טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חגיגת המוטוקרוס של דדיה


   28-08-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ערן שלמה, גיא צילום אויר.

כמעט ארבעים רוכבים הרעבים למרוצי האקשן של המוטוקרוס הצביעו ברגליים והגיעו לחגיגה המוטורית של אריאל דדיה. סצינת המוטוקרוס הישראלית מתעוררת לתחייה או שזו רק זריקת אדרנלין מקומית?

יותר משלוש שנים וחצי סצינת המוטוקרוס הישראלי שומרת על שקט תעשייתי, מצד אחד במסלולים מקומיים ואנונימיים מתקיימות פעילויות שיגרתיות שוטפות, אך בכל הקשור למרוצים, כאלו עם גריד, צבע וקהל, השקט סורר באפלוליות, עד יוסדר לפרטי פרטים החוק המאפשר קיום מרוצים כדת וכדין.
בעוד תושבי מדינת ישראל עייפו מאוזלת היד השלטונית ועברו להתגורר באוהלים בכל פיסת דשא פנוייה ברחבי הארץ והמילה "מחאה" מתפרשת החל מיוקר המחייה ועד לצבעי אבני המשחק בדמקה, אנו מקבלים קריאה נרגשת על קיום של מרוץ מוטוקרוס בסימן חגיגה מוטורית.

יש את מי שצועק במקומות רועשים ויש את מי שלוקח עניינים לידיים ועושה!
אריאל דדיה, מכוכבי הנפשות הפועלות בביצה המוטורית הקטנה שלנו, הוא אחד מאלו שעושים, עושים ובגדול. למרות אי אלו הרמות גבה מצד התזמון או התמיכה בביצוע, דדיה יודע שאם הוא לא יעשה במו ידיו, הוא לא יזכה להתחרות במסלול מוטוקרוס בתקופה הקרובה. למען האמת, דדיה מתחרה כמעט בכל תחום שאפשר להכניס אליו דו"ג, אם זה אנדורו, סופרמוטו או אנדורוקרוס.
אז דדיה הצהיר ועשה, דאג לשטח, למסלול, לצילייה, למספרי רוכבים ולגביעים, בעצם לכל מה שצריך
לדאוג כשאתה חתום על ההפקה.
למען הסר ספק ומניעת "התחרעות" טוקבקיסטים מיובשים מחום השמש, נזכיר כי דדיה בהגדרתו ובפירסומו הודיע מראש, על תנאי השטח, שלא כוללים יחס חם ומפנק לצופים. על כך אפשר לסלוח ולהבין, אחרי הכל, לא קל להרים הפקה שכזו במו ידך.

כ-38 רוכבים הצביעו ברגליים, העמיסו את הכלים על עגלות ונסעו צפונה, לצומת משמר הגבול.
רשת צל גדולה, עמדת כרוז צנועה ממנה בועז קורפל ניהל את סדר היום, מזנון קטן ומסלול רגוע וצבעוני. הרוכבים התחלקו לארבע קטגוריות; מתחילים, מתקדמים, מקצועיים וקטגוריית ילדים.
בשל ריבוי הרוכבים בקטגוריות השונות, חולקה כל קטגוריה לשני מקצים. מנצחי המקצים עלו לשלב הגמר, ואילו מקומות ארבע ואילך עלו למקצה "הזדמנות אחרונה", ממנה הצטרפו המנצחים לגמר הקטגוריה.
נערת השלט מניפה את שלט השלושים שניות, הרוכבים דרוכים ומוכנים, השלט מתחלף לחמש שניות, גריד נופל, גלגל מפרפר והחגיגה מתחילה...

