טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה צאלים - מקיפים ונהנים


   05-09-2011, רמי גלבוע, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב השישי בליגת הבאחה, והשלישי בליגת ההקפות ראלי הקפות בצאלים כמיטב המסורת - אקשן, דרמה, חולות וגביעים.

לאחר פגרת קיץ ארוכה חזרה ליגת ראלי-רייד לצאלים, במתכונת מלבבת של ארבע הקפות באורך 27 ק"מ כל אחת; ל-67 המתחרים זה נתן 108 קילומטרים של באמפים קטלניים, פניות תחוחות וצפופות והרבה 'זמן אוויר' מתחת לצמיגים. לצופים זה נתן אפשרות לחוות בכיף את רגעי הזינוק והסיום, וגם לראות את המתחרים חולפים על פני ה'פיטס' ארבע פעמים, כולל סדרת פניות הדוקות ומרשימות. כל זה מבלי לעזוב את רשתות הצל והמנגלים המעשנים, מה כבר יכול להיות רע?

ביום שישי נפתח המסלול לאימוני מתחרים ולהכרת המסלול, וגם אנחנו ניצלנו את ההזדמנות לבצע הקפת היכרות שתאפשר לנו להתנייד בקלות בזמן המרוץ. חניון הלילה היה סואן וידידותי להפליא, רוב המתחרים והמלווים מכירים אחד את השני, ובדרך כללי שמחים להושיט יד או סטייק, כל עוד אין מרוץ. המכוניות היו אמורות לזנק רק ב-12:00 אבל יצאנו למסלול כבר ב-05:30 כדי לראות את האופנוענים, שזינקו באור ראשון וצונן.

"את קבוצת הרייזרים הוביל צחי כפרי, השולט בקטגוריה ביד רמה. עשרה רכבים מאחריו והוא לא מתרגש כל הדרך אל המדרגה הגבוהה."

היה שווה להיטלטל עם שחר ולו בכדי לראות את יונתן לוי חורך את הדיונות, כמו טיל קרקע-קרקע (ולעתים קרובות, גם טיל אוויר). יונתן הוא כוכב אמיתי, וגם הפעם היה מהיר מעידו כהן; זאת למרות שהפעם לא רכב יוני בחסות אלא עצמאי לחלוטין עם אופנוע מושאל מחבר. בקטגוריית האופנועים רוכבים נוספים שהכניסו לא מעט עניין. מתן ניר עם הגאס גאס שמסיים במקום השני, בכללי ובקטגוריה, ויחד עם תלמידו, חוזר עם שישה גביעים לבית. נמרוד חמו על הוסאברג במקום השלישי, ערן וולנברג, צמוד צמוד רביעי ואלדד לב סוגר את רשימת המסיימים. זיו כרמי דפק הופעת בכורה בליגה הנוכחית על המסלול, אך חוסר הניסיון ומרפי באים לידי ביטוי באמצע ההקפה השלישית כשמיכל הדלק נותר מיותם והשאיר את כרמי להמתין למיכלי הסיוע. בסניורים – ניתאי עוזיאל מחזיק ביתד התקוע על המדרגה הגבוהה כשהוא מקדים את שגיא הימן ודן ויצמן. דורון וינטר ועופר כוכבא מסיימים במקומות החמישי והשישי בהתאמה.
עשרה רוכבים נכנסים לקטגוריה העממית, כשבראש הפודיום מתייצב תום קול, המהיר מכולם בדקה שלמה. בן גורמזנו שני ואבופול עודאי שלישי.
הקטגוריה הקטנה הביאה לדו קרב את שני החברים תומר שפירא ובר נוב. קרב צמוד, חזק וצווחני כשהשניים נותנים בגז עד הסוף. שפירא חד ומרוכז ומצליח להקדים את נוב. ארבע עשרה דקות מאוחר יותר יגיעו השאר כשיעקב גל במקום השלישי, איתמר מלכה רביעי. הזוג, חביב הקהל, מלכי ותמי פרץ, במגמת שיפור ראוייה להערכה, מסיימים חמישי, ואריאל דדיה מתאושש ממפגש קרקע במהירות גבוהה ומשלים את ההקפות.

"וינברגר הגיע רעב, מה זה רעב? גווע! כמו לוחם טירון שסגר 21 יום בבסיס ורק רוצה להגיע לחברה, כך הבחור התפוצץ על המסלול כשהוא נותן לכלי לרקוד בין רגליו כסוס פרא בדרך למקום הראשון."

