טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת הטרקטורונים- סבב מספר שש


   03-02-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

חגיגה צבעונית, ריבוי טרקטורונים חדשים ותוצאה אחת שלא משנה את חוקי המשחק, מתן ניר לאחר ניצחון דרמטי, רושם אליפות רביעית ברציפות. אלי אוחיון פורש בשיא ורועי דרעי עולה כיתה. סיקור מירוץ מספר שש ואחרון לעונת 2008.

אליקו אוחנה מזנק ראשון, מתוך מטרים ספורים אנחנו מבינים שמדובר בחיה מזן אחר, עוברות להם ארבע דקות תמימות, הקהל כבר בטוח שהוא יזכה לראות היום תצוגת יחיד או למעשה חמש, העולה החדשcan am DS450 מגיע סוף סוף למירוץ כדת וכדין בארץ הקודש. שלושה רוכבים בקטגוריה A, רוכב אחד בקטגוריה B ואחד במתחילים. לפי הפתיחה של אוחנה עושה הרושם שכל השמועות נכונות, הקדמה הטכנולוגית עושה את שלה על המסלול.
ברחבת הפיץ ועל כל ההרים מסביב נשמע קול תרועת מנוע, העיניים נשואות לכיוון מערב, את קו החוף חותך מתן ניר, רכוב על outlaw MXR450 החדש.

המבט המופתע ניכר על פני כל, "בוודאי קרה משהו" מהדהדות הספקולציות באוויר.
עוברת לה עוד הקפה ואוחנה מדביק את הקצב ונושף בעורפו של המתניר, כשזה האחרון נמצא עמוק במסלול ועובר בתוואי שביל צמחייה עבות, קופץ לו לביקור צבי ארץ ישראלי מצוי שמגיע בכדי לבדוק על מה הרעש והמהומה שמפיקים להם אגזוזי הלחץ שקורעים את השממה. המתניר מבחין בצבי בזמן ומאפשר לו לעבור, לצבי היו תוכניות אחרות והחליט לסור על עקבותיו בזמן שמתן כבר מנסה לחלוף על פניו, השניים חוברים אחד לשני, הMXR מאבד את כנפו הימנית אך מלבד זה הם ממשיכים בדרכם ללא כל נזק אחר הנראה לעין. בעוד אוחנה מדביק את הפער על שביל הבמפים, משאיר את מתן מאחוריו ולוקח את ההובלה.

בשלב זה מתן נזכר כי האליפות למעשה כבר בכיסו, איתותי הברך זועקים לשמיים ותקרית הצבי מביאה אותו להחלטה של הורדת הקצב. אוחנה שיודע שהיום זהו היום שלו, נותן בגז כראות עינו ומתענג על הכלי החדש שעובד כמגהץ על משטחי הבמפים וכרחפת זעירה על השבילים הפתוחים. השעון עובד וחצי מירוץ כבר אחרינו, חושבים שבזה זה נגמר? לא ולא, אנחנו עוד נשוב לשניים.

"כשהפער בין השניים עומד על 40 שניות עד דקה, מחליט המתניר לפתוח בגז ולנסות לסיים את העונה ב'גראנד פינלה'"

אם כן, אחרי שהבנו שהצמד אוחנה את מתניר שומרים לנו על מתח גבוהה, אפשר לחזור אחורה
ולהתחיל מההתחלה. אחרי רצף שמועות והתלבטויות יצאה ההודעה בבוקר יום חמישי על קיום המירוץ באשדוד.
"זה יופי של מסלול, דיונות בלי הרבה במפים, ואחרי הגשמים הוא יהיה מעולה" אומר לי דני אוחנה מעבר לקו הטלפון.

את המגיעים לאזור המירוץ מקבלים שני שלטים: ימינה לחנייה, שמאלה לפיץ.
ואכן, החנייה ממוקמת על גבעה הצופה אל העמק שבו ממוקם הפיץ. במבט מרחוק אי אפשר שלא להתרשם מהסדר, אוהלי הקבוצות מסודרים בקו ישר וצבעוני בשלל דגלים, בין האריות עופר אבניר את רז גל - ד.ל.ב מוטוספורט שהשתלטו על מרבית מרחבת הטיפולים, ניתן היה להבחין באוהל חדש/ישן של חברת דינלי. עמית בתיה שהתחרה העונה במירוץ אחד בקטגוריה B, מגיע בכדי להרים דגל ולהזכיר לכולם שיש עוד דגמי טרקטורונים על המפה, יחד עמו באוהל חולקים מקום גם ערן חיון וקובי שמעוני.

