טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2012 – סבב שביעי – בשקט ובשלווה


   22-04-2012, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אף על פי התהפוכות בסצנת הספורט המוטורי, ליגת האנדורו ממשיכה בפעילות, בשקט ובחשאיות התקיים הסבב השביעי, אחד לפני סיום הליגה, בכפר החורש.

סצנת הספורט המוטורי עוברת בימים אלו תהפוכות. יש האומרים שצפוי כי עם כניסתו של החוק, ייווצרו פערים רבים שיקשו על הנהלים המקובלים היום ואנו מרגישים זאת עם ביטולים של הסבבים הצפויים בליגות השונות. עמותת האנדורו, נושאת הדגל בגאווה, החליטה שלא להרים ידיים במהירות, לחזור קצת אחורה ולקיים, למרות הכל, את המשך הליגה כמתוכנן. הודעה על קיום המרוץ עברה מפה לאוזן, ערב שישי בשעה מאוחרת הועתק המיקום ועבר לחברים. קבוצת הוסקוורנה הדירה רגליה בזעקה דוממת אך כמעט שישים רוכבים התייצבו בנקודת ההזנקה בכפר החורש, במרוץ בסגנון ספיישל טסט בין עצי האלון של כפר החורש.

מקצועית E-1
דן מיה מגיע באיחור של כוכב באדישות ובטחון מלא, מנהל הקבוצה מתן ניר מתרה בו על ניצחון כללי של המרוץ, מאחר ובקטגוריה המקצועית הקטנה המאבק לא מהווה לו איום. מיה עולה על המסלול ובאחת הקפיצות נותן וויפ מרהיב, נוחת עם הזנב בהטיה וממשיך לתוך הסיבוב בזריקת זנב מהפנטת, אלוף! אומנם הוא סיים במקום השלישי בדירוג הכללי, אך המקום הראשון בקטגוריה מקנה לו את אליפות העונה, מברוק. אורן חסון משתלט על המקום השני לאחר תצוגה ובמקום השלישי השועל הוותיק של הקטגוריה, אוריה כרמלי. בר נוב, רוכב רד בול – גאס גאס, שבע שניות לאחר מכן במקום הרביעי, תובל דובדבני במקום החמישי מקדים בשנייה את תומר שפירא, אלוף הקטגוריה העממית, שמתאכזב מהתוצאה במרוץ הבכורה שלו במקצועית. השלישייה הצעירה הזו עוד תכה גלים בעונות הבאות. תומר מזור, עופר קלגרד, אסף וייסבקר, גל חסון ויניב וצמח מסיימים בזה אחר זה.

מקצועית E-2
יונתן לוי יצא למרוץ הראשון שלו בחו"ל והשאיר את המאבק ליתר חברי הקטגוריה. נתנאל זיו רואה את המדרגה הגבוהה לנגד עיניו, כשהוא חדור מוטיבציה הוא מצעיד את האפריליה כפרש לוחמני ועולה למקום הראשון בטבלה בפער של נקודה מעל לוי. זיו כרמי נותן הצגה משלו, ברכיבה ממוקדת ומהירה הוא מסיים במקום השני בפער גדול לפני הבא אחריו. המקום השלישי שייך לדרור כהן, שמציג השתפרות ניכרת ממרוץ למרוץ ועכשיו הוא זוכה לקטוף את הפירות. אריאל שלי נופל בהקפה השלישית, מאבד זמן יקר ומסתפק בחיוך במקום הרביעי, אחריו רגב צרפתי שמקדים להצהיר על תוכנית אימונים משופרת לעונה הבאה. אסי זעמן חותם את רשימת המסיימים ודניס פורמנוב, פורש לאחר הקפה אחת.

מקצועית E-3
איזה קרבות מספקת לנו הקטגוריה עתירת הנפח. הדר עציוני, גיל קינן ותומר שמש, חברים טובים מחוץ למסלול אך על המסלול היריבות בעיצומה וכל מי שעוסק מסביב דרוך על מכשירי הסמארטפון אחר עידכונים און ליין. גיל קינן פותח חזק ומוביל בבטחה תוך שהוא מגדיל את הפער מתומר שמש והדר עציוני, המאבק צמוד, הבדלים של שניות בודדות ואפילו מאיות השנייה מהקפה להקפה, הכל נראה בטוח רק שבהקפה האחרונה, תומר שמש והקטמ החדש שלו מקבלים בוסט אנרגיה ועפים על המסלול כשהם קובעים את שיא הקטגוריה להקפה על חמש דקות וחמישים שניות. בהקפה האחרונה הזו קינן מאבד חמש שניות שלמות מהזמנים הקודמים שלו ושמש במקום הראשון בפער של שתי שניות- דרמה. הדר עציוני במקום השלישי, שמח וטוב ולב, האליפות קרובה לכיס אך הוא עדיין צריך לסיים את המרוץ הבא במקום החמישי ואליך בכדי להביא עוד גביע אליפות למדף. שחר סולימני ואייל אייזנברג מסיימים במקום הרביעי והחמישי.

