טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מובילי הסופרקרוס‎, קצת עליהם


   21-03-2013, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עברנו חצי עונה של סופרקרוס, וזה הזמן לתת כמה מילים על השישייה המובילה בקטגורית החשובה ביותר של האליפות הזאת: ה-450. ספרו עד 6 ובחרו את הפייבוריט שלכם.
ריאן ווילופוטו
ריאן ווילופוטו נולד בשנת 1988 בעיר פולסבו שבמדינת וויומינג שבאמריקה, הוא רוכב עבור קבוצת מונסטר אנרגי קאוואסאקי, על אופנוע KX450. ריאן עלה לקטגורית ה 450 בשנת 2009 וכבר בשנתו הראשונה ניצח מרוץ כשהסבב היה בעיר סיאטל. מאז אותו ניצחון הספיק ריאן לנצח שתי אליפויות סופרקרוס (2012-2011), אליפות מוטוקרוס אחת (2011) ואת אליפות המוטוקרוס של האומות בשנת 2011. נכון לעכשיו, השנה הוא מוביל את האליפות וכמובן שהוא הטוען העיקרי לכתר האליפות.
ריאן מחזיק באותה תכונה אחת של אלופים, אך מאפיינת אותו באופן ברור מאוד: עצבים מפלדה ונחישות של כריש לבן אל מול כלב ים. אני מהמר שהוא יהיה האלוף העונה למרות פתיחת עונה חלשה יחסית.

Ryan Villopoto
דייבי מילספס
נולד בשנת 1988 בעיר אורלנדו שבפלורידה ארצות הברית. רוכב עבור קבוצת רוקסטר סוזוקי על אופנוע סוזוקי מדגםRMZ450 . דייבי התחיל במקצועית עם חברת סוזוקי, אחר כך עבר לחברת הונדה, ולאחר מכן עבר לימאה. בשנת 2013 חזר לחיקה של סוזוקי. בשנת 2007 עלה דייבי לקטגורית ה 450, בה ניצח מרוץ אחד במהלך העונה וסיים במקום השלישי באליפות המוטוקרוס. בעונה הנוכחית דייבי ניצח כבר 3 מרוצים כמו מה שנראית העונה הטובה מכולם עבורו, וכרגע הוא יושב במקום השני באליפות, כאשר עד המרוץ האחרון בדייטונה הוביל את האליפות מפתיחת העונה. עם זאת, נראה שבמרוצים האחרונים איבד מהביטחון העצמי שלו וזאת לאחר שסיים לפני שבוע במקום העשירי והתרסק גם במהלך המרוץ עצמו. מעניין יהיה לראות אם הוא בנוי מהחומר הנכון והאם יוכל לחזור לעצמו, שכן כל מי שראה את המרוצים העונה יודע שיש לו את היכולת לנצח ואת הכושר שצריך כדי לעמוד מול הטובים שבהם.

Davi Milspas
ריאן דאנג'י
נולד בשנת 1989 בעיר בלה פליין שבמינסוטה ארה"ב. ריאן רוכב בקבוצת רדבול KTM על אופנוע SX450F , כאשר בשנת 2010 עלה לקטגורית ה 450 וגם ניצח באותה העונה את אליפות הסופרקרוס (להזכירכם, היתה זאת עונתו הראשונה) ואת אליפות האומות של המוטוקרוס על אופנוע סוזוקי, והיה לראשון בהיסטוריה שמנצח את שלושת האליפויות הללו בעונתו הראשונה. בשנת 2011 ניצח שוב את מוטוקרוס האומות ביחד עם ריאן וילופוטו, ובשנת 2012 ניצח את אליפות המוטוקרוס כשניצח 20 מרוצים מתוך עשרים וארבעה מרוצים בעונת המוטוקרוס (ישנם 12 סבבים בעונה ו-2 מרוצים בכל סבב).
ריאן נחשב למכונה בפאדוק, תמיד בכושר טוב מכולם וכל מה שמעניין את הרוכב הצנוע הזה הוא רק להתאמן ולהתחרות. בעונה הנוכחית עושה רושם כי האופנוע של ריאן קצת פחות טוב משאר האופנועים של הקבוצות הרשמיות, ולכן בכל תחילת מרוץ הוא מסתבך בקרבות מיותרים באמצע השדה, אבל מתקדם לאט לחוד השדה כאשר באמתחתו רק ניצחון אחד בעונה הנוכחית. צפוי שינצח עוד מרוץ או שניים העונה ואם ב- KTM יצליחו לספק לו אופנוע יותר טוב אולי אפילו יפתיע וינצח את האליפות. אומנם הנבואה ניתנה לשוטים ואינני מתיימר להיות נביא, בטח לא בעונה כל כך מעניינת והפכפכה, אבל צריך לזכור שמדובר פה במכונה של אליפויות ושאסור אף פעם לזלזל באף אחד מהחמישייה הראשונה באליפות.

