טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה לכיש


   17-02-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מזג אויר מעולה, פריחה ססגונית ולא מעט הפתעות אפיינו את מירוץ פתיחת העונה של ליגת באחה ישראל 2008.

מרבדי הכלניות של חבל לכיש השכימו קום בבוקר יום שבת לקול צלילי מנועים מרובי נפח.
בזה אחר זה פרקו הבאים את רכביהם מן העגלות, עלו על ציוד מגן, תיאום נקודות אחרונות במכשירי הניווט
וניגשו אל התדריך.
נועם היימן, מארגן ליגת "באחה ישראל", מזכיר מחדש לכל המשתתפים את עתידה של פני הליגה ההולכת ומדמה יותר ויותר למרוצי הבאחה בעולם.

אייל אפרתי, נציג עמותת ראלי- רייד, הזכיר את בואו המיוחל של חוק הספורט המוטורי הדופק בשערי הכניסה למדינה והתריע בפני המשתתפים השונים שטרם עשו כך, להיכנס תחת חסותה של כנפי עמותה כלשהי ולהזדרז להשלים את הבדיקות הטכניות של הרכבים השונים.

מן התדרוך אנו למדים כי המירוץ יתנהל בשיטת ההקפות, 58 ק"מ להקפה, כפול שלוש הקפות תמימות, סך הכל 174 ק"מ רוויי עליות ומורדות, אדמה מהודקת כהלכה ומפגשים עם נקודות בוציות קלות שבעתיד הקרוב יגרמו למשתתף או שניים לסטות מן הנתיב ולערוך מפגש מקרוב עם הפריחה הססגונית.

"ערן וולנברג מבחין בחוסר התקשורת בין המסלול לבין איתותי מכשיר הניווט, מבצע סיבוב פרסה וחוזר על עקבותיו אל הנתיב הנכון"

אופנועים
ערן וולנברג, אלוף העונה הקודמת מתייצב על קו הזינוק עם KTM 525, על פי ההנחיות חמש דקות לפני הזמן המיועד, בשעה 09:30:00 הוא יוצא לדרך. בתוך דקות ספורות מגיח יוני לוי, שהוזנק כדקה אחריו, ומתיישב על זנבו של וולנברג, המפנה לו את הדרך במהרה. עוד בטרם מוזנק הג'יפ הראשון 29 דקות תמימות מהרגע שיצא, מגיע לוי אל נקודת הסיום, שהיא גם נקודת ההתחלה, ממלא את מיכל הדרוזי שלו מלוא החופן דלק ויוצא להקפה השנייה.

חילופי מבטים תמוהים בקרב הצופים ואנשי הסיוע שבמקום, כלא מאמינים בתורה של המורה לחשבון בביה"ס היסודי, שולפים מחשבונים מבית היוצר של חברות הסלולר. 58 ק"מ ב- 29 דקות = מהירות ממוצעת של 120 קמ"ש. לא הגיוני בעליל, אך מאחר ומדובר במר לוי גם תוצאה דמיונית שכזו יכולה להיות מציאותית.
עוברות, חולפות להן 15דקות תמימות ומן האופק מגיע וולנברג, עוצר לצידו של היימן, מתריע על טעות בהכוונה של המרשלים הממוקמים אי שם בנקודה המשולבת 20 ו29, ופותח בגז. לכאורה מתברר כי לוי הגיע לנקודת הפיצול ראה את החץ המכווין ואת הגדר החוסמת את הנתיב ושם פעמיו קדימה אל נקודת הסיום תוך שהוא מדלג על שליש מהמסלול. בתום ההקפה השנייה שלו מבחין לוי בשמן הניגר על מגפו ותוצאות הדיאגנוזה מלמדות על צינורית נשם שמן שהחליטה להוציאו מן המירוץ.

"שגיא היימן מפתיע את כולם בהקפה האחרונה כששעון העצר מורה כי סיים את המירוץ כ-50 שניות מהר יותר מאשר וולנברג."

ערן וולנברג מבחין בחוסר התקשורת בין המסלול לבין איתותי מכשיר הניווט, מבצע סיבוב פרסה במקום וחוזר על עקבותיו אל הנתיב הנכון, כשבדרך נאלץ לעצור ולפתוח שערי בקר, למרות העיכובים הוא ממשיך לפתוח בגז כשהוא מוביל בבטחה את המרוץ עד לקו הסיום. שגיא היימן מגיע עם מצערת פתוחה כשהנתיב לפניו נקי ממכשולים אלו ואחרים, היימן הנמצא במהלך כל המירוץ במרחק מה מזנבו של וולנברג, מפתיע את כולם בהקפה האחרונה כששעון העצר מורה על כך כי סיים את המירוץ כ-50 שניות מהר יותר מאשר וולנברג.

בפני נועם עומדת סוגיה בה עליו להכריע, מצד אחד השילוט והכוונה לא היו נכונים והטעו את וולנברג וגרמו לו לאי אלו עיכובים, מצד שני התקנות העולמיות אומרות את שלהם, כי הדבר היחידי הקובע את המסלול הוא מכשיר הGPS. לאחר חשיבה מעמיקה וקדחנית, מוצא היימן את קו המשווה ומפצל את המדרגה הגבוהה בפודיום. לאחר מכן הוענק תואר אלוף האלופים לשגיא.

