טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת מ.מ.ס.י. – סבב חמישי לעונת 2011 – מהבקעה באהבה


   15-02-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום פודיום: רונן טופלברג, אפריליה

אליפות ישראל באנדורו לרוכבי אופנועים מקיימת סבב נוסף בבקעה בספיישל מעניין ומהיר במיוחד. לוי כהרגלו, כרמי במהירותו וקינן בנחישותו מנצחים את הקטגוריות המקצועיות.

שיתוף הפעולה המוצלח בין מ.א. בקעת הירדן לבין העמותה הישראלית למרוצי אנדורו, מניב עוד סבב איכותי בליגת מ.מ.ס.י – אליפות ישראל למרוצי אנדורו. כשיורדים בכביש ליישוב פצאל ורואים את הפיטס מרחוק, נגלה לעין מכל כיוון, לא מוסלק בין עצים והרים, ניידות משטרה מסביב וכוחות צבאיים מפגינים נוכחות על רקע דגלי ואוהלי הקבוצות, אי אפשר שלא להעלות חיוך על הפנים. תקראו לי רומנטי או מושפע משלל פרסומת חג האהבה הקרב ובא אבל יש במראה ההרמוניה הזו משהו מרגש, גם אם הוא בחזקת פנטזיה.
מרוץ ספיישל במסלול מהיר במיוחד, רחב ורצוף עליות ומורדות. ככל שהתקדם המרוץ כך האדמה הרטובה, שהקנתה אחיזה מעולה בתחילת האירוע, הלכה ונטחנה עד כדי פודרה סמיכה שהתקילה את הרוכבים. מעל 80 רוכבים השתתפו בסבב החמישי לעונת 2011.

"החל מההקפה השנייה כרמי מתמקד, נותן את כל מה שיש וקצת יותר, סוגר הקפות מהירות יותר מכולם בפער ומתייצב בגאווה במקום הראשון"

מקצועית E-1
זיו כרמי יוצא לדרך ראשון מבין חברי הקטגוריה הקטנה ומשלים הקפה נפלאה. עוד לפני שהוא מספיק לחייך, אפי שטיינבויים מגיח בהפתעה כשהוא עוצר את השעון וקובע זמן הקפה מהיר מכרמי במאית השנייה. כרמי מבין ששטיינבוים הגיע חם מאוד היום ויש לפתוח את המצערת. החל מההקפה השנייה כרמי מתמקד, נותן את כל מה שיש וקצת יותר, סוגר הקפות מהירות יותר מכולם בפער ומתייצב בגאווה במקום הראשון. שטיינבויים ביום מוצלח לאורך כל הדרך, פותח בגז ונהנה על המסלול, הוא עולה למדרגה השנייה בפודיום עם חיוך גדול. אורן חסון אוהב את המסלול ומקפץ לאוויר בכל הזדמנות שניתנת לו, הוא מקדים את אוריה כרמלי וזוכה במקום השלישי. אורי כרמל חמישי, אייל הבר שישי, אריאל דדיה וצוות עיוני במקום השביעי, אייל איזנברג במקום השמיני, זהר גלילי תשיעי, חגי ברידא עשירי, איציק קלנר במקום האחד עשר ואחריו נמרוד דור עם זמן עונשין של דקה ועשר שניות ואביעד אברהמי סוגר את הרשימה. טוטו בטשון פורש לאחר ההקפה הרביעית.

"יונתן לוי חורך את המסלול וממש נהנה לשחק על המסלול הפתוח, בהקפה השנייה הוא קובע את הזמן המהיר ביותר, 04:59 והוא היחידי שמצליח לרדת מקו חמש דקות להקפה, לוי מסיים ראשון בפער של יותר מחצי דקה"

מקצועית E-2
תריסר רוכבים בקטגוריה המקצועית בינונית. יונתן לוי חורך את המסלול וממש נהנה לשחק על המסלול הפתוח, בהקפה השנייה הוא קובע את הזמן המהיר ביותר, 04:59 והוא היחידי שמצליח לרדת מקו חמש דקות להקפה, לוי מסיים ראשון בפער של יותר מחצי דקה. נתנאל זיו נותן פייט חזק ומגרד את התוצאות של לוי בשניות בודדות ואפילו בהקפה הרביעית מצליח להקדים, אך בהקפה החמישית והשישית, כשהמסלול כבר הפך טחון לגמרי, הוא מאבד זמן יקר ומסיים במקום השני. נמרוד חמו מודה שהמסלול הזה תפס אותו בחולשתו, הבחור אוהב הארד אנדורו ושבילים פתוחים זה לא בדיוק כוס התה שלו, אך הדבר לא מפריע לו לסיים במקום השלישי. מתן ניר מזויין ב-KTM 200 דו"פ מצטרף לראשונה לקטגוריה הבינונית החמה, הוא מקדים את עפרי שטראוס על חודה של שניה בודדת אך קנס של עשר שניות על חיתוך סרט סימון מוריד אותו למקום החמישי ומעניק לשטראוס את המקום הרביעי. במקום השישי דן כרמל, דרור כהן שביעי, גל חסון, אסי זעמן, דידי אברהמי ותומר גבעתי מסיימים אחריו. דרור כהן חותם את הרשימה עם קנס זמנים של 22 דקות.

