טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
Glamis - גן העדן המוטורי


   22-01-2012, נדב גבאי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

גלמיס

אם לתאר גן עדן עלי אדמות מנקודת ראותו של חובב ספורט מוטורי בשטח, אז אפשר לקרוא לזה פשוט "Glamis".

רבות שמעתי על הפסטיבל הספונטני המטורף הזה גם ממקור ראשון ומאנשים שפקדו את המקום ולא פעם אחת, שאלתי והתעניינתי וכמובן שראיתי תמונות וסרטונים. וכשנולד הרעיון בהתראה של רגע לנסוע למקום, כמו ישראלי טיפוסי ידעתי כבר הכל אודות האירוע, והגעתי פשוט לתעד את הידוע מראש, כי מי מאיתנו חובבי השטח המושבעים יכול ללמד אותנו מה זה גלמיס.
בטלפון מפתיע בשעה מאוחרת שבה בדרך כלל מצפים לשיחה מח"ול או לאיזו טעות במספר, מגיעה שיחה שבעצם מכילה את שתי הסיבות גם יחד, גם נדב וגם גלאמיס קליפורניה. כמשנה לצלם נזימה בינינו... מה הסיכוי? תוך שבוע וחצי בהפקת בזק של אסף ארצי מצאתי את עצמי על טיסה מרתונית לארץ האפשרויות הבלתי נגמרות.
התוכנית פשוטה מאוד: RZR-XP900 polaris שנרכש ונשלח לחבר בווגאס, שכבר דאג להרכיב את כל הפינוקים האפשריים שאותם אפרט בהמשך. השכרת RV (קארוון), זיווד, קניות, גנרטור, דלק לשלושה כלים לארבעה ימים, עצים למדורה בלילה, אופנוע, ציוד רכיבה והרשימה עוד ארוכה. בלי שותף מקומי (מירון אלבז למי שמכיר) המשימה כמעט בלתי אפשרית, כשעושים הכל ביום אחד כולל נסיעה בת שש וחצי שעות עד למקום המיוחל. אם נוסיף עיכוב של שש שעות בטיסה פנימית ושינה בת ארבע שעות, המסע בחיתוליו נראה כמסע ניווט בשלב האימון מתקדם.

עייפים ורצוצים מגיעים ללאס וגאס בשעות הערב ומבלי לעבור ב"סטריפ", מגיעים לבית של מירון. ארצי חסר סבלנות, פותח את דלת הגראג' וה-RZR XP נראה כמזמין לנסיעת מבחן: זוג מפלטי TRINITY ,אופטי מייזר, כסאות BEARD, הבטיחות מעל הכל ולא חסך המאבזר (הפרטי כמובן) בדלתות מיגון מבית PROARMOR. בצד המוסך זרוקים להם זוג גלגלים נוסף עוטפים צמיגי כפות לימי החול הבאים עלינו לטובה.

גלמיס
"התוכנית פשוטה מאוד: RZR-XP900 polaris שנרכש ונשלח לחבר בווגאס, שכבר דאג להרכיב את כל הפינוקים האפשריים שאותם אפרט בהמשך. השכרת RV (קארוון), זיווד, קניות, גנרטור, דלק לשלושה כלים לארבעה ימים, עצים למדורה בלילה, אופנוע, ציוד רכיבה והרשימה עוד ארוכה."

