טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה לכיש - סבב שלישי בליגת באחה ישראל - מלחמת בוץ


   27-03-2011, ניר בן זקן / ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

באחה לכיש, הסבב האחרון במרוצי הניווט לפני חוצה ישראל, היה אחד המרוצים המאתגרים שזכורים בזירה המקומית. הרבה מאוד בוץ גרם לצוותים לסיים תשושים, אך מרוצים.

בוץ ישמח לבב אנוש. כל מי שלקח חלק בבאחה לכיש היה מותש בקו הסיום אבל עם חיוך גדול מרוח על הפנים. הציר באורך 190 ק"מ אחרי מספר ימים של גשם חזק, שהפך את הקרקע לעיסת בוץ חלקלקה גרם למתחרים לסיים את המסלול בזמן כפול ואף משולש משהיה לוקח להם במסלול יבש. גם עבור הצופים היה זה אחד המרוצים המהנים לצפייה, מזג אוויר מושלם יחד עם האקשן הרב שמייצרים המתחרים בבוץ, הפכו את חווית הצפייה למענגת במיוחד.

אופנועים
ערן וולנברג קם בשישי בבוקר עם חיוך גדול, זה לא משהו יוצא דופן אצלו, אך בשבת בבוקר מישהו כבר היה צריך לעמוד לידו ולדאוג שהוא לא יחתוך את האוזניים עם החיוך. אחרי הכל – לא בכל יום עומדים במדרגה הגבוהה בפודיום כשלימינך ניצב יונתן לוי. לוי הוזנק כהרגלו ראשון ופתח בגז. וולנברג אחריו, להוט לצמצם. שי עבדי יוצא שלישי וחותם את רשמית המזנקים בקטגוריית האופנועים המקצועית. לוי בראש, רוכב חלק, לא מתרגש מהבוץ ונותן בגז עד לקו הסיום. וולנברג, שחקן מפתח בליגת הניווט, רוכב כהוגן ודוקר כל נקודה, מגיע שני לקו הסיום ומגלה להפתעתו כי לוי נקנס בשל אי מעבר במספר נקודות והוא במקום הראשון. זו הפעם השנייה ברציפות שלוי, הרוכב המחונן, מסיים על המדרגה השנייה.
בקטוגוריית הסניורים, שגיא הימן מככב בבוץ ונראה שתוואי השטח לא מפריע לו כלל בדרך למקום הראשון. נפתלי דהן על הב.מ.וו. רוכב זהיר ובטוח, לא מהסס לעצור ולעזור לחברים באזור הביצה הטובענית ושכרו במדרגה השנייה בפודיום. דותן תמיר חותם את הרשימה במקום השלישי.
בקטגוריית האופנועים העממית שישה משתתפים יוצאים לדרך ורק שלושה מצליחים להשלים את המשימה כשבראשם עומד איתן, דן ויצמן, שהקדים בפער של מחצית השעה את ניצן אטלס ואת אלון קליין.

טרקטורונים
גבירותי ורבותי, הניפו יד ימין, הניפו יד שמאל ומחאו כפיים. הנער, הילד, הצעיר והעולל, נעם דהן, עושה זאת שוב ובגדול. כבר ציינו ואמרנו שהילד מככב בזכות ולא בחסד, ודהן בשלו גומל לנו על המילים ומוכיח שוב שהוא לא בא לשחק, המקום הראשון הוא המטרה ויהיה תוואי השטח אשר יהיה, דהן יעמוד בראש הפודיום. למרות התנאים הקשים נעם צולח את המסלול ללא בעיות מיוחדות ופשוט כיף לצפות בו רוכב. אלי אוחיון ושגיא בורשטיין (שהגיע להתחרות הפעם עקב מעבר התחרות ליום שישי) ניהלו קרב צמוד שלא מנע מהם לעקוף מטוס ריסוס שבדיוק המריא במקביל להם. גם כאן טעות ניווט הייתה זו שהכריעה את הכף לטובת שועל הקרבות הוותיק – אוחיון. בורשטיין נאלץ להסתפק במקום השלישי ואנחנו כמובן נשמח לראותו בעתיד.

