טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי תדהר 2013 - בדיקת דופק


   21-07-2013, נטי לוי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אבגר אידן | וידאו: מייק אופרוד, סולן תקשורת

הנגב מתעורר לחיים עם ענני אבק ועשן מנועים במרוץ ראלי בשטחי היישוב תדהר. שיתוף פעולה בין מתחרי הבאחה ונהגי מכוניות הראלי והרי לנו מרוץ משובח להסרת החלודה. נטי לוי חוזרת ממרוץ כחול לבן.

אחרי תקופה של יובש יחסי בענף הספורט המוטורי, הנובע מאי אלו דברים בראש הפרמידה, גלגלי השיניים של המתחרים והמפיקים מתחילים לחרוק ולא יכולים לשבת בחוסר מעשה. במהלך משולב בין עמותת הראלי רייד והתאחדות הראלי, הצליחו צוות באחה ישראל לקיים אירוע תחרותי כדת וכדין, בתמיכת הרשות לנהיגה ספורטיבית ובאישור משטרת ישראל.

אולי משהו בשקט היחסי שקדם למרוץ (בחוסר פרסום בכדי למנוע הגעת קהל) מעיב במקצת, אבל אנחנו כאן בכדי להסתכל על הטוב, ואם חבלי הלידה המתמשכים מצביעים על קיום ארועים ללא קהל, בכדי שבעתיד יהיה טוב וקל יותר – אז דרשנו... המפיק מזיע, המתחרים על המסלול, המשטרה על המשמר ואנחנו פה בכדי להיות הצינור המקשר ולהביא לכם את האבק מהשטח לצג המחשב.

כשלושים צוותים, צמאים לאבק מטובל באדרנלין נוסח ים תיכוני, הוזנקו לראלי תדהר ביום שישי האחרון. זו הייתה חגיגה צבעונית לעיניים לנגד הנוף היבש של הנגב. האירוע בנוי משלושה מקטעים, באורך של 13-15 ק"מ כל אחד, סך הכל כ-40 קילומטרים על שבילים מהודקים, במסלול טכני, מהיר מאובק ומפותל. התחרות נגד השעון, הזמן המצטבר משלושת המקטעים הקצר ביותר – הוא המנצח.

שילוב מעניין בין מכוניות הראלי (סטייל WRC), לבין מפלצות השטח מתחרויות הבאחה. בימים בהם קשה להרים אירוע מוטורי רשמי על הרגליים – את מי זה מעניין מי נמצא, איך, כמה ולמה? – כל עוד יש תחרות ואבק בשמיים אנחנו מרוצים.

קטגוריית מכוניות הראלי הטיפוסיות (SUBARU 4X4) מנתה כ-11 כלים. בקבוצה הבכירה GROUP "N" שבע מכוניות STI 4X4, ואילו ב- 4X4 CUP- GT/WRX ארבע מכוניות. השיפורים המותרים מפורטים בתקנונים חדים כשבקבוצת ה-CUP השיפורים מוגבלים מאוד על מנת לאפשר לנהגים, שאין בידם תקציבים שמנים, להשתתף בעלויות קטנות יחסית. יש לציין שיש עוד כשבע מכוניות ראלי מסוגים אלו שלא הופיעו. כבדרך כלל, קבוצה זו מייצרת עניין רב בתחרויות מסוג הראלי והראלי ספרינט לאור הביצועים המרהיבים על ידי "החלקות זנב ונסיעה על הצד". באירוע זה המסלול , שנטחן קשות על ידי המפלצות –T1 ,T2,TT 4X4 ועוד, הקשה מאוד על רוב הנהגים של הקטגוריה.

הקטגוריה הבכירה מבין רכבי הראלי ספירנט היא ה- GP-N המונה כשבעה רכבים. יובל מלמד ומיקי יוחאי הם שילוב מנצח וצוות ותיק במיוחד, שעמד גם הפעם בראש הפודיום. במקום השני, חמדה עודה ורעפת פארחן, ובמקום השלישי צוות דרך השטח, ניר בן ארי ודובי מילר.
בקטגוריית ה-WRX הסובארו הצהובה של רון דר ועופר שוורץ, חוגגת על המסלול כל הדרך למקום הראשון. במקום השני ניצבים, פאדי ג'בר וסימון אלישקוב, ובמקום השלישי לא אחר מאשר אחד מוותיקי השבט, מישל גדג' שמוביל יחד איתו את חגי פארן.