צוות חנדל'ה מגיע כהרגלו בקודש ופוצח בהכנת קפה טורקי מעורב בהל בדיוק במידה הנכונה, יוני אדמוני מגיע מחוייך עם חליפה חדשה שאת העיצוב שלה הוא מתרץ כ "נוחות לפני הכל", חגי הלל, שחקן רכש חדש בקבוצה מגיע בכדי למלא את החלל שנוצר בעקבות טיולו של אופיר שריד אי שם ביבשת אוסטרליה הרחוקה ונכנס לקטגוריית המתחילים. אדמוני הנאמן מניף כאות מחווה דגלון אוסטרלי, שעה וחצי מאוחר יותר, מתברר כי הרוח הגבית עשתה את שלה.

"טל חביב הראשון להסתער על המצערת ומכאן ועד סוף המרוץ הוא ישמור על ההובלה"

מספר מטרים מאחורי האוהלים המסודרים, עומדים להם שלושה טרקטורוני DS650 תחת שמשיית חוף קטנה מבט מקרוב מגלה כי מדובר בשלושה רוכבים, כשהמוכר מביניהם הוא לא אחר מאשר רוי פרודנהיים, בוגר ראלי הפרעונים שזכה במקום השני המכובד. זהו מירוץ ראשון של שלושת החברים שבאו רק בשביל להרגיש על מה מדובר ולהעביר שבת קצת אחרת מעוד טיול חוצה מדינות כפי שהם רגילים לעשות. נדב בן חמו ואילן פורת, השלושה רוכבים בחסות בנייה עיצובית, שבבעלות בן חמו שהצהיר כי ייתכן ונראה אותם בעונה הבאה בצורה מסודרת ולא אקראית. תיסלם על היוזמה.

בין 18 רוכבי קטגורית המתחילים, השתתפו גם אילן דאהן, רכוב על גבי DVX בחסות טומטו פיצה והמגרש, ורועי מרקוביץ על 525 בחסות מרקוביץ מתכות בע"מ.
קבוצת הצעירים של רז-גל רסייניג כוללת את רז אשרי על פרדטור, הדר וינברגר, טל מטר, עומר גואטה יחד עם שאר הרוכבים בקבוצת רז גל עומרי שהינו, יותם ציון, בר חנדלי כולם רוכבים על הOUTLAW525S. ניסים בוסקילה על DVX סוגר את הרשימה בחסות ממתקי ניצן.
בקטגוריה B, אלי אוחיון המיועד להכתרה בתואר אלוף הקטגורייה, רכוב על DS650, שי אליהו מגיע עם הds450 ושניהם בחסות עופר אבניר. האחים דני ודורון עידן על פולריס 525IRS בחסות צמיגי דורו, טל חביב בחסות רזגל וד.ל.ב. מוטוספורט.
בקטגוריה A מתן ניר וגל בן עמי בחסות רזגל וד.ל.ב, מתן אליהו, טל בורוכב ואליקו אוחנה רוכבים על DS450 בחסות עופר אבניר.

מתן ניר ואליקו אוחנה

קהל רב השתלט על כל קצה פיסטין הצופה אל הפוצ'אטו הממוקם לפני הפיץ. רכבים פרטיים, רכבי שטחי, טרקטורונים ואופנועים הקיפו את המסלול מכל עבר, היה מי שאמר שהאווירה מזכירה לו את קליפורניה, שעתיים מאוחר יותר ידבר דני אוחנה על כך שרמת העניין אצלנו עברה את אירופה.

קטגוריה B יוצאת שנייה להזנקה, טל חביב הראשון להסתער על המצערת ומכאן ועד סוף המירוץ הוא ישמור על ההובלה כשהוא דואג לשמור טווח ביטחון מאלי אוחיון ששומר על מרחק קבוע ויציב. עמית בתיה שפתח יפה, נאלץ לעצור לטובת ניתוח שדה לקרבורטור, איבד זמן רב ונעקף בהקפה ע"י שועלי הקטגוריה, חצי שעה האחרונה נתן תצוגת רכיבה איכותית וזכה לאהדת הקהל. אך במקום השלישי היה זה אדמוני שקיבל את הרוח האוסטרלית בגבו.

