טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס ישראלי 2013 - סבב ראשון


   24-03-2013, אורי יעקובוביץ'   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורנית ויטה ודודי אסולין

מסלול המוטוקרוס בווינגייט לובש בגדי חג לרגל פתיחת עונת 2013. יותר מחמישים רוכבים, מסלול משופר ואקשן חזק בקרקע ובאוויר

עונת 2013 בליגת המוטוקרוס הישראלית יצאה לדרך עם המרוץ הראשון במסלול וינגייט, האצטדיון המוטורי של העידן החדש. אנחנו עדיין עם חבלי לידה כאלו ואחרים, אבל אל נא ניתן לזוטות להעסיק אותנו יתר על המידה, גם אם מדובר בשעה וחצי של איחור במזג אוויר לא הכי אידיאלי עם נטייה לקרירות יתר. יותר מחמישים רוכבים לקחו חלק בפתיחת העונה ודאגו לחמם את הקהל ואת האווירה לקראת עונה מבטיחה במיוחד.

קטגורית ג'וניור (12-16) וסופר ג'וניור (8-12), מתחילים, אנדורו מתחילים, עממית ומקצועית ומוטוקרוס מתחילים, לייטס ופתוחה (מעל 250 סמ"ק). בין הרוכבים כמה פרצופים חדשים ובין המוכרים והטובים כאלו שהחליפו את הצבעים של חליפות הרכיבה בהתאם לקבוצה החדשה. נברך את מירון אלבז, מיקירי נזימה, שהעז להיכנס לקטגוריה המקצועית הפתוחה מול האריות לאחר תקופת גלות מעבר לים. על קבוצת מטרו כבר שמעתם במהלך השבוע החולף. אסף בן אהרון עם TM כחול בקטגוריית הלייטס וחותם בגדול את הרשימה עידו כרמון בשורות אבניר על סוזוקי.

ג'וניור וסופר ג'וניור
קטגוריות הילדים מאוחדות בשני המקצים והפערים ביניהם גדולים כגודל המסלול מול האופנועים הזעירים. כמעט עשרה רוכבים על הגריד ואי אפשר שלא לציין זאת לשבח ולקוות כי המספר עוד ילך ויגדל - דור העתיד מתפתח מול עינינו. הצבע הירוק של קוואסקי KX65 שעליו רוכב איתי דב מוביל את קטגוריית הסופר ג'וניור ביד רמה והוא זוכה במקום הראשון. אריאל קסורלה בן השמונה מתחרה לראשונה ולומד היטב ממאמנו האישי רועי שלומי והוא מסיים שני. במקום השלישי גלב פרומונוב, הצעיר לבית הפרומונוב'ס - שתוקעים יתד בנוף המוטוקרוס הישראלי.
בג'וניור - זהו מעיין לביא, שקוטף את הבכורה ומראה לאבא אייל, נהג הבאגי מתחרויות הבאחה, איך עושים את זה נכון וחוזרים עם הגביע של המקום הראשון. עמית צרפתי מנצח את המקצה הראשון אך מסתפק במקום השני במקצה הבא וכך גם בדירוג הסופי. במקום השלישי דניאל צברי, הצעיר והטרי מבין תלמידיו של רועי שלומי שמקבל בסוף היום שלושה רוכבים על הפודיום - שאפו!

אנדורו מתחילים/עממית
אומנם לא מעט מהשמות כאן מוכרים מליגת האנדורו, אך מסלול המוטוקרוס משנה את חוקי המשחק ולכן רוכבים מוכרים נכנסים לקטגוריית המתחילים/עממית . רמי קסנטיני, הטרקטורוניסט שחזר לפעילות על שני גלגלים פחות במרוץ הבקעה נכנס גם לסצנת המוטוקרוס, עמית גול, דרור כהן וברק דודאי באו לטעום אוויר פסגות. וניתן חיזוק חיובי לשתי הרוכבות על המסלול מוניק אורבי ותמר נתנוב. הכתר היומי מגיע לנדב רונן, שחבריו מכירים את הביצועים שלו במסלול תחת שרביטו של רועי שלומי והפעם הוא מציג אותם ביד רמה כשהוא מנצח את שני המקצים. גול מוכיח שכוחו במותניו גם כשלא מדובר בסינגלים והוא מסיים שני במקצה הראשון אך מפנה את מקומו לאסף דותן בדירוג הסופי ובמקום השלישי דרור כהן.