"כבר כתבנו שקינן במגמת שיפור מתמדת ורף הרעב שלו לגביע עולה ממרוץ למרוץ, הפעם הוא הולך על כל הקופה ונותן בראש לכל כוכבי הקטגוריה כשהוא מסיים במקום הראשון בפער של יותר מ-15 שניות"

מקצועית E-3
שמחה וצהלה בקטגוריה הפתוחה כשגיל קינן מתעורר על צד ימין בבוקר ומערבב את הקלפים. כבר כתבנו שקינן במגמת שיפור מתמדת ורף הרעב שלו לגביע עולה ממרוץ למרוץ, הפעם הוא הולך על כל הקופה ונותן בראש לכל כוכבי הקטגוריה כשהוא מסיים במקום הראשון בפער של יותר מ-15 שניות. כבוד! הדר עציוני ביום טוב מסיים במקום השני ושחר סולימני מקדים את תומר שמש וזוכה במקום השלישי. עמית גול ורמי צמח מסיימים במקומות החמישי והשישי.

"זה היום של עופר קלגרד, הבחור מגיע חד ומדויק ולא מבזבז זמן מיותר בדרך למקום הראשון בפער של 12 שניות"

עממית E-1
זה היום של עופר קלגרד, הבחור מגיע חד ומדויק ולא מבזבז זמן מיותר בדרך למקום הראשון בפער של 12 שניות. בר נוב משאיל אופנוע משחר עמרמי ונכנס למסלול לתת בגז. הילד, שהמזל לא מאיר לו פנים לאחרונה במהלך המרוצים, שומר על קור רוח ומצליח לשמור על אחידות בהקפות. נוב מסיים במקום השני. רוני רגף זוכה במקום השלישי כשהוא מקדים את אדם שגיב, רגב צרפתי ורונן מדיאל שבד"כ מסיימים במיקומים גבוהים יותר. שביעי דודו דהאן, תומר שפירא עם קנס זמנים של שתי דקות מצליח להתברג למקום השמיני, שי יודעים תשיעי, אלין סלם עשירי ואחריו יעל קדשאי, אודי בן מוחה ותמר נתנוב. רז ידן פורש לאחר שלוש הקפות.

"מנותב מטרה, יד חזקה ויציבה על המצערת ובחירת נתיבים מדוייקת מקנה למזור את המקום הראשון"

עממית E-2
קרבות הצפוניים נמכשים בקטגוריה כשתומר מזור שומר על מאזן מושלם העונה עם חמישה נצחונות. מנותב מטרה, יד חזקה ויציבה על המצערת ובחירת נתיבים מדוייקת מקנה למזור את המקום הראשון, שישב על זנבו של נדב לוגסי מקטגוריית הסניורים. איוב שוגן מקדים את צרי נלגאבץ ב-16 שניות והשניים כרגיל, משלימים את תמונת המנצחים בקטגוריה. 14 רוכבים מתוך 17 משלימים את המרוץ כשרן אזולאי מקדים את עמרי סגל, רפאל קבסא במקום השישי, צחי ידן, ירון יעקובוביץ’, רן קבי, עידן עטיה, נמרוד איסטון, יותם סטריקובסקי ואיגור שבורין. נארת אהרון פורש לאחר ההקפה החמישית, קוגאן נאפסו משלים רק ארבע הקפות וטל דנינו פורש לאחר שלוש הקפות בלבד.

"גלעד אברהמי מנצח את המרוץ בפער של עשרים שניות שלמות"

עממית E-3
שלושה מתחרים בעממית הפתוחה. גלעד אברהמי מנצח את המרוץ בפער של עשרים שניות שלמות. ניב עמוס במקום השני וזאב צ'פלה שליו, חוטף קנס של שבע דקות שזורק אותו מהמקום הראשון למקום השלישי.

סניורים
מאז שעבר לקטגוריית הסניורים, נדב לוגסי, מגיע עם מטרה אחת ברורה – להניף את גביע המקום הראשון בכל מרוץ והוא בהחלט עומד במשימה. ירון גולדשטיין על ההוסקוורנה במקום השני. ירון יולסבורגר במקום השלישי. ערן סטאריק במקום הרביעי, גלעד קדשאי חמישי, ברק דודאי שישי, אודי לפיד שביעי ושי לוי חותם את הרשימה במקום השמיני.

