טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראיון אישי - כריס פייפר


   16-06-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום ועריכה: דודי אסולין

רוח קדים נשאה על כנפיה את טל דשא לראיון אישי עם אלוף העולם ברכיבת פעלולים - כריס פייפר

מסיבת העיתונאים הסתיימה והתיישבנו לראיון אישי עם אחת מהדמויות הנערצות בעולם הדו גלגלי, אלוף העולם ברכיבת פעלולים - כריס פייפר.

כריס פייפר התחיל דרכו בתור רוכב אופנועי שטח, אך עבר בשנת 1996 לרכב בתור פעלולן, כיום הוא נחשב בכיר הפעלולנים בעולם הדו גלגלי. פייפר מופיע במופעי אקרובטיקה רכוב על אופנוע bmw, אתלט אמיתי הרוכב ברמה גבוהה, המוזמן לכל אירוע מוטורי חשוב ברחבי העולם. פייפר ידוע בתרגיל הרולינג סטופי שבסופו תמיד מנשק בחורה, אך למה להקדים את המאוחר, הבה ונתחיל בראיון.

ש: האם ביקרת בירושלים פעם ומה אתה חושב על העיר הזו?

ת: זו עיר כל כך מעניינת עם הרבה מתח ברור לעין. אני מאוד שמח שאני פה, עשינו סיבוב היכרות בעיר היום ואני מאוד מעוניין להכיר את העיר לעומק. מה שבטוח זה שאני אבוא לבקר כאן עוד פעם ביחד עם אשתי. בנוסף לכל רואים שזו עיר עם הרבה חיים ושהתנועה בה לא נפסקת לרגע, זו עיר מאוד מיוחדת באזור מאוד מיוחד.

ש: איך החלטת שזה מה שאתה רוצה לעשות בחיים, מעבר לחלום של כל ילד להיות רוכב אופנועים, הרי להיות רוכב פעלולים זה מקצוע שונה בתחום?

ת: בכדי להפוך סיפור ארוך לקצר, אספר שהייתי רוכב שטח באינדורו וטריאל, הייתי טוב- אך לא מהטובים ביותר. תמיד אהבתי להרים גלגל, ולבצע פעלולים על אופנוע, וגיליתי שיש לי כישרון אמיתי לדברים האלה. החלפתי לסוג זה של רכיבה, ופתאום הכל היה נראה לי מאוד קל ופשוט, כאילו נולדתי לזה. אני מאוד שמח שזה מה שאני עושה, אני טוב על כל סוג של אופנוע, אבל זה סגנון הרכיבה המועדף עלי.

ש: אני רוצה לשאול אותך על הרולינג סטופי שאתה עושה, איך אתה עושה את הסטופי המדהים הזה כל כך הרבה זמן על גלגל אחד?

ת: בשביל לבצע סטופי כמו שצריך, צריך הרבה מאוד נסיון והרבה שנים של התמדה ונפילות. צריך לדעת להרגיש את האופנוע, לדעת מתי לשחרר את הברקס הקדמי (כי בווילי אתה יכול לעצור את הזווית עם הברקס האחורי) אחרת בסטופי אתה פשוט תיפול קדימה. סטופי הוא פעלול מאוד מסוכן, צריך הרבה ניסיון בכדי לבצע אותו כמו שצריך.

שלב הראיון הסתיים, כריס אדם מאוד נחמד ונעים, והיה תענוג גדול לראיין אותו, על אחת כמה וכמה לצפות בו בפעולה מבצע את סטופי הנשיקה המפורסם שלו. רגע לפני שאני מפנה מקומי למראיין הבא, אני מספר לכריס כי בהשראתו ניסיתי לבצע את הסטופי המפורסם, אך מצאתי עצמי על האף.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:18-24.