טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ מספר 12- ליגת המוטוקרוס האמריקאית


   25-08-2013, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

במרוץ האחרון של עונת המוטוקרוס עבר ונגמר והיה חם, כמה חם? כמעט 50 מעלות בצל חם, כלכך חם שקבוצת ימאהה הרשמית ב-450 החליטה שלמרוץ השני של היום הם לא יצאו ולא יתחרו בגלל שהם מפחדים שג'וש גרנט יחטוף מכת חום.

450

זהו סוף השבוע האחרון של העונה והרכב הרוכבים חסר` רוכב סוזוקי, ג'יימס סטיוארט' לא מתחרה מפאת פציעה וצ'אד ריד לא ברור למה הוא לא מתחרה- כל מה שהוא אמר לפני המרוץ הוא ששנת 2013 לא הולכת להיות קלה וצריך לוודא שעונת 2014 תהיה 100%. תגובה קצת מוזרה לשאלה "למה אתה לא מתחרה?" אבל כנראה שהלחץ הכלכלי של קבוצה משלך משפיע וחבל על כל דולר מיותר מכיוון שעדיין אין לו ספונסר משמעותי מספיק לעונה הבאה (ההודעה מפיו).

המרוץ הראשון של היום יוצא לדרך, וג'וש גרנט על הימאהה מוביל את המרוץ. מאחריו מתמקמים: ג'אסטין בארשה (הונדה), ריאן וילופוטו (קאוואסאקי) וריאן דאנג'י (ק.ט.מ.). וילופוטו עוקף את בארשה ובהקפה החמישית עוקף גם את גרנט ועולה למקום הראשון. דאנג'י גם הוא עוקף את בארשה ולוקח לו קצת זמן, אך בהקפה ה-14 הוא תוקף גם את גרנט ועולה למקום השני, כאשר וילופוטו מוביל עליו בפער של כ-30 שניות. פער מטורף ורואים שדאנג'י נותן את כל מה שיש לו אך זה לא מספיק. גם קנארד עוקף בשלב מסויים את בארשה, שמראה חולשה לעומת בן קבוצתו שחוזר לעצמו ומוכיח את עצמו מחדש בחצי השני של העונה. 16 הקפות עוברות והמרוץ מסתיים כשידו של וילופוטו על העליונה, שני סיים דאנג'י ומאחריו מתמקמים: גרנט, קנארד, בארשה, אנדרו שורט, טיילה רטריי, וויימר, מ.סטיוארט (אח של) וברט מתקלף.

הגייט נופל, והמקצה האחרון של 2013 יוצא לדרך כשג'אסטין ברייטון לוקח את ההולשוט. בן קבוצתו של גרנט שלא עלה למקצה מפאת חשש למכת חום. ההובלה של ברייטון לא נמשכת הרבה זמן, ומהר מאוד וילופוטו נותן בראש ועובר להוביל את המרוץ, וכך עושים לא מעט רוכבים' כאשר בהקפה השנייה גם בארשה וריאן דאנג'י עוקפים אותו. וילופוטו הולך ומתרחק משאר השדה, בזמן שבהקפה השלישית לאחר מאבק, דאנג'י עוקף את בארשה שעובר לעמדת הרודף בעל כורחו. מי שמפתיע היום הוא טיילה רטרי, אשר בפתיחה התמקם שביעי ולאט לאט עקף, עד אשר הגיע למקום הרביעי ומשם צנח חזרה למציאות. המנצח הגדול של היום הוא כמובן וילופוטו, כאשר דאנג'י מסיים שני ובארשה שלישי במרוץ הזה. מאחרי בארשה סיימו: ויימר, אלסי, רטרי , פיאק, מטקלף, ברייטון, וטריי קנארד במקצה חלש.

ווילופוטו

לייטס

גם בקטגוריה זו הקלפים כבר פתוחים וכולם יודעים מי לקח את הקופה. איליי טומאק (גייקו הונדה) פשוט עשה שמות בצמד רוכבי ק.ט.מ. קן רוקזן ומרווין מוסקין העונה, ואין מה לומר חוץ מזה שהוא רכב הרבה הרבה יותר טוב מכל שאר הרוכבים בחצי השני של העונה. אם רוקזן רוצה לכפר קצת ולסגור את העונה כשמשהוא מכבודו נשאר הוא צריך לנצח בויקאנד הזה.

