טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה רביבים 2011 - אפריטיף


   01-05-2011, ניר בן זקן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב הרביעי בליגת באחה ישראל והשני בליגת ההקפות, היה רווי בהפתעות ומזג אויר ההפכפך, שעבר משמש יוקדת ועד למבול סוחף. אפילו כמות המשתתפים הדלילה יחסית לא השפיעה על מהלך המרוץ.

לחוות גשם במדבר זו זכות גדולה, ואם זה במקרה קרה לכם, זהו כנראה יום המזל שלכם. המזל או הגורל, תלוי את מי שואלים. הגשם שרודף אחר ליגת הבאחה במדבר כבר הופך למרכיב מרכזי, והפעם בבאחה רביבים, האפריטיף לראלי חוצה ישראל שיתקיים בסוף החודש. 24 קילומטרים, כפול ארבע בקטגוריות האופנועים, הטרקטורונים ורכבי השטח הקלים, כפול שלוש לקטגוריית הרכבים. מסלול חולי, קשה רצוף באמפים, סיבובים חדים ודרש מאה אחוזי ריכוז.

אופנועים מקצועי
מתן ניר מתבשר דקות לפני הזינוק, כי סדר ההזנקה השתנה והוא זה שיוצא לדרך ראשון. הדבר מערער אותו קלות והוא יוצא לתת בגז רכוב על גבי WR450 שהשאיל מחבר. יונתן לוי, לאחר איבוד הפסגה בשני המרוצים האחרונים, מגיע חד ומפוקס. ערן וולנברג, עופרי שטראוס, דן כרמל ואלדד לב משלימים את רשימת המשתתפים בקטגוריה המקצועית. במהרה התמונה מתבהרת ונראה כי השניים, המתניר ולוי, רוכבים בליגה משלהם. לוי נותן את כל מה שיש וכבר בהקפה השנייה מדביק את השף ועובר אותו, כישרון הרכיבה מהמעמק סגר מזמן את כל הפערים שהיו לו בנוגע לרכיבת חולות והוא נראה ממש משועשע על המסלול בדרך למקום הראשון. המתניר מאבד ריכוז לשנייה, שותל את הקדמי בחול, מתעופף למרחק ומאבד זמן יקר בחיפושים אחר האופנוע. שטראוס מצליח לגייס כוחות ולרכב בקצב מספיק טוב בכדי לעמוד במדרגה השלישית. כרמל רביעי, וולנברג חמישי ולב שישי.

טרקטורונים מקצועי
נעם דהן, הכוכב העולה, חוגג יום הולדת, באמצע ההקפה הראשונה הוא נראה בקצב טוב, אך המנוע לא מנגן כהלכה וקילומטרים ספורים לאחר מכן נופח נשמתו ומוציא את הילד מהתמונה למרוץ זה. אלי אוחיון, שעקף את נעם התקוע, כבר ראה עצמו על הפודיום, אבל אז התלבש לו על הזנב הדר ויינברגר הצעיר ועקף אותו. לנקודת התדלוק הגיעו צמודים האחד לשני, אך תדלוק איטי מידי לאוחיון גורם לפתיחת פער ולהסתפקות במקום השני של שועל הקרבות הוותיק. המקום הראשון של ווינברגר והביצועים שהפגין מרשימים נוכח העובדה כי היה מושבת ונעדר מהאוכף כ-10 חודשים. את המרוץ, למרבה ההפתעה, הוא העביר על גבי DS450 ומספר כי בקרוב יגיע כלי חדש. אנו מקווים כי ימשיך להתייצב למירוצים, דבר שיוסיף הרבה עניין לקטגוריה.

אופנועים עד 250
יורש העצר הצעיר מבית מדרשו של מתן ניר הוא בר נוב, שמקבל כנפיים ומפגין רכיבה יוצאת מן הכלל. על אף שתי נפילות מזעריות בסמוך לקו הסיום, הנער מגזגז בכייף כל הדרך למקום הראשון בקטגוריה ואף קובע את התוצאה השלישית בטיבה בדירוג הכללי מבין כלל המתחרים. תומר שפירא שולט גם הוא ביד רמה ברכיבת חולות ומסיים שני. במקום השלישי, אריאל דדיה, שנותן למנוע לצווח כאילו אין ומחר, אך פילטר האוויר שלו סופח כמויות חול מטורפות ומאיטות לו את הקצב. במקום הרביעי הפתעה בדמות רוכבת ג'ינג'ית, החצי המשלים את הקודקודיה בקבוצת המרוצים של מלכי פרץ ועונה לשם תמר. היא מצליחה לעמוד בכבוד באתגר המסלול הקשה עם ליווי הבעל המסור ומסיימת בהצלחה.

