טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סקירת הקבוצות המובילות בליגת המוטוקרוס האמריקאית


   20-05-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כשהמרוץ הראשון של עונת המוטוקרוס האמריקאית כבר פה החלטנו לעשות לכם סדר ולספר לכם קצת על כמה מהקבוצות המובילות בליגה.

ק.ט.מ
קבוצת רד בול ק.ט.מ אינה קבוצה חדשה, היא לא אחת הקבוצות הוותיקות אך יש לה נסיון לא מבוטל אשר רובו מגיע בזכות רוג'ר דקוסטר, רוכב העבר, ומנהל הקבוצות האגדי אשר נחשב לטוב ולמצליח מכל מנהלי הקבוצות.

במשך הרבה שנים הובילו את ריקי קרמייקל, ריאן דאנג'י והרבה רוכבים אחרים לניצחונות ואליפויות לרוב. למרות כל הניסיון הזה רק בעונת 2012 זכו ק.ט.מ לאליפות מוטוקרוס ראשונה בארה"ב עם הרוכב המוכשר ריאן דאנג'י אשר ממשיך איתם גם העונה. לקבוצה יש גם שחקני חיזוק מאוד מוצלחים בלייטס בדמות קן רוקזן ומרווין מוסקין אשר יהיו מועמדים ודאיים לאליפות העונה לאחר אין ספור נצחונות בעונת הסופרקרוס, וגם אליפות בלייטס עם קן רוקזן באליפות המערב.

איליי טומאק. הונדה

מונסטר קאוואסאקי-פרו סירקיט
זו הקבוצה הכי מצליחה בהיסטוריה המודרנית של המוטוקרוס והסופרקרוס אשר הביאה לנו את רוב האלופים של 15 השנים האחרונות עם רוכבים כמו ריאן וילופוטו, ריקי קרמייקל, ג'יימס סטיוארט, צ'אד ריד , בלייק באגת' ועוד לא מעט רוכבים אשר זוכים וזכו לניצחונות ולאליפויות תחת ידם. מנהלה של הקבוצה בלייטס הוא מיט'צ פייטון וב450 הוא דן פאהי. אנשים רבים חושבים שפרו סירקיט ומונסטר קאואסאקי בלייטס וב450 הם לא אותה קבוצה אך למעשה הם אותה קבוצה אשר פיצלו אותה ל"שתיי קבוצות" למרות ששתיהם הם קבוצת המפעל של קאטואסאקי. שורת הרוכבים שלהם העונה היא ארוכה מאוד ומתחילה עם ריאן וילופוטו, ג'ייק ווימר, בלייק באגת, דארין דוהאם, דין וילסון, ג'אסטין היל, מרטין דובאלוס, טיילה רטריי ומהעונה הזו גם אדם סיניסירילו וגם הם עשויים לקטוף את התואר למרות שהרבה רוכבים מאותה קבוצה זה אומר שיש הרבה סיכויי שהם יהרסו לעצמם ולכל הקבוצה בגלל כל התחרותיות ששרויה שם אבל כל עוד יש להם את וילופוטו ובלייק באגת המספרים עומדים לצידם שלפחות בקטגוריה אחת הם יקחו אליפות מוטוקרוס העונה (סופרקרוס כבר יש לוילופוטו).

מרטין דבאלוס. קאוואסאקי

טו-טו – מוטוספורט
קבוצה זו היא קבוצה פרטית לחלוטין אשר בעליה הוא גם רוכביה וכמובן מדובר בצ'אד ריד. הרוכב המוכשר הזה אשר זכה במספר לא מבוטל של אליפויות בכמה מדינות בעולם החליט בסוף 2010 שנמאס לו לקבל הוראות מקבוצות ולהיות תלויי באחרים והקים קבוצה מקצועית משל עצמו לאחר משבר שחווה כשהיה במדיי קאואסאקי. מנהל הקבוצה הוא דייב אוסטרצן אשר כבר עבד עם ריד כאשר זה היה במדיי ימאהה ולכן לאור ההצלחה שהם חוו ביחד זה היה נראה נכון לפתוח קבוצה ביחד. העובדה שהרוכב של הקבוצה הוא גם הבעלים שלה, מציבה מצב לא פשוט שבו במקום שהרוכב יתעסק רק במרוצים הוא צריך גם להתעסק עם עסק פרטי וניהול אנשים מה שגורם להרבה בעיות אצל ריד מאז הקמת הקבוצה ובעיקר נראה כי הוציא את העוקץ מהריכבה שלו. הסיכויי שריד יקח אליפות העונה הוא מאוד נמוך אך אין לזלזל באלוף המוטוקרוס והסופרקרוס לשעבר אשר יכול עוד להפתיע.

