טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת אנדורו קרוס – סבב ראשון עונת 2011 – קיק סטראט


   04-04-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת האנדורו קרוס הישראלית יצאה לדרך. מסלול מושקע, רצוף מכשולים ועניין, פינוקי אקסטרה לקהל ומחסור משווע במשתתפים שהעיב על אווירת החג.

לאחר מרוץ הפיילוט המוצלח צפינו כי פתיחת ליגת האנדורו קרוס תביא עימה משב רוח רענן של מרוצים איכותיים, מלאי עניין ואקשן ובעיקר, אטרקטיביים לקהל שעומד מהצד וצופה על הכל.
חיים אוחנה, מפיק הליגה, האריך את המסלול, שיפר את הנקודות הבעיתיות ואף טמן מכשולים נוספים ומגוונים. לרווחת הקהל, מתקנים מתנפחים לילדים, עמדות אוכל מהיר ואפילו שני אוהלי מכירה של רינוטייר, פטנט הצמיגים, ומשקפי השמש של ברטוני. אם כבר התלוננתם או הרמתם גבה על גבייה של 20 ₪ לרכב, אז בתשובה נערכה הגרלה על פרס של 500 ₪.

16 רוכבים נעתרו לקריאה ולקחו חלק בסבב הראשון של ליגת האנדורו קרוס, המתקיימת לראשונה בישראל. רק 16 רוכבים. כמעט כל כוכבי ליגת האנדורו נעדרו כלא היו, כולל את אלו שהשתתפו במרוץ הפיילוט. חסרונם הורגש והעיב על חגיגת הפתיחה של הליגה. אך אל לנו להתרכז בתפל, וברשותכם נעבור לאקשן.

מקצועית קטנה – אריאל דדיה

שלוש קטגוריות, מקצועית קטנה, עממית ומקצועית פתוחה, שלושה מקצים לכל קטגוריה, שש הקפות בכל מקצה. זה התפריט המוצע להיום. בהעדר משתתפים נוספים, מלבד רון שטפל הצעיר, העממית הקטנה אוגדה לה יחדיו בתוך העממית. על השיפוט – עופר כוכבא, שממשיך כהונתו לאחר העדרותו של חגי ברידא. המסלול - מבוך צמיגים, מצבור סלעים, פנייה, סלעים, טייבל, פנייה, בורות עמוקים, צמיגים באלכסון, פנייה, טייבל קטן, פנייה, עלייה קלה עם גזעי עצים, שני מצבורי צמיגים, גבעת סלעים, פנייה, צמיגי טרקטורים אנכיים, עוד צמיגים, פזורת גדמי עצים, צמיגי טרקטורים אנכיים ודגל השחמט.
סבב הקפות הכרות, סבב הגרלות על בחירת המיקום בהזנקה הראשונה, ויוצאים לדרך.

מקצועית קטנה – מקצה ראשון
משמאל לימין מסתדרים על הגריד; אביעד אברהמי, אריאל דדיה, מתן ניר, בר נוב, רועי קליין ומלכי פרץ. אברהמי קצת מהוסס, דדיה להוט, המתניר עולה עם אופנוע הטריאל של גאס גאס, נוב נחוש לתת במה לחברים ברד בול, קליין נחוש ופרץ קר רוח, מחושב ומלומד יותר מאז מרוץ הפיילוט.
דדיה משתחל ראשון, פרץ שני, נוב שלישי, קליין רביעי, אברהמי חמישי והמתניר שישי. מבוך הצמיגים גורם לרוכבים להכנס לטור ומיד לאחר בסלעים לפקק תנועה כשמישהו מהרוכבים מחליק, נופל או מהסס. פרץ מתעכב ועימו נוב, קליין בוחר נתיב אחר וממשיך קדימה, אברהמי נופל. בהקפה השנייה קליין מצמצם פער, נוב מנסה לעבור את פרץ ונופל. בהקפה השלישית דדיה וקליין חולפים על פני אברהמי, שנופל שוב וחוטף מכה שמוציאה אותו מהמשחק. נוב עוקף את פרץ ומתקדם. בהקפות הבאות קליין כבר מתחיל לגשש אחר נקודת העקיפה ומזהה את הפוטנציאל לאחר מצבורי הצמיגים, כשבהקפה השישית הוא מנסה לבצע בלוק פס, אך דדיה מצליח לחמוק ולהמשיך ואילו בהקפה הששית, קליין מבצע בלוק פס קלאסי וממשיך לדהור רק שמרוב התרגשות הוא מועד במכשול העצים ומאפשר לדדיה לדהור אל הדגל ולנוב לעבור למקום השני. קליין מסיים שלישי, מלכי רביעי, המתניר חמישי ואברהמי שישי.