בין הטרקטורונים והרייזרים בלט הדר ויינברגר עם הימאהה YFZ450 הכחול, איך להגיד את זה בלשון המעטה – זה היום שלו. וינברגר הגיע רעב, מה זה רעב? גווע! כמו לוחם טירון שסגר 21 יום בבסיס ורק רוצה להגיע לחברה, כך הבחור התפוצץ על המסלול כשהוא נותן לכלי לרקוד בין רגליו כסוס פרא בדרך למקום הראשון. נעם דהן, הכוכב העולה של הקטגוריה, לוחץ חזק אך גם הוא לא יכול על וינבגרגר ביום הזה, המקום השני מספק אותו. האחים דני ודורון עידן מוצאים נחמה בליגת ההקפות מאחר ואין כל פעילות מוטורית אחרת לרוכבי הטרקטורונים, למרות הקוקו המאפיר של שניהם, הם נותנים בגז ומסיימים במקומות שלוש וארבע, כשאלי אוחיון הוותיק מסיים חמישי.
בקטגוריית הטרקטורונים העממית שישה רוכבים. אביחי מולאי על הימאהה קורא לעידן חמו להצטרף אליו. חמו פותח בגז ולוקח את הבכורה. אבו עצא מוסא מסיים שלישי, דורון אוחיון רביעי ואילן בן עזרי חמישי. חליל אבו בק פורש.

את קבוצת הרייזרים הוביל צחי כפרי, השולט בקטגוריה ביד רמה. עשרה רכבים מאחריו והוא לא מתרגש כל הדרך אל המדרגה הגבוהה. אלירן יפרח מסיים שני ודור חסון שלישי.

"לאחר רצף תקלות ו'מנחוס' קטפו רועי שפירא ואיתי מולדבסק את הבכורה, עם הפג'רו הלבן."

ואז הגיעו המכוניות – ראשון היה הטרופי טראק המדהים של עידו כהן ונמרוד 'קיד' אופיר. בזמן האימונים של יום שישי נשבר גלגל התנופה בתיבת ההילוכים והצוות 'נתן קפיצה' לפרדס חנה, החליף את החלק הפגום והתייצב בזמן לזינוק. את נחת ה-8V 480 כוח סוס שמענו הרבה לפני שראינו את ה-TT הלבן מגיח מעל לבאמפים הצפופים; זהו 8V גרוני ועמוק, על גבול הסקסיות, דוחף בסגנון נינוח ואמריקני מאוד. את עיקר העבודה עושים המתלים האדירים הסופגים באדישות את מהלומות השביל, ותוך שניות נעלם עידו מעינינו. שלא במפתיע ניצחו עידו וה'קיד' את המרוץ, ומעניין להתבונן בזמני ההקפות שלהם –19:22, 19:36 ו-19:46 דקות, זה מראה על יציבות ודייקנות מקצועית לחלוטין. בהקפה האחרונה לקח עידו לעצמו קצת יותר חופש, מדד 153 קמ"ש על הבאמפים ועצר את השעון על 18:54, מכובד ביותר!

אחרי עידו הופיע ה-TT של 'עידן הגז' עם שלושה נוסעים על הסיפון, בהופעה נאה שהסתיימה מאוחר יותר עם סדרת תקלות שהוציאה אותם מהתחרות. גם הטרופי טראק CERTINA של לירן סברוב ואייל אפרתי סבל מתקלות (פנצ'ר) אבל הגיע בשלום אל הפודיום, במקום השני. ה- CERTINA הוא טרופי טראק יפהפה ועבודת המתלים שלו מדהימה; במבט מבחוץ נראה שהוא קצת רך מדי אבל הגמישות בה הוא גולש בין הבאמפים מזכירה את טובי ה-TT האמריקנים. המנוע שלו נראה קצת רזה על המרכב הכתום-לבן, אבל אנו משערים שגם פה עוד יהיו שיפורים.

"יונתן הוא כוכב אמיתי, וגם הפעם היה מהיר מעידו כהן; זאת למרות שהפעם לא רכב יוני בחסות אלא עצמאי לחלוטין עם אופנוע מושאל מחבר."

קטגוריה 1T מספקת תמיד מאבקים מעניינים והיום התייצבו על ראש הפודיום, לראשונה מזה זמן רב, שי שמעוני ואביב ספקטור עם המיצובישי כל-גדר. בדרכם נאלצו לתקן פנצ'ר אבל בלעו את המסלול ברציפות ובדייקנות, ולא נקלעו לצרות כמו אלה שסילקו מעל דרכם את שני יריביהם הגדולים: המיצובישי-ב.מ.וו הצהוב של רז היימן והלל סגל סבל ממצמד מחליק וסדרת תקלות חשמליות בגללן איבדו קרוב לרבע שעה, מה שהשאיר ל-פוינטר הצהוב רק את המדרגה השנייה של הפודיום. הקרוז הכחולה של גל שחם ובן לאוטרבך נחתה מדילוג גבוה מדי, וריסקה תפוח הגה; תיקון השטח גזל זמן רב, והשאיר להם את המקום השלישי על הפודיום, תוך שימור סיכויים טובים להצלחה בהמשך השנה.

