טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2012 סבב שש - משחקים בסלעים


   18-03-2012, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ערן שלמה, נעם עופרן

הסבב השישי של ליגת האנדורו - היר סקרמבל מהנה ביער עם אחיזה חזקה באדמה, פרפורי צמיגים בסלעים ואלוף ראשון לעונה, תנו כבוד לתומר שפירא!

נהוג לפתוח את הכתבה בתיאור כללי של האירוע או מקרה נקודתי בין רוכבי הקטגוריות המקצועיות.
הפעם, ניתן את פסקת הפתיחה לתומר שפירא, העלם הצעיר, שהוכיח מתחילת העונה ועד המרוץ הזה, ולמעשה במיוחד בסבב הזה, כי הוא עשוי מחומר של אלופים. הנער שחוגג 16 שנים, מוביל בגאון את הקטגוריה העממית E-1 עם מאזן ניצחונות מושלם של שש מ-שש. שפירא, פתח טוב והתברג שלישי בהזנקה וכבר בהקפה השלישית עקף את נדב לוגסי עתיר הניסיון(מקטגוריית הסניורים) והשלים תשע הקפות עם פער של שתי דקות שלמות מהבא אחריו. שפירא הוא הראשון העונה להבטיח לעצמו את אליפות הקטגוריה ואין תואר ראוי מזה לעונה מושלמת שכזו. המאמן האישי של שפירא, מתן ניר, מספק חיוך קליל וגאה, ומצביע אל עבר הקטגוריה המקצועית כבר במרוץ הבא, כי ככה בונים אלופים!

לאחר טלטלות וערבוב הסבב הרביעי והחמישי, הגיע העת לסבב השישי. רק כדי שלא יהיה משמעם ובעקבות המצב הבטחוני בגזרה הדרום מערבית, הוחלט להעביר את המרוץ לתרקומיא. מזג האוויר הגשום והזועף של יום שישי, הקפיץ אותנו עוד כמה קילמוטרים מזרחה, מאחר והאזור המיועד הפך לביצה בלתי נגישה בעליל. 66 רוכבים הגיעו והתייצבו בשני המקצים להזנקה צפופה במיוחד. סינגל ביער על אדמה רטובה ומהודקת כהלכה, סלעים ודרופים, קפיצה כזו ואחרת, שביל פתוח לתת בגז ומשם גינת סלעים באורך כמאתיים מטר הגובה קורבנות כמגרסה, מכאן עוד כמה עליות וירידות וחוזר חלילה.

קטגוריות עממיות
המקצה הראשון של היום הכולל את הקטגוריות העממיות, המתחילים והסניורים, נפתח בסערה ובחוד חברי קטגוריית הסניורים. נדב לוגסי הוותיק מגייס את כל הידע והניסיון ומצליח להתברג ראשון בתוך ההזנקה הצפופה, אחריו רמי צמח, ברק דודאי וזהר גלילי, בתוך דבוקה ביניהם גם שפירא כאמור. יתר החברים מעורבבים בין רוכבי הקטגוריות השונות.
במסלול טכני שכזה לוגסי בעל יתרון מובהק והוא מצליח לנצל אותו היטב כל הדרך למקום הראשון והוא היחיד בקטגוריה שמשלים 9 הקפות. אחד הכוכבים של הקטגוריה, זהר גלילי, סובל מנחיתות משמעותית במסלול שכזה שכן רגליו קצרות מלהושיע כשצריך לצלוח את גינת הסלעים החלקלקה. למרות נפילות חוזרות ונשנות במקטע זה, גלילי הנחוש מצליח לתת הופעה ולחפר על הפערים ביתר חלקי המסלול והוא מסיים במקום השני. ברק דודאי מצליח לשמור על עקביות בהקפות והוא מסיים שלישי.