Ryan Dungey
צ'אד ריד
ריד נולד בשנת 1982 בעיר קורי שבאוסטרליה. ריד הוא זקן השבט לאחר שדיויד ווילמן פרש מתחילת העונה ומשמש כפרשן של האליפות. בשנת 2006, לאחר שנה אחת באליפות הסופרמוטו, עבר ריד מה-250 ל- 450 ולקח את המקום השלישי באליפות. בשנת 2008 ניצח את האליפות הראשונה והיחידה שלו בקטגורית ה -450 אך ב- 2009 ניצח את אליפות המוטוקרוס החשובה. ריד הוא אדם צנוע, איש משפחה, ובעל קבוצת מרוצים פרטית כאשר הוא הרוכב הראשי והיחיד בקבוצה. למרות שנראה כי ריד ניצח פחות אליפויות מאשר דנג'י ו-ווילפוטו צריך לזכור כי הוא ניצח יותר מרוצים משניהם במהלך השנים, ושההונדה הפרטית שלו שונה מהאופנועים הרשמיים שלהם (אך ריד טוען שהאופנוע שלו לא רחוק מההונדה הרשמית מבחינת ביצועים) וזאת מבחינת היקף ההשקעה הכספית והזמן שהושקע בהם.
ישנן שמועות שריד כבר לא יכול לתת את כל מה שצריך באליפות כזו בגלל גילו המופלג (יחסית), אך נראה שכוחו עדיין במותניו ויש לו עוד כמה ניצחונות במאגר שלו, כל עוד לא ילחץ כי הרי לחץ הוא נקודת התורפה של ריד מאז ומעולם; גם כשיכול היה ליריבו הגדול ריקי קרמייקל (שהוא כנראה הרוכב הטוב שהיה אי פעם), נלחץ ונכנע לו בשלבים המכריעים של המרוצים והעונות. ובכל זאת, נראה כי דווקא השנה ככל שהעונה מתקדמת הוא הולך ונהיה יותר טוב.

Chad Reed
ג'סטין ברשה
ג'סטין ברשה נולד בשנת 1992 בעיר פטרסון שבמדינת מניו ג'רזי שבארה"ב. בארשה (המכונה "באם באם" בשל האגרסיביות שלו על המסלול), רוכב על אופנוע של חברת הונדה בקבוצת מסל מילק על .CRF450 בארשה הינו רוכב מוכשר מאוד וגם צעיר מאוד, וזוהי עונתו הראשונה בקטגורית ה- 450. השנה, הרשים את כולם, כאשר בתחילת העונה במרוץ 1 מתוך ה-3 שנערכו, הוא כבר ניצח ובכך הראה לכולם שלא סתם הוא בקבוצה רשמית.
צריך לומר על ברשה שלמרות שהוא לא הרבה זמן בקטגוריה, הוא הגיע אליה מאוד בשל כאשר באמתחתו כבר 4 אליפויות; אומנם לא של המקצוענים, אבל כשהרוכבים הטובים מבינהם עולים למקצוענים. הוא עלה למקצוענים בשנת 2009 וכבר ב- 2010 לקח אליפות 250 מזרח, כאשר ב-2012 חזר על הישג זה, שזיכה אותו במושב רשמי בקטגוריה של הגדולים.
באופן אישי אני חושב שברשה נראה מעולה על המסלול ומראה שלמרות שזוהי עונתו הראשונה הוא לא מתכוון לתת לאף אחד הנחות על המסלול, כולל שמות גדולים כמו ג'ימס סטיוארט, בן קבוצתו טריי קנארד, ורוכבים מאוד מוכשרים כדוגמת מייק אלסי.