השעה 23:00 ובאמריקה כמו בישראל, ארצי לא עומד בפיתוי ומפלח בשאגת מנוע משופר את השכונה הדוממת, שמימי קון אייר שנחת בסטריפ של ווגאס לא נשמעו רעשי גיהינום בשעות כאלו. החיוך על פניו מסביר הכל ומירון המקומי נושם לרווחה.
בבוקר אחרי שעות שינה בודדות ומלאי עקיצות מליל אמש, מתחיל מרתון ארגונים ארוך ומייגע, שבסופו הרייזר נכנס לתוך ה-RV כמו גם הציוד הנלווה. קניות בשווי אלף דולר (אחרי שבקופה השארנו חצי), אופנוע הונדה CRF על דודג' ראם 5.7, מיכלי דלק, כלי עבודה וארבעה חברים עייפים וכואבים, שרק מתחילים את הנסיעה בת שש וחצי השעות לאורך שלוש מאות וחמישים מייל עם נגרר שמשקלו עולה על טונה לפחות בכבישים שלא נגמרים. בחמישים מייל האחרונים, שוב בשעה 23:00, מתחילים לראות קרוונים גדולים גוררים עגלות ועליהם צלליות גדולות כאילו נלקחו מהסרט פארק היורה. מתחיל להרגיש שאנחנו קרובים ליעד, ממש כמו שיירת אוהדי בית"ר על כביש בשבת של כדורגל, ולאחר מספר מיילים נוספים, בעלטה מוחלטת וכביש צר ולא נוח במיוחד, מבצבץ לו שלט חשוך עם הכיתוב "GLAMIS 27 MILES". החברים ברכב מתעוררים, המוסיקה השקטה שליוותה אותנו לאט לאט הופכת לקצב יותר גבוה וכמוה גם מצב הרוח.
הגענו למקום, מצאנו פיסת חול במקום טוב ומיד הלכנו לישון.

גלמיס
"ההגבלות היחידות הן לרכוש אשרת שהיה, לא לחנות על השבילים המאולתרים, לשים דגל סימון בגובה שני מטרים, וכל כלי רכב חייב אישור כמו טסט שנתי, כשהדגש על תאורה קדמית ואחורית, זיהום אוויר וזהו בערך. כל יתר הפרמטרים כמו גודל גלגלים, נפח המנוע, אורך המתלה ועוד, לא נכנסים למשוואה."

גלמיס
השם המקורי של האתר שגודלו בערך כמו הנגב הוא "Algodones" השוכן בחלקה הדרום מזרחי של מדינת קליפורניה, על גבול מכסיקו. חלקו הדרומי נקרא "GLAMIS" ועם השנים הפך שם האתר כולו ל-"GLAMIS".
במקום אין חוקים או כבישים - ההגבלות היחידות הן לרכוש אשרת שהיה, לא לחנות על השבילים המאולתרים, לשים דגל סימון בגובה שני מטרים, וכל כלי רכב חייב אישור כמו טסט שנתי, כשהדגש על תאורה קדמית ואחורית, זיהום אוויר וזהו בערך. כל יתר הפרמטרים כמו גודל גלגלים, נפח המנוע, אורך המתלה ועוד, לא נכנסים למשוואה.


יקיצה טבעית בחמש בבוקר, קפה שחור חזק. אני פותח את דלת הקרוון ולפניי מדינה של דיונות וכלי רכב, שגם תיאור מילולי מפורט לא יתקרב לעשירית מהרזולוציה המקורית.
הרי שמעתי כל כך הרבה סיפורים וראיתי מאות תמונות, כלום לא מפתיע אותי...
אז זהו שלא. המום כמוכה טראומה נעצרתי על מפתן הקרוון, הנחתי את הקפה על גרם המדרגות, היד לפתה את הניקון באופן טבעי ומשם תריס המצלמה לא ידע מנוח.
המקום מלא, מפוצץ, עמוס, ים, ים של קארוונים ורכבים מכל הסוגים; גיפים, טנדרים, אופנועים, טרקטורונים, אף אחד מהם לא דומה למצב הצבירה המקורי בו הוא יצא מהמפעל.
מוטציות שלא ניתן להעלות על הדמיון. אחרי סיבוב של שעה ברדיוס של מאה מטרים אני מתחיל להבין את גודל התופעה. שב לקארוון לקפה של רגיעה, או יותר נכון להחליף כרטיס במצלמה.
החברה מתעוררים, ארוחת בוקר זריזה והתארגנות מהירה. כולם חמים לעלות על הכלים, חשבתי שהמרתון הגיע לסיומו, אז הבנתי שעד עכשיו זה היה רק חימום. במהלך הלילה הגיעו עוד קבוצה של ישראלים מקליפורניה וכך יצרנו לנו באמצע שום מקום מדינת ישראל קטנה, ובטוח לא היחידה בגלאמיס.

