טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
משרד התרבות והספורט השלים את אישור תקנות חוק הנהיגה הספורטיבית


   17-05-2011, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת אישרה הבוקר את חבילת התקנות האחרונה של חוק הנהיגה הספורטיבית שנועדו לאפשר קיום אירועי ספורט מוטורי חוקיים בישראל. הודעת משרד התרבות והספורט כלשונה:

בדיון שהתקיים הבוקר, יום ג' ה – 17 במאי, בועדת החינוך, התרבות והספורט אושרה חבילת תקנות הנהיגה הספורטיבית האחרונה שעניינה ייבוא כלי רכב תחרותי וחלקי חילוף הנחוצים לקיומם החוקי של מרוצי ספורט מוטורי. בפועל, אישור התקנות מסמיך את הרשות לנהיגה ספורטיבית במשרד התרבות והספורט לאשר יבוא אישי ומסחרי של כלים תחרותיים וחלפים לטובת העוסקים בענף הספורט המוטורי בישראל.
התקנות שאושרו הבוקר קובעות הוראות לייבוא כלי תחרותי וחלקי חילוף אשר אינם טעוני רישום רישיון מכוח פקודת התעבורה. התקנות מבדילות בין יבוא אישי ויבוא מסחרי אך בשני המקרים מותנה ייבואם בהמצאת רישיונות, כגון, רישיון נהיגה תקף בכלי תחרותי המתאים לסיווג הכלי התחרותי ואישור כי הכלי המיובא כשיר להירשם ככלי תחרותי על פי תקנות רישיון תחרותי. כמו כן, על המבקש לייבא כלי תחרותי חלה חובה שלא להפר מספר הוראות לתקופה של 6 חודשים שקדמו להגשת הבקשה, ביניהן, ייבוא ללא בקשת היתר, השגת אישור על סמך מידע כוזב , אי דיווח על תקלה ואי פעולה בהתאם להנחיית הרשות המוסמכת (RECALL). כמו כן, אישרה הועדה את האיסור של מכירה של כלי תחרותי אשר יובא בייבוא אישי לתקופה של 3 חודשים מיום שחרורו מהמכס, זאת בכפוף לוועדת חריגים במקרה הצורך. מטרת האיסור למנוע מהייבוא האישי להפוך למסחרי. סעיף נוסף שאושר בוועדה, עניינו הגבלת הרשות הרלוונטית במתן האישורים ל-14 ימי עבודה מיום השלמת הגשת המסמכים במלואם.

חוק הנהיגה הספורטיבית חוקק בשנת 2005 אולם רק עם כניסתה לתפקיד של שרת התרבות והספורט לימור לבנת לפני כשנתיים, התקבלה החלטה במשרד לשים קץ לסחבת ולפעול במרץ לאישור התקנות במלואן ללא דיחוי. הבוקר, עם אישור חבילת התקנות האמורה וחרף קשיים מקצועיים ובירוקרטים, השלים המשרד את המהלך אשר אמור לקדם קיומם של אירועי ספורט מוטורי חוקיים לראשונה בישראל.

יו"ר ועדת החינוך והספורט, ח"כ אלכס מילר ציין כי לאחר חמש שנים של עבודה על התקנות, ניתן להעמיד את ישראל בשורה הראשונה יחד עם מדינות העולם המפותחות בתחום הספורט המוטורי. מילר ציין כי בעוד כמה חודשים יקיים ישיבת מעקב שתבדוק את התקדמות הרשויות בנוגע יישום החוק והתקנות.

יוסי ניסן, ראש הרשות לנהיגה ספורטיבית במשרד התרבות והספורט הודה לכל השותפים בהעברת התקנות.
הרשות לנהיגה ספורטיבית מנהלת את כל נושא הספורט המוטורי ומעניקה רישיון נהיגה ספורטיבי, רישיון כלי ספורטיבי, רישיון למסלול נהיגה ספורטיבית וכעת גם אישור ייבוא לכלים תחרותיים וחלקי חילוף עבורם.
ניסן הוסיף כי כעת נשאר לעבור רק את משוכת הביטוח וכי הוא מקווה שהפגישה מחר עם חברת הביטוח הראל תניב פירות. עוד הוא ציין כי משרד הספורט עובד על מציאת מסלולים מתאימים לתחרות.

התקנות כפי שאושרו בוועדה לפני תיקונים סופיים

מערכת נזימה מברכת על ההתקדמות המשמעותית ומקווה להשלמה סופית במהרה של סוגיית הביטוח.
ניפגש בשטחתגובות לכתבה
1.גיא לוי 17-05-11
החוק מאפשר לייבא ימאהה?
2.kx 250 17-05-11
זה אומר שמהיום יהיה אפשר לייבא מוטוקרוסים ומוטוקרוסים יהיו חוקיים בארץ ????
3.תשובה ל 2 17-05-11
לפי מה שאני מבין התשובה היא כן
4.תקראו את התקנות 17-05-11
בגדול התשובה היא כן, רק שהתהליך מצריך קצת מעבר מלשלם בחנות ולקחת
צריך להגיש בקשה, רק אחרי האישור שלה לייבא את הכלי ואח"כ להחזיק אותו אצלכם חצי שנה - כדי שלא כל בן אדם יהפוך להיות "יבואן"
יש את כל התקנות בקישור - ויש הרבה מה לקרוא וללמוד
5.דני אוחנה 18-05-11
לכל רוכבי האופנועים והטרקטורונים ניתן לייבא את כל סוגי האופנועים והטרקטורונים לפי הכללים שקבעו העמותות ולפי הקטגוריות של כול עמותה ועמותה אל מנת לקבל יותר פרטים היכנסו לאתר של רשות הנהיגה הספורטיבית לפי ראשי פרקים .
גם בנושא הכלים הקיימים בארץ
6.לדני אוחנה 18-05-11
אפשר לקבל קישור לאתר רשות הנהיגה הספורטיבית?
7.ישששששששששששששששששששש 18-05-11
איזה כיף
8.דני אוחנה 19-05-11
ל 6 רגיל תיכנס לגוגל ותרשום הרשות לנהיגה ספורטיבית
9.odeser 20-05-11
מזל טוב!
10.אששש ! 21-05-11
בהצלחה .. =]
11.מתן 26-05-11
זה אומר שגם הראפטור יוכל להשתתף ???
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:46-24.