אופנועים סניורים
בצד השני של ציר הזמן והגיל, נדב לוגסי, מוותיקי רוכבי השטח בארץ, הגיע להתחרות וקטף את המקום הראשון בקטגורית סניורים, מוכיח שכוחו עדיין במותניו. חבל רק שאת טקס הפודיום הוא לא כיבד בנוכחותו. שגיא היימן שלא מפספס אף מירוץ מתמקם שני בפער צמוד של כ-2 דקות ואחריו דן ויצמן.

טרקטורונים עממי
שישה רוכבים מזנקים לדרך במגוון של עדות, גילאים, מיקום גאוגרפי וטרקטורונים. שלושה ראפטורים, שני DS450 והונדה TRX. דורון אוחיון מגיע חד ודרוך ונותן הצגת רכיבה במסלול הקשה והמקום הראשון בידיו. את המקום השני לוקח אילן בן עזרי ואיתמר מלכה סוגר את רשימת הזוכים בקטגוריה, כשאחריו מגיעים לפי הסדר נאהד אל דידל, אביחי מולאי ומוסא אבו עצא.

אופנועים עממי
רן אזולאי קם עם מצב רוח טוב והוא נותן עבודה חזקה בחולות. כשיושב לך על הזנב יליד מקומי בשם חלאד זניד, אסור לעזוב את המצערת לרגע ואזולאי יודע זאת, למזלו זניד נתקע ללא דלק במיכל והדרך למקום הראשון התפנתה בזכות ולא בחסד, מאחר והצליח להקדים אותו גם בזמנים. במקום השני עומרי מסיקה, שהופתע לגלות במעמד הפודיום על זכייתו ושלישי אמיר פינקלשטיין.

רכבי שטח קלים
מבין נהגי הרייזרים זהו שוב צחי כפרי, שמצליח לקבוע זמנים קרובים מאוד לכלים משופרים בהרבה מהרייזר הסטנדרטי. עם הרייזר 900 שיגיע בקרוב, מבטיח כפרי שהוא יאתגר גם את הקטגוריות הבכירות, ומי שמכיר את האיש וראה אותו נוהג, יודע שהוא רציני בדבריו. רוני פישמן ואיתמר פסקל, מהמתחרים החזקים בקטגוריה נאלצו לפרוש, מה שמשאיר את המקום השני לשגיב ועומר עפרוני, כשעל המדרגה השלישית מטפס גיל תימור, אורח קבע במעמד הפודיום עם קור רוח ואסטרטגיה יחודית.

טרופי טראק
מבין מרובעי הגלגלים, אלו הם שוב עידו כהן ונמרוד אופיר שעוצרים את המחוגים על הזמן הטוב ביותר, למרות שהקרב עם צוות 'עידן הגז' (אורן ראש חודש ויואב מונשביץ) היה צמוד מאי פעם ועידו אף הודה שהוא חושש מהם לקראת חוצה ישראל. בהקפה הראשונה נתקעו אורן ויואב על גבעת חול ובעזרת נחישות הצופים בקהל הם הצליחו להיחלץ במהרה. השניים נאלצו להסתפק במקום השני בקטגוריה והשני בין כלל מרובעי הגלגלים. לקראת "החוצה" הם מבטיחים להגיע במוכנות גבוהה יותר והכוונת שלהם כבר נעולה על זנב הטרופי של עידו ונמרוד. הצוות השלישי בקטגוריה,לירן סברוב ואייל אפרתי, עדיין מתמודד עם חבלי הלידה של הטרופי החדש: גיר שהתחמם, צמיג שהתקלף ורעש מהמנוע. למרות זאת הם מצליחים לסיים על הפודיום.

ג'יפים T1
רז היימן והילל סגל החליפו את בודי הפיברגלאס של רכב המירוץ לבודי פח השוקל לטענתם 100 ק"ג פחות (ועוד כמה גרמים פחות אחרי שהורדה מדבקה מיותרת...). מהלך זה ושינויים במיתלים אפשרו להם לקפץ על המסלול כמו איילה קלת רגליים ולהתייצב ראשונים בקטגוריה, ללא שום סיפורים הירואים. לגל שחם ובן לאוטרבך קפצה רצועת המנוע ולמעלה משעה לקח לשניים להחזיר אותה למקומה כך שהם נאלצו להסתפק במקום השלישי. ומי במקום השני אתם וודאי תמהים? ובכן, הוא שייך לגיבורי היום, שי משה, איש העבירות מאילת שיחד עם אחיו הצעיר רז, הגיעו להתחרות בפעם הראשונה בחייהם במירוץ ראלי, עם סופת העבירות הכתומה (!) וזכו במקום השני בקטגוריה. אנחנו מורידים את הכובע.

