טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
צוות גמליאל – ראלי שדה תימן 2012


   09-09-2012, שלומי סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:יוליה קרנופולסקי

אמיר גמליאל וסימון אלישקוב הצליחו לצאת מרכבם שניות ספורות לפני שזה התלקח כולו ועלה בלהבות. שלומי סטובצקי מביא את סיפורם של השניים משלב ההכנות ועד לרגע המצער על המסלול.

אירוע ראלי שדה תימן 2012 הכניס את צוות גמליאל חזק אל תוך דפי ההיסטוריה בתור הקבוצה הראשונה שחזרה מהאירוע ללא רכבם, אמנם לא כמו שהם היו רוצים, אך היסטוריה זו היסטוריה.

תקלה טכנית לא ברורה הדליקה את רכבם ושרפה אותו כליל. אלמלא עירנותו של המרשל שהבחין בדלק הבוער שנוזל מתחת לרכב, יתכן וזה היה נגמר אחרת. אמיר גמליאל הנהג וסימון אלישקוב הנווט הצליחו לצאת מהרכב שניות ספורות לפני שהרכב התלקח כולו. בזמן הקצר שהיה להם הם עדיין פרקו לתוכו 2 מטפים, ציוד חובה ברכב, אך זה היה ממש כמו כוסות רוח למת.

את צוות גמליאל הכרתי בכלל דרך האינטרנט, שבועות מספר לפני האירוע. למרות שכוונתי היתה ללוות את הצוות בעונה החוקית הראשונה, שגרת החיים מנעה מאיתנו להיפגש בצורה מסודרת ולהכיר אחד את השני כראוי לפני המרוץ. תחום זה של הראלי מוכר לי פחות מאחר ועיקר העניין שלי היה ה"ראלי רייד" ולכן חשבתי שהכרה הכי טובה עבורי תהיה תוך ליווי קבוצת ראלי.

אמיר גמליאל וסימון אלישקוב

תאריך האירוע מתקרב ואני לא ממש מצליח להיפגש עם הצוות, בסופו של דבר יומיים לפני המרוץ אני מגיע למקום עבודתו של אמיר גמליאל ותוך כדי ההיכרות הראשונית ביננו מסרתי לו את מצלמת האקסטרים XTC-300 שקיבלנו מחברת EXTREME LIFESTYLE כדי שיתקין אותה ברכבו ויספק לי את התמונות מזמן המירוץ.

באופן אישי לא הספקתי להכיר את כל עברה של הקבוצה מקרוב אך ניתן ללמוד על הקבוצה המופלאה הזו - "קבוצת גמליאל" דרך אתר מרשים ומסביר פנים על משפחה שלמה וחברים שנרתמו למשימה:
http://www.gamlielrallyteam.com/school/#the-tea

על הישגיהם קשה לי לפסוח, כזכור מדובר על "מפגשי חברים" ולא ליגה מסודרת כך שרישומים מסודרים לא נמצאים לעיון חופשי וכל מרוץ היה שלעצמו. הקבוצה החלה להתחרות בשנת 2001, ולאורך שנים רבות התחרו עם הרכב הנ"ל בקטגוריה GROUP N מול מכוניות יותר חזקות כגון STI ו- EVO. בשלוש שנים האחרונות נפתחה קטגורייה שמתאימה לרכבים מסוג זה שנקראת GT WRX CUP וככה התחילו להתחרות מול מכוניות עם אותם נתוני פתיחה טכניים תוך שהם נמצאים בדרך כלל על הפודיום על כל מדרגותיו.

