שבת, 16/10/2010, ביער בית קשת הסמוך לצומת גולני שבצפון הארץ, חמושים באופנועים מצוחצחים, אוהלים ודגלים צבעוניים ומוכנות מלאה לקראת עונה שלמה.

כל יבואני האופנועים בארץ הגיעו בהרכבים מלאים של קבוצות רכיבה מסודרות ועם הרבה מוטיבציה.
החדשנות הראויה לציון הגיעה שוב מצידם של רז הימן וג'וני בן דוד שלא מפסיקים לרגע לעדכן את מערכת מדידת הזמנים המשודרגת, ואלו קפצו מדרגה כשלוח התוצאות התעדכן און ליין באופן רציף במהלך כל המרוץ. כך נצפו שורות שורות של צופים בקהל, מנהלי קבוצות ומלווים אחרים, צופים באופנועים המתרוצצים על המסלול ואוחזים ביד מכשירי סמארטפון ולפטופים ומתעדכנים בזמנים של הרוכבים. לא רק שהממשק נוח וידידותי למשתמש, למען הפינוק של כולם, הופעל ראוטר פתוח שנתן לכל הדורשים גלישה חופשית באינטרנט.
הרשמה מקוונת והערכות מראש כבר הפכו למשהו קבוע שמתקתק כמו שעון ללא כל בעיות מיוחדת. לא כל הרוכבים הפנימו עדיין את ההתנהלות בזמן המרוץ מול כרטיס זמנים שהעמותה הכניסה במרוצים האחרונים, אך גם כאן נרשמה מגמת שיפור ניכרת. ספיישל טסט טכני ברחבי היער, רצוף פניות, סלעים ומהמורות לא הקל על חיי הרוכבים. הבדל עצום בין רוכבי הקטגוריות המקצועיות לרוכבי הקטגוריות העממיות נרשם בהקפת ההתשה, כשרוכבי המקצועית נאלצו לרכב בהקפת ההתשה הרבה מעבר לרגיל וכמעט ולא עמדו בזמנים לקראת הכניסה לספיישל הבא – כמעט כמו מרוץ היר-סקרמבל ממושך שגרם לעונשי זמנים רבים ולא מעט פרישות של רוכבים מנוסים כמו מתן ניר, אליקו אוחנה, אריאל דדיה ועוד. העייפות שיחקה תפקיד מרכזי והגיעה אף לרמות סיכון כשרוכבים איבדו ריכוז ונטשו את האופנוע לטובת חיבוק עצים או מנוחת סלעים בלתי מתוכננת. 46 רוכבים לא סיימו את המרוץ וזהו נתון שיכול להסביר במעט את הקושי.

"כבר מהפתיחה התנהלו קרבות צפופים על ראשות הקטגוריה כשבסיום אוריה כרמלי מנצח את הסבב הראשון של העונה"

מקצועית E-1
אחרי שלקח את האליפות העונה הקודמת הדר עציוני עבר לקטגוריה הפתוחה והשאיר את במת הקרבות לשני יריביו מהעונה הקודמת, מתן ניר ואוריה כרמלי, אליהם הצטרף זיו כרמי כשהוא רוכב על אופנוע ק.ט.מ ומאיים על המקום בראש מדרגות הפודיום כבר מההקפה הראשונה כשקבע את התוצאה המהירה ביותר בפער זעום. כבר מההתחלה כרמלי, המתניר וכרמי ניהלו קרבות צמודים על ראשות הקטגוריה ובהקפה הרביעית המתניר החליט שדי לו ולראשונה מזה 12 שנים פרש מהמרוץ. כרמי וכרמלי המשיכו לתת בגז כשאורי כרמל נושף בעורפם. למרות הקרב הצפוף עם פער של ארבע שניות לזכותו של כרמי בסיכום הכולל, הוא נדחק למקום השני בשל זמן עונשין של שתי דקות. לפיכך, כרמלי מנצח את הסבב הראשון של העונה. כרמל מסיים שלישי. אייל איזנברג עומד במערכה בהצלחה ומסיים רביעי ואחריו רועי קליין בהופעת בכורה במקצועית כשהמוטוקרוסרים, אורן חסון ונמרוד דור מסיימים במקומות שישי ושביעי בהתאמה. רשימת הפורשים ארוכה וכוללת כאמור את המתניר שפרש בהקפה הרביעית, בסיום ההקפה השלישית פרשו אריאל דדיה בעקבות שני תקרים בגלגל הקדמי, חגי ברידא, טוטו בטשון, יונתן וונדרהורן שסבל מבנד סורר המקיז מים, זהר גלילי שמתח כמה שרירים, ועומר מונין. אפי שטינבוים פרש בסיום ההקפה השנייה ורונן סלמי פרש לאחר הקפה בודדת.