כפי שניתן להבין, המרוץ בסגנון ראלי ספרינט או ספיישל טסט אם תרצו, את השורות מילאו בעיקר מתחרי הבאחה הוותיקים ומבין כל הקטגוריות השונות, הייתה קטגוריה אחת שמשכה את מרבית תשומת הלב: קטגוריית רכבי השטח הקלים. הקטגוריה שקמה לפני כארבע שנים, עם כניסת של רכבי הרייזר מבית פולריס, הלכה וצברה תאוצה, עם השנים קמו וצצו "חיקויים" כאלו ואחרים. לימים הגיעו לארץ כלים תחרותיים שלא מתביישים להצהיר כי הם כאן לתת פייט. בזמן הזה גם פולריס עוד חידדו והצמיחו את המוצרים, והנה הגענו ליום הגדול: קאן אם קומנדר, עם מתחרה רשמי העונה לשם יובל צ'ופלה שרון, מול תום בריל עם רייזר 900. ללא ספק אחד הקרבות המעניינים. לא נלאה אתכם בפרטים – תום בריל שכבר קבע יתד בענף ומזמן נחשב לרוכב ומתחרה בפני עצמו ולא עוד יקרא ה"בן של..." בעיקר בזכות הניצחון הנחוש והדרמטי בראלי חוצה ישראל, הוא זה שעמד בראש מדרגות הפודיום בפער צפוף. צ'ופלה נאלץ להסתפק במקום השני וזאת לאחר שנפל מסאגווי רגע לפני ההזנקה, אך עם חיוך גדול הוא אומר "היה לא קל להתחרות מול רייזר משופר, אבל אני מרוצה". במקום השלישי גם על רייזר 900 נמצא שגיא בורשטיין.קטגוריה T1 - הקטגוריה בה שולטת הצוללת הצהובה של רז הימן והלל סגל, מארחת חבר חדש ישן, עם מעטפת מרעננת, גל שחם, שבמהלך הפגרה הפך את הכלי שלו לדגם קרבי של הזי בר מבית היוצר של עידו כהן. למרות כל העניין על הנייר, מי שגנב את ההצגה מתחת לרדאר, היה שי שמעוני שנצח את המקצה והקדים את צוות פוינטר ליוגב. הזיבר, בהופעת הבכורה עם תקלת רדיאטור וג'אנט שבור לא הצליחה לסיים את המרוץ.

בקטגוריית הטרופי טראק, אייל לביא, מספח את נמרוד קיד ויחד הם קוטפים את המקום הראשון. בקטגוריית T2 הפג'רו הלבן של חולון מוטורוס עם רועי שפריא ואיתי מולדבסקי ניצב בראש. דדי שפרונץ עם גיא גוטליב והפג'רו הכחולה מתייצבים בגאווה במקום השני וצביקה גז במקום השלישי.

האירוע הגיע לסיימו בלי עיכובים מיוחדים, טקס חלוקת גביעים צנוע, והצוותים שבו לביתם עייפים ומרוצים. אין ספק כי חבלי הלידה הללו ארוכים ומפותלים מהצפוי ובטח שגם מהרצוי. אין לנו דרך אחרת מלבד סבלנות וחיזוק האנשים הפועלים ימים כלילות בכדי להביא לנו ספורט מוטורי כחול לבן.

תוצאות: (מדידת זמנים)
GROUP-N
1. יובל מלמד ומיקי יוחאי מצוות ספארקו.
2. חמדה עודה ורפעאת פארחן.
3. ניר בן ארי ודובי מילר מצוות דרך השטח.CAP-WRX הוזנקו
1. רון דר ועופר שוורץ.
2.פאדי ג'אבר וסימון אלישקוב.
3. מישל גדז' וחגי.T1 4X4
1. שי שמעוני ולירון ליטבק
2. רז היימן והילל סגל

קטגוריית T2
1. רועי שפירא ואיתי מולדבסקי
2. דדי שפונץ וגיא גוטליב
3. צביקה גז ואבי דהן

קטגוריית TT
1.אייל לביא וקיד (אופיר נמרוד)
שני צוותים פרשו עקב תקלות טכניות.

קטגוריית באגי T1 2X4
1. ארז אברמוב
2. אילן פטורי ואורי סגל

רכבי שטח קלים
1. תום בריל
2. יובל שרון
3. שגיא בורשטיין

קטרוגיית RZR-CAP
1. גדי ביטון
2. רוני פישמן
3. אלעד לביא
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אביתר מילר 22-07-13
לתקן שתי טעויות...
הראשונה היא שצוות דרך השטח של ניר בן ארי ודובי מילר הם במקום השלישי וחמאדה עודה במקום השני
וטעות השנייה היא שבקטגוריית הטרופי טראק צוות רוק סוליד הגיע במקום השני לאחר תקלה בסטייג' הראשון שתוקנה והם חזרו והתחרו בשני הסטייג'ים הנותרים
אביתר
2.אביתר מילר 22-07-13
אה ועוד טעות היא שהערעור של רמי גדיר התקבל והוא במקום השלישי ומישל גדז' וחגי פארן במקום הרביעי
3.נזימה 22-07-13
תודה אביתר, תוקן.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:55-24.