גלמיס
"תוך מספר דקות אנו מגיעים אל ה"דיונה הגדולה". לא חברים, לא באשדוד ולא בחלוצה ובמושגים של אמריקאי, גדול זה ממש גדול."

ההתנהלות בגלאמיס היא מאוד פשוטה: קמים בבוקר, יוצאים לרכיבה כמה שרק רוצים. 360 מעלות מסביב הן רק דיונות מ-ט-ו-ר-פ-ו-ת. אך חשוב לזכור שהדיונות בגלאמיס הן גם הכי לא צפויות שיש. שלא כמו אצלנו בקצה הדיונות אפשר למצוא המשך נעים ומדרון מתון או אפילו ירידה תלולה, אלא שבגלאמיס אחרי כל עליה צפויה הפתעה, לעיתים ההפתעה מאוד לא צפויה ובמקרים מסוימים גם לא נעימה. סכינים חדים בקצה הדיונות, מדרונות תלולים מאוד, צניחות גובה של ארבעים מטר לפרקים או ירידה בשיפועי צד קיצוניים. בקיצור, כל דיונה היא הפתעה. מסיבה זו כל כלי הרכב נושאים את הדגל הנישא אל על, כך שיוכלו לראות את הכלים בהפרשי הגובה השונים.
רק כשיוצאים לשטח מתחילים להבין במה מדובר באמת. מתחקור קצר של "ריינג'ר" מקומי, הבנתי שבחג ההודיה הנוכחי ישנם כמאה ועשרים אלף איש, והוא מוסיף כי המספר נמוך ביחס לשנים קודמות. השבילים מדהימים, אין כמעט צמחיה, חולות בתוליים וכל דיונה מעניינת ומאתגרת. המרחבים אדירים וכלי הרכב הסובבים אותנו מטורפים, מרשימים וחזקים אחד יותר מקודמו.

גלמיס
"כל גבעה קטנה היא פוטנציאל למשגר טילים, ה-CRF של מירון מרחף בגבהים לא נתפסים..."

האמריקאים משקיעים בכלים שלהם סכומי עתק ואף כלי לא דומה למשנהו. מתחילים בנסיעה רגועה וארצי בודק את יכולות הרייזר החדש. תוך מספר דקות אנו מגיעים אל ה"דיונה הגדולה". לא חברים, לא באשדוד ולא בחלוצה ובמושגים של אמריקאי, גדול זה ממש גדול.
בנקודה זו מתקיימים "קרבות תרנגולים" בדמות כלים מוטוריים, או יותר נכון מוטאציות בדמות כלים תמימים. במקום נמצאים לאורך כל היום מאות, אם לא אלפי כלים, בסדר מופתי ומשמעת מדהימה. כל דקה עולים ויורדים כלים במהירויות מטורפת ובפרץ כוח שלא ניתן להבין כלל.

קיבענו את עצמנו לנקודה, מהופנטים מגודל האירוע, שטובי מחברי המילים יתקשו לתארו כהלכה. בעמדת ההזנקה חמישה כלים (באגי חולות) ערוכים אלי קרב, ללא התראה מוקדמת, מרעידים את האדמה וכבשיגור מטוס מנושאת מטוסים, טסים להם על באמפים שהיו מפוררים כל כלי רכב סטנדרטי במהירות בה הם נוסעים. לאורך מאה וחמישים מטרים של דיונה בשיפוע מטורף, מגיעים לפסגה. שכחתי לציין כשבכל הנסיעה המטורפת, הגלגלים הקדמיים לא לוקחים חלק אלא נשארים תלויים באוויר. ווילי עד הפסגה.

