טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה חוצה ישראל 2011


   29-05-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילומים: ערן שלמה, נועם עופרן

יותר ממאה רכבי שטח באירוע הגדול והצבעוני של הספורט המוטורי בישראל. ראלי חוצה ישראל 2011, מבית באחה ישראל, נרשם שוב כהצלחה מסחררת שלא מפסיקה לחדש ולהפתיע.

מסלול המתחיל בקצה הצפוני של המדינה, למרגלות החרמון ונגמר בקצה השני, הדרומי, על שפת ים סוף בעיר אילת. פארק פראמה (חניון הכלים) עם יותר ממאה רכבי שטח, חודשים של עבודת הכנה לכלים המשתתפים. ערמות של אגו, גבריות, הורמונים ונחישות. חמישה מקצים מדודים, צוותי צילום פרושים לאורך השטח, שלושה מתחמים מדוגמים, צוותי ליווי מתרוצצים אחוזי אמוק, תצוגת כלים בטיילת באילת. אחד יונתן לוי. ראלי באחה חוצה ישראל, האירוע המוטורי של השנה, הדוגמית שלנו למרוצי העולם הגדול.

ארבע וחצי לפנות בוקר, צומת קשת;
כמה עשרות רכבים נכנסים לשטח, שבעה מהם נושאים על דלתות הרכב מדבקות גדולות עם לוגו הספונסרים ומספר המשתתף. את עמדת ההזנקה מנהל יפתח, כשפנס ראש מחובר למצחו. על קו הזינוק עופר ארביב, מתחרה ותיק בליגה, שהגיע הפעם, כמו בפעמים האחרונות על גבי הרנגלר. ארביב המחוייך תמידית, יחד עם הנווט שלו, אורן רבינוביץ, נושאים את הספרה 150 והם הצוות הראשון הפותח את המסע. הקטגוריה – רכבי RAID, שבעה צוותים משתתפים בהם גם ניר ואייל בן ארי, על גבי סקודה יאטי מבית היבואן. ראוי לציין שאנשי סקודה תפסו חלק משמעותי בראלי, כשהקימו במתחם הפארק פראמה, ערב המרוץ, תצוגה שיווקית מנצחת לרווחת כל המשתתפים. שלוש בנות בלבוש מינימלי, רכבי היאטי על במה ומאהל גדול בו חולקו שתייה וגלידות. זו לא הפעם הראשונה שחברות מנצלות את המעמד להציג מרכולתם בפני אנשי שטח אמיתיים בריכוז שכזה, אך זו בהחלט הדרך הנכונה לתפוס את תשומת הלב.
עוד בקטגוריית הרייד, הפלסן סנדקאט, רכב שטח ממוגן מבית היוצר של קיבוץ סאסא, שהחליט להשתמש בראלי חוצה ישראל כמצע מושלם לבדיקת עמידות הרכב בפני אתגרים מפרחים. שש הטונות המתכתיים, יחד עם צוות ליווי על רכב דומה, הגיעו לאילת ועמדו במשימה בהצלחה.
גדי צוקר חמוש ביוסי סנדלר על ההגה של הלנדרובר, יושב בכסא הנווט והוא מכיר את העבודה היטב, השניים נוהגים בחוכמה ומנצחים את הקטגוריה. במקום השני, צוות ותיק נוסף במגרשי הרייד, מיכאל ושמעון וייס. צוות נוויגייד (NaviGuide), מאיר דן וקובי גילאור במקום השלישי.

פארק פראמה - ערב המרוץ

תמונות מהגלריהחמש וחצי בבוקר, שטחי מושב יונתן;
אנחנו מתמקמים לא רחוק מהזינוק, נקודה 33 לצורך הדיוק (הזינוק החל בנקודה 25 בשל אימון רטוב ברמה), מאחורי היישוב יונתן. בסמוך למעיין קטן עם עצים, ספסלי ישיבה ונדנדה מאולתרת, ממש פינת חמד, אך זו לא באמת הסיבה. אותו מעיין מזרים מים ויצר שלולית מים ענקית, היושבת בדיוק על השביל הראשי, עומקה כמטר בנקודות הקשות. במסרון קצרצר, בן שתי מילים, האווירה השתנתה והמרוץ האמיתי יצא לדרך: "לוי הוזנק".
בשנה שעברה חיכינו לו ליד זרזיף של נחל באר שבע ויוני לוי פשוט ריחף מעליו, הפעם אין מקום למשחקים! לוי יספק ת'סחורה ויהי מה. לא חולפות עשר דקות והמנוע השקט של האפריליה מגיע במהירות מסחררת. לוי, כמכונה משומנת הצולחת את הנחל פעמיים ביום בדרך למכולת, מתקרב למקום ולוחץ את המצערת עוד יותר. חצי מטר לפני המפגש עם המים, הוא מטה את האופנוע שמאלה, ובוחר בנתיב מדוייק על ערמת סלעים בצידה הקיצוני של הבריכה, מתיז כמה שפריצים וממשיך הלאה ברכיבה אלוהית. הפעם הבאה שנראה אותו, זה יהיה בחוף באילת, כשהוא לבוש במכנסי טייץ שחורים אחרי שכבר הספיק לטבול במים...
בקטגוריית האופנועים המקצועית, ארבעה מתמודדים נוספים; ערן וולנברג שלחץ חזק, סיים במקום השני בקטגוריה ורביעי בסיכום הכללי, שי עבדי וארז ביבי רוכבים יחדיו על צמד כתומים דו"פים, חמושים במצלמות extreme lifestile, ושווה לחכות לראות את התוצאות, הם מסיימים במקום השלישי. נדב לוגסי פורש בסטייג' הראשון לאחר תקלה.

