טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת מ.מ.ס.י. – סבב 4 עונת 2011 – "סלעים בבקעה"


   16-01-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב הרביעי בליגת האנדורו לרוכבי אופנועים: מיעוט משתתפים, אבק וסלעים במרכז העניינים, בתפאורת בקעת הירדן ומלחמות על הקובייה הראשונה בפודיום.

בקעת הירדן, המתהדרת בנוף הררי ומסולע, אירחה את הסבב הרביעי בליגת מ.מ.ס.י. לרוכבי אנדורו אופנועים. 71 רוכבים בלבד התייצבו על קו הזינוק למרוץ הייר סקרמבל, שסחט מהרוכבים רכיבה זהירה, טכנית, מסולעת עם מקטעים קלים של פתיחת גזים בערוצי הנחל. מסלול ארוך במיוחד, בשילוב רכיבת סלעים קשה, הניב זמן הקפה ממוצע של יותר מעשרים דקות להקפה.

מקצועית E1
בעונה הזו זיו כרמי חוזר לעניינים ובגדול. הילד הוא ווינר אמיתי, שרואה רק דבר אחד מול העיניים – תואר האליפות. כרמי עולה על האופנוע, פותח בגז ומשאיר אבק לחבריו לקטגוריה, כשהוא היחיד שמשלים שבע הקפות. ככה כובשים את המקום הראשון!
במקום השני עם תצוגת רכיבה וירטואוזית, מתייצב אפי שטיינבוים, שמוכיח לכולם שאפשר בהחלט להשיג תוצאות וגם להנות על המסלול. שטיינבוים, כהרגלו, רוכב חזק על המסלול אך כשהוא רואה צלם לפניו על המסלול הוא מרגיש מחוייב ומניף את הגלגל הקדמי למען איכות התמונה, בחור כלבבי!
למקום השלישי מתברג זהר גלילי, ששמח לחזור למדרגות הפודיום. הוא מקדים את אוריה כרמלי בחצי דקה לאחר שעתיים של רכיבה מגורזנת. זקן או קשיש, לא מסוג התארים שאפשר להדביק למי מהשניים, כשרשימה ארוכה של רוכבים, שבעה במספר, מסיימים אחריהם.

מקצועית E2
קיים יסוד סביר להניח שאפילו יונתן לוי בעצמו כבר לא מוצא מילים לתאר את סגנון הרכיבה ועליונותו בליגה. למרות הלחץ שקיבל מאחור, לוי מסתובב על המסלול בכייף וקוצר את המקום הראשון. העניין המרכזי בקטגוריה שייך דווקא לנמרוד חמו, שחוזר רעב למסלול ונותן עבודה על המצערת. כבר מהפתיחה הוא שומר על פער קבוע מיוני ונראה כי הוא מצמצם אט אט ואפילו קובע את ההקפה המהירה ביותר, עד שלוי מתאפס קצת והקרב מסתיים בפער של ארבעים שניות. יופי של תצוגה. עופרי שטראוס מגיע חריף ומרוכז, משלים את המרוץ בצורה טובה ומסיים במקום השלישי. כנראה שהסלעים עושים טוב לרוכבי העמק, כך גם נתנאל זיו משלים שבע הקפות ומסיים רביעי. אליקו אוחנה רוכב טוב , אך בהקפה הרביעית הוא מרגיש את הכתפיים כואבות מאד ויוצא מהתמונה לפני שיגרום נזק לעצמו, הוא חוצה את קו הסיום רק בכדי להשלים את המרוץ ולחתום את הרשימה בקטגוריה המונה שמונה רוכבים.

מקצועית E3
שישה רוכבים במקצועית הפתוחה ולאחר שעתיים של מרוץ מייגע תומר 'החיה' שמש, מצליח להקדים את גיל קינן בפחות משלוש שניות מכריעות. קינן הרעב למדרגה הראשונה במקצועית לקח את ההובלה החל מההקפה השנייה ונראה להוט על המצערת, שמש כאמור הצליח לעקוף אותו ולקחת את המקום הראשון. במקום השלישי עם שבע הקפות ממוקם הדר עציוני, 12 שניות אחרי קינן. סולימני משלים רק שש הקפות במקום הרביעי וסער יעקב חמישי.

עממית E1
עופר קלגרד נכנס למרוץ עם אש בעיניים, הוא מבעיר את הצמיגים על הסלעים ותוקע יתד על המדרגה הראשונה בפער עצום של ארבע דקות. בר נוב הצעיר מאבד את הבלם הקדמי בהקפה הראשונה וממשיך לתת בגז גם בעליות ובמורדות ומסיים בכבוד רב במקום השני. תומר שפירא מקדים בדקה שלמה את רגב צרפתי וזוכה במקום השלישי, צרפתי הרביעי סוגר את רשימת הרוכבים מהקטגוריה שהשלימו חמש הקפות.

עממית E2
תומר מזור ממשיך בקו החד שלו בדרך לאליפות, רכיבה חלקה ומהירה ופער של שש דקות שלמות לא משאירות מקום למילים מעבר למילה אחת בודדה – שאפו!
צרי נלגאבץ במקום השני ועל המדרגה השלישית נמצא איוב שוגן, שלישיית הכוכבים של הקטגוריה העונה.

עממית E3
צ'אפלה, צ'אפלה, צ'אפלה. זאב שליו שוב עושה זאת ומניף את גביע המקום הראשון בפער. ניב עמוס מסיים במקום השני ותומר 'כרובי' ברעם, יורד לעם ולאחר שלושה הקפות מסיימם במקום השלישי.