מתניר ואוחנה זוכרים?
כחצי שעה לפני הסיום כשהפער בין השניים עומד על 40 שניות עד דקה, מחליט המתניר לפתוח בגז ולנסות לסיים את העונה ב"גראנד פינלה". למזלו, אצל אוחנה מתחילים להתגלות סימני שחיקה בתצורת יבלות באגודל יד ימין, דבר המכביד עליו את קצב ההתקדמות ואוחנה רואה לפניו את הפער ביניהם הולך ומצטמצם ואין ביכולתו לעשות דבר. מיד נחזור אליהם שוב...

במתחילים, רועי דרעי פתח חזק כצפוי והוביל בפער, הסתבך קלות באחד ממעברי הבמפים עד שאחד הרוכבים פגע בו מאחור. דרעי שחטף מכות יבשות לא יכל לעמוד בכאב וסיים את המירוץ במקום החמישי אך עדיין הבטיח לעצמו את אליפות הקטגוריה.
אבל קטגוריית המתחילים מכירה רק שם אחד בראש הפודיום, אם אין רועי דרעי בנמצא, יגויס רועי אחר לאלתר,
והפעם זה מרקוביץ שהתחרה בסבב השלישי בנחשונים והפעם כבש את המקום הראשון.
אחריו עומרי שהינו שלוקח גם את המקום השני לעונה זו בקטגוריה, עכשיו יש לו את כל הפגרה להחליט האם לעלות כיתה לקטגוריה B או לבנות על אליפות במתחילים בעונה הבאה.
במקום השלישי טל מטר שגם הוא שומר על מיקמו בטבלה ולוקח את השלישי לעונה זו בקטגוריה.

"הפעם זה מרקוביץ שהתחרה בסבב השלישי בנחשונים והפעם כבש את המקום הראשון"

ונחזור לאגודל של אוחנה, מתניר המרוצה מהבחירה של הטרקטורון החדש והידידותי למשתמש, רואה לנגד עיניו את הפער מצטמק ופרץ אדרנלין במוח מעביר פקודות לידיים להרחיב את כניסת האוויר והדלק במאייד ולהגביר מהירות, תוך כדי שהוא מתעלם מחוקי פיזיקה שונים ופורץ לעבר דגל השחמט.
אוחנה כשאגודלו כבר על סף שביתה איטלקית מבין לבד את מה שהבינו במקביל שאר רוכבי הds 450 המפלצתי במירוץ הבכורה שלהם. ידית המצערת קשיחה למדי ואחרי שעה של רכיבה עוברת ממצב מכביד למעיק וחצי שעה מאוחר יותר ממצב מעיק ולמצב בלתי נסבל.

באווירה טובה, ברכות הדדיות, חיבוקים ונשיקות הוענקו הגביעים לזוכים. אלי אוחיון משחרר הודעת פרישה רשמית מליגת האנדורו לטרקטורונים, לטובת אימון קבוצת המירוצים של אבניר.
דני אוחנה מודה לרוכבים, לקהל ומזכיר לכולם כי בקרוב יתקיים ערב הענקת הפרסים לזוכים באליפות.

תמה עונת 2007 בצורה מוצלחת!

מתן ניר: "אני חושב שזה אחד המירוצים הקשים בחיי, אם לא הקשה ביותר.
למען האמת לא האמנתי שזו תהיה התוצאה בסיום. פתחתי טוב ואמרתי לעצמי שאני אתן מה שאני יכול, אבל לא מסכן שום דבר. כשנסעתי משהו כמו 80% מהיכולת שלי, הפער ביני לבין אליקו עמד על דקה, בשלב מסוים החלטתי שזה הזמן לתת 120% וחשבתי שאם זה אפשרי אז למה לא, לא האמנתי שזה מה שיקרה, עזרה לי מאוד הבחירה הנכונה בmxr 450, לא ידעתי עד כמה הוא יעזור לי. המירוץ נמדד בשעה וחצי ולטרקטורון הזה יש את היתרון שהוא לא הורג אותך. באתי עם רגל פצועה למירוץ ולא רכבתי כמעט חודשיים, הכלי עשה בשבילי את העבודה."