"... שלושה מתחמים מדוגמים, צוותי ליווי מתרוצצים אחוזי אמוק, תצוגת כלים בטיילת באילת. אחד יונתן לוי."

אופנועים כללי
קטגוריה עמוסה בכל טוב, 18 צוותים, מתוכם שני צמדים. כולם מחזיקים מעמד בסטייג' הראשון, בסטייג' השני פורשים שניים, ובסטייג' הרביעי עוד ארבעה. מסיימים 12 צוותים, כשבראשם צחי ידן שכיכב בסטייג'ים הצפוניים, השני והשלישי, ופתח פער משמעותי שסיפק לו הרבה אוויר בדרך למקום הראשון. במקום השני חן שליו, שסיפח אליו הפעם את חברו, דותן פלנר, השניים רוכבים צמוד במשך שנים, אך במסגרת המרוץ, עם האדרנלין הזורם, הדברים לא עובדים בצורה חלקה כל כך. פלנר נפצע בידו והדבר השפיע על קצב הרכיבה, עד שהתרגל לכאב ויחד פתחו מצערת בדרום, אך טווח הזמנים כבר היה רחוק, והדרומיים נאלצו להסתפק במקום השני. המקום השלישי שייך לצמד דרומי נוסף, אלדד לב ודן וייצמן שהקדימו בדקה וחצי את ניצן אטלס.
אופנועים עד 250
אני לא יודע למי מגיע הקרדיט הגדול, ליצרני האופנועים או לרוכבים עצמם. הפער בין האופנועים עתירי הנפח לאופנועים הקטנים הללו הולך ונעלם משנה לשנה. אם בעבר היה ברור כי אופנוע בינוני לוקח בהליכה כל אופנוע קטן, הרי שהעניין כבר פחות ברור, במרוצי החולות אנחנו רואים שאופנועים קטנים תופסים יותר ויותר את הבכורה. כל ההקדמה הזו יכולה ללכת מאחר ואנו מדברים על מרוץ בן 450 קילומטרים, כש-302 קילומטרים מתוכם על קצה היכולות של הכלים. יחד עם זאת ולמרות זאת, ישנו רוכב אחד, שהפסיק לראות בעיניים, כל מה שהוא יודע לאחרונה זה לסובב את המצערת עד הסוף, ואז עוד קצת. לרוכב הזה קוראים זיו כרמי, והוא מסיים במקום הראשון בקטגוריה, שלישי מבין כל רוכבי האופנועים ושישי בדירוג הכללי. גל יעקב, משיג תוצאות זמנים טובים ומסיים במקום השני. במקום השלישי, צמד הרוכבים בר נוב ומתן ניר, התלמיד והמנטור, נכנסים לראלי ניווט לראשונה, נוב מתחמק מרכב מפתיע ומתהפך, הדבר גוזל ממנו את הבטחון ואת הקצב, אך השניים במקום השלישי. בהתחשב בעובדה שהרוכב הצעיר בראלי עומד על מדרגות הפודיום – חביבי, ת'רים תראש ותסתכל קדימה – כל הכבוד. אלעד קוטון, מאלף האופנועים הנועז בארץ, עושה זאת שוב והפעם על ימאהה 250. קוטון והימאהה מגיעים לאילת במקום הרביעי ועוד נשאר לו כוח לחייך.
אופנועים סניורים
הזקנים של היום זה לא מה שהיה פעם. את המשפט הזה בדרך כלל אומרים כשמחפשים להתרפק על ההיסטוריה, אך הפעם רבותי – הכוונה הפוכה לגמרי. הזקנים של היום הם אריות! שגיא הימן נותן לאופנוע ההונדה שלו לרוץ בקצב מסחרר. הוא מסיים במקום הראשון בקטגוריה, הרביעי מבין רוכבי האופנועים ושביעי בדירוג הכללי. דובי כהן, איש ברזל כשלעצמו, מתעלם ממניין השנים שבתעודת הזהות, מכווין את האופנוע מהצפון ונותן לו לרוץ הביתה כל הדרך למקום השני. במקום השלישי, נפתלי דהן, אולי הרוכב המתמיד ביותר בקטגוריה, שנותן הצגת רכיבה אישית. את מסיימי המרוץ בקטגוריה חותם איתי קציר. תמיר לוי ועופר כוכבא פורשים בתום המקטע הצפוני.

