טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ מס' 10 בליגת המוטוקרוס האמריקאית


   11-08-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:allisport.com

דאנג'י או וילופוטו? טומאק או וויל האן? מרוץ מספר 10 והמון שאלות לפתור. המרוץ נערך במסלול יונדילה בניו ברלין אשר נמצאת במדינת ניו יורק

450

המרוץ הקודם בספרינג קריק השאיר שתי שאלות חשובות בקטגורית ה-450: השאלה הראשונה, האם יש לדאנג'י עוד איזה סיכוי לתפוס את וילופוטו במרוץ אל האליפות? השאלה השניה, האם ג'יימס סטיוארט באמת חזר לעצמו וייתן לנו אקשן טוב ותוצאות כמו שהוא יודע? את התשובות קיבלנו במרוצים של היום באופן חד משמעי.

המרוץ הראשון של היום יוצא לדרך, את ההולשוט לוקח ריאן וילופוטו כאשר רוכבי ק.ט.מ. דאנג'י ואנדרו שורט מתמקמים במיקום השני והשלישי בהתאמה. במקום הרביעי התמקם לו רוכב יאמאהה בובי קינארי, אשר סבל בהמשך מבעיה כלשהי ופרש מן המרוץ. מאחרי המובילים מתחוללת סופת טורנדו, אשר מורכבת מרוכבי הונדה בארשה וקנארד ואליהם מצטרף ג'יימס סטיוארט על הסוזוקי שלו. הם מהירים מאוד על המסלול, נותנים בראש ולא חולף זמן והם תופסים את ריאן דאנג'י. בהקפה ה-7 קנארד פורש מן המרוץ עם אופנוע תקול. סטיוארט עוקף את בארשה ומתחיל להפעיל לחץ על דאנג'י, אך דאנג'י לא מוותר ומסיים את המרוץ במקום השני. אל המקום הראשון מגיע וילופוטו ששלט במרוץ ביד רמה מדגל אל דגל. במקום השלישי מסיים סטיוארט מאחריו מתמקמים בארשה ושורט במקומות הרביעי והחמישי.

הגייט נופל, וילופוטו טס קדימה ולוקח את ההולשוט בפעם השניה היום כאשר מאחריו יש כאוס מוחלט ולא מעט מתרסקים. קנארד, סטיוארט ומייק אלסי מוצאים את עצמם בתוך הבלגן על הרצפה, כשקנארד מצליח לחזור למרוץ בזמן שאלסי וסטיוארט פורשים. בסוף ההקפה הראשונה וילופוטו מוביל ומאחריו מתמקמים; בארשה, ג'ייק ווימר, פיל ניקולטי, ברט מטקלף, גרנט, ודאנג'י ששוב פתח בצורה מחרידה את המרוץ. ההקפות רצות ווילופוטו פשוט בעולם משלו היום, חד כתער ומהיר כשד, אף אחד לא יוכל לעצור אותו היום, פשוט רוכב ברמה אחרת לעומת שאר הרוכבים. בהקפה החמישית דאנג'י כבר מתקדם אל המקום החמישי כאשר בחלוף כמה הקפות הוא עוקף את גרנט ומתמקם רביעי. לצערו של דאנג'י מקום רביעי זה כל מה שהוא יכול לתת היום בזמן שוילופוטו מנצח את המרוץ בדומיננטיות מופלאה. שני סיים בארשה ושלישי בן קבוצתו של וילופוטו, ג'ייק ווימר.

