טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2012 - הסבב השני - מצב הרוח


   20-11-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מסלול חדש במבואות קיבוץ נגבה ומזג אויר לא שיגרתי בעליל שיחקו בתפקידים הראשיים של המחזה המרשים והותירו לנו עוד מרוץ בלתי נשכח תוצרת צפון הנגב.

קפה של בוקר, אופנועים על עגלות, הקמת אוהלים, תליית דגלים, חימום ומתיחות ויציאה לקו הזינוק. זהו בוקר שבת שיגרתי בחייו של רוכב וצוות הקבוצה. בשבת, 19/11/2011, הדברים נראו קצת אחרת; פתיחת עיניים במיטה כשממטרי גשם בלתי פוסקים מתדפקים על החלון, ספק גדול אם בכלל שווה לצאת מהפוך החמים. ההיכרות עם נעם הימן וצוות באחה ישראל מלמדת כי מזג אויר קיצוני אולי יבטל את מעמד הפודיום אך מרוץ יתקיים ויהי מה! כך אפשר לחזור לסינריו הנ"ל רק בלבוש קצת יותר חמים ולצאת לדרך.

אפי שטיינבויים הוא חולייה בלתי מבוטלת מגלגלי השיניים הנרתמות לעזרה מאחורי הקלעים. מקורות יודעי דבר מוסרים כי שטיינבויים מרמז על השטח שנמצא צפונית לקיבוץ נגבה כאחד האתרים הרלוונטים. בפעם הזו הימן וצוותו נענו לקריאות והגיעו לסיבוב מקדים, כך שטיינבויים וחן שליו הובילו את דידי אברהמי, החתום על המסלולים ואת הימן אל אותם מחוזות מעניינים במיוחד עם קרקע רווית כורכר שיודעת לספוג גשמים ללא היכר. במהלך המרוץ נאמר כי המסלול הזה הוא אחד המסלולים אם לא ה..., אנחנו יכולים להצביע ולומר בוודאות כי מבין המסלולים השונים, זה בהחלט ה- מסלול. ככזה, היה המסלול מגוון בהחלט, אדמת כורכר בשבילים פתוחים, סינגל בחורש, מדרונות ועליות תלולות, לא מעט באמפים וקפיצה או שתיים ועוד הרבה עניין בספיישל הארוך שהמדידה הממוצעת עמדה על כמעט תשע דקות, המהירה ביותר עמדה על קצת יותר משבע דקות, עליה חתום נתנאל זיו.

הספיישל הארוך עם התשה בעייתית מבחינת סימון, גרמו לרבים מהמשתתפים אי עמידה בזמנים. כ-40% מהרוכבים לא הצליחו לסיים בשל מגבלות הזמן. שביל הגישה הפך לעיסת בוץ והיווה איום מסוים על מרבית הרכבים הפרטיים ונושאי העגלות שלא כפולי הנעה, הדבר גרם למעט החלקות ופרפורים ביציאה אך מעבר לכך לא נרשמה כל בעיה.

מקצועית E-1
דן מיה נכנס לעונה זו עם מטרה ברורה ובהמשך לסבב הקודם בגבעת המורה הוא מראה כי אין לו השגות בעניין, מרוכז, חד ובעיקר מהיר – המקום הראשון בכיס. אורן חסון הוא זה שמנסה לאיים עליו ועם עוד קצת מאמץ אולי גם יצליח, בינתיים הוא יסתפק במקום השני עם פער של 50 שניות במצטבר. עפרי שטראוס חוזר לעמדה החותמת את השלישייה המובילה ואנו מקווים כי מרפי וחבריו ינטשו את הבחור ויאפשרו לנו ליהנות מהרכיבה המרהיבה שלו. תובל דובדבני הצעיר רביעי, כרמלי הוותיק חמישי, דן כרמל שישי, בר נוב שביעי, תומר מזור מתרגל עדיין לצרצר הקטן בין רגליו ולקטגוריה המקצועית והוא במקום השמיני, עופר קלגרד הדרומי תשיעי, שטיינבויים משחרר זעקה גדולה בסיום והוא במקום העשירי. אייל הבר, רוני רגף, אסף וייסבקר וגל חסון מסיימים בהתאמה.
אליקו אוחנה, אביעד אברהמי, אורי כרמל ויניב צמח לא מסיימים.

מקצועית E-2
נתנאל זיו ויונתן לוי רואים את זיו כרמי בראש הטבלה לאחר ההקפה הראשונה, אך במהלך ההקפה השנייה, חוליית החוד של הקטגוריה העונה מקבלת טלטלה בעקבות חוט ברזל סורר שקוטף כעלם את זיו כרמי וכמעט "מעלים" אותו מהמרוץ, כשזמן ההקפה השנייה נרשם כמעט ב-23 דקות. אותו כרמי ימצא ברשומות בסוף המרוץ אי שם במקום השביעי. לוי וזיו נותרים בקרב ראש בראש, אחד כנגד השני ובעיקר נגד מחוגי השעון. הדרמה לא מתבטאת רק בתפעול המצערת אלא גם בתשומת הלב כששניהם חוטפים קנסות זמנים זהים ובסופו של דבר לוי על ההוסקוורנה מקדים בתשע וחצי שניות את זיו, שיכול להיות מרוצה מההקפה המהירה ביותר על המסלול. נמרוד חמו במקום השלישי עם ההוסאברג, אריאל שלי, נציג גאס גאס בקטגוריה במקום הרביעי. רגב צרפתי חוזר לעניינים לאחר היעדרות של כמה חודשים מהסצינה ומאימונים והוא מרוצה מהמקום החמישי אך מכוון גבוה יותר להמשך. דידי אברהמי שישי, כרמי כאמור שביעי, עמית גול שמיני ואסי זעמן חותם את רשימת המסיימים בקטגוריה, כשחיים אוחנה ושחר בלולו לא מצליחים לסיים.