זינוק - רמת הגולן SS1

תמונות מהגלריה


"... ישנו רוכב אחד, שהפסיק לראות בעיניים, כל מה שהוא יודע לאחרונה זה לסובב את המצערת עד הסוף, ואז עוד קצת. לרוכב הזה קוראים זיו כרמי"

אחת עשרה בצהריים, יער שרשרת;
לאחר שלושת הסטייג'ים הצפוניים, העמיסו המשתתפים את הכלים על העגלות והדרימו ליער צפית, שם החל המקטע הדרומי שחולק לשני מסלולים: האחד מיער צפית לכיוון דרום מערב עד חניון הרואה, שדה בוקר, והשני מעין יהב ועד סוף הדרך על החוף באילת.
הראלי מתקדם, רוכבים וצוותים פורשים אט אט, את ההפסקה ניצלו בכדי להגיע דרומה, להתאפס על הכלים בזמן המועט שנותר, לאגור קצת אנרגיות ולהמשיך הלאה.
טרקטורונים
נועם דהן הצעיר מככב חזק בליגות הניווט וההקפות, המשקל על כתפיו לא קל אך העולל לא מתרגש במיוחד. למרבה הצער מי שלא עומד בעומס כבר בסטייג' הראשון הוא הכלי שלו, שסובל מבעיות בגיר ומשאיר את הילד לדדות על המסלול בלי הילוך ראשון וללא הילוך חמישי. נגוז חלומו של הנער והוא מחליט לפרוש. גם הכלים של אליקו אוחנה ושגיא בורשטיין לא עומדים בלחץ המאסיבי של הרוכבים והם נאלצים לפרוש. מורן רגב נפרד מהפרדטור הנצחי שלו ועובר לק.ט.מ., אך זה לא היום שלו, למרות הקשיים הוא מצליח לסיים את המרוץ במקום הרביעי. הקרב על הבכורה נותר בין שלושה רוכבים, חיים אוחנה שמסיים שלישי על גבי ימאהה 450 ומאבק צמוד לאורך כל הדרך בין אלי אוחיון למוד הקרבות והדר וינברגר הצעיר וטעון האדרנלין. בסטייג' השני אופנוען עצר את הדר להתייעצות כיוון, מאחור הגיע אוחיון שפתאום הבחין בשניים והוא פגע ברוכב האופנוע, לרוכב שלום, לכלי של אוחיון פחות. בזמן שאוחיון ממשיך עם גלגל קדמי עקום, וינברגר הצעיר מאבד זמן יקר על טעויות ניווט. כשהם מגיעים לשרשרת, וינברגר נותן בגז, אוחיון חוטף פנצר. המאבק ממשיך צמוד צמוד. אוחיון מגיע ראשון לאילת אחרי שיצא למקטע החמישי מוקדם יותר, בסיכום הזמנים התוצאה מראה כי וינברגר הצעיר יודע לתת פייט רציני גם לאריות גדולים וחזקים ממנו ומנצח את המרוץ.
אוחיון, בהחלט יכול להיות מרוצה מהמקום השני, ממרום גילו, הכושר הגופני ויכולת הרכיבה זה לא דבר מובן מאליו. שאפו לשניים על ההצגה.

רכבי שטח קלים
לא פחות מ-17 רייזרים לקחו חלק במסע, להוציא את אלו שעברו שיפורים קיצוניים והחליפו קטגורייה. אחד פרש בסטייג השלישי ועוד שישה במקטע הרביעי, והכלי האוטומטי מבית פולריס, הביא לקו הסיום אחד עשר כלים. יוני רווה ורפי דנטה, צוות רווה אתגרים, פתחו פער חזק על יתר הרוכבים, עד הכניסה לאזור החולות ברמת חובב, שם הכלי אמר דיינו, פרק את הציריה והוציא את השניים מהתמונה. כשהמרוץ מתקיים ביום שישי, יש לנו את הזכות לראות את תומר וולף. הבחור בשלו עם רגל נעולה על הדוושה עף כל הדרך למקום הראשון. צחי נחמיאס ואורן פנצ'ר מגיעים במקום השני 20 דקות אחריו ורוני פישמן, יושב לבדו הפעם ומצליח לסיים במקום השלישי שתיים וחצי דקות לפני צחי כפרי, שאיבד זמן יקר במקטע הצפוני.

מעבר מים - SS1

תמונות מהגלריה"בסיכום הזמנים התוצאה מראה כי וינברגר הצעיר יודע לתת פייט רציני גם לאריות גדולים וחזקים ממנו ומנצח את המרוץ"

