טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רומניאקס 2013 - היום השלישי


   06-07-2013, מתן גנוסר   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הבוקר החל שטוף שמש וצחיח, שוב חבורת הרוכבים הישראלית יוצאת לדרכה, כל אחד בתורו. על פי אותו סדר יציאה של יום האתמול - יכולתם לנחש. הנופים מיוחדים, המראות מדהימים, ניתן אפילו לזהות שלג בהרים מרחוק.

כבר בתחילת היום, נתקלים יוסי ורונן בעלייה מלאת "פגרים" (רוכבים שמנסים לעלות ועוד כאלו שממתינים להם). הם מפעילים את הכישורים והניסיון שכבר משופשפים היטב, מכל הבחינות, שולפים חבלים ומעלים את האופנועים למעלה בזריזות וביעילות. המשך הרכיבה, מתבצע ברובו במגמת עלייה, כל הרוכבים בכל הקטגוריות ביקרו היום בגובה של 2200 מ' קרוב לשלג וקרוב לאלוהים - רוכבים מעל העננים ממש, מחזה כמעט מיסטי לדבריהם.

מה שעולים צריך גם לרדת מסתבר, עם תחילת הירידה מוצאים את עצמם הרוכבים בתוך העננים עצמם, ערפל כבד מכסה את דרכם ולא ניתן לראות כמעט קדימה - או לדברי יורם - "טיסת מכשירים על פי ה-GPS"

ראשון להיכנס לנקודת השירות היה יורם לביא בסביבות השעה 10:00, מוקדם לכל הדעות ונראה בקצב טוב מאוד, לפי ספירה קלילה של כמות הרוכבים אשר הגיעו לפניו מאותה הקטגורייה. לביא מספר על רכיבה מעייפת אך מרוצה מאוד מה-350 פרי רייד שלו המאובזר והמשופר פרי עבודתו. מעט אחרי שיורם עוזב את נקודת השירות מתחיל טפטוף והשמיים מאפירים.

כשעה קלה לאחר מכן נכנסים יוסי ורונן ומספרים על חוויות המזכירות את היום הראשון למירוץ - עליות, חבלים, אופנועים על הגב... רומניאקס או לא? רונן ויוסי כבר יוצאים למחצית השנייה של היום בגשם, דבר שמקשה מאוד על קצב ההתקדמות שלהם בהמשך. קלנר האחרון להיכנס לנקודת השירות, גשום כאמור, הוא כבר לבוש במעיל גשם. עייף אך בסך הכל מרגיש בסדר.

יורם לביא, למרות הגשם שגרם להאטה משמעותית בקצב, כבר מסיים בשעה 13:10 את יום המירוץ הזה.

עבור רונן ויוסי הסיפור כבר נראה אחרת, חשבון פשוט: ירידה על הצד בשיפוע שלילי ועוד גשם שוטף ועוד שורשי עצים רטובים ועוד גזעים ענקיים. מה יוצא? נכון - אמא אדמה והרבה!

בשעה 16:10 בערך מזנקים יוסי ורונן דרך השער של רד בול לנקודת הסיום. רונן הולך לראיון קצר עם כתבי הרומניאקס ויוסי פשוט נשכב על הרצפה - מבסוט אבל על הרצפה. בקיצור, ספוגי מים, בוץ וכל דבר אחר שיש לאדמה הרומנית להציע. אולם מסופקים ומרוצים מהעמידה באתגר.

קלנר לעומת זאת, פעם נוספת בודק את גבולות הדאגה של כולנו כאן ומופיע במלון רק בשעה 19:30 בערב. עבר עליו יום מאוד קשה מבחינה פיזית, המון סחיבה של האופנוע בידיים, בעליות שהן פשוט בלתי אפשריות לרכיבה, ירידות בזוויות שלא ניתן אפילו לעמוד בהן ללא אופנוע והתגלגלויות עם ובלי האופנוע למטה, פשוט התישו אותו סופית - "אני סיימתי" כך אמר. קלנר לא מצליח לסיים את היום בזמן הגג ויותר מאוחר מסתבר שגם אתמול, למרות שהגיע לקו הסיום. כנראה שעבר את זמן הגג. המשמעות של זה היא שגם אם ירצה, לא יוכל להמשיך ולהתחרות מחר.

אגב, מעניין אתכם מה קרה היום בקטגוריית הפרו?
ג'רוויס מגיע ראשון בהפרש של כעשרים דקות מג'וני ווקר אשר מגיע שני ובמקום השלישי אלפרדו גומז. פשוט מדהים לראות את החבר'ה האלה רוכבים.

מחר (שבת) מצפה לחבורה היום האחרון למירוץ, אמור להיות יום קשה ועם סיכוי לגשם אז מי שיש לו קשרים עם דני רופ, שיטפל בזה בבקשה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.בוריס.א 06-07-13
כל הכבוד לכם, מארגני המירוץ דאגו "לצ'פר" אותכם כמו שצריך (-:
2.בוריס.א 06-07-13
אגב אחלה סרטון יורם ....
3.מנכ"ל אתר שני 07-07-13
כמה חבל יורם, תמורת מימון כרטיס טיסה ושנור של כמה ארוחות ואיזה רכב מושכר היתי מסקר לך הכל.
4.מאוכזב 10-07-13
הסיקור התחיל יפה אבל התפוגג ואת היום הרביעי והאחרון כבר לא מסקרים
חבל
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:44-24.