טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיפורו של ריאן דאנג'י


   20-06-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מסעיר להכיר. טל דשא מכיר לנו את ריאן דאנג'י, אחד הרוכבים החזקים במוטוקרוס האמריקאי בדרכו המיוחדת בעולם המוטוקרוס.

בימים אלה נערכת אליפות המוטוקרוס האמריקאית ואנו בנזימה רואים לנכון להרחיב קצת על הרוכב המופלא הזה אשר לא התבלט בצעירותו בעולם המוטוקרוס כמו אלופים אחרים דוגמת סטיוארט , וילופוטו, ריד , קרמייקל ואפילו אחורה מכך ג'רמי מקגראת', ולמרות זאת לרוכב המוכשר הזה יש אליפויות מוטוקרוס וסופרקרוס ביד אז זהו סיפורו של האלוף המכהן במוטוקרוס האמריקאי.

ריאן דאנג'י נולד בשנת 1989 וגדל בבללא-פליין מינסוטה וכיום מתגורר בטלהסי פלורידה, צמוד לחברו הטוב ריקי קרמייקל שעוזר לו באימונים. רשימת ההישגים של דאנג'י ארוכה יחסית לזמן הקצר שלו על המסלול. הוא מתחרה באליפות המקצועית בארה"ב רק משנת 2007 בקטגורית הלייטס ובה גם לקח את תואר הרוקי של השנה, גם במוטוקרוס וגם בסופרקרוס כאשר במוטוקרוס הוא לקח לא פחות מארבע פודיומים, ובסופרקרוס כארבע נצחונות באליפות המזרח. בשנת 2008 עבר לאליפות המערב וניצח שלוש פעמים במהלך עונת הסופרקרוס ובמוטוקרוס של אותה שנה גם כן ניצח כשלוש פעמים ובכח סיים בשתי הסדרות הנ"ל במקום השני באליפות.

ריאן דאנג'י

שנת 2009 כבר היתה השנה האולטמטיבית עד כה של דאנג'י שכן הוא לקח גם את אליפות המערב של הלייטס בסופרקרוס וגם את אליפות הלייטס של המוטוקרוס והצליח להתעלות מעל שאר הרוכבים (למרות שוילופוטו כבר עבר ל450 ולכן לא התחרו אחד נגד השני). לכבוד עונת 2010 התחמש דאנג'י במקום של כבוד בכבוצת סוזוקי הרשמית עם RMZ450 חדש דנדש ופשוט עשה היסטוריה בכך שלקח גם את אליפות הסופרקרוס של אותה שנה וגם את אליפות המוטוקרוס כאשר זו היא שנתו הראשונה בקטגוריה הבכירה.

למרות הזכיה באליפויות אלו היתה תחושה של החמצה קטנה והסיבה היא זו, ריאן וילופוטו, סטיוארט, וריד חוו עונה מלאה בפציעות ולכן היה לדאנג'י טיפה יותר קל לקחת את האליפויות ולמרות זאת עדיין אי אפשר להמעיט בהישג היסטורי זה. רק להסתכל על מה שקורה ברגע זה באליפות המוטוקרוס.

בשנת 2011 ערק המנטור של דאנג'י ומנהל הקבוצה האגדי רוג'ר דקוסטר לשורותיהם של ק.ט.מ. בעקבות בעיות תקציב של סוזוקי ודאנג'י נשאר טיפה שבור מכך. דקוסטר הוא האיש אשר ידע להטמיע בדאנג'י את הבטחון הנדרש כדי לקחת אליפויות. את אותה השנה דאנג'י לא סיים עם הספרה 1 על אופנועו וסיים במקומות ה- 3 וה-2 בסופרקרוס ובמוטוקרוס בהתאמה. שנת 2012 הביאה עימה שינוי מאוד רציני שעומד מאחוריו יצרן מאוד רציני הלא הוא המעבר לק.ט.מ. בעקבות המנטור שלו והצעה כספית מאוד נדיבה מצד ק.ט.מ. אשר לא היו להם אליפויות בארה"ב בשתיי הקטגוריות החשובות עד אז.

התוצאות לא איחרו לבוא ובמרוץ הסופרקרוס השני בעונה דאנג'י הביא ליצרן האוסטרי את הניצחון הראשון שלהם אי פעם בקטגוריה הבכירה, ובמעבר לעונת המוטוקרוס הוא לקח את האליפות של 2012 ועודנו האלוף המכהן כרגע למרות המלחמות והקרבות האבודים העונה מול ריאן וילופוטו אשר נכון לעכשיו איש לא יכול לו.

ריאן דאנג'י

איש אינו יודע מה צופן העתיד, ולמרות שלעתים קרובות דאנג'י מצטייר כאחד שלא נלחם עד הסוף המר על המקום שלו, רוב האנשים לא יודעים שדאנג'י הוא פשוט מכונה. הרוכב המוכשר הזה שם בצד את כל החיים האישיים שלו ומתאמן כמו מכונה, הרבה יותר חזק מכל רוכב אחר באליפות הזו ורואים את זה על המסלול, הוא בכושר יותר טוב מכולם ויותר ממוקד מטרה מכולם חוץ מאחד- וילופוטו. ואלמלא היה וילופוטו על המסלול דאנג'י היה בטוח הופך להיות מהרוכבים הגדולים והטובים אי פעם, ואולי כמו שההיסטוריה של השנים האחרונות הראתה לנו, דאנג'י יצליח לגנוב את הכתר מוילופוטו מתישהו בעונות הקרובות . אם יש רוכב אשר מסוגל לקחת את הכתר מוילופוטו זהו הרוכב מספר 5 על החייה הכתומה-ריאן דאנג'י.

ריאן דאנג'יתגובות לכתבה
1.ניב מימוני 23-06-13
אחד הרוכבים עם הכושר הטוב ביותר . רוכב בצורה נקייה וחלקה . תותח !!!
אם היה לו אופנוע יפני לפי דעתי היה הולך לו קצת יותר טוב ...
2.ארד 24-06-13
הרוכב מספר 1 בקטגוריה, אם הוא היה רוכב על האופנוע הנכון הוא מזמן היה לוקח את וילפוטו!
הרכיבה שלו הכי חלקה, הוא הכי ממוקד ומפוקס! לא עושה טעויות בכלל!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:43-24.