טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס 2013 – סבב 2


   28-04-2013, ערן שלמה , אורנית ויטה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: דודי גולן ואורנית ויטה

הסבב השני בליגת המוטוקרוס הישראלית לשנת 2013- מסלול קרבי בוינגייט, לו"ז זמנים חדש, והצגה חייה על המסלול עם אקשן טהור בכחול לבן.

שעת צהריים מאוחרת, רגע לפני ההזנקה של הקטגוריות המקצועיות , הקהל מריץ בין לבין הימורי סרק על ההולך להתרחש, מי ינצח, מי יאכל את מי בלי מלח ומי ישפוך מנוע... כל התחזיות התגמדו,
בכל מקצה ומקצה קיבלנו הופעה מסחררת, כזו שלא נתנה מנוח לענבל בגרונו של הכרוז, בועז קורפל.

אנדורו מקצועית
הרוכבים הצעירים מליגת האנדורו מתייצבים על הגריד, כל אחד מהם בעל סיכויים טובים. טל דנינו על ק.ט.מ פורץ קדימה ראשון ומוביל קדימה פחות מחצי הקפה והתמונה מתבהרת: בר נוב על הגאסגאס החדש שני, שטפל עם 125 סמ"ק שלישי ונתנאל זיו מתחבר ל-TM במקום הרביעי. דנינו מוביל יפה ומצליח לשמור את בר נוב מאחור במשך שלוש – ארבע הקפות, זה מחפש את הנתיב הנכון להשתחל קדימה ובכל סיבוב הוא מנסה להכניס את האף עד שהוא מקבל "עצבים" ופותח מצערת, כששניהם עולים יחד לאויר כתף לכתף, בר מקדים בחצי מטר ודנינו מנסה לייצר בלוק פס אגרסיבי בכדי לשמור על מקומו אך הנה מגיעה הדרמה – השניים על הרצפה! שטפל מתקרב ואחריו זיו, נוב מספיק להתאושש רגע לפני שהם מגיעים והוא זורם קדימה בראש מורם כל הדרך למקום הראשון, בעוד דנינו חובט באופנוע ומאבד את מיקמו. שטפל משתלט על המקום השני וזיו מסיים שלישי. איזה יופי של מקצה!

במקצה השני הסיפור כבר היה קצת שונה, כשנוב פותח חזק ומגדיל את הפער מהקפה להקפה בביטחון מלא תוך כדי מתן תצוגת קרקע אוויר לקהל הנלהב. טל דנינו, במקום השני, בפער גדול מהבא אחריו מחזיר לעצמו את הכבוד שאבד במקצה הקודם. רון שטפל עם 125 סמ"ק שצועקים וזועקים, הוא מסיים במקום השלישי, אם תחושה שהוא יכול להוציא הרבה יותר מזה.
סיכום:
1. בר נוב
2. רון שטפל
3. נתנאל זיו
מוטוקרוס לייטס
"קטנה, קטנה אבל ממזרתה..." כך היו אומרות הזקנות אצלנו, וכך קטגוריית הלייטס שהניבה לקהל תמורה מלאה למחיר הכרטיס: שני מקצים, 11 הקפות ואף לא רגע אחד דל על המסלול. כמעט כל אחד מהרוכבים על הגריד בעל סיכוי ממשי למקום הראשון וכך זה גם נראה על המסלול. השלט מורם ודניס פרומונוב יוצא ראשון. בקרב רב מסתדרים אחריו רוני רגף, אסף בן אהרון, אריאל דדיה, נמרוד דור ועוד. במשך שלוש הקפות זהו הסדר פחות או יותר, כשהקרב הוא על המקום השני בראשות רגף. משום מקום דניס פרומונוב נופל בסיבוב ויוצא מהתמונה. רגף מוביל אך גם הוא נופל וההובלה עוברת לידיים של בן אהרון ודולק בעקבותיו נמרוד דור, שמציג את יכולות הרכיבה הגבוהות שלו בתוספת בגרות מנטלית שלא הייתה לו בעבר, פעם הוא היה תוקף בכל הזדמנות, הפעם הוא יושב על השמרים ומפתח אסטרטגיה שמניבה פירות לקראת ההקפה התשיעית והוא לוקח את ההובלה עד לסיום. בן אהרון שני ודדיה שלישי.
המקצה השני מגיע עם הפתעה חזקה של דוד פרומונוב, האח הצעיר, שמצליח לקחת את ההובלה לאחר קרב עיקש, כשבמהלכו הוא ירכב צד לצד עם אחיו הגדול, בסיום דוד ראשון, בן אהרון שני ותומר הראל שלישי.
סיכום:
1. אסף בן אהרון
2. דוד פרומנוב
3. נמרוד דור

