טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה ישראל – פתיחה על אש קטנה


   01-04-2012, רמי גלבוע   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: כפרה אתר השטח הישראלי

מרוץ הפתיחה של ליגת 'באחה 2012' הוריד את החלודה מעל רכבי המרוץ והמתחרים; הוא גם סימן את תחילת המעבר לפעילות תחת כנפי חוק הספורט המוטורי. בין המשתתפים גילינו פנים חדשות וגלגלים משודרגים, היה מעניין!

כדובי קוטב המתקשים להתעורר משנת החורף כך גם משתתפי הליגה, רק 49 התייצבו על קו הזינוק למרוץ הפתיחה של 2012. הנעדר העיקרי מקו הזינוק היה עדו כהן שסבל מ-40 מעלות חום (לתומי חשבתי כי אצל עדו, 40 היא טמפרטורת עבודה נורמלית...), אבל הוא טרח לשלוח נציג אחר שתוכנן ויוצר בסדנה שלו בפרדס חנה - באגי Class 1 כל-חדש בחסות "עיצוב במה", נהוג בידי אייל לביא ואיציק חמו. הייתה זו טבילת האש הראשונה של הבאגי השחור (שזכה לכינוי האריסטוקראטי Lady D), והוא הפתיע את כל הנוכחים. זה לא ג'יפ משופר ולא טרופי טראק; קטגוריית Class 1 נפוצה מאוד בארה"ב, וגם ליידי D מבוססת על ארבעה מתלים עצמאיים ומנוע 6.0 ליטר המשודך לגלגלים באמצעות גיר ידני 6-הילוכים. מה שהפתיע הייתה ההומוגניות של הכלי שעבר את ארבע הקפות המסלול בזמן שיא (שעה ו-21 דקות), מדלג בעליזות על פני 112 קילומטרים של באמפים ומתחרים אחרים. אם זו יריית הפתיחה במרוץ הראשון שלו, כיצד ייראה ההמשך?... זאת נראה כאשר עדו יחזור למרוצים, ושאר המתחרים יתעוררו מתרדמת החורף.

לזירת הראלי חזר גם צוות 'פרויקטים 4X4' של איציק מיני ומוש רחימי. במהלך החורף הסתערו השניים על רכב העבירות הקשיש עם דיסקים ורתכות, תכננו וייצרו מתלים קדמיים עצמאיים, הרחיקו לאחור את הסרן האחורי, חיזקו את כלוב ההתהפכות, והכינו רכב חדש לגמרי. תחילת המרוץ עברה בתפקוד מצוין של המתלים אבל דווקא המנוע הוותיק שפך את נפשו לדעת, הם יחזרו להמשך העונה עם תקוות משופצות.


הטרופי טראק של עידן הגז שמר על קצב טוב, אבל סיים את המרוץ במחצית ההקפה השלישית - סדרת באמפים אכזרית מוציאה את הרכב מאיפוס, גלגל אחורי מתפנצ'ר והצוות מתרסק על גבנון חול עקשני במיוחד. חישוק קדמי מתפצפץ לרסיסים וזה סוף המרוץ לגיבורינו אלה. ירון כהן ויואב שיטאי מגיעים למקום השני, בשמירה על קצב מהיר למרות קושי בשמירה על היציבות הכיוונית. אירועים אלה הותירו את המדרגה השלישית של הפודיום לניר זהבי ושוקו, ששמרו על קצב נסיעה עקבי ומהיר.

בקטגוריית 1T 4X4 אין כל חדש, רז היימן והלל סגל חזרו מהדקאר וקטפו את הגביע (שעה ו-25 דקות), בנהיגה מהירה ומדויקת. אחריהם הגיע ה'קרוז' של גל שחם ובן לאוטרבך, ואת הפודיום סגרו שי שמעוני ואביב ספקטור. הופעה מצוינת נרשמת גם על ידי הבראקודה של דור שפט, באגי חד-מושבי החמוש במנוע אופנוע 954 סמ"ק.

את קטגוריית 2T סיימו רק זוג רכבי פג'רו, שכבר אינם יכולים להתחרות ברכבי המרוץ המודרניים; איתי מולדבסקי עולה למושב הנווט עם רגל שבורה, אבל מנווט את רועי שפירא למקום הראשון בקטגוריה (שעה ו-20 דקות). אלי אוחיון שנפרד מהטרקטורון השתתף בבוקר במירוץ אופנוענים 'סניור', ויוצא לארבע הקפות עם הפג'רו של דדי שפרונץ, הם מסיימים במקום שני.