המרוץ הראשון יוצא לדרך וקני רוקזן טס קדימה כאשר ג'רמי מרטין, טומאק ומוסקין נצמדים אליו. רוקזן נחוש בדעתו לנצח את המקצה ובורח לכולם. בהקפה החמישית, רוקזן מוביל על מרטין וטומאק בפער של 12 שניות. קופר ווב הצעיר גם כן חם היום, ומתמקם רביעי כאשר זאק אוסבורן רודף אחריו. בסיום ההקפה השמינית טומאק עוקף את מרטין ומתחיל לרדוף אחרי רוקזן אך ללא הואיל. המרוץ נגמר ורוקזן מנצח את המרוץ, אנחת רווחה במחנה הכתומים, כאשר רוקזן מחזיר להם טיפה מהצבע ללחיים. שני מסיים טומאק כאשר מאחריו: מרטין, ווב, אוסבורן, האן, קוננינגהם, בוגל, מוסקין, וקול סילי מסיים עשירי.

השערים נופלים וחיות הטרף יוצאות לדרך, כאשר את ההולשוט לוקח זאק אוסבורן, אבל תוך כדי ההקפה הראשונה קופר ווב עוקף אותו ונוטל את ההובלה. ווב הרוקי של העונה שהיה אמור להיות שני לסיניסירולו, מוביל את המקצה האחרון של העונה- איזה תותח. עוד לא הסדרנו את הנשימה, ורוקזן מוצא עצמו על הרצפה בנפילה מטופשת ומיותרת. בסוף ההקפה הראשונה את המרוץ מוביל ווב' כאשר מאחריו מתמקם לא אחר מאשר בלייק באגת, שעוקף את אוסבורן, טומאק ממוקם רק חמישי מאחורי בוגל. בהקפה השלישית באגט עוקף את ווב ועולה למקום הראשון כאשר גם טומאק עולה למיקום הרביעי על חשבונו של בוגל. טומאק לא מבזבז זמן ומתחיל במסע הציד המוכר שלו; במשך כל העונה טומאק כנראה מרוצה מהמצב, רדף ותקף את כל מי שנקרא לדרכו, במשך כמעט כל המקצים אשר אותם הוא ניצח העונה ואכן הוא עוקף את ווב שעדיין לא מורגל במאבקים ממושכים מול רוכבים ברמתו של טומאק, בשנה הבאה הוא כבר ייתן בראש. ג'ייסון אנדרסון מנסה, טועה, ואז מצליח לעקוף את ווב ולעלות למקום השלישי אבל לא לאורך זמן, שכן ווב נחוש היום לסיים את המקצה שלישי ואנדרסון פוגש את אימא אדמה. בסופו של יום את המקצה לוקח באגט שמדי פעם מגיח ומראה לנו שיש לו את זה. שני מסיים טומאק, אבל בכללי של היום הוא יוצא עם ידו על העליונה כאשר ווב כאמור שלישי, אוסבורן ומרטין מסיימים במקומות החמישי ושישי בהתאמה.

זהו נגמרה העונה, היתה מותחת ותחרותית ביותר בעיקר בקטגורית הלייטס ואנו נביא לכם בהמשך כתבת סיכום עונה מפורטת ומעמיקה.

איליי טומאק

450 תוצאות

וילופוטו – 1/1
דאנג'י – 2/2
בארשה – 5/3
וויימר – 8/4
רטריי – 7/6


450 אליפות (סופי)

ריאן וילופוטו – 563נק'
ריאן דאנג'י – 507נק'
ג'אסטין בארשה – 411נק'
טריי קנארד – 332נק'
ג'יימס סטיוארט – 289


לייטס תוצאות

טומאק – 2/2
רוקזן – 1/7
ווב – 4/3
מרטין – 3/5
אוסבורן – 5/4

לייטס אליפות (סופי)

איליי טומאק – 552נק'
קן רוקזן – 493נק'
מרווין מוסקין – 411נק'
בלייק באגט – 395נק'
זאק אוסבורן – 356נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:17-24.