טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ג'ימקאנה דלתון


   30-06-2013, לאון טאובס   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: יוני לאביץ

מעל 50 כלי רכב תחרותיים קישטו את החניה בדלתון בבוקר האירוע. אז עדיין אין מסלול מרוץ של ממש בארץ, אבל כשיש ספורטאים ובשפע - מארגנים ג'ימקאנה.

לא, עדיין אין מסלול מירוץ של ממש בארץ, אולם ספורטאים יש ועוד איך ואפילו בשפע. אז מה עושים? מארגנים ג'ימקאנה. מה זה ג'ימקאנה אתם שואלים? בבקשה; ג'ימקאנה זוהי בעצם תחרות שליטה ברכב שבה כל נהג אמור לעבור תוואי המסומן בעזרת קונוסים וסימונים על המסלול. נהג שיעבור את התוואי בזמן הקצר ביותר הוא המנצח. התוואי קשה צפוף ומבלבל כך שלא בהכרח כוח המנוע הוא זה שקובע אלא היכולת של המתמודד לזכור את התוואי בזמן קצר ולהפיק את המיטב מהרכב.

את הג'ימקאנה בדלתון ארגן מועדון טופקארס, בראש צוות הארגון עומד בוריס סטרוסלסקי, בחור צעיר שהצליח להתגבר על הבירוקרטיה ולהפיק אירוע מתוקתק. בצד המקצועי עמד מישל גז', מארגן ג'ימקאנות וותיק, שלא הקל על המתחרים וייצר תוואי קשה ומבלבל.

מעל 50 כלי רכב תחרותיים קישטו את החניה בבוקר האירוע. מ-פיז'ו 106 ראלי חלושה, עד לניסאן ג'י טי אר המפלצתית וכולם באו רק למטרה אחת -לעשות את ההקפה המהירה ביותר ולעלות לראש הפודיום.
את קטגוריית ההנעה הקדמית ניצח חגי פארן, מדריך נהיגה מתקדמת ודמות מוכרת בענף הספורט המוטורי. חגי קבע זמן מעולה של 57.86, כשהוא נוהג על מגאן ספורט 225. אל המקום השני בקטגוריה זו הגיע חן לוי, בחור צעיר בענף שלקח את עצמו ברצינות, התאמן הרבה ועצר את השעון על 58.31 כשהוא נוהג בגולף ג'י טי איי. את המקום השלישי והמכובד לקח קובי כהן, גם הוא מדריך נהיגה ונהג מרוצים וותיק, הוא עצר את השעון על 59.98 ועקף את קובי שקורי, אחד הפייבוריטים הבולטים לפודיום באירועים אלה. עוד נציין את מיכל ברוייטמן בת ה-18 היחידה שייצגה את בנות המין היפה באירוע זה. מיכל התחרתה ב500 אבארט והיא מתכוונת לקחת חלק באירועים הבאים.

הנעה אחורית: ג'ון צ'יקו, ב BMW 135 הוא זה שזכה לעלות לראש הפודיום כשהוא עוצר את השעון על 58.57, יגאל שריג שני עם 59.4 וגידי קרונין ממסלולים, שלמרות התקלה ברכבו מצליח לקחת את המקום השלישי בתוצאה 59.83.

הנעה כפולה: אמיר בקשי עם הניסאן ג'י טי אר ראשון עם 56.69, שירן ששון על אימפרזה אסתי 58.27 וסימון אלישקוב, מתחרה וותיק, עוצר את השעון על 58.7 מה שמעניק לו את המקום השלישי והמכובד.

קטגורייה פתוחה (צמיגי סליקס) ראשון, איך לא, מגיע גיא אמודי עם התוצאה הטובה ביותר של היום-55.67 ומוציא מהג'י טי אר שלו כל מה שרק אפשר. מוטי נתן עם הזד 370 הציג יכולת נהיגה משובחת והרוויח בכבוד את המקום השני עם 56.39. מיכאל נאיזוב שזו התחרות הראשונה שלו, הפתיע אפילו את עצמו עם המקום השלישי עם תוצאה של 58.76.

אני רוצה לברך על האירוע ולהודות לספונסרים הרבים שבלעדיהם זה לא היה קורה. מי ייתן ונזכה לסקר עוד המון אירועים כאלה...

- טבלת זמנים -
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ליאור 30-06-13
כמה רציתי להיות שם ...
2.or 06-07-13
אין סרטון?
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:48-24.