צ'אד ריד. מוטוספורט

יושימורה סוזוקי
קבוצה זו הינה קבוצה רשמית של סוזוקי אשר מחזיקה שתיים כאלו באליפות למרות חוסר ההגיון במצב זה. רוכב הקבוצה הוא ג'יימס סטיוארט אשר לא צריך לפרט עליו יותר מדיי ורק נגיד שממנו אנחנו מצפים להשאיר מאחור את עונת הסופרקרוס הלא מוצלחת שעברה עליו ולפחות לחזור למעגל המנצחים העונה. מנהלה של הקבוצה הוא לא אחר מאשר מייק ווב אשר יש לו נסיון של הרבה מאוד שנים ועבד עם הרבה מאוד רוכבים מוכשרים ומוצלחים.

רוקסטר סוזוקי
זו הקבוצה השניה הכי גדולה בפאדוק והיא הקבוצה הרשמית השניה של סוזוקי לה מתחרים גם ב450 וגם בלייטס. הנכס העיקרי של הקבוצה הזו הוא דייבי מילספס אשר מתחרה ב450 ובשנתיים האחרונות סיים את עונת הסופרקרוס במקום השני עם שתיי ניצחונות העונה. לרוכב זה הרבה אנשים רוכשים הרבה כבוד והיכולת לצד העקביות שלו זה משהוא שהעונה היה לא פחות ממדהים, בעיקר לנוכח זה שלא היו הרבה צפיות לגביו (בטח שלא ציפו שהוא יוביל את האליפות בחצי הראשון של עונת הסופרקרוס). העונה הוא לא מתכוון להתחרות, לפחות לא בהתחלה בעיקבות ניתוח בברך שעבר בסוף עונת הסופרקרוס, אבל כנראה שיחזור לענינים בהמשך העונה (אם מאמינים לשמועות). קטגורית הלייטס של הקבוצה מורכבת מבלייק וורטון , ריאן סייפס, ג'ייסון אנדרסון, וניקו איזי הצעיר –אך מוכשר מאוד. מנהלה של הקבוצה הואדייב גולאנד.

monster energy pro circuit

גייקו הונדה
קבוצת גייקו הונדה הינה קבוצה רשמית שמתחרה כרגע בלייטס ומנוהלת על ידי לא אחר מאשר 3 פעמים אלוף המוטוקרוס-ומנצח מרוצי סופרקרוס מייק לרוקו אשר הוותיקים שבינינו זוכרים את הקרבות שלו עם ג'רמי מקגראת'. לקבוצה זו יש ארבעה רוכבים נכון לעכשיו אך הם ידועים בכך שהם "מאמצים" רוכבים בלי להודיע לעיתונות לפניי ואני לא אתפלא עם נראה עוד רוכב אחד או פחות אחד בקבוצה במהלך העונה. רוכביה של הקבוצה הם איליי טומאק, ג'אסטין בוגל, וויל האן, זאק בל (כמו הקסדות) , וזאק אוסבורן. רוכביה ויל האן ואילי טומאק הם רוכבים אשר תחתיהם יש אליפויות והם יודעים את העבודה אבל השנה יהיה להם קשה מול מוסקין, רוקזן, טילה רטריי ובלייק באגת אשר יילחמו איתם לאורך כל העונה. מה שכן יעזור להם הוא הנסיון המטורף של מייק לרוקו אשר יודע טוב טוב לזהות חולשות של רוכבים על המסלול ובעונה שעברה גם הוכיח את עוצמו כמנהל קבוצה מאוד מוכשר.

מסל מילק הונדה
קבוצה זו הינה קבוצה אשר מתחרה רק ב450 כרגע והיא הקבוצה הרשמית של הונדה בקטגוריה הבכירה. מנהלה של הקבוצה הוא אריק קהוא ויש להם רקורד מדהים בסופרקרוס ובמוטוקרוס כאשר ניצחונה הראשון של הונדה במוטוקרוס היה בשנת 1973! רוכביה של הקבוצה הם צמד המוכשרים המעולה אך הלא יציב מבחינת עקביות הלוא הם טריי קנארד , וג'אסטין בארשה המעולים. שניי רוכבים אלה בעליי אליפויות לייטס ובעליי ניצחונות בסופרקרוס ואסור לזלזל בהם , במיוחד לא בבארשה אשר השנה היא עונת הרוקי שלו אבל כבר זכה בשניי מרוצי סופרקרוס העונה וצפויי לעשות את החיים מאוד לא קלים לשאר השדה. גם טריי קנארד אינו קוטל קנים וכבר בעונתו הראשונה ב450 זכה בשלושה ניצחונות בסופרקרוס בשנת 2011 ואם יחזור לעצמו וימצא דרך להחזיר לעצמו קצת בטחון עצמי הוא עתיד לנצח כמה מרוצים העונה ואם לא אז בסופרקרוס שמגיע כמה מרוצים לאחר עונת המוטוקרוס.

Ryan Villopotoתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:08-24.