טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ארקטיקאט ווילדקאט - חתול פראי


   29-01-2012, אסף ארצי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

wildcat

wildcat, החתול הפראי מבית ארקטיקאט מבטיח להכניס תחרות אמיתית בקטגוריית רכבי השטח. מבחן שטח ראשון על הכלי שרבים בסצנה חיכו לו.

סצינת ה-sbs (רוכב לצד נוסע - side by side) הפכה לשלטת בנוף רכבי השטח בארץ ובעולם, כשקטגוריה זו נמצאת בעלייה מתמדת ועניין זה לא נעלם מעיניהן של כל היצרניות. ה-RZR של פולריס, ה"אב-טיפוס" של הסצנה, הביא לייצור סדרתי רכב שטח המשלב הנאה גדולה עם יכולות לא מבוטלות בתחום המרוצים והעבירויות ונתוני המכירות לא הפסיקו להדהים את כל הספקנים למיניהם. במהרה צצו מקבילים כאלו ואחרים שלא באמת עמדו בקו אחד או אפילו להתקרב ליכולות של הרייזר. בפולריס נהנו כשנתיים מהבלעדיות ובכל זאת מיהרו להשיק בחו"ל את הגרסא המשופרת RZR-XP 900.
לפני מספר חודשים החלו לצוץ שמועות בתעשייה כי דווקא ארקטיקאט, יצרנית הטרקטורונים ואופנועי השלג האמריקאית, היא זו שהרימה את הכפפה ונשבעה לייצר מועמד הראוי להתחרות במלך השטח.
בגלמיס שמנו על החתול הפראי את ידנו.

wildcat

"לפני שלושה חודשים"
בנובמבר הקרוב אני אמור לנחות באירוע חג ההודיה בגלמיס קליפורניה. כמה אימיילים ובדיקות הצלבה ואני מעלה בחכה כי באירוע הקרוב, יושק רשמית הווילדקאט של ארקטי-קאט. הועלו מעט טיזרים ביוטיוב ל-sbs החדש מבית ארקטי-קאט, כל הסרטונים מדברים על יתרון ברור אחד: מערכת המתלים והשלדה. איזה מזל יש לי, מחכה לי xp שרכשתי חודש ימים טרם הגעתי לגלמיס. התרגשות גדולה וציפיה לפגוש בווילדקאט החדש.

לאחר שלושה ימי שכרון חושים באירוע הכי מדהים שיכול לחוות חולה שטח, פגשנו לראשונה בחתול הפרא.
הגענו לאירוע השקה שלא איפשר היכרות אינטימית עם הכלי כפי שאנו מכירים. הצמידו לנו מלווה שיפקח כי אנו נענה להוראות בצייתנות. ג׳ינה הבלונדינית החייכנית שהתיישבה על ידי, החלה לשאול שאלות ידידותיות ואני עניתי תשובות מנחות שהביאו אותה לשאול את השאלות שרציתי שתשאל. אלו הגיעו במהרה... כעת היא יודעת שאנו בוחנים רכבי שטח ייחודיים בארץ הקודש וכי לכל בן אדם שני בישראל יש XP חדש בגראז׳ וכי הם חייבים לארגן לנו מבחן פתוח ובלי להחזיק לנו שבע דקות בסטופר. המסר עבר. היא הבטיחה שמייד ״כשנעגון״, היא תבקש מטים מאגף השיווק כי יעביר לידינו את הווילדקאט לשעה שלמה.

wildcat

סיבוב היכרות
חגרנו, חבשנו קסדה(דרישה של אנשי השיווק), התנענו! נסיעה מנהלתית ולא מהירה.
אני מת לסחוט את הדוושה, מסתכל ימינה לכיוונה של ג׳ינה במבט סופר מתוסכל. היא הבינה! היא זרמה איתי... אמרה לי "בוא נפתח פער מהווילדקאט שלפנינו". אנו מגיעים לרצועה ברוחב 100 מטרים ונפרש בפנינו מסלול באורך 2 ק״מ שכולו, כן, כל כולו באמפים מטורפים בגובה 80-150 ס״מ. תלחץ היא אומרת לי... לחצתי!
אל אלוהים, אני לא מאמין! אני סוחט בעצבנות את הדוושה, אבל לא עד הסוף, אני חושש! הרי יש פה באמפים מטורפים. ג׳ינה גוערת בי מחויכת, תלחץ היא פוקדת! אני לוחץ! פתאום אני עוקף אופנועי מוטוקרוס שמלהטטים על הבאמפים בסגנון המתניר, אני עוקף yfz ובאנשי דו פעימתי...
לא אשכח את המבט של רוכב הבאנשי שהסתכל שמאלה, ג׳ינה מחייכת "אני רגילה כבר למבטים המשתהים האלה" היא אומרת. אני מתמלא ביטחון, אי אפשר להאמין לזה. הכלי שמרגיש ונראה כלי שעבד קשה, מתנהג באופן מעורר הערצה. ניתן ללחוץ אותו בתוואי שטח מאתגר ומבלי לפחד שהאחוריים יעלו מעלה (קורה ב-xp, לא אחת).
אני באטרף!