עממית - שחר בלולו

עממית – מקצה ראשון
חמישה רוכבים בעממית, בהם גם שטפל, שכאמור סופח בשל מחסור במשתתפים.
משמאל לימין מסתדרים ירון יעקובוביץ', רן אזולאי, רון שטפל, יוסי גוטמן ושחר בלולו.
אוחנה מרים את שלט החמש, כוכבא מוריד את הגריד ויעקובוביץ’ לוקח את ההובלה. הטור מסתדר על פי עמדות ההזנקה כשבלולו עובר את גוטמן על הסלעים ומשפר מיקום אך לאחר הפנייה שטפל ובלולו נתקעים על ערוגת הסלעים ומאפשרים לגוטמן להמשיך קדימה. בהקפה השנייה שטפל נתקע באותו מקום ובלולו נכנס עמו לקרב צפוף כשידו של בלולו על העליונה בהמשך המסלול. בהקפה השלישית בלולו פורץ מאחור וסוגר את הפער כשאזולאי נתקע וגוטמן חולף על פניו, ובהמשך גם בלולו שעוקף מהחלק הפנימי. בהקפה האחרונה הפער של יעקובוביץ' בטוח והקרב על המקום השני מגיע לשיא כשבלולו כמעט ועוקף את גוטמן אך זה האחרון מצליח לשמור על המקום בחציית קו הסיום. אזולאי רביעי ושטפל חמישי.

מקצועית פתוחה – מקצה ראשון
רמי צמח משמאל, עידו כרמון, און בלומנזון, הדר עציוני, גיל קינן ואליקו אוחנה. מקצה האריות של היום זה. עציוני נכנס ראשון למבוך, קינן משתחל לפני כרמון וצמח שמגיע מהצד, בלומנזון ואוחנה.
בלומנזון משתהה קלות ואוחנה חולף על פניו אך בכניסה לבורות אוחנה נופל, נפצע ויוצא מהמרוץ.
עציוני מוביל בפער קל כשכרמון מתיישב על קינן במשך שתי ההקפות הבאות, כשבפתיחת ההקפה השלישית כרמון עובר למקום השלישי בערוגת הסלעים הראשונה ופותח מצערת לסגור את הפער על עציוני. בהקפה החמישית כרמון כבר צמוד, עוקב אחר הנתיב של עציוני בניסיון לאתר את נקודת העקיפה אך כשהוא מנסה לפרוץ על קו הצמיגים הגבוהה של סיום ההקפה הוא נתקע ומאבד את הממונט. בהקפה השישית בלומנזון מתאפס ועובר את צמח ולהלן סדר הסיום: עצינוי ראשון, כרמון שני, קינן שלישי, בלומנזון רביעי וצמח סוגר את הרשימה.

עממית קטנה - רון שטפל

מקצועית קטנה – מקצה שני
דדיה, נוב וקליין פותחים חזק ויוצאים כדבוקה לפי הסדר, מאחור מלכי, המתניר ואברהמי. המתניר נופל במצבור הצמיגים, נוב לוחץ את דדיה עד להתעופפות אקרובטית מרשימה על הצמיגים שם חולף אותו קליין, אך נוב ממהר לשוב לאופנוע והקפה לאחר מכן יחזור למקום השני. בהקפה החמישית נוב לוקח את הנתיב השמאלי ומצליח לעבור את דדיה ופותח פער עד לחציית קו הסיום במקום הראשון. דדיה במקום השני, קליין שלישי.

עממית – מקצה שני
יעקובוביץ' פותח ראשון ומתרחק מהפקק במבוך הצמיגים ממנו יוצאים לפי הסדר גוטמן, אזולאי, בלולו ושטפל. אוזלאי נתקע על הצמיגים ומאשר לשניים אחריו לעבור. בלולו להוט הפעם ויושב חזק על גוטמן ומצליח לבצע בלוק לקראת סוף ההקפה השלישית, וממשיך בנחישות אל יעקובוביץ' אותו הוא מצליח לעקוף בתחילת ההקפה הרביעית. הסדר נשמר עד לחציית קו הסיום כשבלולו ראשון, יעקובוביץ' שני וגוטמן שלישי.

מקצועית פתוחה – הדר עציוני

מקצועית פתוחה – מקצה שני
כרמון רעב ויוצא ראשון, אחריו צמח, עציוני, בלומנזון וקינן. במהרה עציוני משפר מיקום. בתחילת ההקפה השנייה בלומנזון עובר למקום השלישי וצמח מתדרדר למקום החמישי. כרמון פותח פער עד שהאופנוע דומם לראשונה, הוא בועט בקיק וחוזר לעניינים אך עציוני כבר סוגר עליו צמוד צמוד. בערוגת הסלעים בהקפה השלישית בלומנזון מצטרף לחוליית החוד וכשהאופנוע של כרמון דומם, הוא נתקע אחריו וקינן מנצל את ההזדמנות לקפוץ למקום השני. בלומנזון יוצא מהמקום שלישי, רץ על קינן ומצליח לעקוף בהקפה האחרונה. בסיום עציוני ראשון, בלומנזון שני וקינן שלישי.