ג'יפים
ישנם מספר כלים במרוצי הבאחה בארץ, שבלעדיהם הבאחה לא תהיה אותה באחה.
הצוללת הצהובה של פויינטר ליוגב, רז הימן והלל סגל, שעברה מתיחת פנים והשילה כ-120 ק"ג מהגזרה, עומדת בגאון בראש הפודיום של הקטגוריה T1 4X4. צוות IRT עם השברולט הכחולה של גל שחם ובן לאוטרבך מסיימים במקום השני. צוות גתוס/כל גדר, שי שמועני ואביב ספקטור, שמצליחים לסיים במקום השלישי, לאחר תקופה ארוכה שלא סיימו מרוץ בארץ.
לראות את הטרופי טראק של עידו כהן ונמרוד 'קיד' אופיר על המסלול זו חוויה בפני עצמה, כוחות הסוס בועטים לשמיים והמנוע מסתחרר בקצב מטורף. בעוד כולם מתחרים אחד נגד השני, לעידו בראש יש מטרה אחת; לקחת מלוי את הבכורה הכללית. הוא נאלץ להסתפק במקום הראשון בקטגוריה ובמקום השני הכללי, ארבע דקות אחרי האופנוען המהולל. לירן סברוב ואייל אפרתי משלימים את כל מחלות הילדות של הטרופי שלהם והם מסיימים בגאווה במקום השני. עידן הגז עם אורן ראש חודש ויואב מנושביץ, במקום השלישי.

בקטגורייה T2 – המאבקים צמודים. צוות נפתלי ניסן ובניו/ראלי ארט, צביקה נפתלי וחזי בצלאל עם שתי נצחונות רצופים, עולה על העצבים של אראן חולון מוטורס, רועי שפירא ואיתי מולדבסקי, וצוות עמי/השביל הירוק, שי שפירא והראל גולסט. הטוסטרונים בין הצוותים גועשים והפערים במקטעים הצפוניים קטנים לטובת נפתלי ובצלאל. חולון מוטורס נאלצים לפרוש עם תקלה במנוע. א.ד. מוצרי תעבורה, דדי שפרונץ וגדי חן על הניווט, משתרכים מאחור ומצליחים לסיים במקום השלישי. יש וראוי לציין כי שפרונץ עבד קשה והצליח לעמוד באתגר אישי להכין את הכלי אחרי המרוץ הקודם. לפני החלק הדרומי הפער בין נפתלי וגולסט עומד על פחות משתי דקות. המקטע הרביעי הוא המגרש הביתי של צביקה שדוחף את הדוושה עד למנוע ולא משחרר, המיציבושי הירוק לא ידע מהירויות כאלו מימיו ובסוף המקטע הפער עמד על כמעט עשר דקות. בסטייג' החמישי גולסט מצליח לצמצם קצת אך היום הזה שייך לנפתלי ובצלאל, איזו הצגה!

T1 2X4 – צוות מוסך מתן, מתן אליהו ונתנאל חייט, על הג'ויינר עושים היסטוריה כשמצליחים להקדים את כל יתר הרכבים עם המנועים האימתניים ועולים למדרגה הגבוהה בפודיום. יובל שרון עם הרייזרפלצת שובר ציריה ברמת הגולן ומאבד זמן יקר מאוד, גם כשהוא מגלח יותר מ-25 דקות במקטע הרביעי הוא עדיין רחוק ונאלץ להסתפק במקום השני בקטגוריה. אלון שחף וגלעד מהרל מסיימים במקום השלישי.
בקטגוריה T2S צוות אוטוויק, איציק אסולין ואורי יעקובוביץ’, עושים זאת כהלכה וזוכים בגאווה במקום הראשון. האחים גז, צביקה גז ואבי דהן, וצוות ג'יפולוג, סביון עזר וצחי הרצוג, מצליחים לסיים את המרוץ.

סיום SS2 - פתיחה SS3

תמונות מהגלריה"כשהמרוץ מתקיים ביום שישי, יש לנו את הזכות לראות את תומר וולף. הבחור בשלו עם רגל נעולה על הדוושה עף כל הדרך למקום הראשון"

אופנועים Raid
אייל ברל'ה מקבל באופן רשמי את תואר ממציא הקטגוריות. הפעם הוא מייצר את קטגוריית האופנועים RAID שמתחרה במקטע הדרומי בלבד. ברל'ה, כיאה לאבי הקטגוריה החדשה, מספח אליו את ניסים רוקח, והשניים, עם אופנועים קטני נפח ביחס ליתר המתמודדים בקטגוריה, נותנים בגז בכיף וחשוב מכך במהירות. המקום הראשון שלהם. במקום השני רז נהוראי ויוחנן רזניק על המדרגה השלישית.
שתי קטגוריות חדשות שנוספו לראלי, הגיעו מענף העבירות. בקטגוריית האדוונצ'ר מנצחים צוות ניר, עובד ארז ויוסי אלמוגי, את צוות ב. נוביץ, שמעון ראובן ורן סיטון. בקטגוריית הסטנדרט, צוות ISF, יריב קלר ואריה סעיד מסיימים בהצלחה.

בסיום המרוץ המפרך, הועברו כל הכלים בשיירה ארוכה אל מתחם הטיילת באילת והוצגו לראווה. תיירים ובליינים צפו בהתרגשות והצטלמו על יד כלי השטח המחוספסים. בבוקר יום שבת, על במה עצומה בגודלה, התקיים טקס הסיום והענקת הגביעים מול מאות צופים נלהבים בהם המשתתפים, משפחות, חברים וקהל מסוקרן.