בארשה

לייטס

הגייט נופל, וויל האן לוקח עוד הולשוט, פה כבר אין הפתעות הבחור פשוט יודע לפתוח יותר טוב מכולם, אם רק ידע איך להמשיך הוא יבטיח את עתידו. הסדר בסוף ההקפה הראשונה: האן, ג'רמי מרטין, קן רוקזן, אדם סיניסירולו, זאק אוסבורן ואיליי טומאק (שכבר התרגלנו לראות אותו פותח גרוע ומתחיל לטרוף את כולם אחד אחד). עד לסוף ההקפה הרביעית, הספיק טומאק כבר לעקוף רוכבים רבים, ולהגיע עד למקום הרביעי כאשר לפניו נמצא לא אחר מאשר יריבו לאליפות, קן רוקזן במקום השלישי. שני נמצא מרטין, וויל האן עדיין מוביל את המרוץ. בהקפה החמישית מרטין עוקף את האן ועובר להוביל, בהקפה השישית טומאק עוקף גם אותו וגם את האן בדומיננטיות מוחלטת. הקפה אחת מאוחר יותר (שביעית) וטומאק עוקף גם את מרטין, אוסבורן עוקף את האן ועולה למקום הרביעי בזמן שבלייק באגט מתקרב וכבר יושב על האן. מניין ההקפות עולה ואוסבורן עוקף את רוקזן עד להקפה ה-14 גם באגט עוקף את רוקזן שנחלש מאוד ומאפשר ללחץ להשפיע עליו (קשה להאמין שזה אותו רוקזן אשר היה כלכך חזק ובטוח בעצמו בעונת הסופרקרוס ובתחילת העונה הנוכחית). המרוץ נגמר וטומאק מנצח אותו ביד רמה, למרות שפתח לא טוב, שלט במרוץ מהרגע הראשון ונראה כי כאשר הוא רוצה לעקוף רוכב הוא פשוט שועט אליו כמו רכבת עד שזה חייב לפנות לו מקום, מרשים מאוד.

המרוץ השני יוצא לדרך, מרטין דבאלוס לוקח את ההולשוט כאשר צמודים אליו, קול סילי וקן רוקזן, עד לסוף ההקפה הראשונה רוקזן עוקף גם את סילי וגם את דבאלוס ועובר להוביל את המרוץ. גם רוכבים אחרים עקפו אותם ובסוף ההקפה הראשונה הסדר הוא: רוקזן, בוגל, דבאלוס, מרטין, אנדרסון, וטומאק. כעבור חמש הקפות, טומאק עוקף ונותן בראש וכבר נמצא במקום השני, כאשר רוקזן מוביל עליו עם פער של כשבע שניות. בוגל נמצא במקום השלישי. ההקפות חולפות וטומאק צד את רוקזן לאט לאט ומתקרב אליו. בהקפה העשירית טומאק נותן בראש ועוקף את רוקזן, עד לנצחון וסוגר את היום עם 2 נצחונות. רוקזן מסיים שני ומרטין מסיים שלישי. בסוף השבוע הזה טומאק הוכיח עצמו ונתן את הזמנים המהירים ביותר במקציי הדרוג שנערכו, מהיר יותר מוילופוטו! פשוט אין מילים כאשר אני זוכר שבימים הטובים של סטיוארט בקטגוריה הקטנה הוא גם היה נותן מדי פעם זמנים מהירים מקרמייקל וריד. ייתכן שטומאק נועד להיות אחד מהטובים ביותר, וייתכן שלא יעמוד בלחץ, בינתיים במקום בו הוא נמצא כרגע הוא זה שמלחיץ את כולם.

איליי טומאק

450 תוצאות

1. וילופוטו – 1/1
2. בארשה – 4/2
3. דאנג'י – 2/4
4. ווימר – 9/3
5. גרנט – 5/5


450 אליפות

1. ריאן וילפוטו 463נק'
2. ריאן דאנג'י 419נק'
3. ג'אסטין בארשה 347נק'
4. ג'יימס סטיוארט 289נק'


לייטס תוצאות

1. טומאק – 1/1
2. מרטין – 2/3
3. רוקזן – 5/2
4. אוסבורן – 3/6
5. באגט – 4/5


לייטס אליפות

1. איליי טומאק 455נק'
2. קן רוקזן 416נק'
3. מרווין מוסקין – 359נק'
4. בלייק באגט – 329נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:35-24.