טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת מ.מ.ס.י – סבב 2 עונת 2011 – "להיט בראש"


   21-11-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ערן שלמה, נדב גבאי

הסבב השני ב"ליגת מ.מ.ס.י" לרוכבי אנדורו אופנועים מנער את החלודה באופן טוטאלי ומכניס קצב למסלול המשודרג אי שם בתרקומיא. זמן אוויר משובח ומקטעים טכניים פיצו על ענני האבק, במרוץ הייר סקרמבל שמזכיר לנו למה אנחנו אוהבים מרוצים.

מזה תקופה ארוכה, או ליתר דיוק מאז חודש מרץ, לא חזינו במרוץ הייר סקרמבל במסגרת ליגת מ.מ.ס.י. לרוכבי אנדורו אופנועים. תורידו את ענני האבק הסוררים וקבלו מרוץ שעונה להגדרה – תענוג. למען האמת גם עם מיסוך האבק הקשה, עדיין זה היה אחד המרוצים היותר מעניינים.
הרשמה מקוונת, לוח תוצאות און ליין, אוהלים, דגלים, צבעים ואופנועים, לזה כבר התרגלנו ויש לציין כי המכונה משומנת היטב והעניינים מתקתקים. שידרוג נוסף שנכנס לרווחת הקהל העלה ספקות בתחילת היום אך עם פתיחת המרוץ נרשם כהצלחה, מסך לד ענקי שהוצג לקהל והקרין במהלך כל היום מבחר סרטוני העמותה, תוצאות בזמן אמת ואפילו צילום וידאו ישיר מהמסלול. המיקרופון בידיו של בועז קורפל הממולח והרי חווית צפייה מושלמת לקהל היושב תחת צילו של אוהל רד בול.
למרות המצע האיכותי כמות הרוכבים מאכזבת משהו עם 86 רוכבים בלבד בשמונה קטגוריות שונות. אך הכמות כידוע לא משחקת תפקיד אל מול האיכות ומי שהגיע למרוץ, בין אם לצפות, לעבוד או לרכב נהנה.

"להוט לקרב וחם מתמיד חוזר זיו כרמי למסלול, פיו חתום אך היד הימנית נעולה על המצערת ואין רחמים על המכונה, הילד טס על המסלול בתצוגת רכיבה מעוררת השראה..."

ספי כהנוביץ', שופט הליגה, עומד מול שורה ארוכה של רוכבים, מנופף בדגל ובורח משם כל עוד נפשו בו כי החבורה מזנקת על האוכפים ופותחת בגז כאילו אין מחר.

מקצועית E-1
להוט לקרב וחם מתמיד חוזר זיו כרמי למסלול, פיו חתום אך היד הימנית נעולה על המצערת ואין רחמים על המכונה, הילד טס על המסלול בתצוגת רכיבה מעוררת השראה, והוא משלים שמונה הקפות, הקפה אחת מעבר ליתר חבריו לקטגוריה ובמקום השלישי הכללי. כבוד! מי שניסה להדביק את כרמי היה אורי כרמל, שחזר מפציעה ממושכת, מנצל כל כוח סוס אפשרי מהאופנוע והעולל המככב מסיים במקום השני. השועל הוותיק שלא מוותר לעולם על מקום במדרגות הפודיום, הוא אוריה כרמלי שלא מראה ולו לרגע סימנים של עייפות החומר או תשישות כלשהי, לעמוד מול כל הנערים הרעבים זו משימה לא פשוטה וכרמלי עושה זאת בהצלחה כבר תקופה ארוכה. אייל הבר, אורן חסון ואייל אייזנברג מסיימים בזה אחר זה עם שבע הקפות. רועי קליין, אריאל דדיה, אפי שטיינבויים, איציק קלנר ונמרוד דור מסיימים עם שש הקפות. דדיה על כתום, חוזר מחופשה מרוממת בארה"ב בה רכב על מסלולי מוטוקרוס לא הרגיש טוב במהלך היום והתוצאות נראו בשטח, שטיינבויים כהרגלו נותן הופעה לקהל ולצלמים אך ענני האבק קוראים לו להרגיע והוא עוצר למנוחה. טוטו בטשון עם חמש הקפות, חגי ברידא משלים שתי הקפות בלבד ורונן סלמי מסתפק בהקפה אחת. זהר גלילי ויונתן וונדרהורן פורשים.

"אייל הסלעים המחזיק במדליית זהב מטורניר הסיקס דייז, יונתן לוי, חוזר מהמסע במקסיקו חד ומדוייק מתמיד, מקפץ ומדלג, האדם והאופנוע כמכונה אחת..."