תוצאות

קובץ התוצאות השלם

אופנועים מקצועי
1. יונתן לוי – עופר אבניר, אביזריון – 05:25:34
2. ערן וולנברג – מוטוספורט, IRT95, אופרוד, שחר אופנועים, KTM RALLY – 05:34:29
3. שי עבדי וארז ביבי – Extreme lifestyle – 07:24:52

טרקטורונים מקצועי
1. הדר וינברגר – צוות שי גפני, אנרמית – 06:15:36
2. אלי אוחיון – עופר אבניר, can am, צמיגי דורו – 06:18:12
3. חיים אוחנה – Ohana brothers, סוכנות אוחנה – 06:28:30

רכבי שטח קלים
1. תומר וולף – צוות מאיה, בני ראם – 06:29:04
2. צחי נחמיאס ואורן פנצ'ר – 06:52:20
3. רוני פישמן – טרמודן – 06:53:48

תל צפית - יער שרשרת SS4

תמונות מהגלריה"הצוללת הצהובה של פויינטר ליוגב, רז הימן והלל סגל, שעברה מתיחת פנים והשילה כ-120 ק"ג מהגזרה, עומדת בגאון בראש הפודיום של הקטגוריה T1 4X4"

אופנועים עד 250
1. זיו כרמי – מוטוספורט, אבנוע, דנלופ, אג'יפ – 05:57:08
2. גל יעקב – 06:29:30
3. בר נוב ומתן ניר – אביזריון, רד בול, סטאריק אינג'נירינג, מזור הנדסה – 06:52:41

אופנועים סניורים
1. שגיא הימן – הימן דלקים – 06:13:36
2. דובי כהן – נגב אילת – 07:29:18
3. נפתלי דהן – 07:41:22

אופנועים כללי
1. צחי ידן – מוטו פאן – 06:33:41
2. חן שליו ודותן פלנר – DNA מוטורוס – 06:43:42
3. דן ויצמן ואלדד לב – 06:51:23

"צוות מוסך מתן, מתן אליהו ונתנאל חייט, על הג'ויינר עושים היסטוריה כשמצליחים להקדים את כל יתר הרכבים עם המנועים האימתניים ועולים למדרגה הגבוהה בפודיום"

עין יהב וסיום באילת SS5

תמונות מהגלריה
אופנועים דו שימושי
1. עמי באראט – RS 2020, דרכים – 07:04:55
2. צביקה כהן – אביזריון, הזעקה האחרונה, מוטו – 07:48:02
3. אלי פנגס – מוטוספורט – 08:40:35

אופנועים RAID
1. אייל ברל'ה וניסים רוקח – סטאריק, ברל'ה די ג'ייס, הטירה אירועים בגעש - 04:39:13
2. רז נהוראי – נכסי נהוראי – 05:01:12
3. יוחנן רזניק – י.ג. מערכות בע"מ – 05:07:43


ג'יפים T1 4X4
1. רז הימן והלל סגל – פוינטר, ליוגב, תנועה מערכות – 05:32:47
2. גל שחם ובן לאוטרבך – Ido Racing Team – 05:54:47
3. שי שמעוני ואביב ספקטור – גתוס, כל גדר – 06:14:23

"לראות את הטרופי טראק של עידו כהן ונמרוד 'קיד' אופיר על המסלול זו חוויה בפני עצמה, כוחות הסוס בועטים לשמיים והמנוע מסתחרר בקצב מטורף... מקום הראשון בקטגוריה ובמקום השני הכללי"

Trophy Truck
1. עידו כהן וקיד אופיר - Ido Racing Team – 05:29:08
2. לירן סברוב ואייל אפרתי – צוות סרטינה – 06:41:39
3. אורן ראש חודש ויואב מנושביץ – עידן הגז, אנרגז – 07:13:12

ג'יפים T1 2X4
1. מתן אליהו ונתנאל חייט – מוסך מתן – 07:09:07
2. יובל שרון – רסטה, מבדקה – 07:18:48
3. אלון שחף וגלעד מהרל – צבי, תשלובת תעשיות דפוס – 07:26:01


ג'יפים T2
1. צביקה נפתלי וחזי בצלאל – נפתלי ניסן ובניו, ראלי ארט, רפי עמירה ובניו – 06:32:17
2. שי שפירא והראל גולסט – צוות עמי, השביל הירוק – 06:40:01
3. דדי שפרונץ וגדי חן – א.ד. מוצרי תעבורה – 07:35:44

"המיציבושי הירוק לא ידע מהירויות כאלו מימיו ובסוף המקטע הפער עמד על כמעט עשר דקות. בסטייג' החמישי גולסט מצליח לצמצם קצת אך היום הזה שייך לנפתלי ובצלאל, איזו הצגה!"