גלמיס
"...וארצי אחריו בודק את עמידותם של המתלים על הרייזר בנחיתות אונס מגובה של מטר ומעלה."

במשך כל היום וגם בליל, עולים ויורדים כלים שבאמת רואים רק באגדות.
ארץ הדיונות פתוחה לרווחה, כוון את הכלי, לחץ את המצערת ותן בגז כל עוד יש דלק במיכל. עלייה אחר עלייה, שיפוע אחר שיפוע. איתור וזיהוי של נקודות אסטרטגיות הפך להיות תחביב בנקל, לאן שלא תפנו את הראש, תקבלו דיונה בבתוליה. כל גבעה קטנה היא פוטנציאל למשגר טילים, ה-CRF של מירון מרחף בגבהים לא נתפסים וארצי אחריו בודק את עמידותם של המתלים על הרייזר בנחיתות אונס מגובה של מטר ומעלה.
בשיחת דיונה עם אחד המטורפים, כריס, שהופתע לשמוע מאיפה הגעתי, דליתי כמה פרטים עסיסיים כדי להעביר רק חלק קטן מההתרשמות. התרגום ישמע גרוע ביחס למקור אז קראו בסוף הכתבה. ואת יתר התרשמותי מהדבר הזה שנקרא גלאמיס צריך פשוט לראות ולהאמין.

השהות במקום המיוחד הזה השאירה בי רושם חזק שקשה לתאר במילים, כי את הטיולים הסטנדרטים שבשטח אני חווה בכל שבוע ולעיתים אף יותר מזה, ניסיתי להעביר על קצה קצהו של המזלג את המראות והחוויה האדירה הזו, ממש פסטיבל של טירוף בכמה ימים. מראות מוטוריים שלא ניתן למצוא בשום עיתון או אתר, אווירה של חג, שמטרתו לשרוף כמה שיותר "גאלון" דלק בכמה שפחות מרחק. תחרות בלי כותרת ובלי פודיום שבסופו של יום כולם חוזרים לבסיס מלאי אדרנלין והתרגשות. לקראת סיום אצטט מהכתובים ...
"שָׁלֹושׁ פְּעָמִים בַּשָּׁנָה יֵרָאֶה כָּל זְכוּרְךָ אֶת פְּנֵי ה' אֱלֹהֶיךָ בַּמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחָר …" (דברים טז 16) - הייתי מעוות וכותב ש"חייב כל אוהב רוכב מוטורי לפקוד את המקום לפחות פעם בחייו" והמקום הוא ולא אחר הגלאמיס.

גלמיס
"כל דקה עולים ויורדים כלים במהירויות מטורפת ובפרץ כוח שלא ניתן להבין כלל."

So... the next chapter is dedicated to my fellows American.
I have arrived to Glamis with many stories and after watching last year’s pictures but reality stroked me the second I turned right into the RV parking.
Only in America you can find a combination of people, hobbies, fun and BIG BIG motors. Gas prices are still reasonable comparing to Europe so I guess “the bigger the better” is the only rule here… Big engine – Of course, Bigger tires – why not, Big shocks – choose the biggest one you can fit in, and of course, if you like music – just pick the biggest nasty stereo that is out there and fabricate a nice carbon fiber console so it will not only sound nice but also look super pretty.
If you are not a dune buggy fan, why don’t you choose a banshee 2 stroke ATV, put extended arm, chrome plate every single part inc. screws, and head up to the dune.
Oh... by the way... Needless to say that any motocross bike will fit like a glove in these great dunes.
So I took my camera, five SD cards (just in case) and headed to what they call “the big dune”/Oldsmobile hill/competition hill, whatever you call it – I say it is the EGO hill…
Guys, if you think you saw it all – you haven’t. If you think you know what power is – you don’t, not until you see a dune buggy lifting its front end going DOWNHILL, no it is not a mistake – I meant Downhill. If you haven’t seen the guys racing to the top 18 hrs a day – you can’t define “Gear head”. This is the real thing my friends... and it belongs to my fellows American and their true love to the dune riding and with style or should I say BIG style.
I can keep writing but I guess if you really want to get the idea, you can read (mad) Chris outline his new creation spec and later get into the gallery if you think you had enough, just feel free to treat yourself with a trip to California. Not sure about you but I will be there.
Guys – thanks you for the best show I have ever seen. Nadav G.

