טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
נטי לוי בדרכים


   14-06-2013, נטי לוי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רגע לפני שנטי לוי אורזת שוב את המצלמות ויוצאת לבראסלאו ראלי בגרמניה, היא משתפת אותנו בחוויה שלה מהמירוץ הבוצי שהתקיים בשנה שעברה

ביוני אשתקד הוזמנתי להצטרף למסע בלתי נשכח במטרה לתעד 320 צוותים מאירופה שיצאו לחוויה אתגרית מטורפת. בעוד כשלושה שבועות זה קורה שוב והברסלאו ראלי יוזנק מגרמניה בפעם ה- 20.

מדובר בתחרות שטח מהמיוחדת והנחשבות באירופה, המשלבת קשת נרחבת וענפה של קטגוריות, החל מרוכבי אנדורו, טרקטורונים, ג'יפים ועד למשאיות ענק. המשתתפים מתחרים בשני סגנונות שונים: קטעי ראלי רייד ארוכים ומכשולי עבירות קשים המורכבים בד"כ מחציית נחלים עמוקים ובריכות בוץ אכזריות. פגשתי שם את הקבוצות המתחרות הנחשבות ביותר של עולם השטח האירופאי. הכלים שלהם נבנים ומותאמים בדיוק ליכולת עבירות ומהירות גם יחד.

היה זה בזמן שאירופה חגגה את משחקי היורוליג והתרגשות ספורטיבית חשמלה את היבשת. מזג האוויר היה נאה יחסית. נהנינו מימים שטופי שמש ובלילות רעדתי מפחד לשמע הרעמים והגשמים ששטפו את אוהלי הקטן במחנה.

עברנו במשך שמונה ימים 1500 ק"מ רצחניים וחצינו 3 מדינות עם נופים מסחררים. המחנה עבר ניוד בלוגיסטיקה מדהימה 4 פעמים במהלך ימים אלו. תושבי פולין חיכו לנו בחום ואהבה וקיבלו אותנו במספר נקודות לאורך המדינה. אינני בטוחה אם זה קשור לעובדה שהזוכה זו השנה השנייה היה פולני.

השנה שלא כתמיד, ינוע המחנה רק פעם אחת בלבד. ההזנקה תצא מגרמניה, המחנה הראשון יוקם בצפון פולין ויעבור במהלך האירוע לדרום פולין, מה שהופך את התחרות לפשוטה הרבה יותר עבור צוותי השירות וגם לצוותים המתחרים.
חגיגות סיום הראלי יתארחו גם השנה בעירה הפולנית ז'אגן אשר הוכתרה כבר מזמן כבירת ה Offroad של אירופה. לחגיגות הסיום הוזמנו גם משפחות המתחרים, חברים ונותני חסויות למיניהם שיוכלו לבוא לטבול באווירת התחרות ולהשיג תובנות על עולם השטח.

האירוע ה- 20 ייצר עניין עצום בקרב אנשי ה4X4 . תקשורת עיתונות וטלוויזיה מכל אירופה כבר נרשמו לסיקור התחרות. הקבוצות כבר עובדות בשיא המרץ על הכנת הכלים. צוות גיגלפין האנגלי, ברשותו של ג'ים מרסדן, הטוען לכתר (כמעט בכל תחרות), זה עתה חזר מה"קרואטיה טרופי" כשגג הדיפנדר שלו רוסק ע"י עץ נופל. ג'ים והצוות לא נחים לרגע וסביב השעון עובדים במרץ בשביל להעמיד את הכלי שלהם לניצחון נוסף בברסלאו.

טינה מאייר, רוכבת האנדורו מבין החזקות והמוכרות באירופה, שחוותה את הדאקר לא מעט פעמים, מתרגשת כל פעם מחדש להיות חלק מקבוצת הרוכבים המפוארת של הראלי. חברתי היקרה פרנסואז הולנדר, שלרוב מוכרת לנו כנותנת חסויות לאירועי השטח באירופה. בעלת חברת Euro4X4parts המשווקת מוצרי 4X4, מצטרפת השנה לשורת המתחרים ותנווט לצוות צרפתי.

להזכירכם, בתחרויות מסוג זה, הניווט הוא חלק קשה וסיזיפי בצורה בילתי רגילה. הנווטים מבלים שעות ארוכות בבוץ ובמכשול הבא נשטפים במי הנחלים. פרנסואז, אישה יפיפייה כבת 50 תהיה אייטם מעניין ביותר לסיקור עבור העיתונות האירופאית .

3 תחרויות מתקיימות בשנה. כאשר הראשונה מוזנקת בחודש יולי - ברסלאו פולין ראלי. בספטמבר יוצא הברסלאו בלקן ראלי, ובחודש מרץ מוזנק הברסלאו מרוקו.

ארגון הראלי עדיין ממתין ומצפה לקבוצה הישראלית הראשונה שתיקח באומץ חלק בברסלאו ותראה לאירופה הגדולה את היכולות של מדינה כל כך קטנה שמתיימרת להיות "גדולה".

אתם מוזמנים לדפדף בספר של הארגון בו תמצאו את כל הכתבות של התחרות מ- 2012 ואת הכתבה של לוי בעברית תמצאו בעמוד 158.


תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.יובל שרון (צ'ופלה) 14-06-13
ראתי נדלקתי ובאתי...
צדי מלר ואני מגיעים למרוץ
עם רכב 4*4 של אווטבק אימפורט. ניפגש שם. 30/7
2.נטי לוי 15-06-13
אתה לא מהיר רק במרוצים אלא גם בהחלטות שלך. אלוף !
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:26-24.