ג'יפים T2s
1. איציק אבולין ואורי יעקובוביץ’ – אוטוויק – 06:57:45

ג'יפים RAID
1. יוסי סנדלר וגדי צוקר – 08:12:14
2. מיכאל ושמעון וויס – 09:12:04
3. מאיר דן וקובי גילאור – NaviGuide – 10:01:29

עבירות ADVENTURE
1. עובד ארזי ויוסי אלמוג – צוות ניר – 05:21:39
2. שמעון ראובן ורן סיטון – ב. נוביץ – 08:53:35

עבירות STABDART
1. יריב קלר ברוך ואריה סעיד – ISF RACING TEAM – 04:58:50

"ברל'ה, כיאה לאבי הקטגוריה החדשה, מספח אליו את ניסים רוקח, והשניים, עם אופנועים קטני נפח ביחס ליתר המתמודדים בקטגוריה, נותנים בגז בכיף וחשוב מכך במהירות. המקום הראשון שלהם."

"... צחי ידן שכיכב בסטייג'ים הצפוניים, השני והשלישי, ופתח פער משמעותי שסיפק לו הרבה אוויר בדרך למקום הראשון."תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.וידאו 29-05-11
נזימה צילמתם וידאו... מה עם הסרט?
2.בשטח שלך... 29-05-11
הוידאו יעלה בהמשך השבוע
3.לנועם ולשאר העוסקים במלאכה 29-05-11
יישר כוח על הפקה מושלמת ואיכותית. ניפגש בראלי הבא
4.לעידו כהן 29-05-11
ברכות על הזכיה במקום הראשון. ניתן להגיע להיישגים גם בלי לסכן את חייהם של אחרים, ובמיוחד לא להתבדח על זה מעל בימת הפודיום.
5.ל 4 29-05-11
מי ששומע סירנה ולא עף מהדרך זה בעיה שלו. אלה הם הכללים
6.אין על הזקן 29-05-11
אלי אוחיון אתה מספר 1!!! הרבה כבוד על ההישג וההתמדה
7.טעות בזמנים ? 29-05-11
איך יכול להיות שמקום שלישי מקצועית יותר איטי מכל שאר האופנועים האחרים.
8.ל-5 29-05-11
בתור עוד אחד שלו שמע אותך כשאני נסעתי על 140 בערבה או שתגביר את מערכת הסירנה או שתחשוב פעם פעמיים לפני שאתה זורק אופנוענים מהשביל כי לצערנו פעם הבאה זה יסתיים באסון ואז ״שתשב״ לא תרגיש כזה גיבור להשתחצן בפורומים ובטח לא מול קהל בטקס סיום מאחל לך בהצלחה בהמשך ושנסיים בריאים ושלמים
9.לעידו כהן החוצפן 29-05-11
אומרים שהדינוזאורים ניכחדו מהעולם כי היה להם גוף גדול עם מוח מאוד קטן לכן הם לא שרדו..חשבנו שתורת האבולוציה שינתה את זה אך מיסתבר שזה עדיין קיים על פני כדור הארץ..
10.לעידו כהן החוצפן 29-05-11
אומרים שהדינוזאורים ניכחדו מהעולם כי היה להם גוף גדול עם מוח מאוד קטן לכן הם לא שרדו..חשבנו שתורת האבולוציה שינתה את זה אך מיסתבר שזה עדיין קיים על פני כדור הארץ..
11.למספר 9 29-05-11
למה שלא יעשו תוכנית בנשיונל גאוגרפיק על עידו...
תמיד מחפשים הוכחות לדינוזאורים...
12.איזה תמונות שיגעון 29-05-11
אין עליכם י׳נזימה כמה צלמים הייתם?
יוני לוי המלך
13.נועם לתשומת ליבך 29-05-11
לא חבל שנהג כמו תומר וולף לא משתתף בראלים באופן קבוע בגלל שזה בשבת?! אולי הגיע הזמן לתת על זה את הדעת כי יש לא מעט כאלה דתיים שהיו מוסיפים המון צבע
14.יל 29-05-11
בשנה הבאה רצוף ללא קטעי קישו!!!
15.אברי נוב 30-05-11
תודות למשפ דהאן וינברגר שפירא ויותם שלח על העזרה והתמיכה לאורך המרוץ.
וברכות להדר וינברגר על הנצחון.
16.אנונימי 30-05-11
מה קורה אם הכתבה
17.א 30-05-11
וואלק אתה ברל'ה הזדקנת באמא שלי...
18.ג'ויינר 30-05-11
אם מישהו היה צריך הוכחה, הג'ויינר עשה קצת בית ספר לכל הרייזרים...
19.לערן שלמה 31-05-11
אתה פשוט כישרון !!!!!!!!!!
20.ל 17 31-05-11
חשבנו באמת יהיו חיים קלים אבל נועם נתן לנו לעשות 410 קמ רצוף שזה 75אחוזים מהראלי..מתוכם שני סטייגים שהם הקשים ביותר בראלי ! נקווה ששנה הבאה יותר קל ברייד. ( אם לא נמציא עוד קטגורייה )
21.חן שלו 31-05-11
