טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ 6 מוטוקרוס אמריקאי 2013


   01-07-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מרוץ אחרון בבסאות'-ויק מסצ'וסטס, היה חם, מאוד חם

זהו המרוץ האחרון שיערך במסלול זה, לאור בעיות תקציב של המסלול מול הליגה. חבל, כי זהו מסלול חולי במיוחד אשר מוציא את המיטב מהרוכבים. לאחר כ-35 שנים הוא מפסיק את פעילותו עם הליגה האמריקאית. ובכן, כבר חשבנו שהעונה מתחילה להסגר, והנה מגיע המרוץ השישי בסאות'-ויק מסצ'וסטס ומקרב את דאנג'י למרחק של סוף אחד מוילופוטו. גם בפינת הלייטס העניינים חמים ורוכבי ק.ט.מ, שהיו נראים כי הם בדרכם לאליפות כבר די קרובים לרוכב הונדה איליי טומאק.

450
המוטו הראשון יוצא לדרך, וסטיוארט בראש החבורה, לאחר פתיחה לא מוצלחת ומבולגנת של שאר השדה. וילופוטו נופל ומוצא עצמו במקום ה-25, בעוד שדאנג'י ממוקם במקום השמיני. לאחר הברדק של הפניה הראשונה ככל שמניין ההקפות הולך ויורד, סטיוארט מגדיל את הפער, מאנדרו שורט לשמונה שניות, כאשר במקום השלישי ממוקם ברט מטקלף (אשר זהו לו המרוץ הראשון העונה). בהקפה העשירית סטיוארט מתרסק בצורה קשה כאשר הוא מאכזב את; עצמו, הספונסרים, והאוהדים שלו כבר שתי עונות. לא הייתה לו סיבה ליפול עם פער כזה בהובלה של המרוץ הוא לא היה צריך לדחוף, אין סיבה. מי שנותן עבודה בינתיים הוא וילופוטו אשר עקף וטרף את כל מה שעמד בדרכו עד למקום השישי. דאנג'י מחליט שנמאס לו ושם צלב על גבו של שורט כאשר בהקפה ה-15 הוא כבר ממוקם שני, במרחק של פחות משניה מהמוביל, בזמן שבארשה ומטקלף נלחמים בוילופוטו אבל לא יכולים לו. בסופו של דבר הענק הירוק מסיים במקום הרביעי. בינתיים בחוד דאנג'י עוקף את שורט, ומנצח את המרוץ אחרי שגם הוא וגם וילופוטו עבדו מאוד קשה על המיקומים שלהם. הפתעות המרוץ מבחינתי הם מטקלף במקום הרביעי וריד (שזהו המיקום הטוב שלו העונה במקום השביעי ואולי זה יחזיר לו טיפה את הבטחון).


קן רוקזן

השערים נופלים- ווילופוטו, דאנג'י ובארשה טסים קדימה כאשר סטיוארט מנסה להצמד במקום הרביעי. בחבורת החוד הכל נראה רגיל וכרגיל כאשר אין שינויים והרביעייה שומרת על המיקומים עד לאמצע המרוץ. מטקלף מפתיע בהצגה פרייבטירים אמיתית ומגיע למקום החמישי. וילופוטו מנצח את המרוץ חסר התפניות הזה, ודאנג'י מסיים במקום השני. מתוך שישה סבבים דאנג'י ווילופוטו תיקו בניצחונות הכלליים, והפער קטן ל-12 נקודות בלבד (להזכירכם אנו בנקודת האמצע של האליפות). במידה ודאנג'י ישמור על הפורמה המעולה שלו, אני צופה ראש בראש עד המרוץ האחרון.
סטיוארט, סיים במקום הרביעי והמצוין בשבילו, בזמן שריד מסיים במקום ה-18 וחוזר לאכזב. בארשה למרות ביצועיו המעולים נמצא לא פחות מ-52 נקודות אחרי דאנג'י שבמקום השני באליפות, עד כדי כך וילופוטו ודאנג'י מעל כולם .