"יש ליגת אנדורו ויש יונתן לוי, עז ההרים המושחזת שלא מכיר שום מקום מעבר למדרגה הגבוהה בפודיום. "

מקצועית E-2
יש ליגת אנדורו ויש יונתן לוי, עז ההרים המושחזת שלא מכיר שום מקום מעבר למדרגה הגבוהה בפודיום. בעוד הרוכבים האחרים מזיעים את נשמתם, לוי מקפץ ומדלג שמח וטוב לבב. מי שמנסה להדביק את משואות האבק של לוי הוא נתנאל זיו, שנמצא במגמת שיפור מתקדמת והוא מסיים במקום השני בפער של שתי דקות. את המקום השלישי לוקח עופרי שטראוס שחוזר לפעילות אחרי תקופת פציעות ממושכת. אריאל שלי פותח טוב ומתעייף לקראת הסיום, אך הדרומי המוכשר מסיים במקום הרביעי המכובד בהתאם לתוואי השטח הרחוק מהבית. דן כרמל חמישי, דרור כהן שישי, נמרוד חמו משיג תוצאות מעולות בספיישל אך אוסף נקודות עונשין רבות שמסתכמות ב 11 דקות שלמות שמצניחות אותו אל המקום השביעי. און בלומנזון ואסי זעמן צוברים גם הם נקודות עונשין רבות ומסיימים במקומות שביעי ושמיני בהתאמה. שבעה פורשים בקטגוריה בהם יוסי תאוכו, שחר דהן, אסף ויסבקר, גל חסון, אליקו אוחנה, דרור כהן שנוגח בסלע ויניב איתן.

"הדר עציוני לא יודע מנוח גם בקטגוריה הגדולה והרוכב הטרי בקטגוריה מצליח לכבוש את המקום הראשון בפער של חמש שניות בודדות"

מקצועית E-3
שמחה וצהלה במקצועית הפתוחה עם 11 רוכבים המצוידים באופנועים גדולי נפח ונכנסים ליער הטכני. נשלח לרוכבים חיזוק חיובי רק על היכולת לעמוד על הרגליים בסיום המרוץ. הדר עציוני לא יודע מנוח גם בקטגוריה הגדולה והרוכב הטרי בקטגוריה כובש את המקום הראשון בפער של חמש שניות בודדות מגיל קינן שמסיים במקום השני. נדב לוגסי כהרגלו מתעלם מהקושי הפיזי ומסיים במקום השלישי. עמית גול רביעי ותומר שמש צובר שמונה דקות עונשין וצונח מהמקום השלישי לחמישי. שישה פורשים בהם שחר סולימני, דידי אברהמי ואיציק קלנר שיוצאים מהתמונה לאחר ההקפה השנייה, אודי לפיד וסער יעקב פורשים לאחר ההקפה השלישית ורמי צמח משצליח לשרוד ארבע הקפות ויוצא לנוח.

סניורים
הלוחמים הוותיקים מגיעים בהרכב של שמונה רוכבים. ירון גולדשטיין עטור צבעי מלחמה אדומים ולבנים בהתאם לצבעי הוסקוורנה, תובע את המקום הראשון ומצהיר בכך כי הפעם תואר האליפות לא יחמוק מבין ידיו. גלעד קדשאי מסיים במקום השני בפער של דקה ועשרים, צליל וונדרהורן אפור השיער מסיים שלישי כשבדרך עצר לעזור לבנו הצעיר. יוסי גוטמן רביעי, אמיר חזות חמישי, ברק דודאי במקום השישי ומשה מרידור שביעי. ארז צור קובע את התוצאה הטובה ביותר בהקפה הראשונה אך פורש לאחר ההקפה השנייה.

"ירון גולדשטיין עטור צבעי מלחמה אדומים ולבנים בהתאם לצבעי הוסקוורנה, תובע את המקום הראשון ומצהיר בכך כי הפעם תואר האליפות לא יחמוק מבין ידיו. "

עממית E-1
שמונה עשר רוכבים מתמודדים בקטגוריה העממית ובראשם עומד עופר קלגרד שניצב על המדרגה הגבוהה בפודיום. אדם שגיב במקום השני ודודו דהאן שלישי. רגב צרפתי מהדרום מצליח לעמוד במשימה ומסיים רביעי, רונן מדיאל רוכב יפה ודקת עונשין שצבר הציבה אותו במקום החמישי, תומר שפירא שישי, איתי קורין נלחם חזק ומסיים שביעי, אופיר אג'י שמיני עם דקותיים בעונשין וכמותו גם ניב צורי. יעל קדשאי במקום העשירי, שחר סגל, אודי בן מוחה ולירז הימלפרב חותמים את רשימת המסיימים. חמישה רוכבים פרשו בהם עמית שרון, רוני רגף, ערן סטאריק, תמר נתנוב ועמרי רוזנקרנץ.

עממית E-2
מהקצה הצפוני של המפה, אי שם ברמת הגולן הגיע בעונה שעברה בחור גבוהה בשם תומר מזור, מהמרוץ הראשון שלו אשתקד הבחור פשוט התאהב בגביעים והחליט לקחת את העניינים ברצינות והגיע לעונה הזו כשהוא חמוש במוטיבציה גבוהה, אופנוע הוסאברג חדש וכוונה ברורה לקחת את האליפות. הצעד הראשון בדרך לשם כבר נעשה כשכבש את המקום הראשון בפער גדול. ירון יעקובוביץ מסיים במקום השני וגילי בשן תוקע יתד במדרגה השלישית. נמרוד איסטון חמישי, איתי ברנשטיין שישי, עמרי סגל מתרגל לאופנוע האפריליה החדש שלו וצובר כ 18 דקות עונשין המצניחות אותו למקום השישי, צרי נלגאבץ מסיים שביעי. עשרה רוכבים פורשים.