טל חביב: "היה לי קשה מאוד, הכלי חדש, לא התרגלתי אליו מספיק.
המירוץ עצמו הגיע בהתראה של שבוע, וכל השבוע ירדו גשמים שלא אפשרו להתאמן כראוי
ואני חושב שראו את זה על המסלול. בסופו של דבר הצלחתי לנצח וזה מה שחשוב.
כל עוד אלי אוחיון היה בפער בטוח ממני הרשתי לעצמי להוריד קצת לחץ מהמצערת. חבל שפספסתי שני מירוצים, בשנה הבאה קטגוריה A"

עומרי שהינו: "היה מירוץ קשה, הבמפים הכאיבו לי בידיים ובגלל המשקל שלי התעופפתי קדימה כל פעם. בעונה הבאה אני מקום ראשון! אבל בהחלט נשקול מעבר לקטגוריה B"

רועי דרעי : "בתחילת המירוץ נכנסו בי מאחור וספגתי כמה מכות יבשות שהשפיעו עלי, המירוץ הזה לא היה טוב. העונה הייתה עונה מעולה, בשנה הבאה אתמודד על החוד של קטגוריה B"

אליקו אוחנה: "היה מירוץ טוב, פתחתי מעולה, כמו שהכלי אוהב, הטרקטורון הזה כל-כך מקצועי שהוא נותן לך כמה שאתה יכול, אתה קובע את הגבולות להבדיל ממקרים אחרים בו הוא קובע לך.
הייתה לי באמת פתיחה טובה, אחר כך נתלש לי כרטיס הניקוב והתעכבתי על זה כך שאיבדתי את ההובלה
לשמחתי השגתי אותה חזרה, ופתחתי עוד פער של 40 שניות, המירוץ היה לי כמעט בידיים. ואז הגיע שלב העייפות, מה שהגיע ישירות לאגודל שלוחץ על הגז. זה מירוץ כניסה לשוק של הDS450, כל הכלים סיימו ואין תקלות, המכונאים כבר ימצאו את הדרך לטפל בעניין המצערת הנוקשה עד לפתיחת ליגת החורף ואז הוא יהיה ממש יצירת מופת.
העונה הייתה מאוד קשה, שום דבר לא הלך חלק, במירוצים שהייתי כשיר הלך לי טוב וניצחתי, במירוץ השני העונה רכבתי פצוע בשביל נקודת והבולם שהלך במירוץ פלמחים הכריע את סיפור האליפות.
אחרי הכל, סיימתי במקום השני המכובד ונחכה לעונה הבאה."

אלי אוחיון: "היה מירוץ מעולה, ממש טוב. זרמתי עם המסלול,
אומנם היה לי חסרון עם כלי שהוא קצת כבד, התוואי היה בסדר ושמרתי על כוחות לאורך כל המסלול והיה אחלה. העונה הייתה מאוד קשה, החבר'ה הצעירים נתנו פייט חזק לאורך כל העונה, היום היה חשוב לי לסיים בשלישיה הראשונה בכדי לקחת את האליפות.
אני מסיים את הקדנציה ופורש באופן רשמי ועובר להיות ראש קבוצה של החבר'ה הצעירים בעונה הבאה. בראלי אני נשאר להתחרות ומשדרג בקרוב לרניגייד 800 X"

חיים אוחנה: "עונה עם הרבה מתחרים חדשים, שזה גם חלק מהבעיה שלה, הרבה מתחרים חדשים שלא שומרים על עקביות. אין לנו מושג מה הסיבה. אנחנו שמים לב שבשלושה סבבים האחרונים הכמות עלתה
יתכן שזה בגלל שהמסלולים היו קצת יותר קלים. נקווה להכניס יותר ספונסרים מאחר וזו משימה לא פשוטה להרים פרויקטים שכאלו."

