טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אוטומוטור 2012 - רשמים וחוויות


   08-04-2012, אורן קוזלובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עם רגשות מעורבים ומחסור במציגים מעולם השטח, עדיין מומלץ על ביקור עם המשפחה בתערוכת הרכב אוטומוטר 2012.

זה יפה שיש תערוכת רכב מרכזית גדולה שאוצרת בתוכה את מה שחסר בתרבות המוטורית הישראלית. חבל שהעולם העשיר של הנהיגה או הרכיבה בשטח, לא זוכה למקום הראוי לו באירוע כזה. אומנם ניתן היה לראות מציגים כמו זיניקס, עם רכבי הבאגי של PGO, סדנת השיפורים לשטח של עידו 4X4 ודוכנים של KTM וגאס גאס, אבל הפריחה של הענף בארץ יצרה ציפייה גבוהה יותר.

אולי בגלל מחירי הדלק או בשל התחושה שחובבי השטח לא מבלים בתערוכות בחג, את מקומם של המנועים הרועמים וצמיגי הקוביות השמנמנים, תפסו דוכני האופניים. כל כך הרבה מציגים ניסו למכור אופניים חשמליים וציוד נלווה, עד שניתן היה לחשוב שאנחנו בהולנד או לפחות אימפריית דיווש מטורפת.

למרות כמות המבקרים הגדולה מאכזב לראות שהמציגים מזלזלים בחובבי המוטוריקה. הטסלה רודסטר החשמלית היורדת מפס הייצור, הסקודה פאביה קונספט RS200 והלקסוס LFA שכבר מזמן לא חדשה, לא מספקות את הסחורה לחובבי הרכב המעודכנים. חובבי השטח שיכלו בשנים קודמות לחזות במגוון רחב של טרקטורונים ורכבי שטח, לא זכו לחידושים או ריגושים.

דגם הסיור המרשים של הסופה 3 (שלא בטוח אם ניתן לרכשו) ומופע האופנועים של מותג גאס גאס הם האטרקציות שמצליחות לעורר התפעלות אצל כל מבקר. בסבב הרכיבה, קפיצות ותרגילי שליטה שהציגו רוכבי גאס גאס, אנחות ההתפעלות וקריאות ההתלהבות עלו אפילו על יללות המנועים.

הפעם, דווקא בגלל הנוכחות של פרארי ומזארטי, רכבי על שבדרך כלל ניתן רק לחלום עליהם והשנה הגיעו מאולם תצוגה תל אביבי אמיתי, היו חסרים חלומות על מעולם הבוץ והסלעים. חיות טיפוס סלעים עם מהלך מתלים בלתי נתפס או מכוניות שהופשטו מכל מה שלא צריך מוצגות לקהל על שלושה סלעים, היו משלימות לדעתי את החוויה המוטורית.

במחיר של 89 ₪, כמובן שניתן ליהנות ולהעביר יום של כיף עם כל המשפחה.
אם לשפוט לפי בני הקטן, התערוכה מספקת ריגושים גם למי שלא חי מכוניות ומאפשרת לכולם למצוא נקודות עניין והפתעות. מפגש עם אנשים ותחושת הנורמאליות שמשרה התערוכה שווה את מחיר הכניסה.

מבין מוצגי הפנאי והעבירות, הייתי בוחר דווקא בפולריס רייזר 570, כמוצר המפתיע והנכון ביותר, כלי שמתאים למי שבדרך כלל נמנע מחוויות השטח רק בגלל המפלצתיות והבהמהיות של הכלים. לדעתי זהו כלי הרכב שמתאים ככלי פנאי לאוכלוסיה רחבה במיוחד ויכול לעשות את השירות הטוב ביותר לענף כולו מבחינה תדמיתית וכמותית.תגובות לכתבה
1.רונן b 08-04-12
במחיר הזה שיחפשו את החברים שלהם. תוסיף חניה ואוכל יצא לך 400 למשפחה עם ילד אחד!
2.ספיר 09-04-12
אוטומוטור 2012 אכזבה גדולה.
3.מסכים עם כל מילה 09-04-12
איפה הקומנדר החדש של קאן-אם והרנגייד 1000???
מה עם כל הדגמים החדשים של שאר הטרקטורונים שסוף סוף אפשר לראות את כולם על במה אחת?
פשוט חבל
4.נחמד ולא יותר 10-04-12
מתאים למי שהולך עם הילדים או למי שאין באפשרותו לבקר מתערוכות רכב בחו"ל
מופעי ראווה של אופנועים בשטח של 4 מטר רבוע... נו באמת
5.דרור סופר 10-04-12
אני דווקא לא מאוכזב, היה מאוד יפה, נהניתי כמו תמיד לראות את הלמבורגיני והפרארי וכל היפיפיות האחרות... ממליל ללכת, יש רק את היום ומחר.
אפשא גם על הדרך לקפוץ למתחמים של אלבר ושלמה לראות רכבים למכירה, זה גם מעניין במיוחד למי שמחפש לקנות רכב. במחתם של אלבר (אוטומאניה..) הם עורכים מכירה פומבית כל יום בצהריים ונחמד לראות באיזה מחירים אנשים מצליחים להוציא מהם רכבים, אתמול למשל מישהו לקח יונדאי i10 שנת 2011 ב 44,000 שזה מחיר מצויין.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:56-24.