טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הסבב העשירי באליפות המוטוקרוס האמריקאי


   20-08-2012, סאמר יונס   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפות ראשונה ל KTM עם ריאן דנג'י, ניצחון ראשון לרוקזן וניצחון ראשון בכללי למוסקן. למי שלא יודע אלה הם בעצם שלושת הרוכבים של קבוצת KTM, יום היסטורי בשבילם!

ואדי יונדילה, ניו יורק, המארח את הסבב העשירי באליפות המוטוקרוס האמריקאי. היה מרוץ היסטורי עם הרבה אקשן. עם חזרתו של ג'יימס "באבא" סטיוארט להתחרות אחרי פציעה, ועד להכרעת האליפות בקטגוריית ה- 450 הפתוחה. מה שמיוחד במסלול הזה היה הקוליסים, סליחה, בורות או יותר נכון בשבילנו זה במפים. מי שרוכב מוטוקרוס יכול להבין כמה כושר צריך בשביל לרכב בכזה מסלול.


קטגוריית ה-450
חזרתו של ג'יימס סטיוארט האגדי. זהו מסלול ארור עבור סטיוארט, ב- 2005 הוא נחת מקפיצה על הגב של קרמייקל, ב- 2007 הוא פצע את הברך דבר אשר גרם לו להפסיד את האליפות וב- 2008 באותה עונה שהוא ניצח את כל 24 המרוצים היו לו כמה נפילות במסלול הזה. האם שנת 2012 תהיה שנה טובה יותר עבורו?
מרוץ ראשון, הולשוט מפתיע לאוסטרלי מייקל ברן, ויימר שני וסטיוארט שלישי, סטיוארט לא מהסס ומיד עוקף את שניהם ומתחיל לפתוח פער בהובלה, עד אותו רגע שהוא מאבד את הפרונט בפניה ונופל, נראה כי שנת 2012 לא מרחמת על סטיוארט, כבר אמרנו שבמסלול הזה הוא לא מרגיש בבית, לסטיוארט לוקח זמן יקר עד שהוא מצליח להניע את האופנוע ומוצא את עצמו מאחור אחרי גל עקיפות גדול, סטיוארט יפול עוד פעם ויסיים תשיעי את המרוץ. בינתיים ויימר בהובלה עוקף את בירן וגם מתרסק בצורה אכזרית וכואבת. מרגע זה בירן יורש את ההובלה עם הפרש של יותר מ-8 שניות בינו לבין המקום השני, לצערו של ויימר, הוא גם יסיים את היום בפרישה אחרי נפילה ושבר ברגלו.
ברוק טיקל לעומת זאת מוצא את עצמו בהובלה וראיין דנג'י מצליח להתאושש גם מנפילה ועולה למקום השני. שתי הקפות לפני הסיום דנג'י עוקף גם את טיקל ויוביל עד לסיום, טיקל מסיים את היום במקום השני ושורט במקום השלישי. מייק אלסי הנמצא במקום השני בדירוג האליפות פורש לאחר שאבן חדרה לרדיאטור באופנוע שלו, משהו מוזר קורה במסלול הזה.

מרוץ שני קטגוריית ה-450
אנדרו שורט לוקח את ההולשוט אבל הפעם מילסאפס, דנג'י, סטיוארט ואלסי כולם אחריו כמו דבורים, סטיוארט לצערו ייפול עוד הפעם, איך לא!!! ולא יסיים את המרוץ. את ההובלה לוקח דנג'י לאחר עקיפה קלאסית על אלסי, אבל הפעם אלסי לא מוותר ויושב לו על הזנב ולא נותן לו להתרחק כמו פעמים קודמות. בסוף היום דנג'י ינצח לא רק במרוץ אלה גם יוכתר כאלוף 2012 ויקבל את המגן עם המספר 1 המיוחל. זוהי האליפות השניה של דנג'י והראשונה של KTM , הישג עצום ל-KTM ומהפך בעולם המוטוקרוס האמריקאי שנשלט בעבר על ידי היפנים! מזל טוב ל- KTM, לרוכב ממינסוטה דנג'י ומזל טוב לאיש החזק שעומד מאחורי הקבוצה רוג'ר די קוסטר.


1. Ryan Dungey (1-1)
2. Broc Tickle (4-2)
3. Andrew Short (3-4)
4. Davi Millsaps (5-3)
5. Josh Grant (6-5)
6. Nico Izz (6-8)i
7. Tyla Rattray (9-8)
8. Phil Nicolett (11-7)
9. Kyle Chisolm (7-12)
10. Mike Alessi (39-2)

היסטוריה ל-KTM ואליפות שניה לדנג'י

קטגורית הלייטס
מרוץ ראשון, הרוקי של קבוצת גאיקו הונדה, זאק ביל לוקח את ההולשוט באותו הסטייל של המרוץ הקודם, הפעם יש לו את באגיט ורוקזן אחריו, האחרון ירש את ההובלה אחרי נפילה של ביל, מארוין מוסקן שני ובאגיט מתקשה להעלות את הקצב וממוקם שלישי. מסלול יונאדילה מזכיר מאוד את מסלולי המוטוקרוס הארופאים, דבר התורם לשני רוכבי ה- KTM ושני אלופי עולם לשעבר להוביל את המרוץ. 30 דק' ושתי הקפות עברו ויש לנו מנצח חדש בסדרה, הגרמני קן רוכזן הוביל לא מעט פעמים השנה בכמה מרוצים והגיע כל כך קרוב לקו הסיום עד שבאגיט עוקף אותו רגע לפני הסוף. אך לא הפעם, קיני ירכב בקלות לניצחון הראשון שלו ושל KTM בקטגוריית הלייטס. בן קבוצתו הצרפתי מוסקן יסיים שני ובאגיט שלישי. אם שמתם לב טומאק ובארשה לא הוזכרו שני הלוחמים לא התקרבו בכלל להובלה בגלל פתיחה גרועה, טומאק מסיים שישי ובארשה מפסיד שוב פעם נקודות לבאגיט ומסיים שביעי!

איליי טומאק

מרוץ שני
בארשה מחזיר לעצמו קצת כבוד וחוזר לשגרה עם הולשוט כמו שהוא יודע לתת, זאק ביל שני מוסקן שלישי וטומאק רביעי. אילי טומאק מפגין רכיבה מקצועית וחסרת טעויות ויתקדם בבטחה למקום השני אחרי בן קבוצתו. בארשה רכב כמו אחד שהמכנס שלו עולה באש, פול גז...... ממש ככה עד שנגמר לו הכוח לקראת סיום ופה התחיל חוסר הריכוז והטעויות, שאפשרו לטומאק לעקוף אותו בלי להתאמץ ולסיים את המרוץ במקום הראשון, בארשה מסיים שני ומוסקן שליש והנה עוד רגע הסטורי ל- KTM, מארוין מוסקן סיים שני ושלישי בסוף היום, מה שהקנה לו ניצחון בכללי ראשון עבורו בארה"ב.

1. Marvin Musquin (2-3)
2. Eli Tomac (6-1)
3. Ken Riczen (1-6)
4. Justin Barcia (7-2)
5. Blake Bagget (3-5)
6. Justin Bogle (11-4)
7. Will Hahn (9-8)
8. Jason Anderson (5-12)
9. Martin Davalos (13-7)
10. Jessy Nelson (14-9)

רוקזן מנצח במרוץ הראשוןתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:00-24.