"שמונה עשר רוכבים מתמודדים בקטגוריה העממית ובראשם עומד עופר קלגרד שניצב על המדרגה הגבוהה בפודיום. "

עממית E-3
בקטגוריה הצנועה מתחרים רק שני רוכבים. זאב "צ'פלה" שליו מסתובב ביער עם אופנוע גדול ומביא למדף הגביעים בבית את גביע המקום הראשון. ניב עמוס הוא הרוכב השני בקטגוריה ומסיים שני בפער של חמש דקות.

מתחילים

תריסר רוכבים חדשים וטריים מגיעים לאירוע הפתיחה ומתוכם רק ארבעה מצליחים לעמוד במעמסה ולסיים את המרוץ. איוב שוגן מסיים במקום הראשון בפער של דקה וחצי ומניף את הגביע. קוגאן נאפסו מסיים שני ונסי פרידמן שלישי. במקום הרביעי ניצב רן גולדשמיט. שמונה רוכבים פורשים.

"מהקצה הצפוני של המפה, אי שם ברמת הגולן הגיע בעונה שעברה בחור גבוהה בשם תומר מזור ונכנס לעונה הזו כשהוא חמוש במוטיבציה גבוהה, אופנוע הוסאברג חדש וכוונה ברורה לקחת את האליפות. הצעד הראשון בדרך לשם כבר נעשה כשלקח את המקום הראשון בפער גדול."

תוצאות

מקצועית E-1
1. אוריה כרמלי - מטרו
2. זיו כרמי – ד.ל.ב מוטוספורט, דנלופ, אגיפ, אבנוע
3. אורי כרמל -

מקצועית E-2
1. יונתן לוי – עופר אבניר, אביזריון
2. נתנאל זיו – ד.ל.ב מוטוספורט, מוטורקס, אורוד, דנלופ
3. עפרי שטרואס – עופר אבניר, אביזריון

מקצועית E-3
1. הדר עציוני – ד.ל.ב מוטוספורט, אופרוד, אבנוע, מוטורקס
2. גיל קינן - ד.ל.ב מוטוספורט, אופרוד, דנלופ, אגיפ
3. נדב לוגסי – ד.ל.ב מוטוספורט, אופרוד, דנלופ

"זאב "צ'פלה" שליו מסתובב ביער עם אופנוע גדול ומוסיף למדף הגביעים בבית עוד גביע של מקום הראשון. "

סניורים
1. ירון גולדשטיין - קמור
2. גלעד קדשאי
3. צליל וונדרהורן – ארזים הידראוליקה

עממית E-1
1. עופר קלגרד
2. אדם שגיב
3. דודו דהאן

עממית E-2
1. תומר מזור
2. ירון יעקובוביץ’
3. גילי בשן

עממית E-3
1. זאב צ'פלה שליו
2. ניב עמוס

מתחילים
1. איוב שוגן
2. קוגאן נאפסו
3. נסי פרידמן

כל התוצאות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.עופר 17-10-10
סחטיין על הזריזות בהעלאת הכתה. ישר כח וכל הכבוד
2.גרישה 17-10-10
הדבר הכי טוב לגבי העתיד, זה שהוא בא מדי יום
3.ד.ח 17-10-10
תזכרו את השם, תומר מזור הדבר הבא!
4.יוסי 17-10-10
השם הבא הוא מזור אחר!
5.הצפוני 17-10-10
סגל נתן יופי של עבודה... עונה הבאה למקצועית
6.לערן שלמה 17-10-10
ערן טעית בדירוג העממית E2 תסתכל שוב-אין מקום רביעי
7.??? 18-10-10
למה אליקו אוחנה רכב על ktm
8.תגובה ל8 18-10-10
כי הוא יודע מה טוב לו :)
9.צופה מיום הארוע 19-10-10
במילה אחת ביזיון , ארגון גרוע ביותר , מסלול מתוסבך שגרם לחלק נכבד מהמתחרים לפרוש , חציית כביש תוך כדי המסלול בין מכוניות חונות , טרקטורונים ורכבים חוצים את המסלול ומפריעים למתחרים , לא היה מקום נורמלי לצופים בו הם יכלו לראות משהו ולהנות מהתחרות..
לכו תעשו שיעורי בית במקום לפאר את הסבב הזה 
10.אייל אוחיון 21-10-10
סחתין איזה תמונות
11.מגהץ העמק - איתי 22-10-10
ערן אתה תותח - תודה על כתבה ותמונות מדהימות
שתהייה לנו עונה מוצלחת ושמחה ......
12.רוצה לרכב 02-01-11
יש תחרויות לילדים מתחת לגי 16(בלי רישיון)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:07-24.