מקצועית קטנה – מקצה שלישי
דדיה ראשון אך בתוך הפנייה של ערוגת הסלעים עוקפים אותו קליין ונוב. מלכי, אברהמי והמתניר מסתדרים מאחור. קליין נופל באחת הפניות, תוקע אחריו את נוב והדבר מאפשר לדדיה לשוב להובלה ולמלכי לקחת את המקום השני. אברהמי מתרסק. בהקפה השנייה נוב עוקף את מלכי, קליין נופל ויורד למקום האחרון ובמהרה חוזר ומדביק את המקום השלישי. שתי הקפות לסיום קליין נופל בבור ומתקשה לצאת בזמן שהמתניר מתלבש על המקום השלישי.

אלוף האלופים - און בלומנזון

עממית – מקצה שלישי
יעקובוביץ', בלולו, אזולאי, שטפל וגוטמן יוצאים לדרך לפי הסדר. גוטמן עוקף את שטפל הצעיר והעייף וממשיך קדימה. בהקפה השלישית יעקובוביץ' נתקע על הסלעים, בלולו מנצל ומתקדם כמה מטרים עד שגם הוא נתקע. יעקובוביץ' עובר אותו ושוב נופל. אזולאי נצמד מאחור ובהקפה הבאה יעבור למקום השני. יעקובוביץ' נופל על הצמיגים ומצחיית הקסדה מתקפלת ומסתירה לבחור את אור העולם. עד שהוא מוריד את הקסדה כבר מאוחר מידי. בזמן הזה אזולאי עובר למקום הראשון, גוטמן חודר למקום השני ובלולו מסיים שלישי.

מקצועית פתוחה – מקצה שלישי
כרמון ראשון, בלומנזון שני, עציוני, צמח וקינן. בתוך ההקפה הראשונה צמח עובר את עציוני והקפה לאחר מכן, באותו מקום בבורות, הוא נופל ויורד למקום החמישי. מצבור הצמיגים אוסף אליו הקפה אחר הקפה את קינן, עציוני וצמח שמספיקים להתאושש מהר ולחזור מבלי לאבד מיקום. מי שמאבד שם את המקום הוא כרמון שהאופנוע שלו שוב כבה ובלומנזון עוקף. בסיום בלומנזון ראשון, כרמון שני ועציוני שלישי.

אלוף האלופים
המקצה שמאגד את שלושת הזוכים משלושת הקטגוריות מכניס אותם ראש בראש. בלומנזון יוצא ראשון, אחריו קינן, עציוני, דדיה, נוב, אזולאי, בלולו, גוטמן ושטפל שסופח כזוכה קטגוריה העממית הקטנה. שלושת הרוכבים בחוד צמודים זה לזה ומספקים את האקשן לקהל, אך הסדר נשמר בחוד ובלומנזון מנצח, קינן שני ועציוני שלישי.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מי זה 04-04-11
מי זה עם ה crf450?
2.שלומי 04-04-11
דדיה שינה מספר? מאיפה בא 44
3.רון 04-04-11
תמונות פצצה !!
4.crf450 05-04-11
זה לא אחר אלא כרמון התותח שמגיע לו הרבה כבוד על איך שהוא רכב עם הכלי המפלצתי הזה במסלול מכשולים
5.גבי 05-04-11
היה ארוע מדהים והפנינג חגיגי לכל הקהל והמשפחות שבאו, כן ירבו ארועים כאלו
6.ככה לא בונים חומה 05-04-11
לא מובן למה היבואנים לא מספיק דוחפים ליגה שכזו, זה הרי יותר מעניין מסתם אנדורו משעמם עם מסלול של כמה קילומטרים בתוך השטח, הקהל יבוא תמיד מהמוניו ויוכל ליהנות מאקשן משובח יותר מכל ארוע אחר אז למה לעזאזל לא לתת לזה רוח גבית???
תשבחות ל KTM על ההתמדה
7.ל6 מחיים אוחנה 05-04-11
תשבחות גם לעופר אבניר קבוצת אפריליה
8.לחיים 05-04-11
עם כל הכבוד לעופר אבניר, אם הם היו משתדלים מספיק הם היו דואגים שיוני לוי יגיע ואיתו גם כל רוכבי העמק
בכל מקרה, מי שלא הגיע הפסיד, ואלה שהגיעו נהנו מיום מושלם
9.מתגנב 05-04-11
לא חושב שניתן לגבות כסף אצלנו בכניסה לארועים מוטורים, אנחנו עדיין לא ברמה הזו לצערי למרות שההפקה הזו ראויה אבל שוב, יום יבוא וגם זה יהיה מקובל
כרגע זה מוריד את כמות הקהל ופוגע בכולם החל מהגזלן, רינוטאייר שהיה שם ועד ליבואנים והספונרים השונים
10.למגיב 2 09-04-11
זה המספר שנתנו לו המארגנים בלי ברירה הוא שם אותו
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:53-24.