ג'יפים T2
בקטגוריית T2 שני הניצים, צוות 'ארן' (רועי שפירא ואיתי מולדובסקי) וצוות 'נפתלי' (צביקה נפתלי וחזי בצלאל) מוזנקים לדרך וביניהם מתנהל מאבק צמוד. רועי ואיתי פורקים צמיג בהקפה הראשונה וצביקה וחזי שיושבים להם על הזנב עוקפים אותם. בהקפה השנייה מצליחים רועי ואיתי לצמצם דקה מהפער שנוצר, אך כניסה מהירה מידי לפניה שוב גורמת לצמיג לפרוק והם מפסידים את המקום הראשון לחזי וצביקה, שמנצחים בפעם השנייה ברציפות.

בקטגוריית T2s חוזר סביון עזר עם הנווט דובי מילר לזירה והם הראשונים לחצות את קו הסיום עקב פרישתם של צביקה גז ואבי דהן עם הטרופר הוותיק.
גם בקטגורית הבאגים יש רק צוות אחד שמסיים, יובל שרון ויפתח חיינר על "הרייזרפלצת". כשאני שואל את יובל איך היה? הוא מסרב לענות לי ובמקום זאת מכניס אותי בכוח למושב הנווט של "הרייזרפלצת" ועושה לי סיבוב קצר. בלי להרחיב יותר מידי, מדובר במכונה מדהימה וצפו לכתבה נרחבת על הכלי בקרוב.
האפריטיף נגמר חיש מהר ועכשיו כולם מחכים למנה העיקרית שתגיע ב-27.5, ראלי חוצה ישראל ומי שלא שם, לא קיים.


סיקור המירוץ בחסות חברת טלקאר, שהעמידה לרשותינו את האקטיון ספורטס, טנדר משפחתי שצלח בקלות את הדיונות של צאלים והצליח למשוך גם הרבה תשומת לב מיאפיות צפון תל אביביות.

תוצאות:
אופנועים מקצועי
1. יונתן לוי (עופר אבניר, אביזריון)
2. מתן ניר (אדון המשקאות)
3. עופרי שטראוס (עופר אבניר, אביזריון)

טרקטורונים מקצועי
1. הדר ויינברגר (אנרמית בע"מ)
2. אלי אוחיון (עופר אבניר)

אופנועים עד 250
1. בר נוב (רד בול)
2. תומר שפירא
3. אריאל דדיה - עיוני, סייקל סטריט

ג'יפים T1
1. רז הימן והלל סגל (פוינטר, ליוגב)
2. שי ורז משה (יוסי הובלות ובמות)
3. גל שחם ובן לאוטרבך (IRT)

טרופי טראק
1. עידו כהן ונמרוד אופיר (IRT)
2. אורן ראש חודש ויואב מנושביץ (עידן הגז)
3. לירן סברוב ואייל אפרתי (סרטינה)

ג'יפים T2
1. צביקה נפתלי וחזי בצלאל (נפתלי, ראלי ארט)
2. רועי שפירא ואיתי מולדבסקי (ארן חולון מוטורס)

ג'יפים T2S
1. סביון עזר ודובי מילר

באגים
1. יובל שרון ויפתח חיינר (רסטה, המבדקה)

רכבי שטח קלים
1. צחי כפרי (I-drive, ZOOM, אבנוע)
2. שגיב ועומר עפרוני (מיגן)
3. גיל תימור (קבוצת חגור)
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.תמונות חזקות ביותר 02-05-11
שאפו לצלם המוכשר :)
2.אברי 02-05-11
סוף סוף כתבה יפה המתארת את שהתרחש במרוץ[שלא כמו הקולגות]שכותבים בתמציתיות מרגיזה!
3.יוני לוי כבוד 03-05-11
שהרוכב הזה חוזר לעניינים אין עליו
הוא משכיב את הכלי בתמונות כאילו הוא על אופנוע כביש...
4.תום 20-05-11
סרטינה הזה מעצבן אותי
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:02-24.