הקטגוריה העממית E-1 שייכת כאמור לתומר שפירא, אלוף הקטגוריה לעונת 2012. המקום השני במרוץ זה שייך לרוכב הכי "קול" במסלול, רונן מדיאל, שלא משנה כמה המסלול יהיה קשוח לא תפספסו את החיוך שלו מעבר לקסדה. במקום השלישי, האיש והמוטו בחסות אישימוטו - שלומי לוי. נציין לשבח את תמר בזק-פרץ, על ההקרבה בהשלמת ארבע הקפות עם ידית מצמד שבורה, בליווי הבעל, מלכי פרץ.
בקטגוריה E-2, ישנו רוכב אפריליה שנראה מצויין, ירון יעקובוביץ דוחף חזק על המסלול ומקדים את יתר חברי הקטגוריה בפער של יותר מדקה וחצי. סער יעקב במקום השני והמכובד ובוריס אייזנברג משנס מותניים וניצב במקום השלישי.
קטגוריית העממית E-3, עדיין סובלת ממחסור משתתפים חזק, אך אידריס אשמוז לא מתעניין במיוחד במה שקורה מאחור, הרי הוא תמיד ראשון. זאב צ'פלה שלו, פותח נתיבים חכמים לצליחת המסלול והוא מסיים שני.

קטגוריית המתחילים
תריסר רוכבים מונים בקטגוריה, מתוך 13 רוכבים שהשכימו קום. אייל מלאכי הצעיר מגיע עם 85 סמ"ק כתומים, אך בהקפת ההיכרות נתקל בבעיה טכנית שלא מאפשרת לו לזנק. מוניק אורבי רוכבת על אופנוע טריאל ומשלימה שלוש הקפות בהנאה של טיילת מטיבת לכת. מבין המתחרים הממשיים, דודי דדון כובש את הפסגה עם חמש הקפות, עמית גלעד במקום השני ובמקום השלישי דורון פלדבאו.

קטגוריות מקצועיות
על המסלול בכלל ובקטגוריה E-2 בפרט, יונתן לוי הוא שם דבר - אני לא חושב שאני מחדש פה משהו למישהו, אך למי שמכיר את הבחור, בימיו הטובים יותר והטובים פחות, יודע בוודאות כי ההכנות לקראת אליפות העולם עושות לו רק טוב, והרבה טוב. אם חשבנו שלוי הוא מעולם אחר ומציג רף קיצוני וגבוהה לכולם, עכשיו אפשר לומר בוודאות כי יוני נמצא בכושר מעולה והוא נראה על המסלול יותר טוב מתמיד - בלי דרמות ומשקחים - מקום ראשון בפער וכפי שזה נראה מבחוץ - בלי מאמץ, שלא לומר "בהליכה". זיו כרמי הכריש פותח טוב ומוביל במשך יותר מחצי הקפה, אך גם הוא לא יכול על כושרו של לוי והוא מסתפק במקום השני בחיוך גדול. נתנאל זיו, חותם את רשימת מניפי הגביעים בקטגוריה במקום השלישי.

בקטגוריה E-1 דן מיה ממשיך במאזן מושלם מתחילת העונה עם ניצחון שישי מתוך שישה מרוצים.
תובל דובדבני כמעט ומצליח לעקוץ ניצחון אך עליו להסתפק גם הפעם עם המקום השני. בר נוב הצעיר, רוכב גאס גאס ורד בול, פותח את הקפת ההיכרות עם תקלה טכנית אך מצליח להתגבר עליה בזמן ומזנק בלי בעיות ואפילו עולה על המדרגה השלישית בפודיום.
קטגוריה E-3 ממשיכה לספק אקשן מרוכז והדר עציוני שוב מצליח לכבוש את הפסגה ולהגדיל בעוד קצת את הפער בטבלה בדרך לאליפות. תומר ה"חייה" שמש מחובר לכתום שלו והוא מקדים את גיל קינן שמסיים במקום השלישי.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.בוריס.א 18-03-12
אחלה סקירה ותמונות. תודה רבה...
2.עופר 18-03-12
ברוך שובכם, הייתם חסרים לנו במירוץ הקודם :-)
תמונות מעולות ואחלה סקירה, כן ירבו.
3.מעריצי גאס גאס 20-03-12
כל הכבוד לנזימה על הריספקט שנתנו כאן לשפירא
הוא שיחק אותה בענק!!! באמת מגיע לו אליפות
4.אין עליך י'נענע 23-03-12
מחר מרוץ מוטוקרוס בצפון
5.tvjfiekdn 24-03-12
גל מלאכי זה השם הנכון ...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:10-24.