טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2012 - סבב שמיני - תו סיום


   20-05-2012, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

באירוע מחתרתי על גבעות לכיש ובקול ענות חלושה, ספיישל טסט מעניין ותוצאות מפתיעות על הקשקש, הסבב השמיני החותם את עונת 2012 של ליגת האנדורו הישראלית.

סוף העונה תמיד מרגש, אך את הסיכומים הכוללים נשאיר לפעם אחרת, יש מספיק בשר במרוץ החותם את הליגה והוא ראוי לקבל במה משל עצמו.
בהמשך להתנהלות הסבב השביעי, גם הסבב השמיני, החותם את העונה התקיים תחת מעטה חשאיות. אנחנו מתקרבים אל היעד של קיום מרוצים חוקיים והנשמות הטובות שמסביבנו מאיימות "לסגור ת'בסטה" בשל המשך קיום מרוצים שלא כדת משה וישראל. נזכיר להם מעל במה זו כי ללא אותם חלוצים, שפועלים גם היום, אין שחר לדברים בעתיד.

אף על פי נחישות ההפקה והעמותה לקיים את האירוע, הרוכבים והקהל לא באמת מצביעים ברגליים. רק 58 רוכבים נרשמו לאירוע, מתוכם זינקו בפועל 53. המספר לא מעודד, ייתכן מכיוון שזהו המרוץ האחרון שלא משפיע במיוחד ליתר הרוכבים שלא מתמודדים על מדרגות הפודיום בדירוג הליגה, או מזג האוויר החמים במקצת או אולי ענני האבק. בשורה התחתונה כמות הרוכבים ירדה בחצי משנים קודמות. טוב, הגזלן החליף את המשאית - מי אמר שאין חידושים?!

"אורן חסון פותח בלהט וצובר פער גדול על יתר המתחרים, הוא חד ומדוייק וזוכה במקום הראשון בצורה חלקה"

אז היה לנו מרוץ ומי שעמד בסמוך לעמדת הזמנים או עקב אחרי התוצאות און ליין (למרות קשיי קליטה במרבית המכשירים הסלולרים במקום) הבין שיש על המסלול קרבות מעניינים במיוחד.

מקצועית E-1
דן מיה כבר הבטיח לעצמו את האליפות והרשה לעצמו להעדר מהאירוע. אורן חסון פותח בלהט וצובר פער גדול על יתר המתחרים, הוא חד ומדוייק וזוכה במקום הראשון בצורה חלקה. אוריה כרמלי, השועל הוותיק, ממשיך כמנהגו ועולה על המדרגה השנייה. שלושת הרוכבים הנ"ל ממוקמים לפי סדר זה בטבלת דירוג הליגה. במקום השלישי, לאחר קרב חזק וצמוד ובהפרש של שלוש שניות בלבד מהבא אחריו, נמצא רוכב רד בול, בר נוב. מי שהצליח לאיים עליו וסיים רביעי, הוא חברו לקבוצת גאס גאס, אלוף הקטגוריה העממית E-1, תומר שפירא, שהתחיל עם שלוש הקפות לא טובות במיוחד אך בהמשך פתח מבערים והצליח לצמצם, עד כדי איום, שכאמור לא מומש. בהמשך תובל דובדבני, עופר קלגרד, אייל הבר ויניב צמח.

"החל מההקפה השנייה לוי פותח מבערים ומחזיר עטרה ליושנה, כשהוא מנצח את המרוץ וזוכה בתואר האליפות גם עם מרוץ חסר"

מקצועית E-2
יונתן לוי חוזר אלינו לאחר שני סבבים באליפות העולם באנדורו וכרגיל מצליח למשוך את מירב העניין על המסלול. ערב המרוץ בראש הטבלה עומד נתנאל זיו, נקודה אחריו יונתן לוי ושלישי זיו כרמי במרחק של שמונה נקודות. מי מבין השניים שינצח לוקח את תואר האליפות, כרמי צריך קצת מעבר לניצחון. זיו וכרמי יוצאים ראשונים למסלול, שני אריות שיודעים ללחוץ. לוי מוזנק בהמשך לפי סדר ההזנקות, אין קשר עין על המסלול אך ישנו מתח גבוהה על שעון העצר. בהקפה הראשונה זיו עם ידו על העליונה, לוי מאחר בשנייה בודדת. מכאן והלאה זיו וכרמי משחקים בחתול ועכבר כשכל אחד מנצח את ההקפה הבאה בהפרש זעום. החל מההקפה השנייה לוי פותח מבערים ומחזיר עטרה ליושנה, כשהוא מנצח את המרוץ וזוכה בתואר האליפות גם עם מרוץ חסר. נתנאל זיו במקום השני וזיו כרמי שלישי. בהמשך: אריאל שלי, דרור כהן, רן אזולאי העולה הטרי ואלוף העממית. סוגר את הרשימה אסי זעמן.