"מדובר ברכב מסוג GT99 סובארו אימפרזה טורבו שעבר שיפוץ מאסיבי רק לאחרונה, כולל חיזוקים הכרחיים כדי שהרכב הסטנדרטי לא יתפרק בעומסים הכבדים עליהם מהנדסי סובארו לא בדיוק חשבו"

על הרכב מילה לא נאמרה, עדיין, אולי בגלל שעדיין רודף אותם צילו הנשכח של החוק.... לפני שנוצר. מדובר ברכב מסוג GT99 סובארו אימפרזה טורבו שעבר שיפוץ מאסיבי רק לאחרונה, כולל חיזוקים הכרחיים כדי שהרכב הסטנדרטי לא יתפרק בעומסים הכבדים עליהם מהנדסי סובארו לא בדיוק חשבו. צבע חדש מט מאיים, החלפת כל מרכבי הרכב לחדשים עם תוקף חדש, מושבי "ספרקו" תקניים למרוצים, חגורות 4 נקודות חדשות, מטפים וכל האיבזור הנוסף הנדרש לפי החוק החדש. רק לאחר כל השיפורים הדרושים היה ניתן לקבל את המספר האפור המאפשר להשתתף בתחרויות הראלי בישראל. כדי להפיח קצת רוח במנוע של האימפרזה הוחלף מחשב הרכב המקורי במחשב ניהול מנוע מדגם פרודרייב וכדי להצליח להעביר את כל הכח הפראי נדרשו 4 בולמי GRZ חדשים.

וכך אני מצלם את הזינוק, משפר עמדות, לסיבוב 180 מעלות פוטוגני, וממתין לאמיר שיחלוף על פניי כדי לקבל צילום וידאו מרהיב, אך הזמן עובר ואני לא רואה אותו, הדבר היחיד המושך עיניים הוא עמוד עשן שחור המיתמר לאיטו מרחוק. מאחר ואנחנו בדרום הרחוק, תחילה חשבתי שמכינים לנו את ארוחת הצהרים על גבי טבון שמוזן מגללי גמלים, אך לאחר זמן מה, כאשר אני ממתין לצוות גמליאל המתבושש להגיע, חשד קל התגנב לליבי.

"...וממתין לאמיר שיחלוף על פניי כדי לקבל צילום וידאו מרהיב, אך הזמן עובר ואני לא רואה אותו, הדבר היחיד המושך עיניים הוא עמוד עשן שחור המיתמר לאיטו מרחוק"

החשד אומת כאשר חלף לידי "חמוצי" ומלמל משהו מתחת לשפם ושיגר אותי מיד חזרה לפיטס כדי לגלות לרווחתי כי לצוות שלום (ולרכב שלום ולא להתראות).

וכך הסתיים אירוע שבו חשבתי שיהיו לי צילומי וידאו המהממים ואולי אפילו לקבל את התחושה של איך מרגיש נהג ראלי מאחורי ההגה בסיבוב שתכננתי לקחת אחרי המירוץ, אך מחשבות לחוד ומציאות לחוד, לא מצלמה ולא רכב, הכל עלה מנחה לגדול מכולם, בלהבות אש עצומות.

צוות גמליאל איבד את כלי המרוץ שלו אבל הצוות יצא ללא פגע והאש שכילתה את מכוניתם, נבטה עכשיו מתוך עיניהם וגמור עליהם כי המאורע רק יחזק אותם וישמש כקרש קפיצה לעתיד לבוא. אני אמשיך להחזיק להם אצבעות, להמשיך ללוות את המשפחה החמה והכיפית הזו ובתקווה שיצליחו למצוא תקציב (מישהו אמר ספונסר שאוהב לראות את לוגו חברתו מתנוסס בפודיום?) במהרה כדי שאוכל לראות אותם כבר באירוע הקרוב הבא.

כמתנת פרידה שלי אליהם ערכתי סרטון קצר מהמרוץ ראלי שדה תימן, תהנו.תגובות לכתבה
1.חיים 10-09-12
זה חלק מהספורט הזה. אני התפרק לי כל הטרקטורון כשעפתי לבור אבל ויצאתי בלי שריטה וזה מה שחשוב
העיקר הבריאות, עלו והצליחו!
2.תותחים 15-09-12
אל יאוש
העיקר שאתם בסדר
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:11-24.