גלמיס
If you think you know what power is – you don’t, not until you see a dune buggy lifting its front end going DOWNHILL, no it is not a mistake – I meant Downhill.

Chris Buggy
2012 funco g64 bought as a kit and all the rest is done in my shop.
color is Wine berry and graphics are custom designed by my self and hayine design.
motor is a Chevrolet ls3 stroked with a mild cam 505 hp to the ground and lots of torque 469 ft lbs at 5200 mpm.
transmission is a sequential PBS 4 speed with 934 hubs.
suspension is one of a kind entire car rides on 4 independent air bags with a sway bar in rear. compression and rebound are controlled by 3 " king shocks with 5 way valuing that controls ride at different speed.
interior of car consists of 4 beard bucket seats head set communication and a kick ass stereo amplified for headset sound and exterior sound. i have built several of these for other customers and the latest customers all have been coming form Dubai and they have been ordering faster then they can be built.

תודה מיוחדת לאסף ארצי שהניע ועמד מאחורי שורות אלו,
למירון אלבז על האירוח, ניסים אלאלוף ומיק מור על החברה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.zivfmx 22-01-12
אחלה של כתיבה נהנתי לקרוא !!!
חובה לבקר שם לכול מי שאוהב את התחום!
לא מזמן חזרתי מפיזמו ביץ היה מטורף !!!
2.ITAY69 22-01-12
ה"מכה" של כל חובב ספורט מוטורי. גם יומי יגיע! כתיבה אדירה מר גבאי היקר. מקווה שבפעם הבאה שייצא סיקור על גלמיס, הוא ייצא מפרי עטי, או יותר נכון, מקלדתי
3.מירון 22-01-12
נדי,
שיחקת אותה !
תיאור כלכך מושלם ויפה למה שעברנו שם (תודה על הפרגון) לא יכול להיות יותר טוב,
ממש לקרא ולחזור לאותם רגעים מצמררים ומרגשים מאותו רגע שאספתי אותכם משדה התעופה ועד לרגע שהסתיים החלום שנקרא ״גלאמיס״.
היה לנו ממש כייף לארח אותכם (כולכם) ואני בתאום עם ארצי נעדכן את כולם מתי אפשר להתחיל לארגן את ה״חלום״ שהולך להתגשם בנובמבר הבא.
בקשות להצטרפות יש להגיש לארצי בכתב.
4.ITAY69 22-01-12
ה"מכה" של כל חובב ספורט מוטורי. גם יומי יגיע! כתיבה אדירה מר גבאי היקר. מקווה שבפעם הבאה שייצא סיקור על גלמיס, הוא ייצא מפרי עטי, או יותר נכון, מקלדתי
5.אסף ארצי 22-01-12
יש מספר חוויות בחיים שאי אפשר לתאר במילים...המילים פשוט יחווירו ביחס לחוויה..זו אחת מהחוויות הללו!
6.ירון 22-01-12
תגידו זה לא הארטיקט וויילדקאט בתמונות בגלריה?
7.אסף 22-01-12
כרגיל, כשנדמה ששאר היצרניות מיישרות קו עם המוצרים של פולאריס, מוציאה פולאריס שפן חדש...
היה 170
570
800
800-4 מושבים
XP 900
ועכשיו Xp900 4 מושבים...