אנו חונים את הכלים חזרה, מה עשית לי ג׳ינה?! אני ספק מבקש ספק דורש: ״נו תגשי לטים בבקשה״, היא ניגשת ומגיעה כעבור כמה דקות - ״מאיזה אתר אינטרנט אתם״? נדי מוציא לה סטיקר, זו הכתובת הוא אומר. היא ניגשת לטים ולאחר כמה דקות היא חוזרת ואומרת כי בין 16:00 ל17:00 יעמוד לרשותנו ווילדקאט לטובת מבחן ותמונות. אנו נשארנו ליד כלי ההדגמה עוד דקות ארוכות, מהופנטים מיכולות שלא הכרנו עד כה.

קצת עובדות:
הווילדקאט זול מה-XP ומחירו 16599$ לפני מס. הוא מציע כסטנדרט הגה כח פרוגרסיבי, דלתות מאוד בטיחותיות ואסתטיות ומתלים long travel 18, ארבע על ארבע ונעילות דיפרנציאל. כך שלמעשה יש על הנייר מספר יתרונות מהותיים.

יש לי בעיה קשה! במשך 3 ימים התפוצצתי על ה-XP שלי, אין דיונה שלא התעופפתי מעליה וכל טיול או נסיעה מנהלתית איתו, נעשתה עם רגל כבדה על הדוושה. הכלי משופר במערכת פליטה ומערכת יניקת אוויר כאשר ביחד, הם מוסיפים כ15% בהספק. איך לעזאזל אני אמור להיות אובייקטיבי, איך אפשר להשוות בין ההספקים. לנו נאמר על ידי טים כי הכלים מוגבלים מבחינת הספק. מישהו מהשיווק דיבר על 72 כ״ס, לא נתון רשמי. אנו יודעים כי ארקטיקאט חברו למספר חברות אפטר-מרקט וכעת נמצאים בפיתוח לא מעט מוצרים משלימים וביניהם גם ״מעוררי הספק״.

wildcat

אחה"צ, סבב שני
התייצבנו למבחן אחד על אחד עם החתול בשעה 15:45. נדי הגיע חמוש בעדשות ומצלמות, אני לא ראיתי בעיניים... מתי לעזאזל אנו מקבלים אותו? מירון ישב על הרייזר ונדי לצידו. הגיע בחור בשם פיטר והציג עצמו כנציג היצרן. ״אני מצתוות אליכם״ אמר. חבשנו קסדה ויצאנו לדרך! מירון ונדי נוסעים לצידי! כשהגענו ל"שדרת הבאמפים״ לחצתי בטירוף! ל-XP לא היה סיכוי להידבק אליי, זה בלט מאוד!
חיפשנו להתרחק מסקרנים. חיכיתי למירון ונדי. כשהגיעו, יצאנו לכיוון המכתשים.
הערב ירד ומיהרנו מאוד בכדי להספיק לצילומים לפני רדת החשיכה.
אנו עוד צריכים לחזור ולארגן את הציודים ולקפל את ה-RV.

הנסיעה בווילדקאט נינוחה ומהנה באופן מעורר התפעלות! הכח היוצא לגלגלים ליניארי ואינו מותיר ספק, ה-XP חזק ממנו! אגב, אם מדפדפים בדפי ההיסטוריה, מגלים כי לארקטיקאט ניסיון רב ומוצלח בשיווק כלים כמו ה DVX שהיה נחות מול מתחריו, אבל מחיר אטרקטיבי, אמינות מופלגת, ביצועים בינוניים וכל אלו לא הפריעו לדיויאיקס 400 להיות להיט מכירות למרות כלים מתחרים בעלי עליונות טכנולוגית והספקים מטורפים.