ערן כמו תמיד תענוג לקרוא, אחלה סיקור ואחלה תמונות ! כל הכבוד
22.אלי אוחיון מתי תפסיק 31-05-11
הריי זה ידוע לכולם שאלי אוחיון אחד החוצפנים שקיימים בתחום לא רק שהבנאדם זקן ולא יוצלח הוא מתגאה ברמת הטימטום שלו מול כולם.
גם באינדורו טרקטורונים זה היה רגיל שהוא נכנס בכולם הריי רק ככה הוא באמת יכול לעקוף מעניין מה היה קורה אם מישהו היה נכנס בילד שלו מאחורה ושובר לו תצוואר הוא היה עומד ומתבדח על חוזק הצופרים,או לא יודע מה האידיוט הזה אמר.
23.ל-18 31-05-11
אומנם הג'וניור נתן בראש לכולם אבל זה לא בזכות הכלי רק בזכות הנהג הג'וניור הזה עבר יותר שיפוצים והכלאות מ"אורית פוקס".
אם הכלי הזה היה מתחרה איך שהוא יצא מהחברה עוד בדרך למירוץ על העגלה הוא היה מתקלקל כל הכבוד למוסך מתן על שידרוג הכלי לרמה של 0 תקלות במירוץ כזה ושאפו ענק למתן אליהו .
הכל מתחיל ונגמר בשמשון האחד והיחיד.
24.לאלי 01-06-11
אלי אוחיון תעשה לי ילד!!!!
25.גדי חן 02-06-11
ערן, סיקור מעולה ,מעביר תחושה כיאלו הייתי שם ...(:
כל תמונה מלמילאן.
כל הכבוד !
26.ל-24 02-06-11
הוא כבר לא יכול לעשות כאילה
27.שכחתם קטגוריה 02-06-11
הייתה גם קטגוריית דו"ש. איפה הסיקור?????????????
28.באהבה מהצפון 02-06-11
עמי באראט המלך
29.פרימיטיבי 03-06-11
יש עדכון בתוצאת הרייד 4x4 , מקום שלישי הגיעו צוות פרימיטיבי וזאת למרות שהיינו תקועים כמעט שעה על סוללת עפר . זה המקום להודות לצוות נוויגייד מאיר וקובי שהם אלו ששלפו אותנו מסוללת העפר והחזירו אותנו למרוץ . מודים מכל הלב אורן ועופר , צוות פרימיטיבי .
30.עובד ארזי - צוות ניר 06-06-11
ברצוני לומר תודה לכל אלו שעזרו תמכו ונתנו כתף, עד השעות הקטנות של הלילה. תודה מיוחדת בעיקר לנווט יוסי אלמוגי שהפך את חווית הנהיגה למהנה ומיוחדת. בעזרת כל אלו הצלחתי להוביל בקטגוריית האדוונצ'ר
31.ל 22 הצודק 07-06-11
היום 10 ימים אחרי הראלי פגשתי את התגובה הכל כך נכונה והאמיתית מול ההתנהגות הדורסנית של הזקן על השופל [זה לא טרקטורון ,זה טרקטור] אחרי שדרס אותי והעיף אותי עם האופנוע למרחק של 5 מטר שבר לי את אחד מהברגים שמחזיקים את מתקן הGPS ,שבר לי את גשר הכנף האחורית ושבעקבותיה התפרק והלך לאיבוד קיט הכלים הייעודי של האופנוע, אחרי כל זה צועק לי החצוף "מה אתם עומדים באמצע הדרך?" לך תסביר לטרקטוריסט הזה שעם כל הכבוד לבאחה ישראל 2011 בדרך הזו ובכל האחרות עדיין משתמשים עם ישראל.האיש המגעיל והחצוף הזה מסובב את השופל שלו מבלי לעזור ואו לבדוק שם גז ונוסע
השתדלתי להתבטא בעדינות אך אין ספק שהאיש אינו ראוי להשתתף בשום אירוע מוטורי בשום צורה
תלונה רשמית לא הגשתי מכיוון שאני חושב שדברים מסוג זה יהיו עוצמתיים יותר כאשר יובאו אל המארגנים והשופטים בשוך צהלות הקרב חג שמח לכולם
32.עפר כוכבא 07-06-11
כמו תמיד, כולם פה מסתתרים נתולי זהות. לדעתי ללכלך על אדם בתגובה אנונימית היא לרוב תגובה שנובעת מפחד, בושה או קנאה. אלי אוחיון מותיקי הראלים בארץ, ספורטאי ברמ"ח אבריו וכל פעימה של ליבו נוקשת תחרותיות. בניגוד אלי, הוא מגיע למרוצים כשיש לו מה להפסיד הוא מתמודד תמיד על המקום הראשון בקטגוריה שלו - המשך בהודעה הבאה.
33.עפר כוכבא 07-06-11
