טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סבב ראשון אנדורו 2012 – חוזרים לעניינים


   25-10-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת האנדורו חוזרת לתת בגז עם קבוצות חדשות, שינויים בהרכבים ומתחרים רעבים. ההצגה הטובה בסצינת הספורט המוטורי הישראלי יצאה לדרך בעונה חדשה.

כפר יחזקאל – הזירה המוכרת והטובה לפתיחת עונת אנדורו משובחת. מסלול ספיישל טסט בתוואי ערוץ נחל בחורש טבעי עם מחצבה קטנה לאתגר, ומסלול התשה ארוך ומופצל לקטגוריות המקצועיות והעממיות עם עלייה מגורזנת אחת או שתיים להשלמת עייפות הידיים. שש הקפות למקצועית, חמש לעממית וארבע למתחילים, שלוש שעות + זמן השלמה.
שתי חברות יבואני אופנועים חדשים נכנסו לתמונה; TM, מבית ליגל, חמושים, בין השאר, בגל ברדה שעדיין מנסה להשלים את המעבר מהכביש לשטח, ורוכב הדגל, המועמד חזק לאליפות בקטגוריה המקצועית E3, תומר שמש. הקבוצה הנוספת גאס גאס, מבית מוטוטרק, נכנסה בקול תרועה חמושה בהרכב כוכבים משובח; דרור כהן במקצועית E3 על 300 דו"פ, תומר שפירא הצעיר בעממית הקטנה עם כיוון חזק לאליפות הקטגוריה. בר נוב, רוכב רד בול, עלה לקטגוריה המקצועית חדור מוטיבציה להצלחה. יחד עם נוב בקטגוריה יתחרה אחד הרוכבים המבטיחים לעונה, העושה קאמבק לאחר תקופת צינון בת כשנתיים – דן מיה, המועמד לתואר.

עוד שינויים בביצת הליגה הקטנה שלנו – בראש ובראשונה יונתן לוי, שאחרי יותר מחמש שנים בקבוצת עופר אבניר חובר לשורות קמור וירכב על הוסקוורנה. לוי לא מסתפק בליגה הישראלית ויתחרה במהלך העונה הנוכחית גם בסבב אליפות העולם באנדורו. את מקומו של לוי באפריליה תפס נתנאל זיו, מהרוכבים הבולטים בעונה החולפת. השינוי המהותי ביותר אולי של העונה, הוא לא מעבר בין קבוצות אלא חזרתו של זיו כרמי, רוכב ק.ט.מ לקטגוריה הבינונית. למי שזוכר את "נערי רוקח", שלושת הצהובים שנתנו הצגה על הסוזוקים לפני שתי עונות, הפעם מקבל אותם כמתחרים אחד בשני – קבוצה לקבוצה, ספונסר מול ספונסר, לוי, זיו וכרמי – ההצגה הטובה בעיר.
עם המתכון המנצח הזה, הרווי טונות של מוטיבציה לראשות הפודיום, אנחנו פותחים את העונה.

ההקפה הראשונה יוצאת לדרך, הרוכבים לומדים את המסלול ולוי עומד בראש הקטגוריה, כרמי שני וזיו שלישי. בהקפה השנייה לוי נופל ויורד למקום השלישי, זיו לוחץ קצת יותר חזק ולוקח את ההובלה כשכרמי נשאר שני, אך בהקפה השלישית הקלפים נטרפים שוב כשכרמי קוטף את ההובלה ולוי מתחיל לצמצם, זיו שומר על זמנים טובים אך לא מצליח לשפר ביחס לשני היריבים על המסלול שפשוט קורעים את האדמה. בסוף ההקפה החמישית התוצאה מאוזנת, לוי מוביל בפחות ממחצית השניה – ההקפה השישית תהיה נקודת הכרעה. מתח שורר באוויר כשהשניים יוצאים להקפה האחרונה, לוי משלים את ההקפה ראשון ועשרות צופים מתגודדים ליד נקודת הסיום לקראת בואו של כרמי. כשהוא מגיע נראה כרמי מנסה לעקוף רוכב לפניו שככל הנראה פגע לו בזמנים. לא חולפות שניות בודדות וג'וני בן שטרית יוצא ממרכז מדידת הזמנים עם שש אצבעות באויר, המסמנות את מספר השניות בפער – ומכתיר את ניצחונו של יונתן לוי.

במקצועית הקטנה הצגת יחיד בחוד, דן מיה על הגאס גאס, עומד מאחורי הצהרותיו ומפגין רמה אחרת בקטגוריה ואף מגדיל ומקדים את הבא אחריו בדקה שלמה. אורן חסון מקפץ באויר וקוטף את המקום השני, המקום השלישי לשועל הותיק של הקטגוריה שלא מוותר על ביקור בפודיום בכל מרוץ, אוריה כרמלי.
המקצועית הפתוחה מאגדת שלישייה מעניינית שתרווה אותה במהלך העונה הקרובה. תומר שמש על ה-TM במקום השלישי. גיל קינן, פריצת העונה הקודמת ואחת ההבטחות לעונה הנוכחית, מתמקם שני והמקום הראשון שמור בכבוד רב לחליפת הצפרדע הירוקה על הכלי הכתום של הדר עציוני.