מקצועית E-3
הפרש של עשר נקודות בטבלת הדירוג לזכותו של הדר עציוני, הוא צריך לסיים את המרוץ במיקום סביר והתואר בידו. במקום השני והשלישי בטבלה גיל קינן ותומר שמש, שנמצאים בהפרש של שלוש נקודות זה מזה, משמע - שמש צריך לנצח את המרוץ בכדי לעבור את קינן או להגיע שני מקומות לפניו, כמעט בלתי אפשרי. אך כל ענייני הטבלה האלו לא מעניינים את האורח החדש בקטגוריה שבא לביקור והוא עונה לשם נמרוד חמו, שמגיע עם הוסאברג 570 מפלצתי, נותן את ההצגה שלו ועומד בראש הפודיום. למרות הקושי תומר שמש מצליח להשלים את משימת צבירת הנקודות הדרושות כשהוא מסיים במקום השני, בפער גדול על פני הדר עציוני שרוכב בעדינות יחסית אך מסיים שלישי וזוכה בתואר. קינן ביום לא טוב במיוחד מסתפק במקום הרביעי במרוץ ובמדרגה השלישית בסיכום העונה. בהמשך אייל אייזנברג ודניס פרומונוב.

"... כל ענייני הטבלה האלו לא מעניינים את האורח החדש בקטגוריה שבא לביקור והוא עונה לשם נמרוד חמו, שמגיע עם הוסאברג 570 מפלצתי, נותן את ההצגה שלו ועומד בראש הפודיום"

קטגוריית סניורים
זהר גלילי ונדב לוגסי הם השמות החמים של הקטגוריה. לוגסי מוביל את הטבלה, למרות המאבקים הצמודים בינו לבין גלילי, שאיבד נקודות חשובות במרוץ הרביעי. הפעם גלילי פותח חזק מאוד וצובר שניות יקרות בפער מול לוגסי שמתקשה לצמצם את הפער אך בהקפה האחרונה כמעט ועושה זאת. אך 16 השניות שהוחזרו בהקפה האחרונה עדיין לא הספיקו וגלילי עומד בגאווה שוב על המדרגה הגבוהה. לוגסי לא מכיר מקום אחר מתחת למדרגה השנייה העונה וזו הפעם הרביעית שהוא מבקר אצלה, אך עם טעם מתוק של אליפות ביד. במקום השלישי רמי צמח שנושך את השפתיים אם רק היו לו עוד שתי שניות בודדות בכדי לעמוד מדרגה אחת גבוה יותר. בהמשך - ירון יולסבורגר, עמית גול, ברק דודאי, איציק קלנר ואודי לפיד.

עממית E-1
אחרי שתומר שפירא זכה באליפות ועבר לקטגוריה המקצועית, הטבלה צמודה על שתי מדרגות הפודיום הנותרים כשאיתי גרואג עם 99 נקודות ואחריו דור עטיה ואלירן קדר עם 96 נקודות כל אחד. מנצח הסבב הקודם רון שטפל, משאיר מאחור את עונת חוסר המזל והפציעות ומאותת לעונה הבאה עם מקום ראשון ביד. איתי גרואג מצליח להקדים בפער את אלירן קדר שעולה למדרגה השלישית. עטיה נעדר מהמרוץ. בהמשך: דוד פרומנוב על ה-TM, נמרוד איסטון, נדב רז, אמיר כספי, חגי ברידא ואיגור שבורין.

"חן כהן, הרוכב בחסות דוקטור גג, מצליח הפעם לשפר מיקום מהמרוץ הקודם ולעמוד על המדרגה הגבוהה בפודיום"

עממית E-2
לאחר זכייתו הכמעט מושלמת של רן אזולאי בתואר האליפות ומעברו לקטגוריה המקצועית, הבמה נשארת פתוחה לירון יעקובוביץ' להשלים את העונה המוצלחת שלו. מעבר לכך הפערים בטבלה לא ממש גורמים לריגוש ועל המסלול יעקובוביץ' הרוכב על אפריליה, מצמיד אליו את ה"העתק" העונה לשם רפאל קבסה ויחד הם נותנים עבודה ומסיימים במקום הראשון והשני בהתאמה. בוריס אייזנברג רוכב עם חיוך גדול ונהנה מכל רגע על המסלול והוא במקום השלישי.
בהמשך- דרור כהן, צחי בן גיגי, ניב עמוס ויאיר אורן.

עממית E-3
זאב צ'פלה שליו ואידרס אשמוז, שני הרוכבים היחידים גם הפעם. אשמוז, אלוף הקטגוריה, מתחיל טוב ומוביל אך לאחר שתי הקפות הוא פורש ומשאיר לצ'פלה את הדרך פנויה להשלמת המשימה בדרך למקום הראשון.

מתחילים
חן כהן, הרוכב בחסות דוקטור גג, מצליח הפעם לשפר מיקום מהמרוץ הקודם ולעמוד על המדרגה הגבוהה בפודיום.
איתן יואל מסיים במקום השני ובמקום השלישי, העולל הצעיר לקבוצת גאס גאס, ינאי ארבר. בהמשך אביתר כהן, תומר הראל וחיים זנדברג שחותם את הרשימה.