"אלי אוחיון החליט להדיר את עיניו מן הנוף ולהתמקד במסלול, עבר את כל הדרך בהצלחה עד למדרגה הגבוהה בדוכן המנצחים."

טרקטורונים מקצועי
יובל שרון, אלוף העונה הקודמת, יוצא לדרך בהנפת חרטום ספונטנית כשהוא רכוב על הds650
הדרך עוברת מתחת לגלגליו במהירות עצומה, תוך כדי ההתקדמות הוא מרגיש בהתנגדות של כבל הגז המשפיעה על יכולתו להמשיך ולרכב על פי היכולות המוכרות לנו ממרוצים קודמים. כשהוא טרוד במצערת הסוררת מגלח שרון את נקודה 17 מעל 200 מטרים, כפי שמגלה מעקב הGPS דבר שהביא לענישה של 20 דקות בסיום ושולחת אותו אל המדרגה השנייה בפודיום ולמקום הרביעי בכללי, תוצאה מאכזבת מבחינתו. תהיות לגבי החלפת טרקטורון עולות על הפרק אך לא רוכב כמו יובל שרון יעבור לקלות והנוחות שמעניק הרניגייד, הפרש של 30 קמ"ש בסגירה מהווה משקל מהותי בבחירת הכלי, כרגע נשארים ללא שינוי.

מי שכן העלה חיוך גדול על שפתיו היה אלי אוחיון, רוכב קבוצת קאן-אם , שהתחדש מוקדם יותר באותו השבוע ברניגייד 800X חדש ומשופצר עד תום. ההקפה הראשונה שלו עברה בגישושים קלים של הכרת הכלי החדש והמסלול, לאחר מכן החליט להדיר את עיניו מן הנוף ולהתמקד במסלול ועבר את כל הדרך בהצלחה עד למדרגה הגבוהה בדוכן המנצחים.

ניר אברמוביץ ,חמוש באווטלו 525IRS כשסמלו של סופרמן מתנוסס על מגן הגחון, פתח חזק את ההקפה הראשונה ולאחר מכן נותר מאחור וסגר את רשימת המנצחים במקצועית הטרקטורנים כשהוא עומד במקום השלישי.

"גיא ורבר זרם עם המסלול בצורה חלקה וכבש את המקום הראשון בקטגוריה."

טרקטורונים Raid
חמישה רוכבים נכנסו לתחרות בקטגוריה הזו. דדי שפרונץ אלוף העונה הקודמת, מתהדר ברנגייד 800
יד שנייה. ויוצא לעוד טיול של שבת. שפרונץ, למי שלא מכיר, הוא זקן השבט בקרב הכידונאים וכל מרוץ מחדש מודיע כי הוא בא רק לשם החוויה, הוא לא פותח בסערה, הוא לא נכנס לפניות תוך החלקת זנב אימתנית, פשוט רוכב רגוע. יחד עם זאת הוא גרף את תואר האלוף בעונה הקודמת ואת המדרגה השלישית בפודיום הנוכחי. משהו אומר לנו שרחוק מעיני הקהל, המצלמות ושאר הרוכבים, מסתתרת לה חיית שטח שפותחת בגז עד חורמה. אנחנו עוד נעלה על הסוד שלך...

רפי פדלי, מגיע מוקדם בבוקר, פורק את הכלי ומתיישב בנחת ללמוד את הציר, כשחיוך גדול על פניו לפני ואחרי המירוץ, הוא מדווח על מסלול כייפי, שזרם בצורה חלקה ומהנה, גורף את הגביע של המקום השני וחוזר לביתו, את החיוך כבר הזכרנו?
גיא ורבר גדול המימדים מגיע יחד עם קבוצת דגש טרקטורונים הכוללת בין השאר את שפרונץ וטל אברהמי. ורבר, שבמירוץ סיום העונה בירוחם נאלץ לפרוש כבר בהתחלה, זרם עם המסלול בצורה חלקה וכבש את המקום הראשון בקטגוריה. עכשיו כל מה שנותר לו לאחר טבילת האש המוצלחת היא להרים את העיניים ולהסתכל קדימה לשאר מרוצי העונה.

טל אברהמי, השלישי לקבוצת המירוצים של דגש, נתקל בפאנצ'ר סורר שלא הרפה ודרש יחס בכל הקפה מחדש. המסלול עבר לו בצורה חלקה אך הזמנים נפגעו קשות בעקבות העצירות לתיקון הפאנצ'ר.
ליאור טובול, רכוב על אווטלו 525S, מספר על מסלול נוח ומהיר מאוד, ומצד שני על טרקטורון מפלצתי הבועט קדימה. בהקפה האחרונה הוא נצמד לזנב הבאגי של צביקה כהן בקו הסיום חוסר של תשומת לב גורמת לו לבדוק מקרוב את טיב הריתוכים של רמי לוי. הוא יצא מזה בשלום, הריתוכים עברו את בוחן הפתע, ורק כנף אחת של העבריין נשארה עדה למפגש הלא מתוכנן.