מקצועית E-3
הקטגוריה שבעבר הייתה קצת אפרורית מקבלת שפכטל צבע חזק שהולך והופך צבעוני ממרוץ למרוץ. גיל קינן ממשיך בקו השידור והוא במקום הראשון בפער של שנייה בודדות על פני הדר עציוני. תומר שמש עם ה-TM במקום השלישי ומנהל מותג גאס גאס, מתן ניר, במקום הרביעי. יוסי תאוכו, שחר סולימני, אייל אייזנברג ודרור כהן מצליחים לעמוד במסגרת הזמנים ומסיימים בהתאמה.
סניורים
מבין האריות הוותיקים שמרכיבים את הקטגוריה בולטים במיוחד שניים – זהר גלילי ונדב לוגסי. השניים נותנים בגז בקצב אחר ומקדימים בעשר שניות שלמות את איציק קלנר שממוקם שלישי. לוגסי נראה מחוייך בסוף המרוץ למרות שסיים רק שני, אך הסיפור הגדול של היום הזה הוא זהר גלילי, שחוטף שני פנצ'רים עם הכניסה להקפה הראשונה ומתגלגל כל המרוץ בלי אוויר בצמיגים ועדיין מצליח לעמוד בראש הקטגוריה – כבוד!
ערן סטאריק, ירון גולדשטיין, רמי צמח וברק דודאי מסיימים זה אחר זה. צביקה כהן ועידו גביש פורשים.

קטגוריות עממיות
בקטגוריה הקטנה E-1 תומר שפירא על הגאס גאס במקום הראשון אחרי רכיבה חזקה במיוחד. במקום השני בהפרש קשקש של שנייה בודדת דור עטיה והרחק מהשניים איתי גרואג שמסיים שלישי. מאור אברהם, רז ידן, גל יעקב, רון שטפל הצעיר, חגי ברידא ואלירן קידר מסיימים אחריהם.
בקטגוריה הבינונית E-2 רן אזולאי עם ק.ט.מ. 350 לוקח את ראשות הקטגוריה בפער גדול. צ'רי נלגאבץ שני וירון יעקובוביץ’ שלישי. אחריהם בשורה ארוכה דודי שטיין, יאיר אורן, יותם סטריקובסקי, יוסי גוטמן, צחי ידן, רפאל קבסה, בוריס אייזנברג, אבי מסיקה וכפיר לוין.
בקטגוריה הפתוחה, E-3, אדריס אשמוז על הגאס גאס עושה שמות ומשיג תוצאות טובות, אך זמן עונשין קטלני בן 20 דקות זורק אותו הרחק הרחק אל המקום ה... שני, מאחר ויתר המתמודדים בקטגוריה לא מצליחים לסיים. כך הבכורה חוזרת לשליט העליון של הקטגוריה אשתקד – זאב צ'פלה שליו.

מתחילים
לא פחות מ-20 נרשמים לקטגוריה אך בסופו של דבר רק 5 מצליחים לחצות את קו הסיום, בראשם שלומי לוי שמקדים בעשרים דקות שלמות את נדב רז שנמצא במקום השני. במקום השלישי דניאל כהן וחבורת ארוחת הבוקר. דודי דדון רביעי וטל גמליאל חותם את רשימת המסיימים בקטגוריה. 75% מהרוכבים בקטגוריה לא עמדו במשימה אך נוכל לנחמם בידיעה כי המרוץ הזה לא היה קל במיוחד.

תוצאות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אפי 20-11-11
לפנים!!! לא הבנתי מה קרה לזיו כרמי... מה היה עם החוט ברזל? 
2.רוני 20-11-11
כמה בוץ היה י׳ווארדי
3.לאפי 21-11-11
אחרי הספיישל הראשון זיו הוביל. בספיישל השני הסתבך לו חוט תיל בגלגל האחורי ולקח לו רבע שעה לחלץ אותו- מה שגרם לספיישל לקחת לו 22 דקות וכמובן שבגלל זה הוא איחר לזינוק של הספיישל השלישי, מה שגרם לקנס של 13 דקות נוספות.
4.אבי 21-11-11
כול הכבוד על הכתבה המהירה והאוביקטיבית אתר מספר 1
5.בוריס.א 21-11-11
אחלה כתבה ותמונות. תודה רבה...
6.אומרים ש... 21-11-11
אומרים שזה 20% אופנוע 80% רוכב, אבל נראה שיוני לוי לא חד כמו שהיה על האפריליה או הסוזוקי
7.אחד שהיה שם 21-11-11
מישו יודע לאיזה אתה העלו את התמונות שצילמה הצלמת עם המעיל הכחול?
8.אחד שהיה שם 21-11-11
מישו יודע לאיזה אתה העלו את התמונות שצילמה הצלמת עם המעיל הכחול?
9.כהן צילי 22-11-11
תיקון לקטגוריית מתחילים חן כהן מסיים ראשון רוכב על CRE 450F לטיפולכם . תודה
10.יוסי 23-11-11
מתי סוף סוף היו שרותים בארוע !
11.ליוסי 25-11-11
מה רע בטבע? עדיף מאיזה קוביה כימית מסריחה
12.תומר 07-12-11
על איזה אופנוע יוני לוי רוכב??
13.בוריס 07-12-11
איזה מקום מתן ניר לקח????
14.זין 07-12-11
ערן שלמה שפו איזה תמונות
15.אלחנן 18-12-11
חבל מאוד שזה נעשה כול הזמן בשבת אני מת להשתתף ואיני יכול מכבוד השבת ,,,,
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:47-24.