טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה פלוגות 2011 - טורפים את הקלפים


   30-10-2011, ניר בן זקן, הגה בשטח   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ערן שלמה

מתחרים חדשים, הרבה אקשן, מאבקים צמודים, מנצחים חדשים וישנים ואחד ניר אברמוביץ שחוזר לזירה ומשנה סדרי עולם בכל הקשור לנהיגה מהירה בשבילים פתוחים. מרוץ אחד לקראת סיום ליגת הבאחה.

קו הסיום ליד צומת פלוגות. ה-RZR הראשון מגיע, צחי כפרי, ונראה כי הוא המנצח, אלא ש-RZR אחר שזינק כמה דקות אחריו, תומר וולף, מגיע כמה שניות אחריו וכעת הוא הכי מהיר. לא חולפת דקה נוספת וה-RZR שהוזנק אחרון מגיע ומתברר כמנצח, יובל שרון. מהפך ממש בקו הסיום.
אחרי היעדרות של שנתיים ויותר, ניר אברמוביץ, מרוכבי הטרקטורונים הבולטים דאז ובמגמת שיפור ניכרת, חוזר לזירה מזויין בימאהה ראפטור 700CC, עטור מוצרי וודו וקמעות, מדבקת הסופרמן וקרני השור בחזית. אברמוביץ מדביק את המצערת לקצה ולוחץ כאילו אין מחר... התוצאה מדהימה, עד כדי שלא זכור לנו מתי בפעם האחרונה טרקטורון הצליח לגרוף את הגביע הגדול של אלוף האלופים!
באחה פלוגות שנערך ביום שישי האחרון הוא המרוץ הלפני אחרון בליגת באחה ישראל לעונת 2011, כ-180 ק"מ בשבילים הטובים ביותר בארץ, אלה של צפון הנגב, המסוגלים להעלות את רמת האדרנלין גם אם אתם אוחזים בהגה של דייהטסו טריוס.

הכוכבים
צוות אוטוויק (איציק אסולין ואורי יעקובוביץ) הם מהוותיקים ביותר בזירה, ומגיעים בקביעות לכל המרוצים, גם כשאין להם תחרות אמיתית בקטגוריה שלהם (T2s). השניים כבר הוכיחו כי למרות רכבם הנחות והוותיק (מיצובישי מגנום בנזין), הם מסוגלים להיות לא פחות מהירים מרכבי T2, אך הפעם הפער היה גדול באמת. איציק ואורי עשו את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב, איציק נהג כמו שד משחת ואורי ניווט ללא שום טעות (והיו הרבה טעויות ניווט לצוותים אחרים). התוצאה היא שהם מהירים ב-6 דקות מרועי שפירא ואיתי מולדובסקי עם הפאג'רו T2 הכי חזק בארץ(!) מוכיחים פעם נוספת שמיומנות גבוהה יכולה לחפות על מכונה נחותה. אם רוצים להבין עוד יותר את גודל ההישג, צריך לזכור שרועי ואיתי לחצו גם הם חזק, במאבק הקבוע ב-T2 עם צביקה נפתלי וחזי בצלאל על הובלה ממנו יצאו אגב מנצחים בסוף היום. חזי הוא אחד שלא טועה בד"כ, אך הפעם חש ברע במהלך המרוץ וזה גרם לו ולצביקה לכמה טעויות בדרך ולהסתפקות במקום השני.
גם בקטגוריית האופנועים היו הפתעות, יוני לוי הוא כבר לא האיש המהיר ביותר, גם לא האופנוען המהיר ביותר. המאבק בין לוי (שעבר לאחרונה להתחרות בחסות הסקוורנה) לערן וולנברג, כלל יותר הישרדות מאשר מהירות, לוי עם בעיות ב-GPS, וולנברג עם בעיות דלק. לבסוף הצליח יוני להקדים את ערן בקו הסיום ולהשיג ניצחון דחוק, לא משהו שאנחנו רגילים לראות אצלו. האופנוען המהיר ביותר אם כן הוא ניתאי עוזיאל שהתחיל את קריירת המרוצים שלו לפני שנה בדיוק, כמתנת יום הולדת 40, בבאחה פלוגות, וכבר אז ניצח את קטגוריית הסניורים ומאכלס באופן קבוע את הפודיום. אז עכשיו נאחל לו מזל טוב כפול, גם שניצח את כל הדו גלגליים (גם המקצועיים), גם שהגיע שני מבין כל המתחרים וגם ליום הולדת 41.