"רז היימן והלל סגל מצאו את עצמם מתחרים נגד השעון בלבד. כלל ידוע אצל הזוג הוא שרגלית הגז לא מקבלת חופשה במרוצים, בסיום הם כובשים את המקום השלישי הכללי. "

ג'יפים
מיעוט משתתפים אפיין במיוחד את קטגוריות הג'יפים השונות, סיבות רבות ומגוונות היו לצוותים אשר הדירו רגלם מפתיחת העונה של הראלי.

רז היימן והלל סגל מצאו את עצמם מתחרים נגד השעון בלבד. כלל ידוע אצל הזוג הוא שרגלית הגז לא מקבלת חופשה במרוצים, בסיום הם כובשים את המקום השלישי הכללי. בקטגוריה המקבילה אב טיפוס 2X4 התייצבו שלושה צוותים. ארז אברמוב פרש כבר במהלך ההקפה הראשונה ופינה את המלחמה לצוות כפר מסריק, ניר שני ועומרי רשף שלקחו בקלות יחסית את צביקה כהן וערן לוי שהגיעו להתחרות עם באגי חדשה ונוצצת.

בקטגורית T2 שלושה צוותים. איציק בריל וחזי בצלאל יוצאים מקו הזינוק כמיועדים לניצחון, לאחר ההקפה הראשונה הניחוחות באוויר העידו על גיר שבור שאילץ אותם לפרוש למרות זמן הקפה מעולה. צוות נפתלי ניסן ובניו, צביקה נפתלי ובועז שלמה מנצלים את המגרש הביתי, זהו המירוץ השני שהצוות משתתף בתחרות, בראלי ירוחם נאלצו לפרוש בשל תקלה טכנית והיום, לאחר שנה של אימונים מאחורי הקלעים מסיימים את מירוץ הפתיחה במקום הראשון בתצוגה משכנעת. במקום השני מסיימים צוות מוטורני, יפתח שובל וצחי הרצוג לאחר שבמהלך ההקפה הראשונה סטו מהמסלול ועצרו לחניית ביניים בואדי, עד אשר חולצו ע"י צוות הילוך שישי.

ג'יפים כללי B, סוגרים את הרשימה כאשר צוות הילוך שישי, רון גל וגיא גוטליב מנצחים בפער משכנע. צוות ג'יפלוג, סביון עזר ואפריים וויס מסיימים במקום השני וצוות הבנות ניצה ג'או ומוניק אורבי חותמות במקום השלישי, לאחר שקיימו מפגש קטן עם רכב סובארו שהחליט לעלות על המסלול.

"צביקה נפתלי ובועז שלמה מנצלים את המגרש הביתי ולאחר שנה של אימונים מאחורי הקלעים מסיימים את מירוץ הפתיחה במקום הראשון בתצוגה משכנעת."
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.עומר נחום 17-02-08
סיקור יפה ערן
גלרייה מדהימה כל הכבוד
ברכות לזוכים
2.ברר 17-02-08
ערן סיקור מדהים !!!!! אין מילים כל פעם אתה נותן סיקורים טובים
שמשאירים טעם של עוד.. אהבתי

נ.ב אחלה של תמונות!!!
3.יוני סרור yoni2310 17-02-08
ערן שלמה היקר!!!
אין מילים ממש מושלם גם התמונות גם הסיקור הכל מושלם ממש כל הכבוד לך על ההשקעה הזאת איך אתה משקיע באתר ובמיוחד במקצוע שלך כל הכבוד!!!
4.נדב צגהון (nadavs34) 17-02-08
סיקור ענייני וקולע.
אהבתי את התמונות.
5.רפי פדלי 17-02-08
אחלה סיקור ותמונות - ישר כוח !!!
6.אביב 17-02-08
ערן אתה אחד התותחים כל הכבוד על הסיקור והתמונות
7.מה נגמר עם הצלם שבתמונה 18-02-08
הג'יפ של ליוגב הוריד אותו בסוף?
8.אסף ארצי 18-02-08
פשוט תענוג!!

הסיקור מדהים והתמונות ברמות של חו"ל...ערן אתה מס' 1מתגעגע!!!
9.אסף בוכניק 18-02-08
אחלה סיקור ערן!
אחה לכיש נראים אחד המירוצים,הכי כייפים ויפים שיש!
הכל ירוק והפריחה מדהימה!
מזל שיש אותך[=
10.שלומי 18-02-08
מזל טוב לבוזי על הזכייה.
זה הכל בגלל הלימודים במגמת ארץ ישראל עם עידית.
11.הגר 18-02-08

סיקור מעניין וממצא.
ותמונות יפות.
12.יוסי חגא'ג 19-02-08
כרגיל ערן תמונות פצצה כל אחת,סיקור מאד ממצא ועינייני וכל הכבוד למתחרים וכמובן למנצחים ,תודה לך על הכל.
13.הדר 12-03-08
אני רוצה להגיד שצביקה שלמה ובועז עלו דיונה מבטון ביום שבת שעבר והאוטו התהפך
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:09-24.