טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
בקרוב בפלאפון החכם שלכם: הסוף לרמזורים האדומים


   12-06-2013, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

האם נמצאה האפליקציה שתמנע תאונות בצמתים מרומזרים?

ביום שלישי הקרוב יתקיים בבית הספר למדעי המחשב תערוכת הגמר של הסטודנטים למדעי המחשב במכללה למנהל. אחת האפליקציות היא "BreezDriver", יישומון שנועד לסייע לנהגים להימנע מעצירה ברמזורים אדומים באמצעות מתן מהירות נסיעה מומלצת בנסיעה לעבר הצומת המרומזר.

נהגים שישתמשו ביישומון יוכלו לנסוע בחכמה, להפחית את צריכת הדלק שלהם ולצמצם את זיהום האוויר. היישומון ימליץ על המהירות הנכונה שתביא אותם לרמזור הקרוב במצב שבו הרמזור יהיה ירוק וכך לא יצטרכו לעצור את נסיעתם.

יתר על כן, נהגים מסוימים נוטים להאיץ לפני רמזורים על מנת להספיק להגיע לרמזור ירוק לפני שהוא יתחלף לאדום. אחרים מחשבים לא נכון את "זמן הירוק" שנותר ואז בולמים בפתאומיות. אלו הם הסתכנויות לא הכרחיות, שלהערכתנו ניתן למנען.

הפתרון המוצע הוא יישומון טלפון נייד הנתמך בשירות ויישומון צד שרת.
השירות בצד השרת אוסף בקביעות מידע מהמשתמשים בעזרת היישומון המותקן על מכשירי הטלפון שלהם בזמן שהם נוהגים. באמצעות אלגוריתמים של מכונות למידה הוא מנתח את תזמוני הרמזורים. היישומון שבטלפון מקבל מהשרת נתונים אלה, מחשב בזמן אמת ומציג לנהג את מהירות הנסיעה המומלצת בדרך לרמזור הבא.

לאור ההבדלים הקיימים בין מערכות הרמזורים השונות, שירות צד השרת יתוכנן כך שיוכל לתמוך בשיטות הרמזורים השונות הכוללות תזמון קבוע, תזמון על פי משקל וכאלה המשנים תזמונים על פי שעות שונות. עם זאת, בפרויקט זה נתמקד בשיטת התזמון הקבוע ובשיטת התזמונים על פי שעות שונות במספר מוגבל ומסוים של צמתים. אנו תקוה כי לאחר הצגת התכנות, נוכל לשתף פעולה עם ספק הפעלת רמזורים על מנת לקבל גישה למערכות בקרת רמזורים אחרות ובכך לכסות את מרבית הצמתים המרכזיים בישראל.

הפתרון אינו ליצור תלות ביישומון ניווט ספציפי, אלא לאפשר למשתמש לבחור ביישומון הניווט המועדף עליו ועדיין לספק לו נתוני זמן אמת בעת התקרבות לרמזורים.
אנו מתכננים לעצב ממשק משתמש שניתן יהיה להשתמש בו בפתרונות ניווט שונות ובכך לאפשר למשתמש לבחור ביישומון הניווט המועדף עליו.

את היישומון פיתחו אביב אלפיטל, יניב דרשן, אורי שילה, שי חסאן ואורן גטיניו. הפיתוח יוצג בתערוכת הסיום של בית הספר למדעי המחשב המסלול האקדמי המכללה למנהל.תגובות לכתבה
1.יואל גילת 07-07-13
מעניין ביותר. הייתי מבקש ליצור אתכם קשר על מנת להביא את האפליקציה לידיעת גורמים בחו״ל.
אנא שלחו אלי את מספרי הטלפון שלכם.
בהצלחה. שבוע טוב
יואל
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:40-24.