מוטוקרוס פתוחה
עידו כרמון ואליקו אוחנה הם המתחרים הפייבורטים בקטגוריה. חיים אוחנה וגיא אלייתים הם מתחרים ותיקים בקטגוריה שעומדים על הגריד לצד שני אורחי קבע חדשים ומכוכבי ליגת האנדורו, יונתן לוי החמוש בימאהה וזיו כרמי שזה עתה קיבל לידיו ק.ט.מ. מוטוקרוס חדש ובתול... משעמם לא יהיה כאן. כרמי מצליח לפתוח ראשון אך במהרה כרמון מראה לו מי הבוס על המסלול ולוקח את ההובלה בידיים לאורך זמן, כשכרמי על הרצפה. יוני לוי בחוליית החוד במשך ארבע הקפות עד שהוא מאבד כוחות ונשרך מאחור במקום הרביעי. אליקו אוחנה מנסה לסגור פער על כרמון ונראה כי המשימה ארוכה אך הוא עומד בה בנחישות. מספר הקפות לקראת הסיום, אוחנה מצליח להתיישב על כרמון, שנראה כלא מתרגש מאוחנה, לוחץ עוד טיפה על הגז, בורח זמנית וחוזר חלילה. מבחוץ הדברים נראים כאילו כרמון עבר קפיצת מדרגה והוא משחק עם אליקו, והמילים "משחק באש" נזרקו בין הצופים בקהל. אוחנה לא פרייאר ותגובתו ללא מאחרת, הוא מצליח להערים על כרמון ולהשאירו מאחור. בעוד כרמון בהלם מהעקיפה הלא צפויה מגיח כרמי שהתאושש מהנפילה ופצח במסע עקיפות ארוך והנה הוא עובר למקום השני. בסיום אוחנה ראשון, כרמי שני וכרמון שלישי.
במקצה השני כרמון פותח ראשון אך יוני לוי מזכיר לכולם שהוא והאופנוע זה מקשה אחת והוא לוקח את ההובלה במשך הקפה שלמה עד תום כוחותיו ומאבד בבת אחת שלוש מקומות ויורד למקום השלישי. כרמון שוב עם ההובלה אך אוחנה להוט וחם במיוחד, מתיישב לו על הזנב, מדביק ועוקף, ובהמשך גם כרמי מאיים על המיקום אך כרמון מספיק מפוקס לשמור אותו מאחור.
סיכום:
1. אליקו אוחנה
2. עידו כרמון
3. זיו כרמי

ליגת המוטוקרוס - כבר בכניסה הורגש בשינוי שהתחולל מצד ההפקה: מסך לד ענק הוקם לטובת הצופים שלא ממש מתחשק להם "לעמוד על הגדרות" והקריין במעגל סגור את האקשן מהמסלול. מתנפחים לטובת הילדים שהגיעו עם ההורים, דוכני מזון, וגם אוהל של חברי עמותת מסלול שבאו לפרגן ועל הדרך לפרסם את התחרות שלהם, אליפות ישראל למרוצי האספלט, ב 15.5.13 באצטדיון המושבה. יש לציין את החשוב מכל, לוח הזמנים של האירוע, הפעם (יחסית) עמדו בזמנים. המסלול עבר שיפוץ טכני וקוסמטי: רמפות גבוהות, כפולות ומשולשות (דאבל וטריפל בשפת בעם, אווירה מצוינת וכמעט מרגישים כמו חו"ל.
תדרוך הרוכבים עם הדגשים על רוח ספורטיבית. שינוי מהותי בלוח הזמנים מפצל את היום לשניים: עממית ומקצועית. בתחרות העממית שלושה מקצים: אנדורו, מוטרוקרוס וג'וניור. שני סבבים לכל מקצה.
באנדורו אנו זוכים לראות שוב את הבנות החינניות תמר נתנוב ומוניק אורבי, מנסות את כוחן וגם לאחר נפילה של תמר היא עולה על האופנוע ומסיימת את הסבב.
במקצה המוטורקרוס, כמות הרוכבים גדולה, 20 רוכבים אם לדייק, בולטים ביכולותיהם לתמרן ולהתחרות למרות הכמות.

