טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ מס' 11 בליגת המוטוקרוס האמריקאית


   19-08-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

מרוץ לפני אחרון בסולט לייק סיטי, יוטה, מסלול מטווספורט פארק, הביא איתו בשורה- מהי הבשורה?

ריאן וילופוטו הוא אלוף קטגוריית 450 בעונת המוטוקרוס של שנת 2013 ואיליי טומאק הוא אלוף קטגוריית 250 לשנה זו, שניהם אלופים ראויים, ששלטו בעונה כל אחד בדרכו בצורה מוחלטת ובלתי מתפשרת.

450

במרוץ זה ריאן וילופוטו צריך לצבור 50 נקודות או יותר, בשביל לקחת את האליפות בסוף השבוע הזה. דאנג'י ידע שאין לו יותר מדי סיכוי בשלב זה של העונה ולכן זה צפוי שוילופוטו יקח את האליפות במרוץ זה.

כולם עומדים על קו הזינוק למרוץ הראשון של היום, השערים נופלים וילופוטו לוקח את ההובלה, כשמאחריו מתמקמים להם; ג'אסטין ברייטון, טריי קנארד, וריאן דאנג'י במקום הרביעי. הסיפור מוכר במרוץ זה כאשר וילופוטו מראה את היכולת שהראה במהלך כל השנה. המרוץ מתקדם ודאנג'י עוקף ומגיע למקום השני, אך לא יכול לתפוס את וילופוטו אשר מקדים אותו ב-22 שניות לערך בנקודת האמצע של המרוץ. ג'יימס סטיוארט עוקף ונותן בראש ומגיע לקנארד ועוקף גם אותו בדרכו למיקום השלישי רק בשביל לפרוש בהקפה הרביעית. גם ריד פורש אין ספק שזו לא העונה שלו. גם איילה רטריי נותן בראש ומסיים רביעי מאחורי קנארד במקום השלישי. דאנג'י סיים שני ובמקום הראשון-וילופוטו, אין הפתעות מיוחדות במרוץ זה, רק השתאות מפני יכולתיו של וילופוטו.

המרוץ השני יוצא לדרך וכאשר הגייט נופל, וילופוטו פותח ראשון ומוביל את המרוץ הרחק מדאנג'י. אם וילופוטו ינצח במרוץ זה הוא יהיה האלוף החדש/ישן. איש אינו יכול לוילופוטו בסוף השבוע הזה, ולאט לאט הענק הירוק פותח פער על דאנג'י, אשר נותן את כל מה שיש לו אבל זה לא מספיק. המרוץ עובר בלי דרמות מיותרות, ווילופוטו לוקח את המרוץ והאליפות, דאנג'י מסיים שני, שלישי מסיים טרי קנארד ורביעי מסיים ג'אסטין בארשה (לאחר שבמרוץ הראשון של היום סיים במיקום ה- 11 והלא מוצלח). זוהי אליפות המוטוקרוס המקצועית השנייה של וילופוטו, ובשילוב 3 אליפויות סופרקרוס בקטגוריה הגדולה, מדובר ב-5 אליפויות, מספר מטורף שמעמיד אותו בקנה אחד עם האלופים הגדולים בכל הזמנים.

דאנג'י הפסיד את האליפות

לייטס

טומאק ורוקזן מגיעים למרוץ זה כשטומאק הוא המוביל את האליפות, לאחר סדרת מרוצים מצויינים וקריסה טוטאלית של רוקזן ומרווין מוסקין.
השערים נופלים וזאק אוסבורן מוביל את המרוץ כאשר מאחוריו מתמקמים; בוגל, דבאלוס, אדם סיניסירולו, איליי טומאק וקן רוקזן (אשר נמצא הרחק מאחור במיקום ה-14 הבחור נראה שבר כלי). טומאק עוקף ונותן בראש ובהקפה השניה עולה למקום הראשון, בתצוגת רכיבה שמבהירה למה הוא מוביל את הטבלה. אוסבורן ממוקם שני ומאחריו, סיניסירולו אשר עקף את ג'אסטין בוגל ודבאלוס. קן רוקזן מתחיל להתעורר ועד להקפה הרביעית מגיע עד למיקום השביעי. בהקפה העשירית, סיניסירולו, כבר מתמקם שני בזמן שבלייק באגט מגיע עד למיקום השלישי וקן רוקזן מתמקם חמישי, אך זה לא מספיק בשביל להלחם על האליפות. בהקפה ה-13 באגט עוקף את סיניסירולו ועולה למקום השני, בזמן שרוקזן עוקף את אוסבורן ועולה למקום הרביעי. המרוץ נגמר וטומאק לוקח את הנצחון כאשר באגט וסיניסירולו מסיימים שני ושלישי בהתאמה. רוקזן מסיים רביעי ומאחריו מסיים מוסקין במיקום החמישי. סיניסירולו סוף סוף הראה לנו שהוא אכן ראויי למושב המפעל של פרו סירקיט ושהוא בדרך הנכונה.