רכבי שטח קלים
כשצחי כפרי נשאר על הגלגלים אין מישהו אחר על RZR שמהיר ממנו. למרות שזינק אחרון ונאלץ להתמודד עם עקיפות רבות. למעשה כפרי כמעט היה האדם המהיר ביותר במרוץ, אלמלא היה מתברבר כ-15 ק"מ מהסיום דבר שגבה ממנו כשש דקות. המאבק איפוא בקטגוריית הרייזרים הוא על המקום השני בין רוני פישמן לגיל תימור כשזה הראשון מצליח לגבור בפער של 3 דקות בלבד. תומר וולף מנצל את קיום המרוץ בשישי ומגיע לתחרות. מאז מרוץ הבאחה במקסיקו הוא נאמן לרייזר. וולף רוכב חלק ויפה עד שהכלי לא עומד במעמסה ומאלץ אותו לפרוש.

רכבים
בקטגוריה הבכירה, T1, חוזרים צוות ליוגב, רז היימן והילל סגל, למקומם הטבעי בראש הפודיום לאחר שבמרוץ הקודם נוצחו בהפרש של שלוש שניות בלבד. הניצחון לא בא להם בקלות וכלל התמודדות עם ירידת כוח במנוע, שליוותה אותם בחצי הראשון של המרוץ ובזכות הנחישות של השניים, שהחליטו לא לפרוש, התקלה נעלמה והם הרכב הראשון שחוצה את קו הסיום. גל שחם ובן לאוטרבך היו הראשונים לנזק מבין המכוניות ובתנאים חלקלקים אלו הם שימשו כפותחי הציר עבור הבאים אחריהם ולפיכך נהגו בזהירות. למרות המגבלה בתוואי השטח הם נכנסים לקרב צמוד עם רז והילל שמזנקים אחריהם ומדביקים את הפער באזור דביר. אולם אז נשברת הציריה בשברולט ושחם לאוטרבך נאלצים לפרוש.

בקטגוריית הטרופי טראק, מחלות הילדות של הטרופי של עידו כהן ונמרוד "קיד" אופיר נפתרו ונראה שהם "על הגל". למרות הנעה אחורית המהווה חיסרון בבוץ, מהר מאוד הם עוקפים את רכבי ה-T1, רז והילל וגל ובן, שמוזנקים לפניהם, אולם הם פורקים צמיג ונעקפים חזרה על ידי שני הצוותים שעקפו. בהמשך הם מתיישבים על הגחון באזור הבשור וסובלים מבעיית בלמים קלה במעבר כביש ב"ש. אבל החלק המרשים ביותר עומד להצלחתם בצליחת מקטע הבוץ הטובעני שהכניע כמעט את כל המתחרים מאחורי קיבוץ דורות. עידו מספר בהתלהבות איך סחט את מנוע השברולט ל-7,000 סל"ד שגרמו לסילוני בוץ להיזרק מהגלגלים האחוריים ואפשרו להם לצלוח ביצה שהכניע כלים עבירים מהם בהרבה. הצוות השני בקטגוריה, 'עידן הגז', סבל משני פאנצ'רים, אולם חמור מכך, בעיית טעינה שחייבה אותם לעצור כל הזמן ולקבל חשמל מהפורד של אלון שחף שלא התחרה ושימש אותם כסיוע. הזמן הרב שאיבדו מיקם אותם במקום השני.

בקטגוריית T2 ממשיך המאבק הצמוד בין ארבעת הפאג'רויים: 'ארן – חולון מוטורס' (רועי שפירא ואיתי מולדובסקי), 'גלוסט' (שי שפירא והראל גלוסט), 'נפתלי ניסן ובניו – ראלי ארט' (צביקה נפתלי וחזי בצלאל) ודדי שפרונץ וגדי חן ברכב של צביקה כנעני. צוות 'גלוסט' יוצא מהמרוץ מוקדם מהצפוי בעקבות תקלה במנוע, משאיר את הקרב המעניין להינטש בין נפתלי ובצלאל לבין שפירא ומולד בסקי, כשאלה הראשונים עוקפים ועוברים להוביל באזור רוחמה. לאחר מכן במעבר הכביש בתל קשת מתפוצצים שני צמיגים בפג'ארו הירוק וכלקח מהמרוץ הקודם מחליפים חזי וצביקה את שני הגלגלים בעזרת ג'ק הידראולי, במהירות שיא של 6 דקות. הדבר מאפשר לרועי ואיתי לסגור את הפער ולעקוף בחזרה. כארבע קילומטרים לסיום, התוצאה הסופית נחרצת, בעקבות טעות ניווט של שפירא ומולדובסקי כשנפתלי ובצלאל עוקפים שוב ומגיעים ראשונים לקו הסיום לאחר קרב משובח. המילה האחרונה עוד לא נאמרה ואין ספק שהעונה יהיה קרב מותח בין השניים. שפרונץ וחן עדיין מסתגלים לרכב החדש, נוהגים בזהירות וסוגרים את הפודיום.