Justin Barcia
טריי קנארד
טריי נולד בשנת 1990 באוקלהומה ארה"ב והוא רוכב על אופנוע CRF450 עבור קבוצת הונדה מסל מילק. טריי קנארד עלה לקטגוריה הגדולה בשנת 2011 ובה גם ניצח 3 מרוצים במהלך העונה כאשר בעונה שעברה נפצע בגבו ונראה היה כי לא יוכל שוב ללכת, בטח שלא לדבר ענייני אופנועים, אפילו לא תחרותיים. ובכל זאת, הוא הראה מאיזה חומר הוא עשוי וחזר להתחרות, כאשר השנה אפילו מצליח קצת להוביל מדי פעם; יש הרבה אשר מצפים לניצחון ממנו העונה כי נראה שהוא נמצא ביכולת ובעקביות הנכונה לעשות זאת. צריך לומר שטריי קנארד מתחרה מבחינה מקצועית רק משנת 2007 והוא קפץ הכי מהר לליגה של הגדולים בעונתו הראשונה בסופר קרוס, כאמור וזאת למרות פציעתו בעונה שעברה.

Trey Canardתגובות לכתבה
1.דרור 21-03-13
ריד הצטרף לקטגוריה הבכירה בכר ב 2003 וכמעט לקח את האליפות.
לקח אליפות ב 2004 וב 2008 ומה קשור סופרמוטו?
ואיפה ג'יימס סטיוארט?
2.sinal 22-03-13
טוב, בכדי להיות אתר,גוף או ארגון "טוב" שהשם של עצמו הולך לפניו על אותו אתר לפרסם מאמרים שהם מבוססים על האמת ולא מאמרים כי הכותב "חושב" שזה ככה או ככה היה באמת.
דייבי מילסאפס התחיל להתחרות בקטגוריית 450 במוטוקרוס בשנת 2006.
ובקשר למשפט:
"ריד הוא זקן השבט לאחר שדיויד ווילמן פרש מתחילת העונה ומשמש כפרשן של האליפות"
דוויד ווילמן אומנם היה מאוד וותיק בעסק 31 שנים של מירוצים אבל 2009 הוא סיים את הקריירה שלו כרוכב וזה קרה בצרפת לאחר שלקח לעצמו את אליפות צרפת הביתה. ב AMA (ארגון המירוצים האמריקאי) הוא הפסיק להתחרות ב-2008 כך שזה לא עושה אותו זה שפרש בתחילת העונה הנוכחית וכמובן לא השדרן שיושב עכשיו באולפן.
הרוכב שאכן פרש בתחילת העונה ויושב עכשיו באולפן הוא "קווין וינדהאם" שאין לו אחד כמחליף!!!
ראיין וויליפוטו נולד בפורטונה קאליפורניה
וגר בפולסבו וושינטון וזה רחוק מלהיות וויואמינג

מקווה שלהבא תפרסמו יותר פרטים נכונים ולא מה שכותב חושב שזה באמת, כי למישהו שאוהב את התחום ומבין בזה זה פוגע ומשפיל ומרחיק אותו בעצם מלקרוא עוד כתבה שנכתבה באותו אתר או על ידי אותו כותב
3.sinal 22-03-13
ואגב... ג'אסטין בארשה לקח שתי אליפויות סופרקרוס מזרח בשנים 2011 ו- 2012 ולא ב 2010
4.sinal 22-03-13
ראיין דאנג'י ניצח ב 18 מירוצים ב 2012 ולא ב20 מתוך 24
כנראה שאתם בכלל לא עוקבים אחרי הליגה.
מעניין עוד כמה טעויות אני אמצא פה אם אקרא טיפה לעומק
5.sinal 22-03-13
דייבי מיסאפס ניצח העונה ב2 מירוצים ולא 3
6.אלון זעירא 24-03-13
כתבה יפה,אני אהבתי.
7.לזה שמתלונן 24-03-13
אתה סתם חרטטן! יש אולי אי דיוק קטן לגבי ברשה אבל עד כמה שאני יודע כל השאר נכון אז אם לא בא לך אתה לא חייב לקרוא כתבות ברשת ולא תתבכיין.
אחלה כתבה
8.אבי 24-03-13
כתבה מעולה אבל........... איפה באבא?????
9.sinal 03-04-13
ל-7 אם אני חרטטן אז הכתב ואתה הם המובילים בטבלת המרוצים של ליגת החרטטנים...תלכו תקראו קצת, תראו יותר סרטונים ומירוצים אולי אז תבין שכל הכתבה פה זה חרטה אחד גדולה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:31-24.