טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי יוון. הכנות אחרונות


   21-04-2013, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אייל גונן

עד לחיצת הגז הראשונה, הבירוקרטיה תמיד שם, התמונות וההווי החיצוני. כמה שעות לפני ראלי יוון, נזימה מביאה לכם היערכות אחרונה

ראלי יוון עתיד להתחיל היום, יום א', אבל כמו בכל אירוע מהסוג הזה המסע מתחיל כמה ימים קודם. ביום שני שעבר הועמסו כלי הרכב למכולות ועלו למעבורת. המכוניות והאופנועים שאמורים היו להגיע לפיראוס עשו דרך מעט שונה, אך לא נקדים את המאוחר רק נספר שאין חכם כבעל ניסיון והחבורה הזאת מנוסה כבר הן בהיבט התחרותי אבל לא פחות בצד הבירוקראטי; הם ללא ספק יודעם איפה צריך לתת דחיפה קטנה לרשויות ובאילו מקומות צריך לקחת צעד לאחור ולהמתין כמה שעות, גם אם מדובר בלא מעט.
יום חמישי בבוקר, החבורה שכוללת שלושה צוותים שינהגו במכוניות ועוד ארבעה רוכבי אופנועים, נוחתת בשדה התעופה האתונאי. רגע לפני שיוצאים לעבר פיראוס, מקום נחיתת המכולות, מתברר שיש שינוי בתוכנית. המכולות הגיעו ללבריו, נמל אחר הממוקם כחצי שעה נסיעה מאתונה, אך לכיוון השני. המכולות אכן נמצאו במקומן, אולם מי שישחרר אותם אבד והקבוצה כולה יושבת לחכות עד בואו של המשיח או הבחור שעתיד לשחרר אותם מהמתנתם.
אחרי כמה שעות של המתנה והבנה שככה זה עובד ביוון, מגיעה הדמות המיוחלת ונותנת את האישור לפתיחת המכולות. הכלים מוצאים אחד אחרי השני מהמכולות ונעמדים בשורה; רגע לפני שיוצאים למסע ארוך של כבישים מפותלים לעבר נקודת תחילת הראלי חייבים לקחת תמונה קבוצתית משותפת של כל הצוות הישראלי. אחרי שנרגעו הרוחות, בוצע איחוד משפחות כולם עוברים להעמיס את רכבי הסיוע בציוד הרב שהועמס בחיפה כמה ימים קודם, דיפנדר 130 שהובא מהארץ ומרצדס ספירנטר שהגיעה מבולגריה ילוו את הצוותים לאורך כל הראלי.

קבוצה מוזרה חולפת לה בכבישי יוון ומבטיהם המנומנמים של קופאי כבישי האגרה הופכים מופתעים כאשר עוברת אותם השיירה שמתחילה בצוללת הצהובה של נבחרת פוינטר עם רז היימן שיושב מאחורי ההגה, והלל סגל, האחראי הבלעדי לשלומו של כלי הרכב, וכמובן גם הנווט. הכלי הבא שיעבור תחת גשר התשלום הוא הכחול של ניצן שאקל הנהג, ובנו עידו, שעתיד לנווט אותם בנבכי ספר הדרך. הפאג'רו האדום, נהוג על ידי שי שפירא, משלם שלישי יחד עם הראל גולסט על הכיסא הימני. דורון וינטר, גלעד בנאי, יוסי לוי וניר קלומק משלמים קצת פחות על כביש האגרה היווני, אבל את המסע אל העיירה הציורית נפפקטוס על גבי האספלט הסלול הם עושים על אופנועי ה-KTM שהכביש הוא לא בדיוק ביתם הטבעי.
יום שבת נפתח בהגעה למחנה המרוץ (הביוואק) במטרה להירשם. גם כאן, כמו בנמל בלבריו, היעילות היוונית באה לידי ביטוי במלוא הדרה. מגרש החנייה אכן נמצא כאן, אך את הרישום מבצעים בבית מלון במרכז והבדיקות הטכניות בכלל מבוצעות במוסך בצידה השני העיירה. ההמתנה נותרה כאופציה היחידה ולאחר כחצי יום ממנה כל הצוותים מקבלים את הטפסים הדרושים ובעיקר את המדבקה המיוחלת, זאת שמעידה על מעבר בהצלחה של מבדקי הבטיחות וניתנה אחרי שהבחון העיף מבט קל, ביקש שידליקו אורות וסימן שהכל בסדר בנפנוף יד.

העיירה המנומנמת שרק אתמול עברו בה כלי רכב בודדים הופכת עמוסה והרחוב בו מתבצע הרישום הופך פקוק באופנועים צבעוניים, מכוניות בצורות שונות, טרקטורונים מכל העולם, באגים ורייזרים. האווירה של הפנינג מוטורי מתחילה להיבנות כאן. אנשים רבים ובעיקר ילדים נלהבים מתחילים להתקבץ, להסתובב בין כלי הרכב, לגעת ובעיקר לשאוף קצת את אוויר הפסגות המוטורי שנחת אצלם במפתיע והחליף את האווירה המפוהקת לה הם מורגלים.
בשעות הצהריים, עתידה להיערך ההזנקה במרכזה של העיירה לקטע קישור שייקח אותם אל עבר החלק המדוד במסלול. היום הראשון עתיד לתת למתחרים רק טעימה קטנה בדמות פחות מ-90 ק"מ של מסלול.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:47-24.