"מאז שעבר לקטגוריית הסניורים, נדב לוגסי, מגיע עם מטרה אחת ברורה – להניף את גביע המקום הראשון בכל מרוץ והוא בהחלט עומד במשימה"

מתחילים
קטגוריית המתחילים מוצפת ברוכבים חדשים שבאו לתת בגז. עשרה רוכבים עטו את המדבקות הלבנות ויצאו למסלול כשקובי טל, המהיר מכולם, זוכה במקום הראשון. אליאור זיתוני זוכה בקום השני וסאמר יונס על המדרגה השלישית בפודיום. מעיין סבי, אלירן קידר, טל גמליאל, תומר אלעד, און סופר במקומות ארבע עד שמונה בהתאמה. רון שטפל הצעיר, חביב המערכת, מותש מהמערכה ומסיים במקום התשיעי כשהוא מקדים את איתן יואל.

"עשרה רוכבים עטו את המדבקות הלבנות ויצאו למסלול כשקובי טל, המהיר מכולם, זוכה במקום הראשון"

תוצאות: רשימת התוצאות המלאה


מקצועית E1
זיו כרמי - KTM, AGIP
אפי שטינבוים - קמור
אורן חסון - KTM סטאריק אינג'ניר giant fox d,מישלן


מקצועית E2
יונתן לוי - עופר-אבניר, אבזריון
נתנאל זיו - KTM, דנלופ, AGIP
נמרוד חמו - KTM


מקצועית E3
גיל קינן - KTM, הוסאברג, AGIP
הדר עציוני - KTM, אופרוד, טיטן, אבנוע, AGIP
שחר סולימני - מטרו-מוטור אקסטרים אופנועי
עממית E1
עופר קלגרד -
בר נוב - סטאריק אינג'נירינג, KTM, מזור הנדסה
רוני רגף - שונית MX, הכל לים בע"מ ,דייזי דייזין


עממית E2
תומר מזור - גת - גמלא, KTM
איוב שוגן - פנצ'ריית קמא (כפר קמא)
צרי נלגאבץ - adiga cycle, moto-parts, נפסו ביטוחים


עממית E3
גלעד אברהמי - פול גז, אופנוען מאומן
ניב עמוס -
זאב שליו - KTM, רפסול, סטארי

סניורים
נדב לוגסי - הוסאברג, אופרוד דנלופ
ירון גולדשטיין - קמור
ירון יוליוסבורגר -

מתחילים
קובי טל -
אליאור זיתוני - שימי זיתוני קבלן שיפוצים
סאמר יונס - צמיגי עירון
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.נארת הארון 15-02-11
לא פרשתי- נאלצתי לפרוש עקבות מצבר גמור באופנוע.
יש הבדל.
2.עופר 15-02-11
סקירה מצוינת, עם כל הפרטים שחסרים בפול-גז...
גם התמונות מעולות

כל הכבוד.
3.ל 2 15-02-11
עם כל הכבוד ויש כבוד...
למה מעלים את הכתבה באיחור של יומיים?!
זיתוני אתה תותח!!!
4.א 15-02-11
חבל שאין תמונות של כולם... אפילו לא תמונה אחת :-(
לא חייבים - חבל
5.ליוני 15-02-11
או יהונתן מה שזה לא יהיה, איזה גובה שתהיה לי בריא... כולה מסלול אנדורו
אלוף!
6.חריף!!! 15-02-11
תמונה 61 חריפה ביותר!
זה לא נוגד את התקנון לקבל עזרה מהקהל?
7.לכרובי 15-02-11
אין לך בושה!!!
אתה לא נותן חסות לאף רוכב מהצ'רקסים, אבל כשהם מגיעים לפודיום אתה נעמד ליידם כאילו אתה מממן אותם כבר 20 שנה...
תתבייש לך!
אתה בן אדם מגעיל פשוט!
8.אדיר כהן 15-02-11
קובי יתותח הנהג הבאא הכי טוב בארץ
9.ל 15-02-11
בהמשך לגובות 3 ו4 חבל שזה באיחור וחבל שיש כאלה שלא קיבלו תמונה אחת אפילו ואחרים קיבלו 3 תמונות סתמיות רצוף...
10.נוריאל 15-02-11
כל הכבוד אירוע יפה צריך לעשות שם מרוצים בקביעות
נ.ב מתי יהיה עוד פעם מירוץ בבקעה???
11.ל10 16-02-11
עונה הבאה שנה הבאה:)
12.ליאור כהן 16-02-11
קובי טל כישרון
13.תומר 17-02-11
אחלה מרוץ היה ממש כייף
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:43-24.