טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו אופנועים סבב רביעי 2008


   13-01-2008, הגר קרפפן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ספיישל מפותל, מסלול התשה מייגע והרבה ירוק בעיניים. הגר קרפפן חוזרת משבת חורפית וחמימה.

שבת, 8 בבוקר, ה-205 שלי מתקשה להתניע, הציפורים עדיין לא התעוררו, השמש עדיין לא זרחה, ואני, אני בדרכי אל גבעת המורה. למה? מרוץ אנדורו! הסבב הרביעי בליגת האנדורו הישראלית מתחיל היום.
הרהורים קלים חולפים בראש, כמה רוכבים יגיעו בכלל אחרי שלל המנועים שקיפחו את חייהם, שם בנהר ההוא במרוץ הקודם בג'וליס? באיזה פער יוני לוי ינצח היום? האם תובל דובדבני יצליח לעשות זאת שוב ולעלות על מדרגה בפודיום? מעניין אלו הפתעות מחכות לנו בקטגוריה החמה של E1 ? האם מתן ניר ואליקו אוחנה יתחרו? בדרך, על כביש ואדי ערה אני מבחינה ב"ברלה" ובמקביל אנו דוהרים אל התחרות.

"התשובה הייתה ברורה וחד משמעית, 107 רוכבים עמדו על הזינוק!"

רחבת הפיטס ממוקמת בתחתית המסלול ואילו עמדת הרישום ממוקמת במעלה הגבעה, במרכז הספיישל.
2007 הייתה שנת מכירות מוצלחת בKTM והתוצאה מורגשת בעיניים, ים בצבע קטום נפרש לפנינו ובניהם מציצים להם הכחולים, הצהובים וכמה אדומים.
באשר לשאלה על מספר הרוכבים, התשובה הייתה ברורה וחד משמעית, 107 רוכבים עמדו על הזינוק!
מחציתם שייכים לקטגוריות העממיות.
המרוץ, בשיטת ספיישל טסט, בה יוצאים הרוכבים להקפה התשה ולאחר מכן נכנסים לספיישל, קטע מדידת זמנים. המקצועית- עושים 6 הקפות, העממית והסניורים – 5 הקפות ואילו המתחילים – 4 הקפות בזמן כולל המוקצב להשלמת ההקפות.
בשתי הזנקות הם פורצים קדימה אל תוך היערות, המונח "מלחמת ההתשה" שהיה מוכר לכולנו מסיפורי הקרבות של אבא, מקבל משמעות אחרת,107 רוכבים, ביניהם רוכבת אחת,יעל קדשאי שמה,בלונדינית יפיפייה וכן,היא דור ההמשך לבית משפחת קדשאי, שועטים קדימה ונעלמים במעמקי החורש לקטע ההתשה, זו מתחילה בעליה קשה המרופדת באבני דרדרת וגורמת אי אלו נזקים לרוכבים.
עושה הרושם שמסלול ההתשה עשה תפקידו כהלכה הפעם, מרבית הרוכבים סיימו אותו במאמץ פיזי רב.
לאחר ההתשה מגיע הספיישל המזכיר נחש ארוך ומפותל שאינו יודע היכן הוא מתחיל והיכן הוא נגמר. רובו עובר בשטח פתוח עטור גוון ירוק של ימי החורף המאוחרים, וחלקו הזעיר עבר בחורש למען פוטוגניות הצילומים. קטע הספיישל מסומן כולו בסרטי סימון, שאט אט נאספו בין גלגליהם של המתחרים.

"המונח "מלחמת ההתשה" שהיה מוכר לכולנו מסיפורי הקרבות של אבא, מקבל משמעות אחרת"

לאחר שתי ההקפות הראשונות כאשר יוני לוי נכנס לי לפריים, מתחילה המצלמה להראות סימני שחיקה – הסוללות נגמרו, בתוך מספר שניות, בהשראת האדרנלין האופפת אותי, הן מתחלפות לחדשות.
בזה אחר זה ממשיכים לעבור על פני הרוכבים בזמן שאני מחפשת נקודת תצפית על הנעשה.
ממעמקי סבך העצים מגיח הדר עציוני עם הקטום. בשיחה קצרצרה איתו בתחילת היום, סיפר לי עציוני שכרגע האופנוע שלו "חולה" ולמרות המחסור באימונים הוא הגיע היום. כמו עציוני קבוצת KTM התייצבה בהרכב מלא.
התחרות ממשיכה, האקשן באוויר והאדרנלין בדם, הרוכבים מגיחים בזה אחר זה כאשר חותך אותי בלי שום בושה "ברלה" שנשם את גזי הפליטה מהאגזוז שלי בבוקר.
התחרות עומדת על סיומה, הרוכבים מראים קומץ של עייפות, מוש רכוב על DRZ שחור, שזו הפעם הראשונה שלו בסוג זה או אחר של תחרויות, מתקשה ברצף העליות, אך לבסוף מסיים ביושר.
התחרות הסתיימה, אחרוני האחרונים מגיעים, למאחרים מתווסף קנס, על כל דקה במסלול מאז גמר התחרות מתווספות עוד דקות.

"יעל קדשאי, בלונדינית יפיפייה וכן, היא דור ההמשך לבית משפחת קדשאי"

סידורים אחרונים, אימות נתונים, סידור הפודיום ושולחן הגביעים.קריאה אחרונה ברמקולים לכל הרוכבים, חבריהם ומשפחותיהם אל רחבת הפודיום.
באשר לשאלות והרהורי הבוקר, בקטגוריה E1 עופרי שטראוס הצליח להקדים את אוריה כרמלי, זוהר גלילי סיים במקום הרביעי שלפניו דובדבני הצעיר שהצליח לעלות גם הפעם על מדרגות הפודיום,
מסתבר כי דובדבני שללא ספק כבר זכה בתואר "תגלית העונה" הצטרף לקבוצת מטרו שהבינו את הפונטציאל הטמון בנער.
יוני לוי כהרגלו בקודש ניצח,וחזר לראשות הטבלה יחד עם תומר שמש שסיים רביעי הפעם, כשחצי דקה אחריו דן מיה ודקה אחריהם נתנאל זיו.
מתן ניר התייצב על קו הזינוק פתח יפה מאוד אך חוסר ערנות למאית השנייה מפגיש אותו עם סלע, עוצמת החבטה משאירה את אותתיה בברכו ומתן נאלץ לפרוש. בהמשך, פרש מהמרוץ לאחר פציעה. אליקו אוחנה יצא לטיול עם חברי מועדון BRP ונעדר אף הוא מהתחרות.

כך מסתיימת לה עוד תחרות אנדורו למופת בעונה זו.

תוצאות:

מתחילים:

1ניצן סנש
2יוחנן וולטמה
3אייל רסלר

עממית:

E1E2 E3
1ארז צור גיל קינן גיא ידיד
2יונתן בראל איתמר כהן  אלעד רמות
3רום בן-אליהו יוסי זעמן דור יערי

מקצועית:

E1E2 E3
1עפרי שטראוס  יוני לוי שחר סולימני
2 אוריה כרמלי דן מיה נדב לוגסי
3תובל דובדבנינתנאל זיו אייל אייזנברג

 סניורים

1ברק דודאי
2צליל וונדרהורן
3רז היימן

"יוני לוי כהרגלו בקודש ניצח,וחזר לראשות הטבלה"
כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:14-24.