מקצועית E-2
אייל הסלעים המחזיק במדליית זהב מטורניר הסיקס דייז, יונתן לוי, חוזר מהמסע במקסיקו חד ומדוייק מתמיד, מקפץ ומדלג, האדם והאופנוע כמכונה אחת משלים הקפה אחת מהירה כהלכה ומתחיל להוריד קצב, מי שמכיר יודע שהילד משחק על המסלול ללא כל מאמץ ועדיין שומר על פער בהובלה בדרך לגביע נוסף. עפרי שטראוס נותן עבודה על המסלול ומצליח להשלים שמונה הקפות, הוא חוזר למדרגות הפודיום במקום השני. דן כרמל התענג על כל רמפה במסלול כאילו מדובר במרוץ מוטוקרוס, בהקפה השנייה אף ביצע תרגיל פרייסל משובח, אך לצערנו ענני האבק הסתירו את המופע למצלמה, את התמונה עם הגביע במקום השלישי לא פספסנו. דרור כהן רביעי, אליקו אוחנה חמישי, און בלומנזון שישי, אריאל שלי ביום לא מוצלח במיוחד מסיים שביעי לפני אסי זעמן ותומר גבעתי שסוגרים את רשימת משלימי שבע הקפות. אסף ויסבקר, דרור כהן וגל חסון מסיימים עם שש הקפות, נתנאל זיו מוכה וירוס חולני פורש לאחר שלוש הקפות.

מקצועית E-3
אל חוליית החוד בקטגוריה הגדולה מתברגים הדר עציוני, תומר שמש וגיל קינן. עציוני לא מתרגש מהנפח העצום שתופס מקום בין רגליו והוא נחוש לא לשחרר את המצערת ומסיים במקום הראשון בפער של שתי שניות מתומר שמש. במקום השלישי גיל קינן שהצליח להשלים שמונה הקפות ולהוכיח כי עלייתו לקטגוריה המקצועית מוצדקת מתמיד, המשך כך! רמי צמח, שחר סולימני ועמית גול מסיימים בזה אחר זה עם שבע הקפות ונדב לוגסי חותך לאחר הקפה אחת עם הרבה כאבים בחזה איתם יצא לדרך.

"הדר עציוני לא מתרגש מהנפח העצום שתופס מקום בין רגליו והוא נחוש לא לשחרר את המצערת ומסיים במקום הראשון"

עממית E-1
19 רוכבים מתמודדים על קו הזינוק אך עופר קלגרד הוא זה שמניף את הגביע הנחשק מכולם. רגב צרפתי רואה את האחיינים מריעים מחוץ למסלול ומעלה את כל החמישה למדרגה השנייה. רונן מדיאל הוא שחיף צנוע וחייכני שיודע היטב את העבודה על המצערת והוא מסיים במקום השלישי.
רוני רגף, דודו דאהן, גן בן דוד, ניר שחם, איתי קורין וניב צורי מסיימים עם חמש הקפות בשעה וחצי. יער בן דוד, יעל קדשאי ותמר נתנוב מסיימים עם ארבע הקפות. רונן זיסו ויוסי בן שושן מסיימים עם שלוש הקפות. בר נוב אחרי תצוגת התאוששת יפה לאחר פתיחה לא מוצלחת אך התשישות אוחזת בגופו הוא פורש בהקפה החמישית. טל מיה פורש לאחר הקפה אחת.

עממית E-2
16 רוכבים על קו הזינוק ומתוכם רק תשעה מצליחים להגיע לקו הסיום על שני גלגלים. תומר מזור, השם החם של הקטגוריה, משכים קום ועושה את כל הדרך מרמת הגולן בכדי להשאיר את החברים לקטגוריה הרחק מאחור ולהניף את הגביע המוזהב למחיאות הכפיים של צוות הליווי המתמיד. איוב שוגן וצרי נלגאבץ מגיעים מהכפר אל המקום השני והשלישי. נמרוד איסטון וקוגן נאפסו, מסיימים רביעי וחמישי עם חמש הקפות. רפאל קבסא, לירון פאדל ואיתן יואל עם ארבע הקפות ורן קבי סוגר הקפה אחת. שורה ארוכה של רוכבים בקטגוריה לא מסיימים מסיבות שונות.

"19 רוכבים מתמודדים על קו הזינוק אך עופר קלגרד הוא זה שמניף את הגביע הנחשק מכולם."

עממית E-3
שלושה רוכבים מתייצבים למערכה כשעידו גביש מסיים עם ארבע הקפות במקום השלישי ומשאיר את המלחמה לזאב צ'פלה שליו ולתומר ברבי. ברבי מגיע קצת יותר רעב והוא זוכה במקום הראשון בפער של כחצי דקה על פניו של צ'פלה שמוסיף עוד גביע לארון בבית.

