טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי ספרינט קצרין


   07-10-2012, שלומי סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: עידן סטובצקי

המרוץ הראשון במתחם הספורט המוטורי בקצרין התקיים בסוף השבוע האחרון, 26 כלי רכב בשבע קטגוריות שונות. שלומי סטובצקי חוזר מהראלי ספרינט החוקי הראשון בישראל.

אפשר לומר סוף סוף שהאירוע הראשון של המתחם החדש שהוקם באיזור קצרין (בתוך שטח אש פעיל), עבר בהצלחה. הבוקר התחיל בעמידה בתור רכבים ארוך ובציפייה לקבלת אישור משטרה סופי כאשר האירוע למעשה התחיל יום לפני משעות הצהריים עם הבדיקות הטכניות לרכבי המרוץ שנרשמו. 26 כלי רכב בשבע קטגוריות שונות - ראלי 2X4 ,4X4, רייזרים שתי קטגוריות ורכבי באחה על שלושת הקטגוריות שלהם.

שילוט וסדרנים עזרו בחניה הרחבה וצילייה גדולה כבר עמדה הכן על ראש טריבונת חול ענקית שעתידה לקבל את הקהל שהגיע ויש לציין - קהל רב. עבודות הפיתוח עדיין לא הסתיימו ועדיין ממשיכים לעבוד על המתחם. המון גורמים חברו להם בכדי להוציא אירוע מוצלח וכמה שאתאמץ לא אצליח לציין את כולם ולכן אסתפק בציון שמו של עופר שוורץ מהתאחדות נהגי המרוצים IRDA שנצפה בו זמנית בכמה מקומות, תוך שהוא מדבר בנייד ועונה לכל שאלה של הסובבים אותו. דקה פנויה כדי לקבל ממנו מילה על כל המתרחש לא הצלחתי לקבל ממנו ומכל הסובבים אותו שלרגע לא הפסיקו לתפקד, לסדר ולדאוג שהכל יתנהל בצורה הכי טובה.

הפיטס – פינת הטיפולים והמנוחה של המתחרים מוקם ליד החניה, כל צוות קיבל פינה מוסדרת משלו ושם כל מתחרה נערך לקראת המירוץ.
26 צוותים הגיעו לאירוע הזה ועדיין הנוכחות היא לא מלאה ותמוהה חסרונם של מספר משתתפים חשובים.
המסלול בין השלושה קילומטרים התאפיין בפניות רבות ומגוונות וממש לא דמה לראלי רייד המוכר. הנהיגה כאן הייתה חייבת להיות מדויקת ומחושבת, כל כניסה לא מדויקת לסיבוב או יציאה מפוזרת ממש השפיעה על הניקוד וגרמה לזמנים ארוכים יותר מאחר ומיד צצה עוד פניה ולא ניתן היה לפצות על נהיגה לא מדויקת ע"י נהיגה מהירה יותר.

לפני ההזנקה לשלושת הסיבובים התחרותיים ביצעו המתחרים שתי הקפות היכרות על המסלול ועדינים הם לא היו. הטרופיטראק די סבלו ממנוע חזק מדי ואחיזת שטח גבולית ולכן ניתן היה לראות אותם מחליקים על המסלול מצד לצד.
בתוך סיפון הצוללת הצהובה התחבא הפעם רז היימן לבדו מאחר ולא היה צורך בנווט. היימן כמו תמיד בנהיגה אחראית ומהירה, כבש את המקום הראשון.

"הטרופיטראק די סבלו ממנוע חזק מדי ואחיזת שטח גבולית ולכן ניתן היה לראות אותם מחליקים על המסלול מצד לצד"

המסלול שנבנה עבור הרכבים ה"פרטיים", נתן להם אפשרות לתת בגז עד מנתק ההצתה ובהחלקות מרהיבות להרים את הקהל שצפה בהם דרך ענני האבק.
לאחר סיום המקצים העמידו המתחרים את רכבם לתצוגת הקהל שירד מהטריבונה באישור המארגנים וניצל את הזמן עד להקראת שמות המנצחים להצטלם עם הרכבים המיוחדים ועם הנהגים.

הגביעים ממתינים להקראת שמות הזוכים כאשר במספר קטגוריות, חברת "מקסיס" צמיגים העניקה שי של 1200 ש"ח למקום הראשון.

"בתוך סיפון הצוללת הצהובה התחבא הפעם רז היימן לבדו מאחר ולא היה צורך בנווט. היימן כמו תמיד בנהיגה אחראית ומהירה, כבש את המקום הראשון."


רשימת תוצאות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.איפה הלכתם? 07-10-12
קצרין? יישור מסלול וסיפורים!
תרימו טלפון למישל גז שיישלח אתכם לדרום איפה שיש שבילי גזים אמיתיים לראלי ספרינט
2.נהג 08-10-12
ראלי ספרינט מתאים לאימפרזות למיניהן ואולי גם לטרקטורונים
כל הטרופיטראק האלו רק הורסים את המסלול
3.לזה שטוען שהוא נהג 08-10-12
שיהיו מספיק אימפרזות אז לא תראה אותן מתערבבות עם כל המשאיות האלה
יאלה מתחיל להיות מעניין פה
מזרח תיכון חדש :( :(
4.מי 08-10-12
מי זה שנתן בראש ליובל
5.ל 1 החכם 09-10-12
מישל הוא זה שניהל את העניינים במרוץ הזה
6.עמיחי 13-10-12
תפרגנו רבותי !! ארוע מעולה ,
7.רונן צ'סלה 16-10-12
זה שניצח את יובל שרון הוא תום בריל , היה מדריך שלי בצבא, בחור עם הרבה ניסיון במרוצים
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:48-24.