טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי ברסלאו בלקן 2013 – היום הראשון


   16-09-2013, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:דרור ברלי

חברי המשלחת הישראלית נחתו בשלום והגיעו למקום התחרות, רז והילל (צוות פוינטר) משתפים אותנו בחווית המסע היום יומית. ראלי ברסלאו בלקן 2013 יצא לדרך

הדבר הראשון שמכה בנו כאן זה הנוף. נוף פראי של הרים ירוקים. פלגי מים זכים בכל פינה, הכל ירוק. האוויר רענן, והעיקר – אותנטי, עדיין לא מקולקל וממוסחר. צוותי פוינטר (רז היימן והלל סגל) וקוקה-קולה זירו (גל שחם וקיד) ושני האופנוענים – דורון וינטר ועומר שושני, בילו את הלילה בוארנה שעל חוף הים השחור, ובבוקר עסקו בשחרור כלי הרכב מהנמל, העמסת כל הציוד על הפורד-טרנזיט של אסן (הנהג הבולגרי הקבוע של צוות הסיוע), ויצאו לנסיעת כביש ארוכה של מעל ל-400 ק"מ בדרכם לריבאריצה.

אמנם מדובר בראלי קטן יחסית – כ-64 משתתפים בסה"כ, מתוכם כ-27 צוותי מכוניות בקטגוריית "קרוס קאנטרי" אליה משתייכים הצוותים הישראליים, אבל הגודל והארגון של האירוע פשוט מרשימים והיעילות של המארגנים הגרמנים אופיינית ומעוררת קנאה. מתי יהיו גם אצלנו אירועי ספורט מוטורי שמתוקתקים ברמה כזו?

ערב. הצוותים שלנו מגיעים לקאמפ כשבחוץ כבר חשוך וגשם זלעפות מתחיל לרדת, ואיך מזהים אופנוען ישראלי בלילה בולגרי קר ורטוב? ברור, לפי החרמונית הירוקה. בבוקר – טקס הדבקת הסטיקרים (הגרמנים האלה, אפילו לכבוד המשימה הזו הם הדפיסו מדריך מסודר ומפורט בכמה שפות, שאין לסטות ממנו...), בדיקות טכניות שהכלים שלנו עוברים בקלות, ותדריך לפני הפרולוג. הצוותים שלנו כאמור לא יוצאים לפרולוג בגלל יום הכיפורים, מה שיגרום להם לזנק אחרונים בסטייג' הראשון שיצא לדרכו הלילה.

מקצה הלילה

לאחר טקס הפתיחה שנערך בכיכר העיירה טטבן (בהשתתפות שר הספורט של בולגריה וראש עיריית טטבן שמתחרה בעצמו בראלי, בקטגוריית הקרוס קאנטרי, על גבי רנגלר JK קצר!) יצאו המתחרים למקצה הלילה שכלל שני סטייג'ים, באורך כולל של כ-50 ק"מ. הישראלים שלא השתתפו בפרולוג זינקו כאמור אחרונים, וההמסלול התגלה כקשה ומאתגר לניווט ולנהיגה ברמות שכל המתחרים לא ציפו להן. ראשונים הוזנקו – וסיימו, האופנוענים, ולמרבה ההפתעה והשמחה, דורון וינטר ועומר שושני שזינקו מהמיקום ה-11 וה-12 בהתאמה, מצאו את עצמם מסיימים בחמישיית האופנועים הראשונה שהגיעה לקו הסיום. הם תיארו רכיבה מהירה וזורמת למרות תנאי הבוץ הקשים והמסלול הטכני המהמורתי והאיטי, כשהם עוקפים רוכבים רבים שזינקו לפניהם.

במכוניות, החלו להגיע עד מהרה הדיווחים על התהפכויות ותאונות לאורך הסטייג'. צוות פוינטר הגיע 9 דקות אחרי המוביל, פתח מצויין, עקף מתחרים רבים ושמר על קצב גבוה עד שהחליק מהמסלול ונתקע, ונאלץ להמתין כ-20 דקות עד שמתחרה אחר סייע להם להיחלץ. צוות קוקה קולה זירו שישב חזק על זנבו של מתחרה אחר, עף בעקבותיו מהמסלול, התדרדר במדרון תלול ורק בדרך נס ללא שום נזק, הצליח לשוב למסלול.

בסופו של דבר שני הצוותים הישראליים סיימו בשלום, מחייכים ודי מרוצים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:12-24.