טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טור דעה - MotoGP. טל דשא


   07-06-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: superbikeplanet

ההבנה כי עונת המוטו ג'יפי הולכת לכיוון של שני רוכבים לא מספקת, קבלו את עונת המוטו ג'יפי דרך זכוכית המגדלת של טל דשא שצופה לנו עוד כמה הפתעות בדרך.

המרוץ האחרון במוג'לו היה מאוד מפתיע מבחינתי. מעבר לניצחון של לורנזו והמקום השני של פדרוזה היו לא מעט הדברים על המסלול ובסוף השבוע הזה שהראו את תוואי הדרך שאליו הקטגוריה הולכת מבחינת רוכבים ונתחיל מהמתרסקים.

רוב רובם של האנשים חושבים שקאל קראטצ'לו הוא רוכב כישרוני אבל לא חומר של אלוף, אני טוען שהרוכב המוכשר הזה יכל לקחת אליפות עם היו נותנים לו, הוא הרי יודע שימאהה לא באמת רוצים אותו או חושבים עליו במונחים של רוכב מהשורה הראשונה. ימאהה טועים ובגדול לפי דעתי ודווקא בגלל שאף אחד בשנים האחרונות לא הצליח לעשות את מה שהרוכב הבריטי עושה, עשה ויעשה, אולי חוץ מדובי.

קראטצ'לאו רוכב פרוע, עם פה גדול והרבה מאוד ביצים ובכל זאת יש סיכוי שבעונה הבאה לא נראה אותו למרות שבינו לבין לא מעט רוכבים הוא דווקא כן מספק את הסחורה, והוא כן חומר של אלוף, או לפחות של נצחונות,. אם יתנו לו מה שכנראה לא יקרה כי ימאהה לא תסכן את לורנזו ותיתן לו את האופנוע שלו הוא זקוק. יהיה חבל לאבד את הרוכב הכשרוני הזה לטובת אליפות רכיבה אחרת ואני מקווה שימצא פתרון שישאיר אותו פה, ועל אופנוע תחרותי.

שקאל קראטצ'לו. "רוכב פרוע, עם פה גדול והרבה מאוד ביצים"

עכשיו נעבור לדובוציוזו. אין זה סוד שרוכב דוקאטי הבכיר הוא מכונת עבודה מוכחת שכבר ניצח מרוצים, לקח פודיומים, ולא לפני הרבה שנים כמו בן קבוצתו ניקי היידן (שגם הוא רוכב מעולה בזכות עצמו). לדעתי דובי הוא הרוכב הכי לא מוערך בפאדוק כרגע. צריך להפסיק להסתכל עליו במונחים של מרוצים עד שאאודי תסדר את כל עניין האופנוע ולהתחיל להסתכל על התוצאות של מקצה הדרוג בשביל להבין איזה חיה הרוכב הזה. יש משהוא בחוסר צבעוניות של דובי שגורם לאנשים לא לאהוב אותו יותר מדי אבל אני רואה את הנחישות שלו, ואת מה שהוא יעשה עם הדוקאטי הזה בהמשך העונה ככל שהאופנוע יהיה יותר טוב ככה דובי יתקדם הלאה כי הוא אמנם לא יקח אליפות, אבל ניצחון אחד וכמה פודיומים הוא כנראה כן יקח השנה, אם דוקאטי יצליחו להתקדם הלאה עם הפיתוח של האופנוע.

ולנטינו רוסי הוא רוכב הבא ברשימה. הרבה אנשים מספידים אותו, אבל אני רואה שהנחישות קיימת, חיה ובועטת ולמרות ההתרסקות שלא באשמתו במסלול הביתי שלו השבוע יש לו מה לתת. אליפות, את זה רוסי כבר לא יקח כנראה, אבל אני מקווה שאני טועה והוא יחזור לגדולה למרות הגיל, הבטחון הירוד, ומארק מארקז.

"הרוכב הכי לא מוערך בפאדוק כרגע"

אגב מארקז, איזו התרסקות, ואיזה ביצים גדולות יש לילד הזה. להתרסק בשלוש מאות ומשהו קמ"ש זה מטורף, ולקפוץ מהאופנוע במהירות כזו זה עוד יותר מטורף. הילד פשוט לא נורמאלי צריך לבדוק איך המוח שלו עובד כי נראה שמשהו שם ממש משובש. ילד הפלא מצליח העונה להראות את כוחו ואת סגנון הרכיבה הפרוע שלו שגם מראה לנו את גודל הכשרון. ישנם אנשים שחושבים שמארקז הצעיר עוד ישנה את סגנון הרכיבה שלו אבל לפי מה שאני רואה במוטו2, ישנם עוד כמה רוכבים שרוכבים עם המרפקים בחוץ, ויכול להיות שזו ההתפתחות הבאה בסגנון הרכיבה של המוטוגיפי. כנראה שמארקז ינצח עוד איזה מירוץ או שניים העונה, אליפות כנראה שלא יקח למרות שאי אפשר לדעת אבל מרוצים הוא עוד יקח העונה. עונה הבאה היא ריצה מטורפת לאליפות של מארקז, ככה לפחות הדברים נראים, אלא שאין לדעת, גם ביאג'י היה אמור לקחתח אליפויות ותראו איך רוסי קלקל לו במוטוגיפי.

המשך העונה תלוי ברוכב אחד מבחינתי, מארקז. אם מארקז יצליח לשבור את לורנזו עוד פעם כמו שהוא עשה לפני שניי מרוצים אנו צפויים להצגה מאוד טובה בשארית העונה. ישנה התקווה שקראצ'לאו יצליח לנצח איזה מרוץ העונה ולהראות לבוסים הגדולים את מה שאנחנו יודעים. אולי גם דובי יצליח לגנוב איזה פודיום ואיזה ניצחון על מסלול רטוב וגם לא, תמיד יש את מארקז ורוסי על המסלול לתת לנו הצגה יפה.

"להתרסק בשלוש מאות ומשהו קמ"ש זה מטורף, ולקפוץ מהאופנוע במהירות כזו זה עוד יותר מטורף"תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:38-24.