טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי ברסלאו בלקן 2013 – היום השלישי


   17-09-2013, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: דרור ברלי

בסלנג יש את צמד המילים המתאר את בית הספר שעושה צוות פוינטר בראלי, הצוות פשוט "משחק אותה". למרות התהפכות ואיבוד זמן יקר, רז והילל מנווטים את הרכב כל הדרך למקום השני והמכובד

אם אתמול היה יום סוער עבור הצוותים הישראליים, הרי שהיום היה סוער אפילו יותר. צוות פוינטר שזינק ראשון מצליח לרדת מהשביל ולהתהפך על צידו, לחזור לתמונה ולנצח את הסטייג' השני ולהגיע במקום השני בסטייג' השלישי. צוות קוקה קולה זירו שבר חלק במערכת ההיגוי אבל עם הרבה מזל ותושיה תיקן את הרכב וחוזר לתמונה וגם דורון וינטר שומר על קצב מהיר. עוד חמישה ימים לראלי, והישראלים חזק בתמונה!

צוות פוינטר שניצח אתמול, זינק לסטייג' הראשון מהמקום הראשון. כבר עכשיו ברור שרז והלל הם הצוות המהיר ביותר כאן, אבל המזל לא בדיוק לצידם ומתקיל אותם מדי פעם ב"מבחנים" לא קלים. הפעם הם ירדו מהציר והתהפכו על צידם, הפסידו כ-11 דקות שהן כמעט נצח במושגי ספורט מוטורי, אבל חולצו על ידי מתחרה בולגרי שהפגין רוח ספורטיבית למופת (שמאוד מקובלת כאן. כמעט כל מתחרה יעצור להושיט עזרה על אף שזה עולה לו בזמן יקר). וזה עוד לא הכל – ההתהפכות על הצד לא גרמה לכל נזק חיצוני שנראה לעין, אבל בזמן החילוץ דווקא נגרם נזק ואפילו לא קטן - לתיבת ההילוכים. הצוללת הצהובה איבדה את ההילוך האחורי. התקיעה הזו דרדרה אותם למקום השמיני, אבל בסטייג' השני שנערך בשטח הררי סבוך ומפותל, רז הפגין תצוגת נהיגה מדהימה שהשאירה רבים מהמתחרים פעורי פה, כאשר הצליח לעקוף את כל שבע המכוניות שזינקו לפניו ולסיים ראשון בפער לא קטן.

לסטייג' השלישי שוב זינק צוות פוינטר ראשון, אבל טעויות ניווט והיעדר הילוך אחורי שגבה את מחירו כאשר נאלצו לשוב על העקבות, דרדרו אותם למקום השני אחרי הצוות הבולגרי החזק צ'נקוב ומרינוב באופל אנטרה פרוטוטייפ T1.


אצל צוות קוקה קולה זירו היום התחיל בצורה כמעט מושלמת. גל וקיד הצליחו לשמור על קור רוח וקצב טוב, ואפילו עקפו את צוות פוינטר בזמן שזה היה בעיצומו של החילוץ מהתעלה אליה התהפך. אלא שבסטייג' השלישי חש גל לפתע שההגה לא מגיב. ללא היגוי פגעו עד מהרה בעצם קשיח כלשהו שפוצץ להם צמיג בגלגל אחד וסדק חישוק בגלגל אחר... לאחר בדיקת כל מערכת ההיגוי שלא העלתה דבר, מצאו גל וקיד את הבעיה – זרוע ההיגוי המחוברת לנאקל השמאלי הקדמי נשברה. משוללי יכולת היגוי כמעט לגמרי, נאלץ צוות קוקה קולה זירו לדדות במהירות של כמעט הליכה לכיוון הכביש הקרוב ובשלב מסויים אף שקלו להודיע על פרישה אבל לבסוך החליטו שהם כאן כדי להינות ולסיים את המירוץ - ויהי מה.

דורון וינטר שאיבד אתמול זמן רב כאשר נשאר לצידו של עומר שושני עד שפונה לבי תהחולים, זינק היום בסוף חבורת האופנוענים, אבל בתצוגת רכיבה מרהיבה התקדם בדירוג וסיים בזמנים מצויינים שמחזירים אותו לתמונה. אגב, לעומר שלום- הוא שוחרר מבית החולים.

מארגני התחרות מפרגנים לצוות הישראלי

תוצאות רשמיות של היום והדירוג הכללי לאחר היום השלישי של הראלי עדיין לא פורסמו.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:53-24.