http://m.youtube.com/index?desktop_u...?v=yOAsjaem62Y
8.אסף 22-01-12
לירון, זכינו לערוך מבחן בכורה לווילדקאט החדש...
9.שי 22-01-12
וואי וואי איזה תמונות איזה מקום מה זה הדבר הזה מת ללכת לשם כבר
כיף לקרוא
10.ברק זוארץ 22-01-12
אין מילים, פשוט אין מילים!!!! מדהים!!! חלום רטוב של כל חובב שטח
11.ר (חסוי) 22-01-12
נדב גבאי התותח!!! איזה תמונות לפנים איזה תענוג של כתבה. אין ספק שהמקום הזה הוא הפנטזיה הכי גדולה של כל הגזגזנים, חובה ללכת מתישהו...
12.ליאור כץ 22-01-12
גם אני רוצה בוכה2

כתבה מעולה גבאי... ואחלה תמונות

13.אחותשלנדב 22-01-12
אחשלי,
כתבה מדהימה, נכנס לי קצת חול לעיניים בין פיסקה לפיסקה אבל היה שווה :-)
התמונות יפיפיות רק חבל שלא רואים את הצלם הההורס....
נשיקות
14.וואיייי 23-01-12
איזה תמונות יא׳רבי הבאגי הזו עושה ווילי כמו איזה אופנוע
15.Addicted to gazolin 24-01-12
כתבה מדהימה, אם התמונות לא ממחישות אז... באמת חייבים להיות!
אהבתי את ה"גישה לדוברי שפה זרה" נזימה עלו והצליחו, כל הכבוד נדב .
16.הגר 26-01-12
גבאי, ארצי.. שיחקתם אותה!!
"רבות שמעתי על הפסטיבל הספונטני המטורף הזה גם ממקור ראשון ומאנשים שפקדו את המקום ולא פעם אחת, שאלתי והתעניינתי וכמובן שראיתי תמונות וסרטונים.."
"..כמו ישראלי טיפוסי ידעתי כבר הכל אודות האירוע.."
"השהות במקום המיוחד הזה השאירה בי רושם חזק שקשה לתאר במילים, כי את הטיולים הסטנדרטים שבשטח אני חווה בכל שבוע ולעיתים אף יותר מזה, ניסיתי להעביר על קצה קצהו של המזלג את המראות והחוויה האדירה הזו, ממש פסטיבל של טירוף בכמה ימים. מראות מוטוריים שלא ניתן למצוא בשום עיתון או אתר, אווירה של חג, שמטרתו לשרוף כמה שיותר "גאלון" דלק בכמה שפחות מרחק. תחרות בלי כותרת ובלי פודיום שבסופו של יום כולם חוזרים לבסיס מלאי אדרנלין והתרגשות. לקראת סיום אצטט מהכתובים ...
"שָׁלֹושׁ פְּעָמִים בַּשָּׁנָה יֵרָאֶה כָּל זְכוּרְךָ אֶת פְּנֵי ה' אֱלֹהֶיךָ בַּמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחָר …" (דברים טז 16) - הייתי מעוות וכותב ש"חייב כל אוהב רוכב מוטורי לפקוד את המקום לפחות פעם בחייו" והמקום הוא ולא אחר הגלאמיס"

כתוב בצורה כזו שעושה לי חשק לעזוב הכל, ע-כ-ש-י-ו, לעלות על המטוס ולנחות בדיוק שם!

תודה :)
17.Hipseriicefs 30-07-13
Solicitor are not delightful about the property or home or even inside parking structure-report these to security promptly http://newavsource.com/index.php?do=/blog/29451/news-on-michael-zimmerman-hedge-fund/ Any time returning to your motor vehicle, maintain your keys out as well as fasten ones opportunities once you're within
http://www.flixya.com/blog/5420887/Learn-More-About-Prentice-Capital-Management-Website http://buzzblurt.com/index.php?do=/blog/45010/news-on-prentice-capital-management/
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:39-24.