דני אוחנה: "עונה מצוינת, החבר'ה משקיעים ונלחמים, מה שמראה על פוטנציאל לא קטן בתחום הספורט המוטורי בישראל, אנשים רוצים להוכיח שהם יודעים והם הכי טובים. זו תכונה ישראלית שכזו שלא תמצא כמותה באירופה, אנחנו רוצים אקשן, רוצים ספורט לא פוחדים, באירופה הם הרבה יותר מתונים, יותר באיזי. אנחנו היום בתחום הטרקטורונים יותר מתקדמים מהאירופאים.
בעונה הבאה אנחנו רוצים להכניס עוד קטגוריית סניורים ולפצל קטגוריות לנפחי מנוע.
זה ברור שרוכב על 650 לא יכול להתמודד מול ה525 או ה-450. והסניורים זה פשוט עניין מתבקש."

מתחילים:
1.רועי מרקוביץ – פולריס - מרקוביץ מתכות בע"מ
2.עומרי שהיינו – פולריס - רז גל
3.טל מטר – פולריס – רז גל

קטגורייה B
1.טל חביב- פולריס – רז גל, ד.ל.ב. מוטוספורט, נזימה
2.אלי אוחיון – קאן אם – עופר אבניר, צמיגי דורו, אבזיריון, הרודס, סוכנות אוחנה
3.יוני אדמוני – DVX- חנדלה

קטגוריה A
1.מתן ניר- פולריס – ד.ל.ב מוטוספורט, רז גל, רד-בול, אביזריון, א.ד. תעבורה
2.אליקו אוחנה – קאן אם – סוכנות אוחנה, עופר אבניר
3.גל בן עמי – פולריס – ד.ל.ב. מוטוספורט, רז גל, בן עמי גינון והשקייה
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.בר יונה 03-02-08
היה אחד המרוצים הטובים ..!
כל הכבוד. !
2.ברר 03-02-08
ערן סיקור מדהים והתמונות עוד יותר ניראה שדזה היה המירוץ הטוב ביותר של העונה...!!!
3.יוני סרור yoni2310 03-02-08
ערן אח שלי סיקור לפנים אין לי מילים אני מרגיש כאילו שהייתי שם כל הכבוד לך ממש סיקור פצצה
4.ע דבורי 03-02-08
מתן ניר המלך הבלתי מעורער!
ככה צריך להיות מירוץ טקטורונים, הרבה אקשן ומתח באויר. תודה על הסיקור

5.SportSMaN400 03-02-08
גילוי נאות-
בסוף המרוץ כבר שיצאנו אני ועוד חבר נסע לפנינו בחור על הדיאס של אליקו..
הייתי רוצה בנקודה זו לפנות למר אוחנה היקר, ולהגיד לו שלא יתן לחברים שלו סיבוב אם הם לא יודעים להסתכל אחורה, ודופקים פניות שהאנשים מאחוריהם לא מוכנים.
למזלו הספקתי לבלום, אבל בפעם אחרת, עם צמיגים אחרים אני חושב שלא הייתי מספיק.
6.רועי 03-02-08
כול הכבוד סיקור מדהים
7.המעריצה 03-02-08
עומרי תעשה לי ילד!!!
הבועה של הDS התפוצצה לכולם בפנים.
מזל טוב לזוכים
8.שי בוטבול 03-02-08
מירוץ יפה
ערן סיקור יפה
מזל טוב לזוכים
9.אוראל בוסקילה 03-02-08
אחד הכתבות החזקות שהיו כאן
המון מזל טוב לזוכים
מתן ניר
אליקו אוחנה
גל בן עמי
כמובן כמובן לאחד והיחיד שלנו טל חביב
יוני אדמוני
אלי אוחיון
טל מטר
רועי דרעי שתיהיה רפואה שלמה ותרגיש טוב
עמרי שהינו
ורועי מרקובי"ץ
ניראה אותם אני בטוח מככבים גם בתחרויות הבאות
כמו שאנחנו אוהבים.....שבוע טוב לכולם.....
10.אלי 03-02-08
תמונות פצצות !! מרוץ מעולה
תודה על הסיקור היה ממש כיף לקרוא
11.אסף ארצי 03-02-08
יש דברים שנכתבים שהשתיקה יפה להם, ופה לא.