לייטס-250
המרוץ הראשון יוצא לדרך, ואת ההולשוט לוקח וויל האן על ההונדה, כאשר איליי טומאק צמוד אליו. עד סוף ההקפה הראשונה טומאק נוטל את ההובלה ומתחיל לרוץ קדימה. בהקפה החמישית, טומאק ממשיך להגדיל את הפער בזמן שבאגט עבר למקום השני, וויל האן במקום השלישי מוביל על זאק אוסבורן וקני רוקזן. ומי במקום השישי? אדם סיניסירולו, הרוקי המדובר, אשר לא התחרה עד למרוץ הקודם בעקבות סלמונלה שחטף לפני המרוץ הראשון של העונה והשביתה אותו למשך חודשיים וחצי. בהקפה השישית ויל האן פורש מהמרוץ בעקבות תקלה כלשהיא, ורוקזן יורש את המקום השלישי. בהגיענו להקפה העשירית אין שינויים בשלושת המובילים, אך למקום הרביעי הגיע גא'סטין בוגל וסיניסירולו התדרדר עד למקום התשיעי (אם נתחשב בעובדה כי נעדר תקופה ארוכה בשל מחלתו, נבין כי מדובר במקום מכובד). המרוץ נגמר וטומאק לוקח עוד מרוץ כאשר באגט מסיים במקום השני ורוקזן במקום השלישי.

דאנג'י

הרוכבים עומדים על הגייט, ורוקזן יודע שהוא חייב לחזור לעצמו ולנצח (כי ממרוץ למרוץ טומאק מצמצם עליו). עם נפילת השערים, רוקזן טס קדימה וצמוד אליו בן קבוצתו מרוין מוסקין. בסוף ההקפה הראשונה- רוקזן מוביל ממוסקין וזאק אוסבורן כאשר טומאק במקום ה-...11 וכרגיל אצלו מרוץ אחד מתחיל טוב והשני לא.
ככל שהמרוץ מתקדם כך רוקזן בורח קדימה, ומוסקין יורד במיקום למקום ה-7 בזמן שזאק אוסבורן מתקדם למקום השני כאשר ג'ייסון אנדרסון ממוקם שלישי ואחריו...טומאק! הרוכב הזה הוא פשוט מכונה של עקיפות. בהקפה ה-11 טומאק כבר עוקף את אוסבורן ומתמקם במקום השני למרות רוחו של רוקזן וכך הם נשארים עד לסוף המרוץ. בסופו של יום טומאק לוקח את הנצחון הכללי של היום מה שאומר שהוא מצמם בעוד כמה נקודות על רוקזן את האליפות וכרגע הם עומדים על 7 נקודות בלבד! המתח כבר פה וצריך לראות מי מהם ימצמץ ראשון ויעשה טעות , נכון לעכשיו טומאק נראה עם בטחון עצמי גבוה יותר מרוקזן. הלאה במיקומים סיימו אוסבורן, אנדרסון, קייל קונינגהם, ג'רמי מרטין, קול סילי , באגט, מוסקין וג'אסטין היל.


450 תוצאות:
1. ריאן דאנג'י 1/2
2. ריאן וילופוטו 4/1
3. גא'סטין בארשה 3/3
4. ברט מטקלף 5/6
5. אנדרו שורט 2/16


450 אליפות
1. וילופוטו -283נק'
2. דאנג'י – 271נק'
3. בארשה – 219נק'

וילופוטו

250 תוצאות
1. אילי טומאק 1/2
2. קן רוקזן 3/1
3. זאק אוסבורן 5/3
4. בלייק באגט 2/8
5. ג'ייסון אנדרסון 6/4


250 אליפות
1. רוקזן - 265נק'
2. טומאק – 258נק'
3. באגט – 223נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:45-24.