"הפעם גלילי פותח חזק מאוד וצובר שניות יקרות... גלילי עומד בגאווה שוב על המדרגה הגבוהה"

תוצאות
לרשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1
1. אורן חסון (108#) - KTM25OF - ק.ט.מ ישראל, FOX, מישלין, off road צפון
2. אוריה כרמלי (121#) - ימאהה WR250 - מטרו מוטור, Paritz Approved
3. בר נוב (115#) - גאס גאס 250F - רד בול, גאס גאס/מוטוטראק, סטאריק, אביזריון, מזור הנדסה

מקצועית E-2
1. יונתן לוי (222#) - TE310 - הוסקוורנה, דלק מוטורס, קאנין קוויאר, LOGI-X, אג'יפ, מ.מ.ס.י
2. נתנאל זיו (296#) - RXV450 - עופר אבניר, אפריליה, אבזריון
3. זיו כרמי (252#) - EXC350 - ק.ט.מ.,אופרוד, מישלין, מידלנד, סדנת האלופים, מוטורקס, MPT אסי אהרנסון, טורו

מקצועית E-3
1. נמרוד חמו (344#) - הוסאברג 570 - הוסאברג ישראל, צמיגי מישלין, סדנאת האלופים, אופרוד צפון
2. תומר שמש (325#) - KTM500 - ק.ט.מ., Champ Factory, מישלין, אופנועית, MPT אסי אהרנסון
3. הדר עציוני (300#) - KTM300 - ק.ט.מ, אופרוד, דנלופ, אבנוע

"מנצח הסבב הקודם רון שטפל, משאיר מאחור את עונת חוסר המזל והפציעות ומאותת לעונה הבאה עם מקום ראשון ביד"

מתחילים
1. חן כהן (904#) - HM CRE450X - דוקטור גג
2. איתן יואל (940#) - YAMAHA WR250F - איתן
3. ינאי ארבר (908#) - Gas Gas ec250F - גאס גאס

סניורים
1. זהר גלילי (720#) - HUSQVARNA TE310 - הוסקוורנה, אופנועית, דלק מוטורוס
2. נדס לוגסי (702#) - KTM 350F - אופרוד צפון מוסך מנצח, דנלופ, קטמ ישראל
3. רמי צמח (707#) - HUSQVARNA TE310 - הוסקוורנה, דלק מוטורוס

"על המסלול יעקובוביץ' הרוכב על אפריליה, מצמיד אליו את ה'העתק' העונה לשם רפאל קבסה ויחד הם נותנים עבודה ומסיימים במקום הראשון והשני בהתאמה"

עממית E-1
1. רון שטפל (456#) - HUSQVARNA TE250 - הוסקוורנה, דלק מוטורוס, טורו - אוניל, מישלין, אג'יפ, Champ Factory
2. איתי גרואג (448#) - ק.ט.מ 125 - SEGALBIKES S.H.L ALUBIN
3. אלירן קדר (420#) - kTM 250 F -

עממית E-2
1. ירון יעקובוביץ' (567#) - APRILIA RXV 450 - עופר אבניר, אביזריון
2. רפאל קבסה (537#) - APRILIA RXV 450 - עופר אבניר, אביזריון
3. בוריס אייזנברג (555#) - ק.ט.מ 350 - מוסך וסוכנות מכירה מוטופאן טבריה 0504466815 לוגו שלטים ומדבקות 0522825651 KTM POWERWEAR POWERPARTS

עממית E-3
1. זאב צ'פלה שליו (602#) - ק.ט.מ. 300 - אופרוד צפון, מוטורקס, קטמ ישראל, סדנת האלופים של זיו כרמי
2. אידריס אשמוז (699#) - גאס גאס 300 - אופרוד צפון, גאס גאס/ מוטוטראק

זאב צ'פלה שליו - מקום ראשון, עממית E3
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.יופי 20-05-12
ההתאחדות הזאת תגמור את הליגה... זה מה שנשאר :(
2.כו... אמ אמ אמ אמק! 20-05-12
חשאיות בתחת שלי, נמאס כבר מהחרטא הזה... כבר אי אפשר לדעת על מרוצים שהולכים להתקיים
3.אחד שקצת חושב ... 20-05-12
תגידו מה נסגר איתם 1 + 2
בואו נחשוב קצת יחד... נודיע לכולם שיש תחרות ... ממממממ
ואז תגיע המשטרה ולאאאא תהיה תחרות ..

או ש....
נעשה תחרות והמידע יעבור לאנשים הרלוונטים ב ל ב ד !!

4.לזה שחושב 22-05-12
חמור חושב! האנשים הכי רלוונטיים זה הקהל.
תערכו מרוצים בלי שום חשאיות, שההתאחדות תזמין משטרה אם יש לה רצון לירות לעצמה ברגל
מנגינה כזו אי אפשר להפסיק!
קצת ביצים לא יזיקו לכם חבר'ה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:02-24.