והגענו לחביבים עלי ביותר, הג'וניורס; שני קטגוריות: גילאי 8-12 ו-12-16. מדובר פה בילדים ונערים המפגינים יכולת שליטה מדהימה, וגם לאחר נפילות, הם קמים וממשיכים ממש כמו המקצוענים. בקטגוריה זו זכינו לראות גם את רן יוחאי בת העשר (כן, כן בת...) שקטפה את המקום השני (מספר 100)- שאפו ילדה :)
חלקה הראשון של התחרות מסתיים וחלוקת הגביעים מתרחשת על במה, נעה ג'ינו, הפנים של חברת ההפקות ביס אקסטרים מפתיעה - היא הכינה לילדים שקית עם ממתקים, לא משנה לאיזה מקום הגיעו, עבורה כולם מנצחים.

הסבב השני באליפות ישראל במוטוקרוס הגיע לסיומו, הרבה אקשן היה לנו שם. הסבב הבא יתקיים ככל הנראה באתר המוטוקרוס החדש הקורם עור וגידים בימים אלו אי שם בבית שאן. ואנו מברכים בהזדמנות זו כל מסלול שיכנס לדפי ההיסטוריה הצנועה שלנו בענף הספורט המוטורי.טבלת התוצאות המלאה


תמונות מהגלריה


גלריית תצלומי אוויר
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אחד המיתחרים 28-04-13
אני לא מבין איפה הפירגון גם לקטגוריות המתחילות מה הם לא באו והתאמצו ועבדו קשה ונתנו אחלה אקשן לקהל.. גם במירוץ הקודם עשיתם כתבה בלי טיפת פירגון על הקטגוריות המתחילות אני חושב שזה לא יפה ולא מכובד ככה רוכבים לא יוכלו להתפרסם
2.לאחד 29-04-13
כנראה שאתה לא יודע לקרוא ..
היה אירוע מטורף היה כיףףףףף
ספורט כמו בחול ואני הייתי שם
3.ל2 29-04-13
אני רואה שורה בקושי על הקטגוריה של המוטוקרוס מתחילים לא רשמו מי לקח מה ומה קרה במיקצים
4.הגר 29-04-13
שאפו על הכתבה :) כתיבה מעולה וממצה את הארוע, גם למי שלא היה שם .. תמונות יפות
5.yehuda 30-04-13
ראיתי שיש טבלה בכתבה וגם טבלה בדף הבית
מה ההבדל?
6.נציג זקני השבט:) 01-05-13
אליקו אתה אלוף הגיע הזמן שיסבירו לכרמון שהיה לו מזל כי לא היה לא מתחרים ויש בוס של הקרוס ---(שקוראים לו שלום אוחיון) ויש את ליגו ליגו האלוף וכרמון סתם אחד שנהנה ממזל כי לא היה מתחרה עם יכולת כלכלית כמו שלו !!! והינה אופנוע טוב ומגיע בחור מוכשר כמוך שגם עובד וגם הורה במשרה מלאה ופשוט מסביר לילדון החוצפן הזה שהוא צריך לאכול עוד הרבה חצץ עד שהוא יקבל את התואר הבוס......
7.מישהו שקצת יותר בעינינים 01-05-13
קודם כול עידו מחזיק בתואר האליפות דבר שני מזל זה בטוח לא קשור לבחור כול כך כישרוני כמו כרמון דבר שליששי יכולת כלכלית לא יודע מאיפה הבאתה את זה נכון שהספונסרים מאוד תומחים בכרמון אבל את זה הוא השיג בידיים שלו בכוחות עצמו דבר רביעי כרמון לא הייה בשיא הנוחכות שלו במירוץ כי ספג פציעה קלה באימון של יום שלישי שלפניי המירוץ ובנוסף גם היתיבש במירוץ עצמו דבר חמישי ואחרון כול הכבוד לאליקו אוחנה על זה שהוא מגדל שניי בנות מדהימות ואני יודע אישית שגם אישתו אישה ניפלאה אבל ללכלך זה הדבר הכי קל
במיוחד שלא יודעים את כול התמונה המלאה
אבל לא לידאוג כמו שאני מכיר את כרמון הוא כבר במוד למירוץ הבא ובכול הכוח זה רק נתן לו עוד כוחות
8.גם נכון 01-05-13
בכול זאת כרמון ניצח מעונה הקודמת עד עכשיו איזה 14 מיקצים רצוף זה לא בה ברגל קצת כבוד לאלוף המכהן
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:51-24.