חמישה טרקטורונים ולהקה בת 16 פולאריס-רייזרים התייצבו על קו הזינוק. קטגוריית הרייזרים עולה ופורחת, זמינה גם למתחרים נטולי תקציבים גדולים. בשלב זה כולם חמושים במנועי 800 סמ"ק המקוריים, מחכים בחוסר סבלנות לגרסת ה-900 האמורה לנחות אצלנו בקרוב. ה-RZR אינם נותנים תחושה של מהירות גבוהה, זה מושפע בעיקר מנהמת מנועם המונוטונית; אבל הם מוציאים זמנים טובים יחסית, שלושת ה-RZR'ים הראשונים היו מהירים יותר מהליידי D ממנה התלהבנו כל כך. יכול להיות שהמהירות הגבוהה יחסית והיעדרו של נווט, הם אלה שיצרו את הברבור ההמוני שאפיין דווקא את קבוצת הרייזרים. מישהו פספס פנייה, אחדים נסעו אחריו, אחרים נשארו על המסלול הנכון... הברדק בתוצאות היה גדול עד כדי כך שאי אפשר היה לעשות בו סדר, חבל. צחי כפרי מתפנצ'ר ומאבד את המקום הראשון למור מגידיש הצעיר (שעה ו-17 דקות), מקום שלישי ליפרח אלירן – כל השלושה היו מהירים יותר מכל שאר המכוניות.

אלו פרטי התחרות אבל המרוץ המעניין יותר הוא זה המתנהל בדרך אל הספורט המוטורי; ששאלת השאלות היא מתי יהיה לנו כאן מרוץ רשמי ומוסדר על פי החוק. מסגרות וגופים הוקמו למכביר, אבל רק שני מתחרים יכלו להתגאות בלוחית רישוי אפורה, המעידה על כך שהם סיימו בהצלחה את תהליך הרישוי למרוצים. נועם היימן הציג את המצב בפני המשתתפים, והסביר שהעומסים האדמיניסטרטיביים והתקציביים הכרוכים בהכנות קשים מנשוא, וכולנו תקווה שתהליך ההטמעה של הספורט המוטורי יושלם בעונת המרוצים הנוכחית. אנו מחכים גם להתאפסות הצוותים ולהשלמת השורות, ומנסים גם לנחש, עד כמה מאוימים רכבי הטרופי-טראק, על ידי הבאגי החדש מסדרת Class 1? להמשך העונה פתרונים.

תוצאות:
TT, טרופי טראק
1. אייל לביא ואיציק חמו, באגי קלאס-1 (עיצוב במה)
2. ירון כהן ויואב שיטאי, טרופי טראק (רדיאטור מודיעין)
3. ניר זהבי ושוקו, טרופי טראק (טכנו זהבי)

4X4 1T
1. רז היימן והלל סגל (פוינטר-ליוגב-נגב)
2. גל שחם ובן לאוטרבך (IRT)
3. שי שמעוני ואביב ספקטור (גתוס - כל גדר)

4X4 2T
1. דור שפט, ברקודה

2T
1. רועי שפירא ואיתי מולדבסקי
2. דני שפרונץ ואלי אוחיון

פולאריס רייזר
1. מור מגידיש
2. צחי כפרי
3. יפרח אלירן

תוצאות מלאות:
קטגוריות - רכבים
קטגוריות - טרקטורונים
כללי - אופנועים
כללי - רכבים
קטגוריות - אופנועים
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ציון 02-04-12
לצערי, שוב פיספסתי, חבל שאין תזכורות או רשימת תפוצה. בכל אופן כל הכבוד למארגנים
2.oz 02-04-12
בס"ד
ציון,תזכורת הייתה בדף הבית ואם אתה רשום בפורום
תוך זמן קצר תהיה לך תזכורת במייל
3.אף מילה על אופנועים? 03-04-12
?
4.ל 3 04-04-12
לא ראיתי שם את ערן שלמה, כנראה שזאת הסיבה
5.מממ... 14-04-12
תמונות לא משהו (בלשון המעטה)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:13-24.