המפתיעים
כמו שכבר הבנתם הפעם לכלי המהיר ביותר לא היו שני גלגלים, כי עם ארבעה. ניר "סופרמן" אברמוביץ' נעדר כבר שנתיים וחצי מרכיבה תחרותית, אבל כשהמרוץ נערך בחצר האחורית שלו, הוא מגיע וגם דופק את ההופעה המרשימה ביותר. כרגיל עם מדבקת 'סופרמן' וקרניים על מגן החזירים והפעם עם 700CC בין הרגליים (ימאהה ראפטור) אברמוביץ' קובע את הזמן המהיר ביותר מבין כל המתחרים, ולי קשה לזכור מתי אם בכלל טרקטורון היה הכלי המהיר במסלול. לסופרמן כידוע יש כוחות על ואנחנו מקווים לראות אותו יותר מעתה. העובדה שהמרוץ נערך ביום שישי אפשרה לשגיא בורשטיין, אחד שנמצא בקשרים יותר טובים ממני עם אלוהים, להתייצב לזינוק ולתת גז, הרבה גז. למרות שכאמור אינו מתחרה באופן קבוע, הצליח לעקוף את כל המתחרים הקבועים פרט לאברמוביץ' ולסיים שני. האמת, רק כדי לראות אותו יותר אנחנו בעד להעביר את המרוצים לשישי. הכישרון הצעיר, נועם דהן, הוביל אמנם את חלקו הראשון של המרוץ אך כשנעקף על ידי בורשטיין איבד את הפוקוס והידרדר למקום השלישי. הוא לפחות הרוויח שיעור חשוב ברוח לחימה. השועל הוותיק אלי אוחיון, בן 47 החליט כי זוהי העונה האחרונה שלו בקטגוריית הטרקטורונים, הוא מחליט לא להיכנס לקרב של הצעירים ולשייט לעבר הסיום, מגיע רביעי וצובר נקודות חשובות לאליפות הליגה.

הלוחמים
המלחמה הגדולה והמאבק המסקרן ביותר התנהל בקטגוריית הרייזרים. יובל שרון נטש את ה"רייזרפלצת" וחזר לכלי סטנדרטי, מאיים על השליטה המוחלטת של צחי כפרי. אם להוסיף עוד שמן לליבוי המדורה, גם תומר וולף מנצח הקטגוריה בחוצה ישראל הגיע לתת בגז בזכות העובדה שהמרוץ נערך בשישי. סדר ההזנקה עשה לצחי חיים קשים, הוא זינק ראשון ונהנה אומנם מאוויר נקי, אבל העובדה כי הציץ כל העת במראות לוודא שהשניים לא דולקים אחריו גרמה לו לבעיות בניווט. צחי הגיע לקו הסיום ראשון, אבל וולף שהוזנק רביעי, 3 דקות אחרי כפרי, סגר עליו את הפער והגיע כמה שניות אחריו. לרגע נדמה שוולף הוא המהיר ביותר, אלא שלא עוברת דקה והאיש עם הקסדה השחורה, יובל "צ'ופלה" שרון מגיע, ומוכרז כמנצח. צ'ופלה שהוזנק אחרון, עקף 11 רייזרים ולא מעט טרקטורונים והוא חוזר למקומו הטבעי בראש הפודיום וגם קובע את הזמן השלישי בטיבו מבין כל המתחרים. אין ספק שחזרתו תוסיף עניין רב לקטגוריה שהפכה למעט משעממת בעקבות השליטה המוחלטת של כפרי. אנחנו מצפים בקוצר רוח לקרב הבא בין השלושה.