הסיקור מדהים ומפה אני שולח ברכות למתן, רועי, טל, אליקו, גל בן-עמי שהפתיע אותי ביכולת שלו בחצי השני של המירוץ, אלי אוחיון המלך הבלתי מעורער(אף אדם בגילו, לא עבר מה שאלי עבר), עומרי שהינו, מרקוביץ ומצפה לראות את בר נותן בקסדה.

נהניתי מאוד, תודה לכולם!
12.הגר 03-02-08
ערן, כל הכבוד על הסיקור, מהנה, למרות שהייתי בתחרות, כיך לקרוא את הסיקור ולהיזכר בכולם, טל,אלי,אליקו,רועי דרעי,שהינו,גל,יוני,טל מטר,רועי מ., מתן ניר. הייתה תחרות מדהימה.
ולשאר המתחרים שנתנו את כל כוחותייהם ומאמצייהם- כל הכבוד!
13.batz 03-02-08
ערן, כל הכבוד על הסיקור אני כול פעם מחדש נהנה
לקרוא את הסיקורים שלך

המירוץ היה ממש טוב היה הקשן חזק בן כול הרוכבים
מחכה לתחרות של הזוגות
14.אחד שמבין 04-02-08
כתבה איכותית מאוד!
מתן ניר אלוף
15.אור קלימי 04-02-08
היה אירוע חבל על הזמן הייתי שם עם פרדטור טרוי לי כתום מי שזוכר..
16.נדב 04-02-08
כתבה מדהייייייייימה !
סתם החזיקו יותר מדי מהDS....
מתן,אתתתתתתתתתה תותח,אין עלייך !
17.יוסי אבזק 04-02-08
רוכבים הומואים בואו תלמדו לרכב מאחורי הבית שלי..
18.דודי צמח 04-02-08
ערן אתה תותח איזה כתבה , חבל על הזמן , אני מאוד נהנתי להתחרות ומקווה שבליגת החורף אני יהנה יותר , ד"ש לאליקו אוחנה וגל בן עמי ( נה נה )
19.סקרן 04-02-08
זה סיקור או מדור פירסומי של אבניר?! מתן ניר -המלך כבר 3 שנים ...ארצי - באיזה טעם תרצה את הכובע????
20.ל19...מארצי 05-02-08
4 שנים כבר...לידיעתך!

ואיזה כובע בדיוק?
דודי צמח יא תותח!!!

21.טוני סיבשווילי 05-02-08
כרגיל..
פצצה!!!!!!
22.מכורה 05-02-08רועי דרעי!
אתה תותח מכורה ומאוהבתתתתתתתתתתתת.........
תעשה לי ילד
23.ה-פי.....שלך... 05-02-08
דודי תעשה לי ילד .אתה מזה סקסי בבגדים האלה...נשיקות
24.עובר ושב 06-02-08
הדיאס עבר את המבחן הראשון שלו....וחברת פולריס תופתע בשנה הבאה אל תשכחו שעם האוטלו מגיע אגזוז של FMF ועוד תוספות שבעלי הכלי מרכיבים לו הדיאס רק נחת עוד לא הספיקו להוציא לו את הניילונים לזה אתם קוראים בדיקה אחרי 2-3 תחרויות ניראה רק עם הוא שווה משהוא או שהוא בדיחה
25.דנה 07-02-08
דודי כול הכבוד אני פשוט מעריצה אותך [דרך אגב אתה פנוי]
ומה זה נה נה
26.אבי 07-02-08
בוסקילה יא תותח תעשה לי ילד
27.גל 14-02-08
בר חנדלי התותח- עלה והצלח ! אתה הכוכב הבא !
28.שמואל רוזן 14-02-08
אתם פשוט תותחים מליידה !!!!!!!
מלכים

29.גלעד 22-02-08
קדימה מתן ושי אליהו
העתיד עוד לפניכם
בהצלחה
גלעד
30.ראם כהן 22-02-08
אחלה כתבה סוף סוף כתבות עם חול לפנים?
31.. 18-04-08
בימי שבת יש מרוצי טרקטורונים בפלמחים? או רק פעם בשנה?
32.דניאל דללי 26-09-08
איזה מרוץ פצצה לזה אני קורה מירוץ
33.יוסי 10-11-10
אין כמו הדינלי 450 בעולם ועכשיו יצא דגם חדש באמת אחלה כלי
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:57-24.