הווילדקאט ללא ספק הפך להיות מתחרה ראוי ל-RZR-XP כבר ביום שהוצג. בשונה מהדוגמה שנתתי בהקשר הדיויאיקס, לחתול יש מספר יתרונות מהותיים בהשוואה לרייזר. הוא בנוי לתלפיות, הוא מרווח יותר, מצויד בהגה כח כסטנדרט, מצויד בדלתות מאובטחות בעלות פטנט פתיחה וסגירה ייחודיים בעלי פשטות מחד ובטיחות מאידך. מצויד בגג כסטנדרט (הדלתות והגג עלותם בXP כ1000$ נוספים) יתרון עצום בכל הקשור לנוחות הנסיעה, מומנט פיתול עדיף, מרכז כובד נמוך יותר, מקנים ל״חתול הפרא״ יציבות והיגוי עדיפים, נעילת דיפרנציאל המופעלת על ידי הפעלת כפתור. אין כל צל של ספק כי חג ההודיה בנובמבר 2012 יהיה הרבה הרבה יותר ״ירוק״ בגלמיס.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.cycle st 29-01-12
אחלה כתבה כל הכבוד מערכת נזימה יופי של תמונות !!!
2.מירון 29-01-12
ארצי,,,,,,
מה אני יכול להוסיף למה שתיארת כאן?????
כל מילה מדויקת ומעבירה צמרמורת כשנזכרים בתחושה של הנסיעה בכלי.
אני אמור לקבל כלי חדש בחודש הבא שהוזמן במיוחד (הזמנה ראשונה) כדי שיהיה לי אחד כזה בחניה שלי ושאני אוכל לבדוק אותו (וגם לשפר אותו) ככה שאני יוציא ממנו את כל מה שאפשר.
אני ממליץ בחום לכל אחד שחושב לקנות כלי חדש ללכת על הווילדקאט בעניים עצומות.
חובה לכל חובב שטח כלי כזה !!!!!!
3.פיייייייייי 29-01-12
איזה מכונה!!! יאלה שיגיע כבר לשוקן. ושאלה קטנה - זה המנוע של הת'נדרקאט?
4.אחד שמבין 29-01-12
עם כל הכבוד לפוזה (ויש פוזה), הדבר הזה עדיין לא הוכיח את עצמו בשטח כמו שעושה הרייזר
5.דודו - האח הגדול 29-01-12
זה שמבין לא מבין כלום! הכלי הזה אמנם קצת חלש מהרייזר כמו שאומר הכותב אבל חוץ מזה הוא לוקח אותו בכל פרמטר אחר והחשוב מבינהם - מתלים + מרכז כובד