בקטגוריה T2 מתחרים בעיקר פאג'רו קצרים, הממחישים עד כמה אכזרית היא זירת הספורט המוטורי; כלים שרק לפני כמה שנים היו פסגת החלומות, נראים היום כהעתקי שמש דהויים של מובילי המרוצים. אבל בדיוק בשביל זה יש קטגוריות שונות, והמאבק ב-T2 צמוד וצפוף. לאחר רצף תקלות ו'מנחוס' קטפו רועי שפירא ואיתי מולדבסק את הבכורה, עם הפג'רו הלבן. הזמן שלהם היה מהיר משמעותית משל יריביהם; עזרה להם העובדה שלצביקה נפתלי, חזי בצלאל התעופף גלגל במהלך אחת ההקפות, וקטע רצף של שלושה ניצחונות קודמים. צביקה וחזי מסתפקים במקום השלישי ואודי פורת ודודי עמר עם ה-FJ הצהוב קוטפים את המקום השני אחרי היעדרות ארוכה מהזירה.

נציין עוד את האיסוזו טרופר הקשיש של האחים גז בקטגוריית T2S, שכמעט נרמס על ידי עידו כהן בעת שהפריע לו בטיסה, אבל הגיע לסיום בחתיכה אחת... הרייזר המשופר של יובל שרון שבר ציריה ופרש מהתחרות, וככל הנראה יחזור יובל להתחרות ברייזר סטנדרטי; זה בוודאי יאתגר את צחי כפרי השולט כרגע בקטגוריית הרייזרים המלאה כל טוב. מתן אליהו ונתנאל חייט משחזרים את ההצלחה מחוצה ישראל ומתמקמים בראש הפודיום.

לסיכומו של דבר – היה מרוץ מעולה. צפוף, מעניין, חברתי ותחרותי. הארגון של נעם היימן דפק כמו שעון שוויצרי, הסטייקים של טל היו עסיסיים וכולם חזרו הביתה בשלום, עד המפגש הבא.

"את נחת ה-8V 480 כוח סוס שמענו הרבה לפני שראינו את ה-TT הלבן מגיח מעל לבאמפים הצפופים; זהו 8V גרוני ועמוק, על גבול הסקסיות, דוחף בסגנון נינוח ואמריקני מאוד. את עיקר העבודה עושים המתלים האדירים הסופגים באדישות את מהלומות השביל, ותוך שניות נעלם עידו מעינינו."

תוצאות:

ג'יפים
אופנועים
טרקטורונים

אופנועים מקצועי
1. יונתן לוי
2. מתן ניר (גאס גאס, אביזריון)
3. נמרוד חמו(מוטוספורט)

T1
1. שי שמעוני ואביב ספקטור (כל גדר, גתוס)
2. רז היימן והילל סגל (פוינטר, ליוגב)
3. גל שחם ובן לאוטרבך (IRT)

TT
1. עידו כהן ונמרוד אופיר (IRT)
2. לירן סברוב ואייל אפרתי (סרטינה)

T2
1. רועי שפירא ואיתי מולדובסקי (ארן, חולון מוטורס)
2. אודי פורת ודודי עמר
3. צביקה נפתלי וחזי בצלאל (ראלי-ארט)

T2s
1. צביקה גז ומשה ברבי

"קטגוריה 1T מספקת תמיד מאבקים מעניינים והיום התייצבו על ראש הפודיום, לראשונה מזה זמן רב, שי שמעוני ואביב ספקטור עם המיצובישי כל-גדר."

באגים
1. מתן אליהו ונתנאל חייט (מוסך מתן)
2. ארז לוי וזוהר קפנר

רכבי שטח קלים
1. צחי כפרי (I-drive)
2. אלירן יפרח
3. דור חסון

טרקטורונים
1. הדר ווינברגר
2. נעם דהן (ד.ל.ב מוטוספורט)
3. דני עידן

"מתן אליהו ונתנאל חייט משחזרים את ההצלחה מחוצה ישראל ומתמקמים בראש הפודיום."

תודה לטלקאר יבואנית דייהטסו, שתרמה לנו את הטריוס לסיקור המרוץ; מסתבר שלא צריכים טרופי טראק כדי לשייט בדיונות הלוהטות של צאלים.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ד''ר אכרם אבופול 05-09-11
כל הכבוד לבן שלי עודאי אבופול פעם הבאה מקום ראשון
2.יגל 05-09-11
תמונה 267 ביצוע מדהים
נענע אין עליך!
3.עודאי אבופול 06-09-11
אבא תפסיק עם הפדיחות די כבר...
4.צחי כפרי 06-09-11
ערן כתבה לעניין תודה על הפירגון
5.אבי בן זאב 07-09-11
כתבה ממצה ןתמונות סוף הדרך.שאפו לצלם
6.ליאור כץ 08-09-11
ינענע אוהב אותך
7.אליהו 12-09-11
אני רוצה גם
8.עדנן אבופול 25-09-11
כל הכבוד לאח שלי עודאי .. אני אוהבת אותך !
9.יהודה שריפי 30-09-11
הדפים האלו זה ההיסטוריה של מחר!!!
כל הכבוד לכם נזימות!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:25-24.