טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו אופנועים סבב שלישי לעונת 2008


   23-12-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הקלברי פין בנה רפסודה ויצא לשיט על נהר המסיסיפי עם חברו הטוב ג'ים. תומר דרזנר ראה באחד מיובליו של נחל לכיש סיטואציה דומה, ויתר על הרפסודה והכניס 118 חברים לשחות עמוק בבוץ.

החצוצרן עומד על ראש ההר ותקוע את תרועת ההסתערות, שניות לאחר מכאן עשרות על גבי עשרות של רוכבים החלו דוהרים קדימה כעדר באפולו רועם ואט אט נעלמים מן האופק.
חצוצרן כנראה שלא היה, זה גם לא היה עדר באפולו אבל זהו התיאור הכי קרוב שנוכל
לתת לפתיחת השעונים במרוץ ג'וליס סבב 3 לעונה 2008.

בפעם השלישית העונה שעמותת רוכבי השטח מצליחה לשבור שיא במספר המשתתפים.
כ-118 רוכבים הגיעו לתחרות, מזג אויר נפלא, רחבה ירוקה ומעט בוצית קיבלה את פניהם.ייתכן כי אנו מסתכלים לפני העתיד בגובה העיניים. הקהל שהצביע ברגליים, תפס כל פיסה פנויה מסביב למסלול הספיישל, כשהוא מצויד במחצלות, כסאות, אוכל ושתייה כיאה לפיקניק משפחתי חובב טבע ורעש מנועי בעירה פנימית זועקים בטורים גבוהים לשמים. וזאטוטים מסתובבים על גבי אופנועים זעירים לצד כשהם ממוגנים מכף רגל ועד ראש, הידעת כי מדרגה בשטח נראית כמו קיר דרך מבטו של פעוט בגיל 4 הרוכב על אופנוע מיניאטורי ?

"יוני לוי, מזכיר לכולנו כי אינו שייך בכלל לליגה הזו ולא מכיר מדרגה אחרת מעבר למקום הראשון בפודיום."

המרוץ נערך בסגנון ספיישל טסט.
מסלול הספיישל, המסלול בו מודדים את זמני ההקפות, נבנה כמסלול טכני מאוד ושילב בחובו אין ספור פניות, הדוקות ורחבות, מעברים בבוץ טובעני, אדמה חלקלקה מספר ביתרונות קיצוניים. זמן הקפה ממוצע בקטגוריות המקצועיות עומד על 4.5 דקות להקפה.
מסלול ההתשה הארוך,עמוק בתוך היער, הרחק מעיני הקהל, ההווה את הדרמה האמיתית של המרוץ.בין המעברים הצפופים דרך העצים והצמחייה הסבוכה, צצו להם מספר מעברים הקרובים לגבול המזוכיזם, מעברי מים ובוץ שרק חיכו לרגע שרוכב יעשה את הטעות ודאגו לשכנו בקרבתם, עד יחלוף זעם וייתשו הכוחות מבעיטות ברגלית ההנעה.
הגדיל לעשות תומר דרזנר, מפיק המרוץ, כשבנה את המסלול והגיע לאחד משובלו של נחל לכיש הסתכל ימינה ושמאלה ובחר להניח את החץ היישר פנימה. מהלך אשר הרים את הפקת המרוץ כמה מדרגות מעלה. אם חשבנו שהרצברג הוא מרוץ עם מאפייני הישרדות קשים, הרי שחציית הנהר היא הצעד הכי קרוב לזה בעשר השנים בהם מתקיימים מרוצי אנדורו בישראל. כמעט מחצית הרוכבים שעמדו על קו הזינוק, נאלצו לפרוש לא לפני שעברו קורס צלילה כוכב אחד המימי הנחל.
בחלוף שלוש הקפות, נפל האסימון המפרפר בקרב מארגני המרוץ והוחלט לעקוף את הבריכה. מי שעדיין הצליח לעמוד על שני גלגליו ניצל והמשיך את המרוץ, כשהוא מדלג על עשרות האופנועים הרובצים על גדת הנחל כשאין מושיע בידם פרט למפתח פלגים שחצה את הנהר דרך האוויר. לא מעט כלים נפחו את נשמתם במקום.
בין הרוכבים המתוסכלים זוהה גם אליקו אוחנה שעד לאותו הרגע רכב בקצב נפלא בספיישל. ואם בארזים נפלה שלהבת , מה יגידו אזובי הקיר?

"אם חשבנו שהרצברג הוא מרוץ עם מאפייני הישרדות קשים, הרי שחציית הנהר היא הצעד הכי קרוב לזה בעשר השנים בהם מתקיימים מרוצי אנדורו בישראל."