6.אחד שנסע ... 29-01-12
כאחד שלא אוהב גלגלי עזר ומסתפק בדו גלגלי.ונסע באותו תא שטח שלושה ימים רצופים על הRZR-XP חייב להגיב. הווילדקאט פשוט כלי מושלם. די עם תרבות העדר! הרייזר כלי נחמד ותו לא. לא נוח בעליל, לא יציב בלשון המעטה, פשוט וסטנדרתי. ובלי להכנס לרזי הרכיבים המכאנים, ובטח לא לאמינות הכלי (POLARIS). יחי המלך החדש wildcat!!!
7.האחרון 29-01-12
אסף ארצי כתבה מעולה!!! יאללה "עמודים"
8.מישהו 29-01-12
יש לי שאלה , הוא הרגיש לבוחנים חלש יותר מהXP כשהוא היה מוגבל והXP היה משופר? נשמע קצת הזוי שקובעים שהוא הרגיש להם יותר חלש כשהוא היה מוגבל והרייזר היה משופר , זה פשוט לא נכון לומר שהוא יותר חלש.
הוא יותר טוב מהרייזר בכל הפרמטרים ואני בטוח שהוא הכלי הטוב ביותר בקטגוריה ופולאריס יצטרכו לעבוד שעות נוספות בשביל למצוא כלי שיעלה על הווילדקאט.
9.אליהו הנביא 29-01-12
למישהו ששואל,
כל עוד אתה יודע את התנאים ונקודת ההשוואה שהכותב הכניס
זה רק מוסיף לך לרמת הירידה לפרטים. יהודי טוב סוחף אחריו כל קורבן אפשרי באשר הוא נפל.
ארצי עשוי מחומרים אחרים ועדיין אומר שהכלי נותן מענה חזק ומתמודד ראוי. בשטח ההישראלי הדברים יכולים להתפרש אחרת - לא רק הכלי חשוב אלא גם אביו ואימו...
10.אסף ארצי המלך 29-01-12
"מה עשית לי ג׳ינה?! אני ספק מבקש ספק דורש: נו תגשי לטים בבקשה״
וואי קרעת אותי!
אין עליכם נזימה!
11.שי 29-01-12
מה נסגר עם הקומנדר של קאן אם? לא היו שמועות שהוא כבר בארץ ממזמן?
12.מוכן עכשיו להזמין אבל מישהו יכול לומר האם 29-01-12
יהיה חוקי לכביש כמו הרייזר ?
13.85 כוחות סוס!!! 29-01-12
היכונו, היכונו בקרוב מאד הCOMMANDER , מגיע...בכל הגרסאות ובכל הנפחים וייתן לכווווולם בראש! נקודה.
14.בקשר לקומנדר 29-01-12
הקומנדר אין לו דיפרנציאל אז אין סיכוי שנראה אותו על הכבישים בארץ
אולי בשטח וגם זה לא בטוח
15.לאסף ארצי 29-01-12
כיף לקרוא את המבחנים שלך, קליל וממצא!
16.רוני 30-01-12
אני לא מבין מתי יביאו לארץ? למה לוקח מלא זמן. יש מצב הרייזר מת?
17.סיפור אמיתי! 30-01-12
יש בשוק מחנה יהודה שני מיזללות אחת מול השניה
האחד מוכר חביתת ירק מעולה ב 18 ש"ח
השני מוכר חביתת ירק טעימה יותר ב 15 ש"ח אבל אין לו חביתות ירק...
עכשיו תחליטו על איזה חביתת ירק ללכת.
18.סיפור אמיתי 2 30-01-12
רק לידע כללי: ״חביתת הירק ב15 שקל תיכף יורדת מהמחבת״. אנחנו 5 חברה שממתינים שבוע הבא יוצאים הכלים מהמפעל ותוך חודש וחצי הם פה.
19.ל18 30-01-12
אנו 3 חברים שרצינו להזמין רייזרים וקראנו את הכתבה בפייסבוק ורוצים להזמין כלים כאלה.
אתה יכול לעזור לנו בבקשה.
20.ל19 קרא את 17 30-01-12
כי גם זה כנראה עומד להגמר
21.ל18 30-01-12
אנו 3 חברים שרצינו להזמין רייזרים וקראנו את הכתבה בפייסבוק ורוצים להזמין כלים כאלה.
אתה יכול לעזור לנו בבקשה.
22.אסף ארצי 30-01-12
ישנו סרטון שצילמנו אנו ויעלה בעוד מספר ימים...אני חייב לומר כי הבחירה בין 2 הכלים היא קשה. יחד עם זאת, למי שיש rzr, יבחין מייד ביתרונות העצומים שיש לווילדקאט להציע.
אני יודע לומר כי יש מספר כלים שהוזמנו מהדילר בלוס אנג׳לס עבור אנשים בארץ. הבחור בשם דון, ידע לספר כי יש היסטריה שהם לא הכירו שנים בקשר לווילדקאט. הוא המשיך לפנקס ההזמנות והראה לנו כ40 הזמנות של לקוחות שביצעו עסקת טרייד-אין ומסרו את הrzr שלהם ומדובר גם ב800 וגם ב900, ורכשו במקומם ווילדקאט. כשהקשיתי ושאלתי מדוע לקוח שיש לו xp ירצה להחליף לווילדקאט, הוא מנה בדיוק את אותן הסיבות שהרגשתי אני עצמי.
23.לאסף ארצי 30-01-12
בתמונות רואים שיש ציריות מקדימה, לא התייחסת לזה... יש להם דגמי 4X4 וגם 2X4?
24.חזי 30-01-12
כלחזיות הכלים האלה במחירים של מאה אלף וצפונה. מי בכלל יכול לפנטז על זה, תן לי איזה באגי סיני ואני עושה איתו כל מה שאני צריך
25.נתי סגל 30-01-12
מי מייבא את הכלי הזה? באיזה סוכנות אפשר לראות אותו... בארץ?
26.54 כוחות סוס... 30-01-12
רייזר או קומנדר או ווילד-קאט,
מזה משנה העיקר שיש הייסן R800 סמ"ק, 54 כוחות סוס! ועולה הרבה פחות ונותן לא פחות...רוצים כזה? חייגו *8588{עופר אבניר}