מתוך להט המרוץ והדרייב המטורף שצריך לאחוז בך כדי להשאר כל הזמן על הפול גז כדי שבכלל יהיה לך סיכוי להיות על הפודיום אתה לא עושה את כל הדברים על מי מנוחות ובטח שאין לך זמן לגינוני טקס וחס וחלילה שאין אני מתכוון שצריך לשם כך לעזוב פצוע בשטח אבל להבנתי לא היה פה פצוע. אני בטוח שם היה מגיע הרכב של עידו באותו סיבוב לא היה עם מי לדבר היום רק הספדים. אל תישכך שהטרקטורונים מוזנקים (לצערי) אחרי האופנועים והם צריכים לעקוף כל הזמן שלא כמו טובי רוכבי האופנועים שנהנים משבילים די פנויים. - המשך בהודעה הבאה
34.עפר כוכבא 07-06-11
גם אותי עקף אדון עידו עם המפלצת שלו בסלעים של כפר קרע וזרק אותי בצפירות סירנה מחרישות ומלחיצות לסלעים שבצד ורק בנס לא נזרקתי חזרה לתוך הגלגלים שלו אבל אני מבין שזה מרוץ ולא טיול שנתי ומי שמכוון למעלה צריך לתת גז ולעקוף ןאין לו זמן לנחמדות !!!
אני מכיר את אלי הרבה שנים וכל מה שאמרתם עליו אלו השמצות רעות ואף על פי שאני מבין את העצבים למרות זאת יש דרך לומר דברים.
35.עפר כוכבא 07-06-11
אני יודע ש"הרמתי להנחתה" ועכשיו נתתי לחם לכל אותם אלו שמחכים לקטול בלשונם החלקה או שפתם העילגת רק תעשו זאת בהתשב בעובדה שכולנו פה לא בשביל לרצוח אנשים לא פיזית ולא מילולית.
36.רויטל 07-06-11
ל22 ו31 שאינם מוכנים להזדהות, חבל! במרוצי ראלי ישנו תקנון שאוסר על המתחרה לעצור באמצע השביל, במיוחד לא אחרי סיבוב עיוור.
הפעם היה זה טרקטורון אך אני מקווה שהרוכב למד את הסכנה, כי אם זה היה רכב אין סיכוי שהיה עוצר. ובקשר לילדים הוא עדיין הכי הכי......... חג שמח לכולם!
37.נפתלי 08-06-11
לרויטל ולעפר
אף אחד לא מסתתר מאחורי אנונימיות וגם אתם לא תשתמשו בכיסוי הזה כדי לכסות על ההתנהגות הלא ספורטיווית הזו.ולך רויטל נקודת העצירה היתה בקצהו של שטח פתוח לחלוטין כאשר לא היתה שום בעיית ראות,הנקודה היתה במרכזו של וואדי המתפצל לשישה שבילים שונים וכך קרא שהדר וינברגר שלקח את השביל הלא נכון ירד מולי בדיוק לאותה נקודת מפגש,כאן הבנתי שלמרות שהמכשיר מורה על כיוון הנסיעה ממנו הדר הגיע הוא לא נכון.בכל מקרה האטתי את מהירותי כדי לאפשר להדר לרדת ולפנות שמאלה.
הדר המשיך לכיוון שלי עשה פרסה והגיע מצד ימין שלי פעולה שגרמה לי לעצירה מלאה,תוך כדי שאני מסמן לו מהו כיוון היציאה ופחות מ 10 שניות אחרי שנעצר ליידי מגיע הטרקטור שמעיף
אותי , בעודי זרוק על הדרך ביחד עם האופנוע ,הטרקטוריסט צועק עלי כאילו השביל רשום על שמו בטאבו נותן גז וממשיך
עפר יקירי ! אני לא יודע כמה ראלים רכבת ו/או נסעת בחייך אך גם אתה יודע שמכשירי ניווט
לעיתים נכנסים למצב של הקפאה למשך מספר שניות ונותנות כיוון שגוי, מה שעלול לגרום לא מעט פעמים לבלבול אצל המנווט,[ראה ראלי סוכות בבקעה לפני 4 שנים] כאן יקירי באה לידי ביטוי חובת המשתתף להתייחס לכל מי שמשתמש בדרך בין אם אדם או בעל חיים או שניהם.
טרם הגענו למצב שבו סוגרים איזורים שלמים כדי לקיים מרוץ ראלי במבנה הזה.
הטרקטוריסט פגע בי ברגל גסה ואין לי צל של ספק שהתנהגותו מלמדת על הכל.
חג שמח

38.שימי 08-06-11
לא יודע לגבי מי דרס את מי אבל יש פה תמונות פשוט משגעות. נועם וערן מגיע לכם הרבה כבוד על הסופר מקצוענות.
חג שמח לכולם
39.נטי לוי 16-06-11
לעובד ארזי ויוסי אלמוגי מצוות ניר, שמחתי על החלטת בחה ישראל לאשר את בקשתכם להכלל בקטגוריית האדוונצ'ר.

כל הכבוד על האומץ ועל הנחישות להתחרות בקטגוריה גבוהה יותר.
לקחתם את המקום הראשון בקטגוריה זו !!!
מעולה .
תמשיכו לעשות חייל כצוות ובכלל ...
40.צביקה 17-06-11
בקטגוריה T2S
צוות האחים גז סיימו כרבע שעהלפני אטויק
אבל בגלל GPS שלא עבד הורדו למקום שני
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:09-24.