קטגוריות עממיות
בקטגוריה העממית הקטנה, רון שטפל, מנער מעליו את הפציעות שרדפו אותו במהלך העונה, ונותן בגז כל הדרך למקום הראשון בפער משמעותי. ניר שחם בטווח בטוח מסיים במקום השני ואלירן קדר מחייך מהמדרגה השלישית. 13 רוכבים בקטגורייה, מתוכם עשרה מסיימים ואחת תמר פרץ שמקבלת מאיתנו חיזוק חיובי תמיד.
בעממית E-2, רן אזולאי חוזר לאחר היעדרות במרוץ הקודם ומזכיר למי שהספיק לשכוח כי הוא השליט בקטגוריה, שישה נצחונות מתוך שש הופעות ולמרות המרוץ החסר, הוא זוכה בתואר האליפות! ירון יעקובוביץ' יורד חזק על הגז ונראה מצויין על המדרגה השנייה, שש שניות לפני רפאל קבסה שמציב אפריליה נוספת על הפודיום. סער יעקב רביעי ובוריס אייזנברג במקום החמישי, השניים האחרונים יחד עם אזולאי זוכים בגביעים הגדולים שעל השולחן במסגרת ליגת הקידום של מוטוספורט.
בעממית E-3 אדריס אשמוז וזאב צ'פלה שליו היחידים להתמודד. אשמוז, מרוכבי העדה הצ'רקסית, על גאס-גאס 300 מצליח גם הפעם להקדים את צ'פלה ולחגוג את האליפות.

סניורים
נדב לוגסי מוביל את הקטגורייה בטבלה אך ישנו רוכב אחד, מכוכבי הליגה שלא ממהר לוותר בקלות. זהר גלילי שמו והפעם הוא פותח חזק ונותן תוצאות מרשימות לפני כל חבריו לקטגוריה, גלילי מסיים ראשון בפער של יותר מעשרים שניות לפני לוגסי, הפער בטבלה עומד על עשר נקודות, אפשר לומר שזה גמור אבל הזקנה השמנה עדיין לא שרה ולוגסי יאלץ להישאר עירני ולסיים את המרוץ הבא בכדי להבטיח את האליפות. לוגסי עצמו סיים במקום השני ורמי צמח מרוצה במקום השלישי.

מתחילים
שישה רוכבים בקטגוריית המתחילים, מבין השמות האנונימיים, מבצבץ שמו של חיים זנדברג, מכוכבי ליגת אופנועי הכביש והמוכר לכולם כיבואן צמיגי מישלין. זנדברג בשטח לא חזק כמו בכביש והוא מסתפק במקום הרביעי, אבל שמח שהשלים את המשימה. הזוכה במרוץ הוא רמי קופלמן שמקדים בכמעט דקה את דוקטור גג, חן כהן. איתן יואל במקום השלישי. ינאי ארבר חותם את הרשימה ופורש לאחר הקפה.

תוצאות
לרשימת התוצאות המלאה
טבלת הליגה לאחר סבב 7

מקצועית E-1
1. דן מיה - גאסגאס250 - מוטוטראק, אסיק תעשיות, אביזריון, מישלין, סדנת האלופים של זיו כרמי, a&s סוכנויות
2. אורן חסון – KTM250F – KTM, go ride ישראל, fox
3. אוריה כרמלי – WR250F – מטרו מוטור

מקצועית E-2
1. נתנאל זיו – אפריליה RXV450 – עופר אבניר, אביזריון
2. זיו כרמי – KTM 350 factory – מוטוספורט, מידלנד, אסי ארנסון אימוני כושר, סדנת האלופים של זיו כרמי, אופרוד
3. דרור כהן – KTM250 – מובילי מוענה, סטאריק

מקצועית E-3
1. תומר שמש – KTM 500 – KTM, סטאריק, סדנת האלופים של זיו כרמי, מישלין, אופנועית
2. גיל קינן – הוסאברג 300 – אופרוד צפון, הוסאברג ישראל, דנלופ, שחר אופנועים, מוטורקס א.ק.
3. הדר עציוני – KTM300 – KTM ישראל, אופרוד צפון, דנלופ, אבנוע

עממית E-1
1. רון שטפל – הוסקוורנה TE250 – הוסקוורנה, דלק מוטורס, טורו ישראל oneal, צמיגי מישלין, מוטו
2. ניר שחם – KTM250 – יובל
3. אלירן קדר – KTM 250F –

עממית E-2
1. רן אזולאי – KTM350 - מוטוספורט, סטאריק, מישלין
2. ירון יעקובוביץ' – אפריליה RXV450 – עופר אבניר, אביזריון
3. רפאל קסבא – אפריליה RXV450 – עוםר אבניר, אביזריון

עממית E-3
1. אידריס אשמוז – GASGAS300 – אופרוד צפון
2. זאב צ'פלה שליו – KTM300 – אופרוד צפון, מוטורקס, KTM ישראל, סדנת האלופים של זיו כרמי.


סניורים
1. זהר גלילי – הוסקוורנה TE310 – הוסקוורנה, דלק מוטורס, אופנועית
2. נדב לוגסי – KTM350 – אופרוד צפון, KTM ישראל, דנלופ
3. רמי צמח – הוסקוורנה TE310 – הוסקוורנה, דלק מוטורס

מתחילים
1. רמי קופלמן – WR250F –
2. חן כהן – CRE450F – דוקטור גג
3. איתן יואל – WR250F –
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.לערן שלמה 22-04-12
אתה הנקודת אור היחידה שנשארה מכל הספורט מוטורי הזה בישראל
2.מני 22-04-12
מה זה הקשקוש הזה של הסקווארנה עכשיו?
וכל הכבוד לנועם הימן
3.רוכבי העדה הצ'רקסית 22-04-12
אידריש אשמוז - רוכב העדה הצ'רקסית
הכתבה תוקנה, עמכם הסליחה
צוות האתר
4.ח 22-04-12
תומר החיה תתחדש!
5.למרות הכל 22-04-12
למרות הכל שישים רוכבים, הליגה הזו חיה ובועטת ולא משנה חוק או לא חוק
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:45-24.