סניורים
שבעה מעלי שיבה לוקחים חלק בקטגוריה. ארז צור חד ונחוש, עולה, יורד ומסיים ראשון בפער בן יותר מדקה על פני חבריו. ירון גולדשטיין עם ההוסקוורנה נהנה מהמסלול ומסיים במקום השני וגלעד קדשאי שלישי כמחצית הדקה אחריו. צליל וונרהורן רביעי, ברק דודאי חמישי. אמיר חזות מסיים שישי, אחרי "שיירת העמלצים" לדבריו וגם הוא כמו יתר קודמיו עם חמש הקפות. שי לוי חותם את הרשימה במקום השביעי עם ארבע הקפות.

מתחילים
רק שני מתחילים קופצים למים העמוקים של מרוצי האנדורו ונדב לוי זוכה בגביע המקום הראשון עם שלוש הקפות במסגרת הזמן בן השעה הנתון לקטגוריה זו. אחריו, עם שתי הקפות בלבד נמצא רון שטפל שמצליח לעמוד במשימה הקשה ולסיים את המרוץ.

"תומר מזור, השם החם של הקטגוריה, משכים קום ועושה את כל הדרך מרמת הגולן בכדי להשאיר את החברים לקטגוריה הרחק מאחור ולהניף את הגביע המוזהב למחיאות הכפיים של צוות הליווי המתמיד."

תוצאות
כל התוצאות

מקצועית E-1
1. זיו כרמי – מוטוספורט
2 אורי כרמל- מטרו מוטור
3. אוריה כרמלי - מטרו מוטור

מקצועית E-2
1. יונתן לוי – עופר אבניר, אביזריון
2. עפרי שטרואס – עופר אבניר, אביזריון
3. דן כרמל – מוטוספורט, כרמל יובלים

מקצועית E-3
1. הדר עציוני – מוטוספורט, אופרוד, טיטן, מוטורקס, אבנוע
2. תומר שמש – קמור, הוסקוורנה, אופנועית
3. גיל קינן – מוטוספורט, אופרוד, דנלופ, אג'יפ

"תומר ברבי מגיע קצת יותר רעב והוא זוכה במקום הראשון בפער של כחצי דקה..."

עממית E-1
1. עופר קלגרד – מלכי רייסניג
2. רגב צרפתי – רגבים בע"מ
3. רונן מדיאל – מוטוספורט, סטאריק אינגיינירינג

עממית E-2
1. תומר מזור – גת גמלא
2. איוב שוגן –
3. צרי נלגאבץ – אדיגה סייקל

עממית E-3
1. תומר ברבי – TLT מיזוג אוויר
2. זאב צ'פלה שליו – מוטוספורט, רפסול, סטארי
3. עדיו גביש –

"ארז צור חד ונחוש, עולה, יורד ומסיים ראשון בפער בן יותר מדקה על פני חבריו."

סניורים
1. ארז צור – מוטוספורט, דנלופ, סטרי
2. ירון גולדשטיין – קמור, הוסקוורנה
3. גלעד קדשאי –

מתחילים
1. נדב לוי
2. רון שטפל

"המתחילים קופצים למים העמוקים של מרוצי האנדורו ונדב לוי זוכה בגביע המקום הראשון עם שלוש הקפות."
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ברבי השפיץ 21-11-10
עם נבלה סרוחה הביא אותה במקום הראשון!!!
2.אחלה טקטיקה 21-11-10
כרובי הגדול השתלט על הפודיום
תמשיך להביא לחוח בבוקר ובשר אחרי המרוץ לחברי הקבוצה והם יפדו את הצ'קים
3.KTM 125 21-11-10
יעל קדשאי את אלופה! איזה בחורה
4.תומר ברבי האלוף שלנו!!!!!!!!!!!! 21-11-10
תומר ברבי וירטואוז אמיתי בשטח! הכלי לא משנה, הוא טורף את השטח עם טכניקת רכיבה מעולה. הבחור הזה מגיל שנתיים רוכב על שתי גלגלים ... חכו חכו, הוא עוד יגיע לראש טבלת האלופים השנה!!!!! גאים בך! ברכות על הניצחון השבוע! אוהבים אותך, אמא וכל המעריצים....
5.א 22-11-10
התמונות מדהימות כרגיל, היה ארוע כיפי עם ארגון מושלם
6.רותם ושרון 22-11-10
תומררר ברבי אתה מס' 1 היה צפוי הניצחון אתה גדול ויש לך את זה..!!! תן בראש ועלה והצליח כמו שרק אתה יודע!!..
7.שיבלי מוסא 26-11-10
איפה כול זה אני רוצה להסתריף בנזימה כי אהבתי את זה 0526400755
8.חדש 02-01-11
אם אני רוצה להצתרף למרוצים ואני עוד לא בן 16 אז יש דבר כזה הוא שלא כי גז זה גז לא משנה איזה גיל העיקר גז נעול

אני יודע למי שידווך לי תודה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:11-24.