לא נפרט על כל מקצה ומקצה, אך נציין כי מבין המקצים המרובים בלטו מספר קרבות צמודים, כמו זה של איתי דב בקטגוריית הילדים שלא הניע כהלכה אך הצליח לנצח ביד רמה. או זה של דדיה במקצה ההזדמנות האחרונה על ההתברגות לגמר לאחר שהצליח לכבוש את המקום השני בהקפה האחרונה ממש, לאחר קרב עיקש עם רמי צמח.
את אות הסיום והשואו היומי סיפק אליקו אוחנה, כשבמקצה הגמר פתח לא טוב והתחיל מאחור כשדן מיה פתח חזק והשיג פער גדול על יתר הרוכבים. אוחנה שיפר ועקף, במשך ארבע הקפות ישב על זנבו של אסף בן אהרון שהתמקם שני, הצליח לעבור ועבר למצוד על הישבן המקפץ של מיה.
אוחנה רוכב חזק וטוב כאילו הוא כל היום חי ונושם מסלול, הוא כבר ממש התקרב אל מיה כשבהקפה האחרונה, בסיבוב האחרון, נמצא במרחק גלגל ממנו ובליבו תקווה לפריצה קטנה שתאפשר כניסה אגרסיבית לבלוק פס טהור. אך מיה לא פראייר ולמרות שלא רכב כמעט שלוש שנים, הוא יודע להגן על התחת והוא חוצה ראשון את קו הסיום. מעבר לכך, איתי דב כאמור לוקח את קטגוריית הילדים, איתי נחום במתחילים, קוגן נאפסו במתקדמים ודן מיה את המקצוענים עם ההצגה המפורטת כדלקמן.

מה עם דדיה אתם שואלים? את ההצגה שלו הוא נתן כאמור מול רמי צמח, מעבר לכך, שני פאנצ'רים במקצה החימום ובמקצה האחרון, ובעיקר עייפות טוטאלית מהארגון וההפקה שלקח על עצמו. זו לא הפעם הראשונה שדדיה לוקח על עצמו הפקה של אירוע מוטורי, בפעם הקודמת הוא קבע את השיא הישראלי בקפיצה למרחק עם אופנוע, 52.40 מטרים. אין ספק שמועורבותו ותרומתו של דדיה לספורט המוטורי בישראל, תיכנס לספרי ההיסטוריה כנכס צאן ברזל.

