טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי - שדה התעופה חצרים


   23-12-2012, שלומי סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אלון חסידוב

יום סוער במיוחד ורוחות מטורפות קיבלו את פני המשתתפים בראלי חצרים שנערך בסוף השבוע האחרון. מלבד שמשה מנופצת וסלע שהשאיר את חותמו על רוב הרכבים, היו גם מתחרים שעפו באוויר והצליחו לנחות בשלום

רצה הגורל והסיבוב השני בליגת הראלי החוקית שהתקיים באיזור הדרום במתחם פארק חצרים, נפל על יום סוער במיוחד. הרוחות בדרום הכו ללא רחם, ואפילו הסבו נזק כאשר אחת מסככות הגזיבו החליטה שמספיק לה בחוץ וניסתה להיכנס לתוך רכב דרך השמשה האחורית. לא פחות משלוש פעמים הוזנקו הרכבים למסלול בן ה-15 ק"מ, מסלול מהיר ובעל פניות רבות והרבה אבק.

האירוע, שהופק על ידי קרוס קאונטרי והתאחדות הראלי בישראל עם גדי סרוגו, נערך שבוע אחד בלבד אחרי חוצה ישראל ומשכך סבל מאחוז משתתפים נמוך של חובבי השטח וה-4X4. רכבי רייד לא נראו במקום, פרט לשי שמעוני והנווט שלצידו לירן ליטבק. בקטגוריות הרכבים הפרטיים (N , WRX CUP) הגיעו בדיוק שלושה צוותים מכל קטגוריה וכך נותר להם רק לקבוע מי יקבל איזה גביע. בקטגורית ה-N התחרו קובי כהן עם הנווט שי אסרף, ניר בן ארי עם הנווט דובי מילר, וחמודה עודה עם הנווט חזי בצלאל (ראלי ארט). בקטגורית ה-WRX התחרו הפעם מאדי ג'אבר עם הנווט אלכסיי ונטלבויים, רון דר עם עודד דר ודודי לזר (ד.נ כל גדר) עם יניב הראל. מוטב שנתחיל לשנן את השמות הללו, כיוון שנשמע מהם עוד רבות (כבר בשבוע הבא – ראלי ערד).

את קטגוריית ה-RAID איישו כאמור רק שי שמעוני ולירן ליטבך. יכול להיות שהם נשארו ברכב התקין היחיד לאחר החוצה? בקטגוריית ה-RZR נכחו מור מגידיש, גדי ביתן ודני פרל שהתחרו כולם באותה קטגוריה, למרות פערי הגיל. בתום המרוץ ביתן סיים ראשון, לפני מגידיש ופרל שהגיע למקום השלישי.
בנוסף לקטגוריות הרשומות הצטרף למרוץ גם אסף ארצי על הווילדקאט, שסיים עם זרועות אחוריות עקומות לאחר ניסיון לא מוצלח להזיז סלע ממקומו. אותו סלע גרם נזקים גם אצל חמודה עודה וחזי בצלאל, ולמעשה כמעט כולם חרטו על המונומנט האימתני את שמם.

כניסת ה-RZR 900 לענף התחילה בחוצה ישראל עם יובל שרון וצחי כפרי. שרון, שניצחונו לא מנע ממנו להדגיש שהוא עדיין לומד את הכלי, הפגין הפעם נהיגה וירטואוזית, ונראה כמי שלוקח סיבובים "באוויר". פשוט חוויה לראות איך האיש מחובר לכלי.
למרות שהיה נחמד להישאר לבלות עם חברים, הקור והרוח העזה בליווי עננות כבדה גרמו לנו לנוס לרכבים מיד לאחר טקס חלוקת הגביעים ולנסוע בבטחה הביתה. הרי בשבוע הבא נפגשים בערד, עד אז תיהנו מגלריית התמונות של אלון חסידוב ומווידאו קצר שהספקתי לצלם.

ראלי קרוס קאונטרי שדה תימן.

טבלת תוצאות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ברק זוארץ 23-12-12
אחלה סיקור!!!

מזל טוב לזוכים, בינהם לגדי ביתן!!!
2.רמי 23-12-12
איזה מרוץ משובח. יום שישי עוד אחד בערד הולך להיות אש!!!
3.ג'קי 23-12-12
איזה שועל הצ'ופלה הזה
4.צביקי 24-12-12
שאפו ענק שלומי, עבודה יפה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:53-24.