בקטגוריית הבאגים, יובל שרון וצחי ווינר על ה"רייזרפלצת" החדש, נראים הכי מהירים בקטע הטכני של תחילת המרוץ, אולם צמיג שמתפנצ'ר והיעדר גלגל חילופי גוררים אחריהם עיקוב גדול והם מסיימים את היום במקום. מתן אליהו ונתנאל חייט עם הג'ויינר, התמודדו עם ציריה שבורה ועם שקיעה במעבר בוץ בסיום אך מצליחים להגיע ראשונים לסיום.

נועם היימן וצוות הארגון המסור של באחה ישראל הם היחידים כיום שמקיימים באופן מסור את מצוות הספורט המוטורי. לראשונה מזה תקופה, מרוץ הבאחה (להפריד את מרוצי חוצי ישראל) התקיים ביום שישי ולא בשבת. לנו לא נותר אלא לחזק את ידם ולצפות בכיליון עיניים למרוץ הבא בסדרה.


סיקור המרוץ בחסות טלקאר, יבואנית רכבי דייהטסו לישראל
אשר העמידה לרשותינו את הטריוס שהתגלה כבעל יכולות מפתיעות, הרבה מעבר למשוער.
למרות ארבעה גברים חסונים שלקחה על סיפונה, הטריוס עמדה במבחן בשטח החלקלק ואף סייעה בחילוצים.
בדרך לבית היא אפילו הורידה אודי R8 מהנתיב השמאלי.


תוצאות

טבלת הליגה
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.סיגל 27-03-11
נועם דהן לשטח נולד
פעם אחר פעם מוכיח לנו ש"הגודל" לא קובע!!!
הצעיר בבנים והגדול במתחרים... ישר כח
אוהבים היוספים
2.רחל דהן 27-03-11
בן יקר! גאה בך, אוהבת אותך, ועוטפת אותך כל הזמן. כל הכבוד.............
אמא.
3.סחטיין על עבדי 27-03-11
איזה נפילה דפקת ב01:30
וגם על העקיפה לקראת הסוף!
4.ג'קי 27-03-11
ערב טוב אומה יקרה שלי!
וולנברג אל תתרגל כי זה סתם צ'ופר חד פעמי מיוני
5.אופיר דהן 27-03-11
נועם דהן התותח כל הכבוד
6.רוצים עוד סרטונים 27-03-11
רוצים עוד סרטונים
רוצים עוד סרטונים
יאללה נזימההה
7.שגיא בורשטיין 27-03-11
היה מרוץ מהנה מאוד תודה למארגנים שעשו זאת ביום שישי למרות כל הלחצים...והראו לכולם שאם רוצים אין זו אגדה מי יתן וזה יהפך לנוהל קבוע!אז נועם מתי האירוע הבא?
8.מייקו דהן 28-03-11
איזה דוד יש לי!!! כן כן חבר'ה, נועם דהן האלוף!!! הוא דוד שלי! ורק שלי! בינתיים...
תותח, ישר כוח. אוהבות מלא, מייקו וילצ'י!
9.קובי 29-03-11
סחתיין עליך, נועם. תמשיך ככה. תן בגז. הם יראו רק את הגב שלך...
חיפה והגולן איתך !!!
10.דייהטסו 29-03-11
פתחתם ת'אמא שלה. לפחות שטפתם אותה מהבוץ?
11.צחי ויינר 29-03-11
יובל שרון ירד ל 100 קמש ואיפשר לי לצלם...
http://www.youtube.com/watch?v=417lIiioD7c
12.צחי ויינר 29-03-11
גם חוסר בצמיג לא יעצור אותנו...
http://www.youtube.com/watch?v=kJWNbHbOpHQ
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:57-24.