החדשים
את ירון כהן אנחנו מכירים מליגת העבירות, אך האיש החליט לעשות הסבה לליגת הראלי רייד ולקפוץ ישר למים העמוקים של קטגוריית הטרופי טראק יחד עם הנווט יואב שיטאי. למרות שזו הנסיעה הראשונה שלהם על הטרופי החדש שבנו יחד עם עידו כהן (ויותר על כך ראו במדור צוות החודש) הם קובעים את הזמן השני בטיבו בקטגוריה. כבוד! אלון שחף וגלעד מהרל חוזרים לזירה לאחר היעדרות ארוכה עם הכלי החדש שלהם, אך תקלה טכנית גורמת להם לפרוש. צוות 'עידן הגז' (אורן ראש חודש ויואב מונושביץ) איבדו את הקשר פנים, סבלו מבעיות ניווט וממשאבת קלאץ' שהתפרקה ונאלצו להסתפק הפעם במקום השלישי. עידו כהן ונמרוד אופיר בלי הרבה דרמות מסיימים שוב ראשונים, ואנחנו מקווים שההתעוררות בקטגוריה תגרום למאבקים כאן להיות יותר מותחים.
גל שחם נשאר המרוץ בלי נווט, ואביב ספקטור, הנווט של שי שמעוני, בלי נהג. השניים חברו יחדיו, אבל כשרז והילל בהכנות אחרונות ליציאה לדאקר, אין להם תחרות אמיתית והם באים בעיקר ליהנות מהנוף, לקשקש עם הצלמים והצופים, הם כמעט שכחו לספר שהקליטו מהירות מירבית של 160 קמ"ש על ה-GPS, יש אנשים עם אומדן שונה לצמד המילים: "נסענו לאט"...

גילוי נאות
הרבה זמן שאני מגיע לצפות ולסקר את ליגת באחה ישראל, ואיני יכול לזכור מתי היה מרוץ כל כך מותח ומעניין כמו באחה פלוגות. כולי תקווה שחוק הספורט המוטורי המתממש ובא לא יסתום את הגולל על הליגה הכי "חמה" במדינה!

תוצאות


תודה לטלקאר, יבואנית דייהטסו, שסיפקה לנו את הטריוס לסיקור האירוע
רכב שטח שכל פעם מפתיע מחדש
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אברי 30-10-11
כל הכבוד על זמן התגובה בסיקור המרוץ מקוה שתמשיך כך גם בעתיד!
2.שייקה 30-10-11
שעה שאני מחפש את הים, לא יכלו לשים שלט - ים? לא מצאתי את המקום ביום שישי :(
3.ניר 30-10-11
אברמוביץ איפה הלכת תגיד... תחזור לפרדטור טרויילי כתום הכי מתאים לך
4.גל 30-10-11
מממ... קשה לרדת מאפריליה להסקוורנה
5.נפתלי 30-10-11
בהחלט ראלי כייפי ומדהים ,מאוזן באופיו ,וגרם הנאה לכל המשתתפים ולמי שלא היה עירן שלמה הגדול מכבד כהרגלו בתמונות שמספרות הכל,תודה ולהת'באירוע הבא
6.כבוד לנענע 30-10-11
כתבה טובה כיף לקרוא
תודה
7.המכונאי 01-11-11
אברמוביץ איפה ה-ex של פעם ? ברוך שובך !!!!!!!!!
8.צופה קבוע 01-11-11
מבלי לפגוע בכתב, אני אפילו לא יודע מי אתה כי לא כתבת שם...
אבל כמי שצופה בכל הראלים שמפיקה ליגת באחה ישראל, אני חייב לחלוק עליך ולאמר שכבר הרבה מאוד זמן שלא היה כזה ראלי יבש ומשעמם!!!
סליחה אם פגעתי או שאני חולק על הכתב אבל בחיאת ראבק מה היה מעניין?

9.לצופה הקבוע 01-11-11
אולי את צופה אך לא באמת מסתכל...
כרגיל - מדובר ברכבים שנוסעים, אין פה דרמה גדולה
אבל כשיודעים ומעורבים בדמויות ובזמנים - הכל נראה שונה לגמרי
10.אברמוביץ 01-11-11
ערן שלמה אח יקר תודה רבה על התמונות והפירגון אין עליך אתה מס' 1 אוהב אותך !!
11.קבסא רפאל 02-11-11
נראה לי שקצת נסחפת עם אברמוביץ אם יונתן לא נופל הוא פותח שם לכולם את .... חחחח
הם רק יכולים להיות מרוצים מההזדמנות שניתנה להם.
12.יוני לוי חרה של רוכב סניור ניצח אותו 03-11-11
וייע13.ל 12 03-11-11
אתה כזה אפס שאפילו חרא אתה לא יודע לכתוב
14.יובל 26-03-12
אברמוביץ,איפה השוטרת היפה שהיית מצלמת אותך תמיד בתחרויות???
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:58-24.