תוצאות:
ילדים:
1.איתי דב
2.נדב בן צור
3.יובל רייזמן

מתחילים:
1.איתי נחום
2.מיכה וייס
3.עוז היימן


מתקדמים:
1.קוג'אן נאפסו
2.שחר בלולו
3.עידן קליין

מקצועית:
1.דן מיה
2.אליקו אוחנה
3.אסף בן אהרון
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.הגר 28-08-11
כל הכבוד לדדיה.. על הארגון היוצא מן הכלל. ימים ארוכים של התרוצצויות אינסופיות והכל בכדי להביא את האירוע הזה כמה שיותר גבוה.
2.oz 28-08-11
בס"ד
טעם של עוד
3.היה שיגעון 28-08-11
המסלול היה טוב אבל לא מספיק אגרסיבי, בלי שום דאבל (שלא לדבר על טריפל).
למרות זאת כל הכבוד לדדיה על האירגון, בלי אנשים כמוך שום דבר לא יקרה במדינה הזו
4.רני 28-08-11
פיייייי אליקו עף...... אין דברים כאלה! אין לו תחרות בארץ :( :(
5.לצוות עיוני 28-08-11
לצוות עיוני, תמשיכו בעבודת הקודש, אין עליכם!
6.גדי 28-08-11
דן מאיה י'זקן!!! תתחיל לחזור לכושר אוחנה כמעט אכל אותך
יש בקרוב מאוד אירוע מוטוקרוס בצפון, תישארו מעודכנים בפייסבוק.
7.אחד שהיה שם 29-08-11
לרני אתה יכול להיות סטנדאפיסט "אין לאליקו תחרות" דן נתן לו בראש במלוא מובן המילה אליקו רוכב טוב אבל כנראה לא מספיק יש בוס חדש לקרוס וקוראים לו דן מיה!!!!!
8.פחד אוחנה 29-08-11
מערכת נזימה כנראה שפחד מש אוחנה לא עבר לכם ועדיין למרות שאליקו לא ניצח את המירות רוב הסיקור במקצועית עליו אה ועוד חצי משפט על מנצח המירוץ
במילה אחת ביזיון!!!!
תחזרו להיות אתר פורומים
9.פחד או לא פחד 29-08-11
למגיב 8 אני לא יודע אם היית בארוע אבל אם כן אז ברור לך מי היה הכי מהיר והכי מלהיב על המסלול
עם כל הכבוד למקום הראשון, תמיד יש את חביב/ת הקהל
10.ק 30-08-11
תצלומי האוויר להיט! חבל שזה לא צילם וידאו
11.יש לכם מזל 30-08-11
שלום אוחיון עדיין בחופשת לידה
מישהו ראה את כרמון בסביבה...?
12.משה אופניק 30-08-11
איפה כל חוליית המוטוקרוס הרשמית שמוציאה הודעות ועושה רעש. גולדי נעלם, כרמון לא השמיע קול, אנשי העמק של האנדורו לא הגיעו, נתנוב נעדרה, וכרמי שמעביר קורסים הגיע רק לטקס סיום.
למרות כל אלו דדיה שיחק אותה!
13.ברק זוארץ 30-08-11
נענע, סיקור פצצה! היה אירוע מהסרטים, אני מצדיע לדדיה ולכל מי שעזר לו... עשיתם עבודת קודש, אתם פשוט נכס!
בימים האחרונים ראיתי כבר כמה תגובות לא ממש מפרגנות, אז לכל המקטרגים, כבר נאמר שאנחנו עם קשה עורף, תמיד יהיה איזה מיעוט ש"לא טוב לו" אתם בטח אלה שמבחינתם הכוס תמיד רק חצי ריקה, ובמסעדה פצצה, תקטרו על המפיות שהן פשוט אכזבה, בפרארי השטיחים קצת מחליקים ושפה בישראל הכל חרא.
אין לי הרבה מה להגיד לכם, אני פשוט מרחם עליכם... אתם כבר סובלים מספיק.
14.ברק זוארץ 30-08-11
מה זה צילום: ערן שלמה, גיא צילומי אוויר??? קלימי כל השבת החזיק מצלמה ודפק עבודה, לא הכנסת אפילו תמונה אחת שלו?!?!?קלימי, שוב דפקו אותך!
15.לברק זוארץ 30-08-11
קלימי צילם וידאו עד כמה שהבנתי
16.ברק 30-08-11
סטילס, אולי גם וידאו, אבל בוודאות היו שם גם סטילס!
וחוצמזה, אם היה וידאו, איפה הסרטון?!?!?
קלימי שוב נדפק!!! חעחעחעחע מזכיר לי את הCRF חחשחחש
17.איתי חזן 01-09-11
דדיה, שאפו על ההפקה. מעריכים אותך !
18.ליאור כץ 01-09-11
נענע והסיקורים שלו.
חבל שלא יכולתי(אין על תאילנד אבל ) להגיע נראה כי היה מגניב יפה ואירוע מטורף

דדיה תמשיך להוביל את התחום המוטורי בארץ , ממתינים לאירוע הבאה שלך ואני מקווה שאני יהיה בו
19.ירון 02-09-11
עם כל הכבוד לדן מיה שניצח הוא לא רוכב יפה לא מקצועי והוא לא מוטוקרוסר טהור בבירור!!אליקו רכב יפה מאד אבל עדיין אבא שלו השחצן תמיד הורס לו ולהגיד אין לו תחרות זו בדיחה ממש ועדיף לאליקו שישאיר את אבא שלו בבית הוא יביא אותו עם דבק על הפה..!!!ואם אני לא טועה חיים נותן לאליקו לעבור כמו כלום איפה הרוח הספורטיבית או שמה הוא רק עולה להגן ולשמור.ככה זה נראה...
20.ho 03-09-11
איזה תותחחחחח יאללה סוף סוף מישהו שעושה משהו בשביל הספורט הזה!
21.ל19 ירון 04-09-11
מה רע בזה שהם משתפים פעולה הא?! ורק שתהיה בעניינים זה רק מראה כמה אתה דפוק , במוטוקרוס בכל העולם לכל קבוצה יש שתי רוכבים שעוזרים אחד לשני..
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:41-24.