המרוץ השני יוצא לדרך, ובוגל מוביל כאשר דארין דורהאם שני, שלישי אוסבורן, רביעי ג'רמי מרטין ואחריו מרוין מוסקין וקן רוקזן. טומאק פותח שוב בצורה מחרידה ומתמקם תשיעי, הוא צריך לנצח את המרוץ ורוקזן צריך לסיים לפני טומאק כדי למשוך את ההכרעה על האליפות לסבב הבא והאחרון. בהקפה הרביעית רוקזן ממוקם במקום השני, בזמן שבוגל עדיין מוביל את המרוץ וטומאק כבר ממוקם חמישי, כשהוא טורף את כל מי שלפניו בסגנון המוכר שלו. נראה שרוקזן הבין את מצבו והוא נחוש לנצח, בהקפה השביעית רוקזן עוקף את בוגל אבל טומאק כבר התמקם במיקום השלישי. בוגל רכוב על הונדה נותן לטומאק לעקוף אותו ולעלות למקום השני. בשלב זה מתחיל הציד על רוקזן- קרב איתנים שיקבע אם טומאק יהיה אלוף היום או אם יצטרך לחכות למרוץ הבא. בהקפה ה-11 טומאק כבר צמצם את הפער לרוקזן לשנייה וחצי. לוקח לטומאק עוד שלוש הקפות ובהקפה ה-14 הוא עושה זאת ועוקף את רוקזן. רוקזן כנראה מאבד את הריכוז שלו כי גם באגט מתחיל לסגור עליו בעוד התעוררות מאוחרת שמאפיינת אותו העונה. בהקפה האחרונה באגט עוקף את רוקזן ומדיח אותו מהמקום השני ובכך גורם לו להפסיד את האליפות לטומאק. טומאק שבר הרבה מאוד רוכבים בדרכו לאליפות הזו שלא באה לו בקלות. תחילת העונה שלו היתה לא טובה, בכל קנה מידה והוא עבד קשה בכל מרוץ עד למרוץ של היום, בו הוא לקח את תואר האליפות והוכיח לכולם שהוא באמת מספר אחת העונה, ואחד הרוכבים הטובים בעולם בכלל. אליפות אמיתית, בלתי ניתנת לעירעור, שמקנה לו את הזכות לעלות כיתה ל-450 בגאווה.

המרוץ הבא נועל את האליפות הזו וצפוי להיות מעניין במיוחד לאחר שזהותם של האלופים כבר ידועה ולכן הרבה רוכבים ירכבו בשביל לשמר על מקומם בקבוצות לקראת עונת הסופרקרוס. נתראה במרוץ הבא והאחרון לעונה.

טומאק חתם את האליפות

450 תוצאות

1. וילופוטו – 1/1
2. דאנג'י – 2/2
3. קנארד – 3/3
4. פיאק – 5/5
5. ברייטון – 6/7


450 אליפות

1. ריאן וילופוטו – 513נק'
2. ריאן דאנג'י – 463נק'
3. ג'אסטין בארשה – 375נק'
4. טריי קנארד – 303נק'

לייטס תוצאות

1. טומאק – 1/1
2. באגט – 2/2
3. רוקזן – 4/3
4. סיניסירולו – 3/9
5. בוגל – 9/4

לייטס אליפות

1. איליי טומאק – 505נק'
2. קן רוקזן – 454נק'
3. מרווין מוסקין – 388נק'
4. בלייק באגט – 373נק'תגובות לכתבה
1.ido590 19-08-13
רואים שאתם עצובים שווילופוטו זכה אבל אין מה לעשות הוא רוכב יותר טוב מדאנג'י ומסטיווארט
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:07-24.