סניורים
מי אמר שמשעמם בקטגוריית הקשישים? נדב לוגסי התרגל לרעיון של קרבות חזקים ולאחר מאבק עיקש עם ירון יוליסברגר על ראשות הקטגוריה, הצליח לשים ידו על העליונה. יוליסברגר שני, 12 שניות אחריו וירון גולדשטיין במקום השלישי עם הקפה פחות.

מתחילים
חמישה רוכבים לוקחים חלק בקטגורית המתחילים. רון קדוש מצליח להקדים את כולם ולסיים במקום הראשון. שחר בלולו במקום השני ומוחמד סעדיה במקום השלישי. רון שפטל הצעיר מסיים רביעי ורן אזולאי חמישי עם שתי הקפות.

תוצאות
מקצועית E1
1. זיו כרמי – KTM, אג'יפ
2. אפי שטיינבויים – קמור
3. זהר גלילי – קמור, אופנועית

מקצועית E2
1. יונתן לוי – אבניר, אביזריון
2. נמרוד חמו – מוטוספורט
3. עפרי שטרואס – ארבל שטראוס, אבניר

מקצועית E3
1. תומר שמש – קמור, הוסקוורנה, אופנועית
2. גיל קינן – הוסאברג, אופרוד, דאנלופ, אג'יפ
3. הדר עציוני – טיטן, מוטורקס, אבנוע, אג'יפ, KTM

עממית E1
1. עופר קלגרד –
2. בר נוב – סטאריק, KTM, מזור הנדסה
3. תומר שפירא –

עממית E2
1. תומר מזור – גת גמלא, הוסאברג
2. צרי נלגאבץ – adiga cycle,moto-parts
3. איוב שוגן – פנצ'ריית קמא (כפר קמא)

עממית E3
1. זאב צ'פאלה שליו – רפסול, סטארי, KTM
2. ניב עמוס –
3. תומר כRובי ברעם – KTM

סניורים
1. נדב לוגסי – הוסאברג, אופרוד, דנלופ
2. ירון יוליסברגר
3. ירון גולדשטיין - קמור

מתחילים
1. רון קדוש - סוכנות M&G
2. שחר בלולו -
3. מוחמד סעדיה -
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.70 רוכבים :( 16-01-11
זה לפחות שיפור מהמרוץ הקודם...
2.קובי פרץ, משה פרץ 16-01-11
ושיראל...
היה מרוץ יפה
3.בהמשך ישארו 30 ,במרוץ הקודם היו 86 16-01-11
עליות גבוהות ,הרזמה מוקדמת, אין שמירה על מקצרים
הכי גרוע איזה זבל נשאר בגוליס...טעם רע
4.לא בכדי 17-01-11
טעם רע משאירים רוכבי המקלדת שחוץ מרפש אין לכם מילה חיובית אחת להגיד. מישהו מכם בדק את רמת ההשקעה? הפקה? מאמצים? השקעה? נתונים אמיתיים וסיבות? פשוט טעם רע ונמאס לשמוע/ לקרוא את המלהגים למינהם.. לשון הרע זה הכי פשוט - מילה נרדפת לרכלנות מעופשת. פרגון זה גדלות. המלצה אתם- (3.) תישארו קטנים זה המקום שלכם. לעמותה תמשיכו לעשות מה שאתם עושים יישר כח. כל גוף עובר תקופות קשות. החזקים, והוכחתם, שורדים.
5.חמו פטריק 17-01-11
שאלה לכתבים המקצועים-(גם nazzima וגם fullgaz)

למה לא מציינים את התידלוק של חמו במירןץ כול כך צמוד
ברכות ליוני על הניצחון המדהים
ברכןת לעמותה על הירוע מושלם
6.לחמו פטריק 17-01-11
כנראה אתה לא מבין מה זה ניהול ותיכנון מרוץ זה לא קשור לתידלוק או לכל טענה אחרת.
אם יוני היה נותן 90% חמו היה מסיים בלפחות 2 דקות אחריו.
7.חמו פטריק 17-01-11
א-אני רק שאלתי שאלה
ב-לא רק שאני לא מבין גם אין לי שום מושג בתיכנון מירוץ
ג-אני סך הכול אבא של רוכב שצופה במירוץ
ד-לא התכוונתי חלילה להשוות בין היכולות של יוני ושל נימרוד אבל אני לא עושה ספקולציות על התוצאות עם יוני נתן 90% או110%
אני מסתכל על המדידת זמנים
שוב ברכות ליוני
ל
8.לפטריק 17-01-11
לגבי סעיף ד'
נמרוד רוכב מהמוכשרים והוא לא צריך אישור של אף אחד, התוצאות שלו מדברות בעד עצמן. אדרבא, צריך להשוות, צריך לכוון גבוה וצריך לשאוף לנצח את יוני. זה מהות הספורט, כל ספורט.

שיהיה בהצלחה, אני אחזיק לו אצבעות.
9.פטריק ל 6 18-01-11
אני התיחסתי לינפורמציה יתונעית
אותו קורא שלא הייה בתחרות צריך לקבל מקסימום פרטים
עובדה שגם 4x4 וגם motobike מציינים את התידלוק
ושןב ברכות ליוני
10.איציק 18-01-11
היה מרוץ לפנים, תפסיקו לייבב! ערן שלמה אתה צלם בחסד עליון תודה לך מקרב לב
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:10-24.