בעממית הקטנה תומר שפירא מביא גביע נוסף לקבוצה הטרייה של גאס גאס מראש הפודיום, הילד מאותת חזק להמשך העונה. רז ידן עם ק.ט.מ חדש ומבריק עולה למדרגה השנייה וחגי ברידא סוגר את רשימת הפודיום לאחר מרוץ קשוח.
בעממית E-2 רן אזולאי מקדים בפער עצום ותוקע יתד חזק במקום הראשון, שתי דקות אחריו מגיע צרי נאלגבץ', שניהם על אופנועי ק.ט.מ. ובמקום השלישי רפאל קבסה, נציג עופר אבניר בקטגוריה החמוש באפריליה.
בעממית הפתוחה אופנועי ה-300 הדו"פ תופסים חלק מרכזי, הגביע השלישי של גאס גאס מגיע מקטגוריה זו ומונף מידיו של אידריס אשמוז בפער הכי משכנע שראינו ביום זה. במקום השני ארבע דקות מאוחר יותר, האלוף הנוכחי של הקטגוריה, זאב צ'פלה שליו. חותם את רשימת הפודיום והמסיימים בקטגוריה, רון קדוש.
קטגוריית הסניורים ממשיכה לגרוף אליה כוכבים, זוהר גלילי המצטרף החדש והטרי לקטגוריה, עושה לעצמו יופי של סיפתח מהמדרגה הגבוהה בפודיום. במקום השני נדב לוגסי ושלישי, שמוכיח כי כוחו במותניו רק הולך ומשתבח – ברק דודאי.

בקטגוריית המתחילים רשימה ארוכה של רוכבים, למרבה הצער רק בודדים הצליחו לעמוד במשימה ולסיים את המרוץ. צחי בן גיגי בראש, חן כהן שני ועוז הימן, יורש העצר, במקום השלישי. נציין בברכה את כניסתה של הרוכבת רוני יושע לזירת המרוצים ונחזיק אצבעות לקראת המרוץ הבא.

תוצאות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אחד שהיה שם 25-10-11
זיו כרמי אלוף אמיתי אין לי ספק שהעונה הוא יהיה הפייבוריט שימו לב להקפה המהירה ביותר במירוץ
6.53.260 והיא של זיו!!!!!
כרמי לשילטון!!!!!!
2.אחד שלא היה שם 25-10-11
ומעריך מאוד את זיו כרמי
אבל ביכיאת ראבק... אפשר לתפוס את יוני ביום לא טוב רק פעם בעונה
3.אחד שלא היה, אבל רצה להיות 25-10-11
איך בדיוק הסקת שיוני היה ביום לא טוב? אם תראה את גרף השיפור של כרמי לאורך כל העונה שעברה (שהסתיימה, להזכירך, בניצחונו במירוץ האחרון) וכמובן את הנתונים מהמירוץ הזה, המסקנה ברורה- מגיב 1 צודק.
4.עוד אחד שהיה שם 25-10-11
יוני רמה אחת מעל כולם
5.לנזימה 25-10-11
למה אתם מעלים כתבה שלושה ימים אחרי המרוץ???
6.אחד שהיה שם 25-10-11
לכל המגיבים יוני לוי הוא רוכב מעולה על זה אין ויכוח אף אחד פה לא מדבר בגנותו שאתה רצים להגנתו הוא היה ביום מעולה זה היה המסלול שיש לו שם את כל היתרונות שמדברים עליהם טכני וארוך. אז אם כבר אנחנו מדברים על ימים לא טובים זה לא היה בשבת זיו פשוט רוכב יותר טוב ממנו שרק בעונה שעברנ נכנס לעניינים ברצינות והתחיל לרכב על האופנוע המתאים לו(קייטיאם)
יש לנו עוד 7 מירוצים הימים יגידו מי רוכב יותר טוב
ובינתיים ההקפה המהירה במירוץ שייכת לאחד וזה לזיו!!!
7.לא לשכוח 26-10-11
זה המגרש הביתי של זיו
יש טוענים הוא גם ישן והתאמן על המסלול.
ישרו כוח
אחלה אקשן
8.עוד ציון להזכיר 26-10-11
יוני רכב על אופנוע 310 חדש שונה לגמרי מה450 שהוא רכב תמיד.
9.לא לשכוח? אז כבר שכחנו 26-10-11
זיו מתמחה במשרד עורכי דין בתל אביב וגר לא משם. הדבר האחרון שיש לו זמן "לישון במסלול" ועוד לקרוא לו ביתי... המסלול ממוקם שעתיים נסיעה מהבית שלו!
10.ל 5 26-10-11
השמועות אומרות שערן שלמה מתחתן בחודש הבא ככה שזה קצת בסדר עדיפויות שונה
11.ל 10 29-10-11
שתף שתף מידע !@#

כי הוא לא הזמין אותי בוכה2

תיודע מי מצלם שם כי אני מכיר צלם פצצה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:30-24.