נחזור לספיישל, מעבר לדרמה קורעת הלבבות והמנועים אי שם במעמקי היער, הייתה גם תחרות.מסלול ספיישל טכני הפיק מרגליות מידי הרוכבים. אחד יוני לוי שחוזר לארץ אחרי חופשה קלה בצ'ילה, שם השתתף במרוץ הsix days, ומזכיר לכולנו כי אינו שייך בכלל לליגה הזו ולא מכיר מדרגה אחרת מעבר למקום הראשון בפודיום.
דן מיה ותומר שמש סיימו בהפרש של 20 שניות במצטבר זה מזה ועלו על מדרגות הפודיום בהתאמה.
מי שצמצם טווח והיה הכי קרוב ללוי וסיים שני בזמנים, היה זה אוריה כרמלי מהקטגוריה המקצועית הקטנה שכמובן סיים ראשון ועלה על המדרגה הגבוהה בפודיום, אחריו תובל דובדבני הצעיר, שעדיין לא אמר את מילתו האחרונה וכבר אפשר להבין כי מדובר בדור העתיד של הליגה. בהפרש של שלושים שניות ושלושים שנה אחרי דובדבני עמד על המדרגה השלישית זוהר גלילי.
במקצועית הפתוחה היה זה שחר סולמיני רכוב על גבי ה470ימאהה שלקח את המקום הראשון ומיד אחריו, אייל אזיינברג עם אופנוע דומה. עמית גול סיים במקום השלישי.

באגף הסניורים, רז הימן עתיר הניסיון גובר על כולם, אף על פי שטבע גם הוא בביצה והופתע לגלות את צוות הסיוע שלו מראלי הפרעונים שהגיחו לתת יד, הימן חזר למסלול כשבדרך הוא מבחין בצליל ונדרהורן השקוע, עוצר בצד, נותן יד ומחלץ אותו ובסופו של דבר ונדרהורן, העומד על המדרגה השנייה בפודיום, מכבד את הימן בסיפור הגבורה ומקדיש לו את הגביע לקול תשואות הכפיים של הקהל.

"אוריה כרמלי, ראשון בקטגוריה המקצועית קטנה ושני בכל הזמנים"

התוצאות הסופיות מדברות בעד עצמן, מתוך 118 משתתפים בזינוק פרשו לא פחות מ52 משתתפים, שאחוז לא מבוטל מהם עם נזקים מהותיים במנועים. לא פחות מעשרה משתתפים נפסלו מאחר והפרו את הוראות היצרן, נסיעה מהירה בשטח הפיץ, נסיעה נגד הכיוון, תלישת סרטי הסימון מעבר לפעם אחת ומקרה אלימות אחד בו רוכב הטיח את תסכלו בדמות קרש בקסדה של רוכב אחר. פסילה מתסכלת נוספת תפסה את מתן ניר, שהציג יכולת רכיבה מעולה, סיים במקום השני בקטגוריה, כאשר נתן לאיש הליווי את האופנוע, הנ"ל רכב עליו ללא קסדה, החוקה גמרה אומר פסילה וניר חזר לביתו עם ידיים ריקות ומוטיבציה גובהה יותר למרוץ הבא.

העמותה חגגה באירוע הזה עשור שנים להיווסדה. עשר שנים תמימות של ספורט מוטורי שהלך וצבר תאוצה וכיום מדובר בספינת הדגל בתחום המוטורי בארץ, השובר שיאים חדשים בכל פעם מחדש. משביחה כיין היה מי שאמר ואנחנו עומדים מאחורי המילים,
למרות שמכשיר מדידת הזמנים נשכח בתל אביב הרחוקה וגרמה לאי עמידה ממושכת בזמנים. גם חציית שבילי התנועה הראשיים בשטח, צריכים להבחן מחדש במיוחד אם אין במקום מרשל שהיה מונע לא מעט מקרי "כמעט" .

"מסלול טכני מאוד והמשלב בחובו אין ספור פניות, הדוקות ורחבות, מעברים בבוץ טובעני, אדמה חלקלקה מספר ביתרונות קיצוניים."

תוצאות:
מקצועית קטנה:
1. אוריה כרמלי
2. תובל דובדבני
3. זוהר גלילי

מקצועית בינונית:
1. יוני לוי
2. דן מיה
3. תומר שמש

מקצועית פתוחה:
1. שחר סולימני
2. אייל אייזנברג
3. עמית גול

"עשר שנים תמימות של ספורט מוטורי שהלך וצבר תאוצה וכיום מדובר בספינת הדגל בתחום המוטורי בארץ, השובר שיאים חדשים בכל פעם מחדש"

עממית קטנה:
1. יונתן הראל
2. אדי שמאי
3. רום בן אליהו

עממית בינונית:
1. אוהד תמיר
2. תום לרמן
3. תום קול

עממית פתוחה:
1. גלעד קדשאי
2. חאלד זניד
3. עזרא אידור

סניורים:
1. רז הימן
2. צליל ונדרהורן
3. חיים צדיק

מתחילים:
1. גיא יפרח
2. נמרוד כפיר
3. צביקה משבנק


תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:11-24.