אגב, הייסן 800R,נותן בראש בפתיחות ובסופיות לרייזר...{בדוק!}
27.מפרט טכני 31-01-12
אולי תוסיפו מפרט טכני?
28.צימן 01-02-12
חשבתי אני חולם. כל הכבוד לכם על התושיה. הכלי רק יצא באמריקה וכבר מבחן דרכים, יפה!
אני נוסע בעוד שבועיים לאמריקה ואם אהבתי אותו אני גם קונה.
29.אני 02-02-12
מישהו יודע
30.רוני אברהמי 02-02-12
לא יודע איך הוא נוסע בהשוואה לרייזר, אבל הוא נראה מרשים הרבה יותר.
31.אורן 03-02-12
אנחנו 5 חברה שרוצים להזמין ווילדקאט איך עושים את זה ? האם יהיה מורשה כביש ? האם צריך לקנות בחו״ל או בארץ ?
בבקשה תשובות מי שיכול לעזור
32.איתי חזן 05-02-12
http://www.youtube.com/watch?v=-mqqThXilH4 שווה צפיה, השוואה בין שני הכלים. מרשים!
אורן, דבר עם ארצי בפרטי. הוא בטח ידע לעזור לך
33.משה זוארץ 06-02-12
אני עוקב אחרי המידע שיש ברשת ומגלה שרוב רובם של אלו שנסעו על שני הכלים, אהבו את הווילדקאט יותר.סליחה אני מתקן...כל מי שנסע על שני הכלים, העדיף את הווילדקאט.
34.אינטרסים 11-02-12
הלוואי והשוק בארץ יפתח לכלל הכלים במגוון רשיונות והגדרות .אך רק דבר אחד צורם לי למה אסף ארצי התותח (איש מכירות ) לא טרח להוסיף לכתבה ה"אובייקטיבית" גילוי נאות שהוא בעצם מתכוון להביאם ביבוא אישי
ולסוכני עופר אבניר השתולים בתגובות אנא אל תהיו תמימים .את הגדת הפסח של אבניר אל בואו של הקומנדור המהולל אנו שומעים כבר כמעט שנתיים. אך כלום לא קורה אז כמו שאומרים כלב נובח לא נושך.
לכול הספקנים ולכול החרמנים כניסה של כלים באופן לא חוקי עם כול מיני הבטחות על ביטוח ורשיונות ספורט מוטורי רק יובילו אותכם לעברינות . אז"אי הידיעה " לא תפתור אתכם בתחנת המשטרה-חשוב מאוד לזכור גם באופנועים וגם בשאר הקטגוריות הנסיעה תהיה מותרת אך ורק באזורים מוגדרים בלבד.
35.ל 34 12-02-12
אדון שמועתי עבד עליך, אסף ארצי לא הולך לייבא שום דבר.
36.אודי 20-03-12
רבותי, השמחה מוקדמת, אבל תמיד טוב לחלום. כבעל של RZR-800S אני אומר שעד שהמתחרה האמיתי יגיע, וזה לא משנה מאיזה חברה, יש רק כלי אחד, ופשוט אין מתחרים. כלי חוקי שאפשר לנסוע על הכביש לתדלק, להוציא את הילד מהגן, וגם לקרוע את האם אמא שלו ושבמוסך יגידו לי למה מחליפים רצועה אחרי 50 שעות. רחמנות על הכלי. אז כרגע אני מקוה שהכלים המתחרים יגיעו עוד לפני המשיח, ואז באמת תהיה תחרות בין החברות.
37.שון 07-10-12
מישהו אולי יודע פחות או יותר מתי הוא יגיע לארץ ???
38.שחר מכלוף 19-10-12
הגיעעעעעע אסף ארצי עשה עלייה לכלים האלו....קולולולולולולו
39.escort Paris 19-12-12
זה אין לנו עדיין בפריז, ארצי עושה משלוח בין לאומי?
40.עידן אסולין 21-12-12
כמה הוא עולה?
41.מישהו שרוצה לקנות את ה wildcat 29-05-13
יש לי כמה שאלות:
1.רציתי לדעת אם חוקי לנסוע עם הכלי על הכביש?
2.איפה קונים את הווילד כאט? בחול ומייבאים , או בארץ?
3.יש לכלי חלפים בארץ? ויש מישהו בארץ שאני יכול לפנות אליו במקרה של תקלה?

בבקשה שמישהו יענה זה דחוף:)
תודה מראש לעוזרים:)
42.חובב שטח 27-09-14
כלי מדהים הרבה יותר טוב מהרזר קצת יותר חלש מ ה1000 וה900 אבל זה תלוי בדגם כי הלימטייד לא חלש יותר מהרייזר חוץ מיזה שהוא הרבה יותר יפה וזה גם תלוי בסיגנון הנהג למה הוא מתחבר
43.Misenheimer 30-01-15
Thank you for making the sincere strive to explain this. I think very robust about it and want to be told more. If it?s OK, as you reach more in depth wisdom, would you mind adding more posts similar to this one with more information? It could be extremely useful and helpful for me and my colleagues. ;)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:36-24.