אנדורו מקצועית
גם בליגת המוטוקרוס, רוכבי האנדורו הם עדיין העפרון הכי מחודד בקלמר, לפחות לפי האקשן על המסלול, שהציג את הקרב הכי מעניין במהלך היום. זיו כרמי, מתן ניר, תומר שמש, עופר קלגרד, רון שטפל, טל דנינו, בר נוב ותומר שפירא. במקצה הראשון זיו כרמי פותח טוב אך בר נוב מזכיר לכולם כי העולם שייך לצעירים ונותן הצגה על המסלול כשהוא מצליח לקחת את ההובלה. השניים מותחים את כבל הגז ללא הפוגה וכרמי בסופו של דבר מצליח להדביק ואף לעקוף את נוב ולנצח את המקצה. במקום השלישי לא אחר מאשר המנטור - מתן ניר. במקצה השני התמונה קצת שונה, כרמי שוב פותח טוב אך הפעם הוא לא נותן לאף אחד להתקרב, למען הדרמטיות הוא נופל ומצליח לקום בטרם נוב, שנמצא במקום השני, מצליח להתקרב אליו. המתניר שוב מסיים במקום השלישי.

מוטוקרוס מתחילים
כתשעה רוכבים על הגריד עם הצגה חד משמעית של רועי קליין על YZ250 שנמצא בחוד הרבה לפני כולם, המטרה - אליפות, אל תפריעו לו בדרך למקום הראשון. אבייתר כהן מתברג במקום השני ודוד אוקרט בהופעת בכורה עם המקום השלישי.

מוטוקרוס לייטס
אחת הקטגוריות המבטיחות כשבראשם צמד חמד, האחים פרומונוב, דניס ודוד. אמרנו שתקעו יתד בסצנה, אז הנה ההוכחה. לפני כשנה ואולי קצת יותר, באחת מההפקות הבודדות שנערכו במסלול 'צומת משמר הגבול' בצפון, הגיח השם פרומונוב לאוויר תחת מעטה אפלולי של רוכב מחונן שהגיע משום מקום. הפעם כבר כולם יודעים על מי מדובר - רק שזה מגיע כצמד אחים ועוד נציג בקטגוריית הג'וניורים. דוד ודניס קוצרים את ההובלה, מחליפים ביניהם מיקום ובסופו של דבר דניס במדרגה הגבוהה ודוד שני. המקום השלישי שייך לאסף בן אהרון. התמונה כל כך שונה במקצה השני כשאסף בן אהרון פותח פער, הפרומונוב'ס מדשדשים, תומר הראל מתכייל על המסלול ומסיים שני ורועי שלומי לא מאכזב את תלמידיו שמככבים ביום הזה וחוזר גם הוא עם גביע במקום השלישי.

מוטוקרוס מקצועית פתוחה
הקרם דה לה קרם שלשמו הגענו לכאן היום. האחים חיים ואליקו אוחנה, מאבני הברזל של המוטוקרוס, יחד עם גיא אלייתים, מירון אלבז ועידו כרמון. במקצה הראשון כרמון פותח ראשון ונעלם היתר מסתדרים אחרי חיים אוחנה שבהקדם אליקו יעבור למקום זה וישא עיניו לטעות של כרמון שמגיעה בצורת נפילה ומאפשרת לאליקו לקחת את ההובלה. כרמון כבר לא ניצב משנה על המסלול והוא אינו יכול לשאת את מראה הזנב של אליקו מול עיניו, הוא נותן כל מה שיש בכדי לחזור להובלה ובמקטע הבאמפים הוא עושה זאת וחוזר להוביל עד לסיום. אליקו מסובב את הרגל, מוריד קצב דרסטי ומסתפק במקום השני וגיא אלייתים במקום השלישי. במקצה השני אלייתים פותח ראשון, אך כרמון לא נותן לו ליהנות מהמצב לאורך זמן והוא לוקח את ההובלה ופותח פער עד לסיום. אליקו הפצוע מהמקצה הקודם לא מוותר ונותן פייט חזק כשהוא מצליח לעקוף את אלייתים ולשכפל את תוצאות המקצה הראשון.

עוד חגיגה מוטורית הגיעה לסיום, זה המקום לציין את הארגון של ביס הפקות ובתקווה כי בהמשך הדרך אותם אנקדוטות קטנות אצל מי מבעלי התפקידים יעלמו מחיינו ויעשו כהלכה בזמן הראוי ולא בבוקר המרוץ שמייבש את הרוכבים ולא פחות חשוב את הקהל. רמי בן הרוש מרוכבי הצפון מקבל על עצמו את תפקיד הכרוז ומבצע זאת כדת וכדין.

גלריות:


מסלול:
תמונות מהגלריה


פיטס:

תמונות מהגלריה


קהל:

תמונות מהגלריה
תגובות לכתבה
1.12 24-03-13
היה מרןץ טוב זיו כרמי אתה התותח
מחבורת ארוחת הבוקר ח.ח
2.- 24-03-13
איפה אפשר לראות תוצאות סופיות מלאות וטבלת אליפות?
3.הפתעה 05-04-13
מרוץ טוב רמה טובה אני בדרך
4.אביב 08-04-13
מתי המירוץ הזה יתקיים ובאיזה מקום ??
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:14-24.